Článek

Svoboda slova podle Putina: Rusové se při otázce na prezidenta ohlíží a pak utečou

 
Že to v Rusku není se svobodou slova moc slavné, tak nějak tuší celý svět. Jak svobodně se můžete vyjadřovat, tím více, pokud se vás někdo zeptá na politiku nebo prezidenta Vladimira Putina, skvěle ilustruje video, které se jako lavina začalo šířit po Twitteru. Než se mladík odhodlá rozpovídat o názoru na prezidenta, stane se několik věcí, které si ve svobodné zemi nedokážeme představit.
25.02.2023 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4921 článků)
Podobné články

Jak Biden mohl dojet do Kyjeva? Rusové útočí na Putina. A hůř

 
V ruském Kyjevě čekáme na prezidenta Putina a on si přijel Biden. V tomto duchu se po cestě amerického prezidenta Joea Bidena do ukrajinského hlavního města ozývají Rusové, kteří nad touto cestou zuří a skřípou zuby. Biden prý touto cestou zavařil i samotnému Putinovi. Už proto, že kdyby chtěl, dostal by se asi až do Bachmutu. Tak to vidí Rusové, kteří nechápu, jak mohla jejich armáda takovouto cestu připustit.
21.02.2023 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (918 článků)

Michal Hašek: My migranty nezvali. Až nám je přidělí, hned všichni utečou. Máme povinnost hájit naši zemi. Až potkám Luboše Zaorálka...

 
ROZHOVOR Jihomoravský hejtman, šéf Asociace krajů ČR a vlivný sociálnědemokratický politik Michal Hašek v obsáhlém rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz potvrzuje jasný zájem o další kandidaturu na hejtmana, hovoří o česko-čínských vztazích, prezidentu Zemanovi i migrační krizi. Hašek připomíná, že přes kvóty od nás stejně migranti utečou jinam. „Do 48 hodin z jakéhokoli množství, které nám přidělí, tu vydrží maximálně pět procent lidí a to budou ti, co zaspí,“ konstatuje.
12.11.2015 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2474 článků)

Daniel Landa jako árijec v bizarní televizní show! Tohle VIDEO si musíte vychutnat až do konce! Jestli tohle uslyší vrazi z IS, rychle utečou!

 
Dan Landa a afghánský zpěvák Sediq Shabab spojili síly a vytvořili píseň, která prý zastaví teroristy z Islámského státu. Nesmějte se, jestli tohle vrazi z IS uslyší, utečou!
31.07.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (632 článků)

4 znamení, která ze vztahu raději utečou, když začíná přituhovat. Také se závazku raději vyhnete?

 
V každém vztahu musí někdy nastat těžší období. Důležité ale je, aby ho pár dokázal společně překonat. Některá znamení se o to však ani nesnaží a raději utečou, a vyhnou se tak konfliktům. Tato 4 znamení mezi ně patří, a nejsou tedy tak vytrvalá a odhodlaná za svůj vztah bojovat.
27.09.2022 12:15 |

podobné články

Rusové znásilňovali dívky ve sklepě v Buči. Devět jich je těhotných. Případů jsou stovky

 
Stovky, možná až tisíce znásilněných žen i mladých dívek, řada z nich těhotná. Řádění Rusů v okolí Kyjeva zaznamenala reportáž BBC. Rusové se odtud začali stahovat před dvěma týdny, zůstávají po nich mrtví a zničené životy. Ukrajinská ombudsmanka žádá, aby Rusové, včetně prezidenta Vladimira Putina, čelili mezinárodnímu tribunálu za všechny válečné zločiny, i znásilnění. Popsala utrpení skupiny mladých dívek a žen z Buči, které Rusové několik dní znásilňovali, devět z nich je těhotných.
13.04.2022 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4921 článků)

Generál Kostelka, exministr obrany: Putinova popularita je obrovská, opozice slabá. Rusové přežijí sankce i o chlebu a vodě. Zatvrdí se a nikdo s nimi nehne

 
Expert přes leteckou bezpečnost, exministr obrany a bývalý velvyslanec v Rusku Miroslav Kostelka upozornil, že obviňování ruského prezidenta Vladimira Putina z viny za sestřelení malajsijského letadla jeho postavením v Rusku neotřese. „Spoléhat na to, že se objeví nějaká velmi silná vnitřní opozice v Rusku, je podle toho, jak jsem situaci v Rusku znal a jak ji trochu stále ještě sleduji, v současné době fikcí. Popularita Putina byla v červnu kolem sedmdesáti tří procent. Rusové jsou lidi, kteří přežijí o chlebu a vodě. Takže se spíš bojím, že sankce budou kontraproduktivní,“ vysvětlil přední český odborník v otázkách vojenské bezpečnosti v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz svůj postoj k tragédii na Ukrajině, hledání viníků i přitvrzení sankcí vůči Rusku ze strany Evropy.
23.07.2014 09:05 |

podobné články

„Rusové se musí zbavit Putina.“ Fiala zmínil Bonda a uklidňuje Česko: Nebezpečí nehrozí

 
Premiér Petr Fiala (ODS) nemá žádné informace o tom, že by Česku v souvislosti s invazí Ruska na Ukrajinu hrozilo nebezpečí. Řekl to v pořadu České televize Události, komentáře. Rusové by se podle něj měli zbavit prezidenta Vladimira Putina.
01.03.2022 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4921 článků) , Petr Fiala (5073 článků)

Zlatý olympionik Svoboda udělal z Kobzanové uklízečku a pozval ji domů

 
Moderní pětibojař David Svoboda, který si z olympiády přivezl zlatou medaili, přijal pozvání do nové talk show Diany Kobzanové na televizi Óčko. Ačkoli se pořad jmenuje Drzá Diana, první díl by se mohl překřtít na Drzého Davida. Nezdráhal se totiž moderátorku pozvat k sobě domů, aby mu tam uklidila. Další články k tématu: Fanynky mají vždycky šanci, usmál se zlatý pětibojař Svoboda Zrušil jsem se, omlouval Svoboda pozdní příchod na on-line rozhovor Špotáková, Svoboda, Kulhavý... Připomeňte si zlatý Londýn Krok za krokem ke zlatu. Svoboda popisuje, jak prošel jednotlivé disciplíny Čeští fandové mě dojali, slzy jsem měl na krajíčku, říká zlatý Svoboda
06.09.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Diana Kobzanová (611 článků) , David Svoboda (235 článků)

Co na válku říkají běžní Rusové? Většina před ní zavírá oči, nebo se bojí mluvit

 
Běžní Rusové před válkou na Ukrajině zavírají oči. Alespoň tak to vypadá podle videa, které v Permu a Vladivostoku natočil štáb Radio Free Europe (RFE). Reportéři se tamních obyvatel ptali na názory na ruskou invazi a ukazovali jim i fotky ukrajinské zkázy. Rusové se přitom v drtivé většině odmítli vyjádřit nebo rovnou řekli, že podporují prezidenta Vladimira Putina. Našlo se však i pár statečných.
05.03.2022 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4921 článků)

Z České televize se stala mafiánská organizace, která vybírá výpalné, řekl v našem pořadu Na ostří nože Pepa Nos

 
ParlamentníListy.cz ve spolupráci s TV Praha připravily první díl diskusního pořadu Na ostří nože. Moderátor Jan Hloch si tentokrát do studia pozval písničkáře a textaře Pepu Nose a probírala se svoboda slova. Nos hned na úvod prozradil, co pro něj znamená svoboda slova. „V tom nejzákladnějším smyslu je svoboda slova to samý jako svoboda osobní. Buď jsem svoboden, nebo zotročen,“ říká Pepa Nos.
04.10.2018 17:31 |

podobné články

Osobnosti: Pepa Nos (35 článků)

Rusové korumpují politiky, podrývají a špiní Západ. Americká novinářka, manželka polského exministra, nás varovala. A zde jsou ozvěny

 
POLITOLOGOVÉ Na varování americké novinářky Anne Applebaumové, že Rusové vyvážejí korupci a v každé evropské zemi hledají lidi, kteří budou obhajovat jejich zájmy, a tak bychom se i my měli bát ruské agrese, reagují oslovení odborníci námitkou, že Rusové se naučili to, co už léta dělají Američané a jiné mocnosti. Zatímco Karel Hvížďala souhlasí s jejím hodnocením Vladimira Putina jako člověka se sovětským uvažováním, Lukáš Jelínek považuje ideologii u ruského prezidenta za druhotnou.
14.01.2015 12:32 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4921 článků) , Karel Jelínek (15 článků)

Chtěl se Ambramovič distancovat od Putina? Na Ukrajině může sledovat své zájmy, míní expert

 
Jaký je vztah Romana Abramoviče a Vladimira Putina? „Nemyslím si, že mezi nimi byla blízká vazba,“ řekl Blesk Zprávám analytik Pavel Havlíček. Podle BBC byl Abramovič jedním z mála oligarchů, kteří se i za Putina udrželi na výsluní. Proč se stal guvernérem na odlehlé Čukotce? Sledoval cestou do Británie zájmy Ruska, nebo se chtěl distancovat od Putina? A stal se nyní prostředníkem při mírových rozhovorech kvůli vlastním zájmům?
03.04.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4921 článků) , Roman Abramovič (92 článků)

Auto, nábytek, matrace. Rusové na Ukrajině utíkají a berou s sebou vše

 
Ruská invaze na Ukrajinu pokračuje. Válka, kterou nechal ruský prezident Vladimir Putin spustit 24. února, trvá už 8 měsíců. V prvních týdnech Rusové obsazovali obci za obcí, ale v posledních týdnech je Ukrajinci znovu osvobozují. Platí to i o vesnici Kreščenivka v Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny. Poté, co byli Rusové z této vesnice vytlačeni, vychází najevo, čeho se tu dopouštěli. Rusové prý při odchodu z okupovaných obcí uvažují podle hesla, „když tady nemůžeme vládnout my, nebude tu nic“.
24.10.2022 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4921 článků)

Další údery na Ukrajině. Britové: Rusové vědí, že bude bitva o Cherson

 
Rusové na útok v Kyjevě podle zahraničních médií využili íránské „kamikaze drony“. Rusové oznámili, že postoupili u Bachmutu. Podle britských zdrojů však současně Rusové počítají s tím, že ukrajinské síly vstoupí do Chersonu a svedou s ruskými agresory o toto město boj ve snaze získat ho zpět. V Chersonské oblasti Ukrajinci osvobodili 5 dalších osad a pokračují v postupu.
13.10.2022 12:40 |

podobné články

Další údery na Ukrajině. Britové: Rusové vědí, že bude bitva o Cherson

 
Rusové na útok v Kyjevě podle zahraničních médií využili íránské „kamikaze drony“. Rusové oznámili, že postoupili u Bachmutu. Podle britských zdrojů však současně Rusové počítají s tím, že ukrajinské síly vstoupí do Chersonu a svedou s ruskými agresory o toto město boj ve snaze získat ho zpět. V Chersonské oblasti Ukrajinci osvobodili 5 dalších osad a pokračují v postupu.
13.10.2022 21:30 |

podobné články

Putin žene 300 tisíc mužů do války: Rusové se zoufale snaží utéct ze země

 
Ruský prezident Vladimir Putin dnes vyhlásil částečnou mobilizaci, při které bude povoláno 300 tisíc rezervistů, uvedla agentura TASS s odvoláním na ruského ministra obrany Sergeje Šojgua. Ještě před Putinovým odloženým projevem Rusové navíc začali dle deníku Newsweek na Googlu intenzivně hledat, jak opustit Rusko nebo jak odložit službu v armádě. Světu, ale i svému prezidentovi tak Rusové jasně ukazují, jak se ke krokům Putina staví. 
21.09.2022 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4921 článků)

„Až chc*pne Zeman...“ Přibáň přemýšlí, jakou lahev otevře na oslavu umrtí prezidenta

 
Šířící se spekulace o špatném zdravotním stavu ruského prezidenta Vladimira Putina nabírají zejména na sociálních sítích na síle a na Twitteru již došlo na diskusi, jak by měla vypadat oslava Putinovy smrti. Tu ale brzy zastínil známý cestovatel ve žlutých trabantech Daniel Přibáň, když oznámil, že se otvírat láhev na oslavu smrti Putina nechystá pouze výjimečně a připraven je již přinejmenším jeden další přípitek, který má připravený na oslavu úmrtí českého prezidenta Miloše Zemana. Porovnal, jakou láhev otevře po smrti Putina a jakou, „až chcípne Zeman“.
23.04.2022 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4921 článků) , Miloš Zeman (27863 článků) , Dan Přibáň (52 článků) , Daniel Daniel (923 článků) , Daniel Daniel (923 článků) , Daniel Daniel (923 článků) , Daniel Daniel (923 článků) , Daniel Daniel (923 článků) , Daniel Daniel (923 článků) , Daniel Daniel (923 článků) , Daniel Daniel (193 článků)

Jan Campbell: Trpělivost Putina

 
Není podstatné, zda se titulek interpretuje jako konstatování nebo otázka, protože klíčové prvky – čas a podmínka konce trpělivosti, prakticky nikdo, kromě prezidenta Putina a poníženě se cítící generality, nezná. Skutečností ale je, že se mne mnoho Rusů a řada čtenářů ptá, jak je možné, že prezidentova slova a prohlášení dobře zní, dávají naději na mír, a současně se situace ve světě a hospodářská situace doma nelepší. Jak je možné, že neviditelní úředníci Ministerstva průmyslu a ministr sám, nerespektují příkaz nadřízeného Rogozina. Kde je konec trpělivosti, a co se bude dít, až trpělivost Putina, nebo občanů, Rusů, skončí?
06.07.2017 17:35 |

podobné články

Cyril Svoboda: Němci vše zvládnou, Rusové vše vydrží. Putin uspěje, má pevnou pozici

 
SVĚT OPTIKOU CYRILA SVOBODY „Putin zaznamená v nejbližších dobách úspěch jak v parlamentních volbách, tak v prezidentských,“ říká ředitel Diplomatické akademie a exministr zahraničí Cyril Svoboda. Podle něj existují v Evropě dvě silné mentality: „Němci, protože všechno zvládnou, a Rusové, protože všechno vydrží.“ Vyjádřil se také k žádosti o prodloužení hraničních kontrol: „Fakticky se kontroly zavedou, aniž by byl formálně zrušen schengenský systém,“ říká Svoboda.
03.05.2016 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (452 článků)