Článek

Svobodní se rozrůstají: Po sněmu oznámil vstup do strany i Karel Diviš

 
Karel Diviš se rozhodl pro vstup do strany Svobodní po sobotním sněmu, kde se také představila nová členka Svobodných, ekonomka Markéta Šichtařová. Oba noví členové zdůraznili, že se ztotožňují s programem Svobodných, který hájí svobodu, prosperitu a nezávislost České republiky.
12.11.2023 20:35 |

podobné články

Podobné články

Karel Diviš se rozpovídal: Sociální inženýrství EU, amaterismus vlády i alibismus Pavla

 
Karel Diviš i přes neúspěch v prezidentských volbách na politiku nezanevřel a hodlá se angažovat i nadále. „Hovořit o pravici či levici je dnes téměř zakázaná idea. Mám pocit, že vesměs všem stranám vyhovuje, když ráno mohou říci, že daně budou snižovat a odpoledne přesný opak,“ tepe Diviš dnešní parlamentní politiky. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také vysvětluje, jak to bylo s jeho postojem k protiepidemickým opatřením během pandemie covid-19, co si myslí o cenzuře a svobodě slova i boji dnešní vlády s inflací a konsolidací veřejných rozpočtů. „Kde je ale nějaká dlouhodobá vize, nějaký strategický plán a cíl, jak dlouhodobě rozhýbat naši ekonomiku, v čem má být Česká republika světovým leadrem, aby výrazně zvýšila svoje HDP a na důstojné důchody jsme prostě měli?“ ptá se Karel Diviš.
24.04.2023 15:35 |

podobné články

Divišovi vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Nerudová eurokomisařkou? Tak to je s námi amen!

 
Nadcházející volby do Evropského parlamentu budou opět soubojem politiků, kteří se o hlasy voličů již utkali v nedávných prezidentských volbách. Svoji kandidaturu potvrdil Pavel Fischer, Danuše Nerudová i Karel Diviš, který posílí kandidátku Svobodných. „Diviš a Nerudová to je jako oheň a voda,“ říká Karel Diviš v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, ve kterém přiznal, že se mu z některých výroků Danuše Nerudové vstávají hrůzou vlasy na hlavě. „Ona hodně cílí na mladší ročníky, které si už bohužel nepamatují centrální plánování a socialismus, ale mě z jejich výroků opravdu běhá mráz po zádech. Když si ještě pomyslím, že by to měla být česká eurokomisařka, tak je s námi asi amen,“ uvedl Diviš.
01.09.2023 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (326 článků) , Pavel Diviš (6 článků)

O Hrad zabojuje 9 kandidátů: Soud dal Janečkovi konečnou stopku, Rohanovou nahradí Diviš

 
Je to oficiální, o post prezidenta ČR zabojuje 9 kandidátů. Nejvyšší správní soud (NSS) dnes po dvanácté hodině na tiskové konferecni oznámil, že se boje o Hrad nezúčastní podnikatel Karel Janeček ani Denisa Rohanová. Karel Diviš však naopak dostal zelenou.  Janeček s Rohanovou se nyní obrátí na Ústavní soud. Po dnešním verdiktu to řekli pro CNN Prima News. 
13.12.2022 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janeček (503 článků)

Prezidentský kandidát Diviš bude kandidovat za Svobodné

 
Prezidentský kandidát Karel Diviš bude pokračovat v politice. Na úterní tiskové konferenci oznámil, že bude příští rok kandidovat do Evropského parlamentu. Jako nezávislý kandidát posílí kandidátku Svobodných, kterou povede předseda strany Libor Vondráček.
14.06.2023 09:20 |

podobné články

Ghetta v Česku se rozrůstají, dlouhodobé řešení ale stále chybí

 
V Česku pořád ještě existují ghetta a co hůř, vyloučené chudinské lokality se rozrůstají a jejich obyvatel přibývá. V současné době v nich po republice žije na 115 tisíc lidí, jak vyplývá z analýzy ministerstva pro lidská práva. Místo řešení, které by situaci řešilo dlouhodobě, dokument navrhuje zase levnější byty a dávky. 
18.10.2015 12:05 |

podobné články

Je jasno: Diviš připuštěn, Janeček ne, Rohanová škrtnuta

 
Mezi kandidáty na prezidenta České republiky se zařadí také podnikatel Karel Diviš. Nejvyšší správní soud dnes rozhodl o jeho registraci. Voleb se nezúčastní Karel Janeček, ale ani Denisa Rohanová, která podala kandidátní listinu dříve, než je volba prezidenta republiky vyhlášena. Janeček i Rohanová pro CNN Prima News následně uvedli, že se obrátí na Ústavní soud.
13.12.2022 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janeček (503 článků)

Hysterický Karel Diviš v debatě útočil na ostatní kandidáty: Od veřejnosti sklidil výsměch

 
Ostře sledovaná prezidentská debata ve veřejnoprávní České televizi nabídla plno kuriózních chvil. Kandidát Karel Diviš se rozhodně nebál říci svůj názor a vzal si do úst nejen nepřítomného kandidáta Andreje Babiše, ale i přítomné Danuši Nerudovou a generála Petra Pavla.
08.01.2023 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků) , Petr Pavel (2639 článků)

Karel Diviš perlil v debatě: Otcovský Středula mu prý vázal kravatu, Babiš by se měl řídit kartářkou

 
Svérázný Karel Diviš opět dostál své pověsti a v předvolební debatě TN.cz se pustil do svých protikandidátů. Nejprve si rýpl do Josefa Středuly, který už z boje o Hrad odstoupil. Podle Diviše mu vždy před televizními přenosy vázal kravatu a nyní si užívá peníze od Danuše Nerudové. "Měl takový otcovský přístup," zavzpomínal na něj. Vzápětí vyzval Andreje Babiše aby z boje odstoupil, protože mu to řekla jeho kartářka.
12.01.2023 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků)

Kandidát na prezidenta Karel Diviš jako boxer: Tady je všechno špatně, smějí se mu lidé

 
Prezidentský kandidát Karel Diviš přidal ve čtvrtek na svůj Twitter video, jak boxuje. Na sobě měl přitom oblek a jeho údery působily minimálně zvláštním dojmem. Pozornosti lidí to neuniklo a internetem se začaly šířit vtípky na Divišovu adresu. 
14.01.2023 09:25 |

podobné články

Diviš ano, Rohanová ne. Po zásahu soudu zůstává devět prezidentských kandidátů

 
Lednových prezidentských voleb se zúčastní také podnikatel Karel Diviš , naopak Denisa Rohanová se o hlasy voličů ucházet nemůže. Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil dvě rozhodnutí ministerstva vnitra, které původně Diviše neregistrovalo kvůli nedostatku podpisů občanů, a naopak Rohanovou, podpořenou členy bývalé Poslanecké sněmovny, do voleb pustilo. V obou případech vnitro podle soudu chybovalo. Divišovi mylně neuznalo některé podpisy, kandidátní listinu Rohanové nemělo vůbec brát v potaz.
13.12.2022 16:45 |

podobné články

„To je na demisi.“ Diviš nenechal počítání jen tak. Rakušan pod palbou

 
Karel Diviš, novinář, jenž v minulosti pracoval ve sportovní redakci České televize, ale také matematik, podnikatel a nyní i prezidentský kandidát byl hostem moderátora Daniela Takáče v Interview ČT24. A řeč byla i o tom, že by podle Diviše měl ve své funkci skončit ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).
16.12.2022 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Takáč (88 článků) , Vít Rakušan (719 článků)

Vyhazovat miliardy za F-35? Prezidentský kandidát Diviš vybral jiný typ zbraní, o kterých se nahlas nemluví

 
Měli všichni prezidentští kandidáti při kontrole podpisů rovné podmínky? Proč by měl ministr vnitra Rakušan odstoupit? Mají v České republice cvičit ukrajinští vojáci? S moderátorkou Janou Bobošíkovou byl ve studiu pořadu Aby bylo jasno ekonom, prezidentský kandidát Karel Diviš.
22.12.2022 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1002 článků)

Kandidát Diviš se pustil do Babiše: nechal umírat nevinné lidi

 
„Nechal umírat nevinné lidi.“ Prezidentský kandidát Karel Diviš se v rozhovoru pro Novinky opřel do svého soupeře v boji o Hrad Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho premiérování v době covidové. Má pro jeho pochybení prý důkazy.
29.12.2022 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků)

Hilšer odešel uprostřed debaty na Nově. A Diviš to opět nakopl

 
Jaroslav Bašta (SPD), Karel Diviš, Pavel Fischer, Marek Hilšer a Tomáš Zima. Pět mužů, kteří se zúčastnili odpolední debaty na TV Nova. Tedy jen prvních pár minut, protože následně z diskuse odešel Marek Hilšer, který se vyhranil proti modelu debaty, jehož nebyli účastni první tři favorité volby – Petr Pavel, Danuše Nerudová a Andrej Babiš. Ti budou v debatě ve večerním čase.
12.01.2023 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků) , Petr Pavel (2639 článků) , Marek Hilšer (253 článků) , Pavel Fischer (326 článků) , Karel Zima (64 článků) , Pavel Marek (369 článků) , Tomáš Marek (133 článků) , Tomáš Marek (133 článků) , Pavel Marek (385 článků) , Marek Diviš (7 článků) , Pavel Diviš (6 článků)

Synové Karla Dobrého: Cyril i Diviš slavného tátu nezapřou. Jejich podoba je neuvěřitelná

 
Známý herec Karel Dobrý je otcem dvou dospělých synů. Zatímco Diviš se věnuje výtvarnému umění a hudbě, Cyril se vydal v otcových šlépějích a stal se hercem. Po boku tatínka si zahrál i v novém filmu Služka a na premiéru dorazil i se svým sourozencem. Dlužno dodat, že Karla v sobě kluci nezapřou, o čemž se na místě přesvědčila i redakce eXtra.cz.
17.03.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Dobrý (60 článků) , Cyril Dobrý (11 článků)

Diviš bouchl do stolu a uvedl, proč Česko podle něj zaostává

 
Někdejší prezidentský kandidát Karel Diviš se pořádně opřel do kabinetu Petra Fialy. Nedokáže totiž pochopit, proč nikoho z představitelů vlády nepálí, že naše země ekonomicky zaostává a že se úplně zapomnělo na to, že by měl vlastně někdo hájit český národní zájem.
17.08.2023 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5947 článků) , Karel Fiala (259 článků) , Karel Fiala (161 článků)

Rada Euroregionu Krušnohoří jednala v Saském zemském sněmu

 
Podpora euroregionů ze strany Saského zemského sněmu je všeobecně známá a vysoce ceněna, především poslanec tohoto sněmu, Lužický Srb Heiko Kosel (Linke), se o přeshraniční spolupráci euroregionů dlouhodobě zasazuje. I proto Rada Euroregionu Krušnohoří pověřila svého jednatele, aby zorganizoval exkurzi a říjnové jednání rady právě v budově Saského sněmu.
08.10.2017 13:40 |

podobné články

Prokop Diviš vynalezl bleskosvod: Kněz, který zkrotil Boží trest

 
Před 315 lety se v Herlíkovicích ve Východních Čechách narodil Prokop Diviš, kněz premonstrátského řádu se celý život sanžil sloučit světské a církevní názory. Do historie vstoupil jako vynálezce bleskosvodu.
26.03.2013 14:25 |

podobné články

Show Jana Krause: Drahá tchyně J. Švandová, „Tvrdohlaví“ umělec Diviš a mentalista

 
Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání herečka Jana Švandová, výtvarník Stanislav Diviš a mentalista Jakub Vosáhlo. Premiéru dalšího dílu čtvrté série Show Jana Krause uvidíte v pátek 20. prosince ve 22.20 na Primě.
18.12.2013 10:16 |

podobné články

Osobnosti: Jana Švandová (260 článků) , Jan Kraus (1281 článků) , Jakub Diviš (2 články)