Článek

Sviták (SLK): Cestující se o kvalitu veřejné dopravy v Libereckém kraji bát nemusí

 
Jezdí spoje na čas? Jaká je kvalita cestování v regionu? Jsou pasažéři spokojeni? To vše průběžné sleduje společnost KORID LK, která koordinuje veřejnou dopravu v Libereckém kraji. Používá k tomu práci revizorů, metodu tzv. mystery shoppingu, v jejímž rámci vysílá do terénu kontrolory v utajení, a také dat, která vyhodnocuje Centrální dispečink IDOL.
02.03.2023 20:00 |

podobné články

Podobné články

Sviták (SLK): Následky dopravních nehod v Libereckém kraji meziročně klesly

 
Během prvních dvou měsíců šetřili policisté v Libereckém kraji 708 dopravních nehod, meziročně je to o 22 událostí méně.
18.03.2021 14:00 |

podobné články

V Libereckém kraji zřejmě povládne SLK s ODS a Piráty

 
V Libereckém kraji bude nejspíše vládnout koalice vítězných Starostů pro Liberecký kraj (SLK) s ODS a Piráty. Strany se shodly po jednání v pondělí večer, podrobnosti dohody oznámí v úterý ráno, řekli zástupci všech tří stran.
05.10.2020 23:10 |

podobné články

Tita (KSČM): Veřejná doprava v Libereckém kraji a její úskalí

 
Vyjádření předsedy klubu zastupitelů za KSČM v Zastupitelstvu kraje Liberec Miloše Tity k veřejné zakázce na autobusové dopravce v Libereckém kraji. k veřejné zakázce na autobusové dopravce v Libereckém kraji.
09.06.2012 19:40 |

podobné články

SLK: Zásadní je stabilita fungování Krajské nemocnice Liberec

 
Obvinění generálního ředitele Krajské nemocnice Liberec, a.s. (KNL) MUDr. Luďka Nečesaného bylo tématem poslední schůzky krajských zastupitelů hnutí Starostové pro Liberecký kraj (SLK) , předsednictva SLK a klubu předsednictva SLK a klubu Starostů v Liberci. Předsedkyně dozorčí rady KNL Lena Mlejnková informovala přítomné o mimořádném jednání dozorčí rady dne 27. 6. 2015.
17.07.2015 09:36 |

podobné články

Spory o zakázku na zajištění dopravy v Libereckém kraji nekončí

 
Spory okolo zakázky na zajištění autobusové dopravy v Libereckém kraji nekončí. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dal sice kraji zapravdu, dopravci se však proti rozhodnutí odvolali. Zpochybňují typ a formu veřejné soutěže na dvouletou zakázku a dokonce i transparentnost rozhodování krajského zastupitelstva, řekl dnes ČTK radní pro dopravu Vladimír Mastník (Starostové pro Liberecký kraj). Za námitkami stojí dopravci skupiny ICOM transport, kteří neuspěli.
01.04.2015 16:51 |

podobné články

Návrat dětí z tábora skokově zvýšil počty nakažených v Libereckém kraji

 
Kvůli návratu dětí z letního tábora se v neděli v Libereckém kraji razantně zvýšily počty nakažených koronavirem. Hygienici odhalili nákazu u 14 dětí z 90, které se účastnily tábora v sousedním Královéhradeckém kraji. Celorepublikově v neděli přibylo 77 nových případů nákazy, z toho v Libereckém kraji 19.
16.08.2021 16:30 |

podobné články

Sviták (SLK): Péče o aleje pokračuje, kraj využívá peněz z evropských dotací

 
V Libereckém kraji průběžně probíhá revitalizace alejí podél krajských silnic II. a III. tříd. Ty jsou financovány z jednotlivých výzev Operačního programu Životního prostředí (OPŽP).
12.03.2020 04:35 |

podobné články

Sviták (SLK): Část školních spojů v Libereckém kraji vyjede již 25. května

 
V návaznosti na částečné zahájení výuky v základních školách od 25. května připravuje Liberecký kraj částečnou obnovu spojení tak, aby byla zajištěna doprava do a ze škol.
18.05.2020 20:30 |

podobné články

Sviták (SLK): Léto s IDOLem nabídne výlety na známá i neznámá místa Libereckého kraje

 
Navštívit turistická místa v Libereckém kraji a k tomu využít vlaková či autobusová spojení – to nabízí Léto s IDOLem.
01.07.2022 11:30 |

podobné články

Sviták (SLK): Cestující se o své zůstatky na elektronických peněženkách nemusí obávat

 
Kraj plánuje převzít pohledávku společnosti Witbystar.
06.05.2021 16:10 |

podobné články

Sviták (SLK): Liberecký kraj spojení mezi Rumburkem a Prahou zajistí

 
Na trase z Rumburku přes Českou Lípu do Prahy před nedávnem přestal jezdit dopravce Quick Bus. Cestující se však o ztrátu spojů obávat nemusí. Liberecký kraj totiž od 12. prosince, se změnou jízdních řádů, plánuje v tomto úseku zajistit svoji linku 400. Ta bude mít stejné dojezdové časy jako předchozí dopravce Quick Bus, a to přibližně půldruhé hodiny.
03.12.2021 10:40 |

podobné články

Školáky v Libereckém kraji drogy nelákají, raději se opíjí alkoholem

 
Současní žáci osmých tříd v Libereckém kraji nemají o alkohol, cigarety a další drogy tak velký zájem jako jejich předchůdci. I studenty druhých ročníků středních škol méně lákají cigarety, přibylo ale těch, kteří pijí alkohol a opakovaně berou drogy. Vyplývá to z průzkumu Krajské hygienické stanice v Libereckém kraji (KHS LK) a obecně prospěšné společnosti Maják.
11.02.2013 13:20 |

podobné články

ODS v Libereckém kraji povede do voleb starostka Hana Moudrá

 
V Libereckém kraji povede ODS do předčasných voleb starostka České Lípy Hana Moudrá. O rozhodnutí volebního sněmu v Libereckém kraji dnes ČTK informoval krajský předseda, senátor Přemysl Sobotka. Není to poprvé, co liberecká ODS postavila do čela kandidátky ženu, v krajských volbách byla lídrem náměstkyně ministra školství Eva Bartoňová.
30.08.2013 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (481 článků)

Řeky v Libereckém kraji se v noci vrátily do normálu

 
Řeky v Libereckém kraji se v noci na dnešek vrátily do normálu. První povodňový stupeň byl v neděli na Řasnici ve Frýdlantě na Liberecku a na Jizeře v Železném Brodě na Jablonecku. V Libereckém kraji za neděli místy napršelo kolem 50 milimetrů, v horách byly srážky částečně smíšené nebo sněhové. Vyplývá to z dat na webu Českého hydrometeorologického ústavu.
03.05.2021 07:40 |

podobné články

Sviták (SLK): Krajské dotace míří i do oblasti cyklistické dopravy

 
Na konci prosince loňského roku vyhlásil Liberecký kraj dva dotační programy v oblasti dopravy. Peníze mohou zájemci využít například na projektové přípravy, rekonstrukci pozemních komunikací pro cyklodopravu, opravy cyklostezek či budování cykloturistických tras a terénních cyklistických stezek.
09.01.2020 14:15 |

podobné články

Sviták (SLK): Kraj pracuje na zavedení autobusů na Ještědku, plány kříží rekonstrukce silnice

 
O zavedení autobusové dopravy z libereckého Horního Hanychova k horské chatě Ještědka pod vrcholem Ještědu usilují Liberecký kraj a společnost KORID LK, která v kraji koordinuje hromadnou dopravu.
28.06.2022 18:25 |

podobné články

Ulvr (SLK): Putovní výstavu Otisky EU v Libereckém kraji hostí muzeum ve Stráži pod Ralskem

 
Otisky EU v Libereckém kraji. tak se jmenuje putovní výstava, která je nyní více než měsíc k vidění v Muzeu architekta R. Bitzana ?ve Stráži pod Ralskem.
08.11.2022 08:45 |

podobné články

Ulvr (SLK): Putovní výstavu Otisky EU v Libereckém kraji hostí muzeum ve Stráži pod Ralskem

 
Otisky EU v Libereckém kraji. tak se jmenuje putovní výstava, která je nyní více než měsíc k vidění v Muzeu architekta R. Bitzana ?ve Stráži pod Ralskem.
08.11.2022 09:30 |

podobné články

Vinklátová (SLK): Hrady a zámky v Libereckém kraji lákají na prohlídky i o Vánocích

 
Některé hrady a zámky v Libereckém kraji si připravily program pro návštěvníky i na vánoční svátky. Chystají ho organizátoři na Valdštejně, Sychrově či zákupském zámku.
19.12.2022 13:15 |

podobné články