Článek

Svobodní řekli, co by bylo po odchodu z EU. To v Bruselu ať raději nečtou

 
Volby do Evropského parlamentu se začínají blížit, a tak se znovu začíná mluvit o tom, jestli má Česká republika stejně jako kdysi Velká Británie začít vážně diskutovat o vystoupení z Evropské unie. Nápad, který by podle mnoha kritiků zahnal Česko do propasti, však není tabu pro Svobodné, kteří v těchto dnech představili reálnou představu toho, jak by náš stát mohl podle jejich slov elegantně vypochodovat z kazajky bruselské byrokracie.
18.04.2023 09:15 |

podobné články

Podobné články

Šťastný z ODS: Odbory reformy nečtou, jen papouškují

 
Předseda pražské ODS Boris Šťastný považuje odbory jen za lidi, kteří pouze papouškují, ale reformy a nové kroky koalice vůbec nečtou. Na to odborářský předák Jaroslav Zavadil pobouřeně reagoval, že naopak koalice neposlouchá jejich námitky.
12.07.2011 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (413 článků)

Češi podepisují nevýhodné smlouvy, nečtou je a nerozumějí pojmům

 
Téměř dvě třetiny Čechů vůbec nečtou smlouvy a jen zlomek rozumí tomu, co podepisují. Například význam zkratky RPSN zná pouze šestina lidí. Pojem rozhodčí doložka umí vysvětlit jen šest procent Čechů.
24.06.2015 09:51 |

podobné články

Vyslanec v Bruselu končit nechce. Smlouva je nevypověditelná

 
Vedení Středočeského kraje si chce vylepšit svůj obraz. Hodlá proto vypovědět smlouvu se zástupcem kraje v Bruselu Markem Semerádem. Ten čelí kritice, že bere devadesát tisíc a nikdo údajně pořádně neví, co v Bruselu dělá. Semerádovi se z Bruselu ale nechce. O svém odchodu prý neví a popírá jej.
04.08.2012 10:50 |

podobné články

Kandidát na hejtmana (Svobodní): Vystoupení z EU není cíl, ale cesta

 
Svobodní ani Soukromníci nemají v zastupitelstvu Libereckého kraje žádného zástupce. Pro nadcházející volby se tak rozhodli spojit síly. Radek Uchytil (Svobodní) věří, že nyní atakují hranici 5 % ve všech krajích. S jedničkou na kandidátce jsme si povídali o jeho plánech s krajem. Prozradil nám i více o svém návrhu na řešení imigrační krize pomocí vybudování integračního táboru na území neuznaného Království Severního Súdánu. A řeč přišla také na vystoupení Česka z EU, o které Svobodní dlouhodobě usilují.
20.07.2016 09:35 |

podobné články

Nejvíce proevropští jsou Zelení a ČSSD, proti Bruselu bojuje DSSS a Svobodní

 
Nejvíce proevropské strany jsou Zelení, ČSSD a ANO. Naopak proti Evropské unii se nejsilněji staví NE Bruselu – Národní demokracie, DSSS nebo Svobodní. Vyplývá to ze zjištění sdružení KohoVolit.eu, které analyzovalo odpovědi stran pro Volební kalkulačku.
14.05.2014 14:10 |

podobné články

Svobodný Zálom k výročí republiky: Vláda nekompetentních škůdců. Tisíce důvodů k jejich odchodu

 
Jsme závislí na tom, jak písknou v Bruselu, nemáme nezávislou politiku, uvedl Luboš Zálom (Svobodní) v projevu k výročí vzniku samostatného Československa. Máme podle jeho slov „plné právo a tisíce důvodů označit naši vládu za nekompetentní škůdce republiky a volat po jejím odchodu“.
30.10.2022 11:45 |

podobné články

Svobodný Zálom k výročí republiky: Vláda nekompetentních škůdců. Tisíce důvodů k jejich odchodu

 
Jsme závislí na tom, jak písknou v Bruselu, nemáme nezávislou politiku, uvedl Luboš Zálom (Svobodní) v projevu k výročí vzniku samostatného Československa. Máme podle jeho slov „plné právo a tisíce důvodů označit naši vládu za nekompetentní škůdce republiky a volat po jejím odchodu“.
30.10.2022 12:30 |

podobné články

Pravicový bloger se vysmál těm, co bojkotují olympiádu v Soči. Ať to raději nečtou

 
Pravicový bloger František Matějka se na webu iDnes.cz podělil se svými čtenáři o názor na rozhodnutí některých státníků a politiků bojkotovat zimní olympijské hry v Soči kvůli tomu, že Rusko nedodržuje lidská práva, a nepovažují ho za demokratický stát. Matějka označil všechny, kteří se her odmítli zúčastnit z těchto důvodů, za „šašky". V článku také označil nedávno zesnulého prezidenta Nelsona Mandelu za teroristu.
10.02.2014 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Nelson Mandela (207 článků)

Tohle ať sociální demokraté raději nečtou. Babiš stále vede na celé čáře

 
Podle červnového volebního modelu agentury STEM by se do Poslanecké sněmovny dostalo s výraznou převahou nad ostatními subjekty hnutí ANO Andreje Babiše. Sociální demokraté by se umístili na druhém místě se ztrátou osmi procentních bodů. Do dolní komory by se nedostalo hnutí Úsvit, sněmovna by tak byla složena ze šesti stran.
19.06.2014 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25895 článků)

Americká publicistka v ruském tisku. Obama a Porošenko ať raději nečtou

 
Americká publicistka Victoria F. Lee publikovala na blogu ruského deníku Pravda text, v němž se ostře opírá o ukrajinské politiky, kteří podle ní podporují nacisty. Tvrdě však účtuje i s Obamou, který prý podle ní stvořil teroristy z ISIS.
23.09.2014 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Victoria Lee (1 článek)

Rozdílení cen po volbách: Ať raději nečtou členové ODS a TOP 09. Dozvědí se, jak na tom doopravdy jsou

 
Analytička Veronika Sušová Salminen sepsala pro ParlamentníListy.cz analýzu výsledků víkedových komunálních a senátních voleb. Potvrdily prý většinu trendů naznačených již v předchozích volbách.
14.10.2014 14:25 |

podobné články

Toto ať na Hradě raději nečtou. Nahlédli jsme do novin, které si pochutnávají na tom, kterak výhodně koupil Zemanův Mynář vilu a kdo prý byl u toho

 
Veškerý úterní tisk se věnuje tématu vily, kterou hradní kancléř Vratislav Mynář zakoupil v Praze. Měla být dárkem pro jeho přítelkyni a nastávající matku jeho dítěte Alexandru Noskovou, jinak redaktorku České televize.
06.01.2015 08:17 |

podobné články

Osobnosti: Alexandra Nosková (44 článků) , Vratislav Mynář (1450 článků)

Vychází nová kniha Michaila Gorbačova. Západní politici ale ať prý raději nečtou

 
Někdejší sovětský vůdce Michail Sergejevič Gorbačov sepsal ve svých čtyřiaosmdesáti letech autobiografickou knihu nesoucí název „Nové Rusko“ a není to nijak veselé čtení. Někdejší miláček Západu poukazuje na slabost Evropy a vychvaluje ruského prezidenta Vladimira Putina. O Gorbačovově knize informoval server německého deníku Bild.
12.09.2015 21:16 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5003 článků)

Čerstvá nálož od Geerta Wilderse v rozhovoru pro nizozemský deník. „Sluníčkáři“ ať raději nečtou

 
Nizozemský politik Geert Wilders je známým bojovníkem proti islamizaci Evropy. Jeho Strana pro svobodu je podle aktuálních průzkumů nejsilnější politickou stranou v zemi. Kdyby se volby konaly nyní, získala by Wildersova strana 39 křesel, zatímco současná vládní VVD jen 20. V rozhovoru pro deník Metro Wilders hovoří o nutnosti uzavřít hranice a kritizuje média i politiky za přílišnou politickou korektnost.
04.12.2015 19:56 |

podobné články

Natvrdo hovoří Jan Keller. Vítači uprchlíků a příznivci boje s Putinem ať raději nečtou

 
ROZHOVOR Sebrat vítr z plachet některým extremistickým skupinám či stranám by šlo celkem jednoduše, stačilo by chránit vnější hranice EU, říká univerzitní profesor a europoslanec Jan Keller. Ten si také myslí, že nápor migrantů z Turecka v posledních týdnech výrazně zeslábl, jelikož jsou Turci schopni migraci brzdit, což dříve moc nechtěli dělat. A je také přesvědčen, že pokud by Rusové Krym nepřičlenili, fungovala by už na něm velká americká základna. „Ukrajina měla a má fungovat jako most k Rusku, nikoliv jako předpolí pro válku proti němu,“ konstatuje známý sociolog a publicista pro ParlamentníListy.cz.
17.05.2016 10:50 |

podobné články

Britský diplomat sepsal zprávu o současném Rusku. Ve Svobodné Evropě či Evropských hodnotách ať ji raději nečtou

 
Britská premiérka Theresa Mayová hovořila s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a dohodli se na společné schůzce v rámci summitu G20, který se bude konat příští měsíc v Číně. Podle bývalého velvyslance Velké Británie v Rusku Tonyho Brentona je jedině dobře, že se vztahy mezi oběma zeměmi dostanou opět do normálu.
11.08.2016 13:21 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5003 článků)

Přikryl (ČSSD): Odpověď Antonínu Seďovi - Co s tím?

 
Společnost je silně rozdělená. Lidé blízké sociálně demokratickým myšlenkám je určen tento článek k zamyšlení. Ostatní, co chtějí mnohdy vulgárně nadávat, ať jej raději nečtou. Antonín Seďa položil na Facebooku otázku. Pokouším se odpovědět....
12.06.2017 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (133 článků)

Ti mladší a vzdělanější, co nečtou Blesk, nevolí Zemana. Jan Ruml natočil VIDEO s Piráty, kteří ho pak vykopli

 
Posedlost České pirátské strany transparentností obnáší mimo jiné i to, že strana dává veřejnosti nahlédnout do útrob svého fungování. Díky tomu se může každý seznámit s tím, jak probíhalo „grilování“ senátního kandidáta Jana Rumla. Už samotný žánr je pozoruhodný a progresivní pirátští aktivisté spolu s veteránem politického středu jej navíc naplnili fascinujícím obsahem. Dodejme, že Rumlova kandidatura byla po natočené debatě raději stažena.
09.05.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (528 článků)

„Roztáhnout si půlky a je vymalováno.“ Zlá slova Tomáše Vyorala. V ČT a u Petříčků ať raději nečtou

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Tomáš Petříček? Ten nikdy ministrem zahraničí nebyl, říká komentátor a srovnává politika s prosťáčkem ze seriálu Simpsonovi. Ale Mirek Topolánek se prý plete, když prohlašuje ČSSD za zbytečnou. Vyjádřil se také k tomu, že ODS se přestaly líbit průzkumy na ČT. Diví se, že až teď. A kauza Kúdela? „Tvrdíkovi už zbývá jen pokleknout a roztáhnout si půlky a je vymalováno,“ říká Tomáš Vyoral.
16.04.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2446 článků) , Tomáš Vyoral (215 článků) , Al Simpson (4 články) , Simpson Simpson (44 článků)