Článek

Svědectví z Ukrajiny: Nejsi proti Rusku, tak umřeš

 
Práce novináře na Ukrajině nebyla nikdy bezpečná. Za pětadvacet let její historie jich přišlo o život více než padesát. A nyní jsou opět pod útokem a vlastní vláda je nijak nepodrží. Před necelým měsícem byl zavražděn ruský novinář a přítel Borise Němcova Pavel Šeremet. Dnes na ně útočí i vládu podporující veřejnost a na nacionalistické stránce Mírotvůrce byly uveřejněny osobní údaje více než 5 000 ukrajinských i zahraničních novinářů. Mnozí prý podezřívají ukrajinské tajné služby. Informuje Rádio Svobodná Evropa.
16.08.2016 16:20 |

podobné články

Podobné články

Šiklová přeje Havlovi: Až umřeš, budou se Tě ubožáci dovolávat

 
Deník Blesk i v pondělí referoval o sobotní oslavě narozenin Václava Havla. Exprezident Havel byl totiž spisovatelkou Irenou Obermannovou v jejím nejnovějším dílku Tajná kniha povýšen na jejího milence a právoplatná manželka Dagmar tak byla pokořena. Bulvární deník proto se zaujetím dnes líčí, že Havlovi na sobotní oslavu přijeli každý sám. Rozpadá se jim snad jejich manželství? Socioložka Jiřina Šiklová ale v časopisu Týden Havla utěšuje: Až jednou umřeš, budou Tě šmokové citovat a dovolávat se Tvých slov o pravdě a lásce. Kromě ní přes Týden Havlovi k výročí popřálo dalších 25 významných osobností.
03.10.2011 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4941 článků) , Jiřina Šiklová (109 článků) , Irena Obermannová (114 článků) , Irena Obermannová (117 článků)

Amy Winehouse: Přestaň nebo umřeš

 
Amy Winehouse dostává více lékařských varování než kdokoliv jiný. Zpěvačka asi bude muset poslechnout své poslední ultimátum od doktorů: „Přestaň pít nebo umřeš.“
01.06.2011 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Amy Winehouse (390 článků)

„Buď sex, nebo umřeš hlady.“ Pracovník charity zneužíval 16letou dívku

 
Bývalý zaměstnanec humanitární organizace Oxfam Roland van Hauwermeiren (68) je ústřední postavou skandálu s prostitutkami, který rozpoutal minulý týden deník The Times. V roce 2010 vedl misi na Haiti, které zasáhlo ničivé zemětřesení. Vyšlo najevo, že on a jeho kolegové si platili prostitutky z peněz určených na pomoc místním. Muž obvinění popírá, proti němu ale stojí několik udání a navíc i svědectví haitské společnice. Žena uvedla, že jí tehdy bylo 16 let a Van Hauwermeiren si ji po dobu 6 měsíců zval k sobě dvakrát týdně.
16.02.2018 19:45 |

podobné články

Válka Západu proti Rusku do posledního Ukrajince, nákup zbraní, přenesení války na ruské území... Spencerová analyzuje nejnovější dění

 
„Západ proti Rusku… až do posledního Ukrajince“ – tak nazvala analytička zpravodajských zdrojů Tereza Spencerová svoji poslední analýzu dění kolem Ruska a Ukrajiny uveřejněnou na internetovém serveru Literárních novin. Poukazuje v ní na to, že rozkol Evropské unie se kvůli Ukrajině a dodávkám zbraní prohlubuje, ačkoliv prý není jasné, kdo všechno je opravdu připraven zahájit válku proti jadernému Rusku.
27.02.2015 09:56 |

podobné články

Musíme zabránit rozpadu Ukrajiny. Nestavme se proti Rusku, vyzýval Zaorálek v televizi

 
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) je přesvědčený, že je třeba v každém případě zabránit rozdělení Ukrajiny, a proto by řešení krize neměla být namířena proti Rusku. Prohlásil to v sobotu v České televizi. Zdůraznil také, že jediný, kdo má nyní na Ukrajině legitimitu, je parlament.
23.02.2014 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2428 článků)

Andreu Verešovou zaskočila slova její dcery (9): Mami, až umřeš, tak...

 
Jako každá žena, tak i Andrea Verešová (36) zbožňuje nakupování oblečení a bot. Místo deseti skříní má modelka na šatnu vyhraněnou celou místnost. Její dcera Vanessa (9) si na některé kousky už pomalu brousí zuby.
21.10.2016 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Verešová (1188 článků)

Velká ruská odveta a fatální dopad. Šéf podnikatelů prozradil, co způsobil Nečas

 
Tvrdé sankce proti Rusku, které mají potrestat Rusko za vměšování se do bojů na východě Ukrajiny a sestřelení dopravního letounu Malajsijských aerolinek, se dotknou i českých firem a mohou mít dopad i na zaměstnanost, potvrzují podnikatelé. Prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák je totiž přesvědčen, že dopady budou rozsáhlé. Nesouhlasí tak s tvrzením premiéra Bohuslava Sobotky, že sankce proti Rusku nebudou mít v Česku velké dopady. Přesto sankce vůči Rusku považují čeští podnikatelé za správné.
01.08.2014 07:20 |

podobné články

Český reportér z východu Ukrajiny: Lidé tu nenávidí Kyjev. Nechápou, proč jim armáda ničí domy a nemocnice

 
Server Aktuálně.cz přináší svědectví obyvatel východní Ukrajiny. Podle nich se ukrajinská armáda chová jako dobyvatel, a to prý vede čím dál více lidí k příklonu k Rusku. Doněck podle nich připomíná válečný Stalingrad. A oni sami říkají: „Nechceme žít v zemi, která nás zabíjí.“
13.08.2014 12:35 |

podobné články

Generál Kostelka, exministr obrany: Putinova popularita je obrovská, opozice slabá. Rusové přežijí sankce i o chlebu a vodě. Zatvrdí se a nikdo s nimi nehne

 
Expert přes leteckou bezpečnost, exministr obrany a bývalý velvyslanec v Rusku Miroslav Kostelka upozornil, že obviňování ruského prezidenta Vladimira Putina z viny za sestřelení malajsijského letadla jeho postavením v Rusku neotřese. „Spoléhat na to, že se objeví nějaká velmi silná vnitřní opozice v Rusku, je podle toho, jak jsem situaci v Rusku znal a jak ji trochu stále ještě sleduji, v současné době fikcí. Popularita Putina byla v červnu kolem sedmdesáti tří procent. Rusové jsou lidi, kteří přežijí o chlebu a vodě. Takže se spíš bojím, že sankce budou kontraproduktivní,“ vysvětlil přední český odborník v otázkách vojenské bezpečnosti v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz svůj postoj k tragédii na Ukrajině, hledání viníků i přitvrzení sankcí vůči Rusku ze strany Evropy.
23.07.2014 09:05 |

podobné články

Iveta Bartošová se děsí: Vyhrožují mi smrtí!

 
5:00 – Princezna české popmusic Iveta Bartošová (43) má nervy »v kýblu«! Důvodem je údajný anonym, který jí má vyhrožovat smrtí! Na ohořelém papíru prý stálo: „Přišla tvoje poslední hodina. Jestli neuděláš tento rituál, tak umřeš! O půlnoci vezmeš fotku Artura a spálíš ji!“ Je to pravda, nebo si zpěvačka dělá nemístnou reklamu na svou připravovanou knihu?
21.08.2009 02:10 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6725 článků)

Lékaři jí řekli: Umřeš. Teď je z ní ale nádherná topmodelka. Podívejte se

 
Blondýnka s andělskou tváří Cassie Hawthorne (22) z anglického Stourbridge má štěstí v neštěstí. Přestože trpí smrtelnou dědičnou nemocí dýchací a trávicí soustavy zvanou cystická fibróza, v jejích těžkých chvílích se vyskytl alespoň nějaký důvod k radosti. Přímo v nemocnici si ji totiž našla agentka hledající modelky a Cassie tak vysvitla naděje na práci snů téměř všech dívek po celém světě. Sen se nakonec stal realitou a mladá žena má za sebou již několik úspěšných reklamních kampaní.
20.05.2011 07:05 |

podobné články

Paroubek: Federalizovaná Ukrajina nebo jaká?

 
Situace na východě Ukrajiny je čím dál tím složitější. Policejní síly Ukrajiny nejsou zřejmě schopné či ochotné zvládnout separatistické hnutí na východě i jihu Ukrajiny. To, čeho jsme nyní svědky, je přebírání státní moci zejména na východě Ukrajiny proruskými silami.
14.04.2014 19:30 |

podobné články

Ukrajinská katastrofa, další díl: Generál Šándor utíná naděje Ukrajiny na NATO, zavrhuje Zemanův plán a vyčítá Kyjevu, kam až zašel

 
Bezpečnostní expert generál Andor Šándor je přesvědčen, že členství Ukrajiny v NATO je iluze stejně jako finlandizace Ukrajiny, kterou považuje za recept na rusko-ukrajinský konflikt prezident Miloš Zeman. „Myslím, že finlandizace Ukrajiny je ze hry, protože Kyjev ještě po dlouhou dobu nebude Moskvě důvěřovat. Nemyslím, že by Kyjev přijal jakékoli mentorství ze strany Moskvy, takže je to podle mne nápad nerealizovatelný,“ říká bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
02.12.2014 09:51 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21477 článků)

V Česku jsou další krajané z Ukrajiny: Zeman si s nimi zazpíval

 
Do Prahy dnes přiletělo dalších 35 krajanů z Ukrajiny, kteří se kvůli obavám z bezpečnostní situace v zemi rozhodli přestěhovat do Česka a získali tu povolení k trvalému pobytu. Krajané z jihu a východu Ukrajiny přiletěli armádním speciálem a na ruzyňském letišti je přivítali prezident Miloš Zeman, ministr vnitra Milan Chovanec a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (oba ČSSD). Podle Zemana by nakonec z Ukrajiny mohlo přijet celkem až 500 krajanů.
15.03.2015 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2428 článků) , Miloš Zeman (21477 článků) , Milan Chovanec (1405 článků)

Děsivé svědectví: Rychtář měl Bartošovou cpát léky na spaní, aby mu neutekla!

 
Případ uprchlice Ivety Bartošové (47) je stále zamotanější. Objevují se nová a nová svědectví a už jen těžko dokáže rozlišit, co je pravda a co je spekulace nebo tvrzení jedné, případně druhé strany. Jedno svědectví je obzvlášť děsivé…
10.07.2013 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6725 článků)

Lékaři dali Amy Winehouse nůž na krk: Jestli nepřestaneš pít, umřeš!

 
Lékaři z kliniky Prior, na kterou se minulý týden znovu uchýlila na léčení britská kontroverzní zpěvačka Amy Winehouse (27), varují.
02.06.2011 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Amy Winehouse (390 článků)

Manažer Bartošové: Iveto, vrať se do nemocnice, umřeš!

 
Iveta Bartošová (45) a její italský šlechtic Domenico Martucci (34) dorazili včera do Gargana. Zpěvaččin zdravotní stav - i když si to nepřipouští - je prý ale velmi špatný. Když nepřestane pít, umře.
26.06.2011 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6725 článků) , Domenico Martucci (370 článků)

JÁGR: Hrozné. Během vteřiny shoříš a umřeš. Na světě jsme malí páni

 
K tragické smrti třech českých hokejových mistrů světa Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka a prakticky celého týmu Lokomotiv Jaroslavl promluvil v rozhovoru pro server idnes.cz i legendární Jaromír Jágr. Mluvil mimo jiné o tom, že v Jaroslavli je kratší ranvej a letadla tam těžko nabírají rychlost.
08.09.2011 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2510 článků) , Jan Marek (347 článků) , Josef Vašíček (161 článků) , Karel Rachůnek (183 článků)

Karel Gott (76) ve spárech vyděračů! Zaplať 3 miliony nebo umřeš! Chvíle strachu pod ochranou vrtulníků a ostrostřelců!

 
Populární zpěvák zažil chvíle slávy, ale i hodně dramatické okamžiky. V osmdesátých letech mu vyhrožovali zastřelením, jestliže nezaplatí balík peněz!
05.08.2015 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4762 článků)