Článek

Svědectví Čechů na Ukrajině: Rusové u Vuhledaru vrší ztráty na hromady, napsali a ukázali mrtvoly

 
Rusům se daří v rámci jejich ofenzívy postupovat. Jedinou výjimkou je město Vuhledar, kde narazili na odpor i českých dobrovolníků. "Rusové vrší ztráty na hromady," napsali na facebookové stránce Češi na Ukrajině a přidali fotografii mrtvých ruských vojáků. Ruské síly zde pravděpodobně ztratily desítky obrněných vozidel.
11.02.2023 10:50 |

podobné články

Podobné články

Rusové, vy jste si nevšimli, že vaši milovaní umírají? Mrtvoly nikdo nesbírá, těla se vrší, popsal Zelenskyj

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uprostřed noci ze soboty na neděli zveřejnil další video nejen k ukrajinským obyvatelům, ale obrátil se v něm také na Rusy. Na ruské matky, manželky, otce, děti, přátele. „Vy jste si nevšimli, že vaši milování umírají?“ ptá se ve videu a přidává popis toho, jakou spoušť po sobě ruská armáda zanechává – mrtvá těla padlých vojáků nikdo nesbírá, důstojně je nikdo nepohřbívá. Vrší se na frontové linii…
20.03.2022 05:15 |

podobné články

Válka na Ukrajině, měsíc pátý: Ztráty Ruska i Ukrajiny se zvyšují pomalu, ukazují statistiky

 
Už je to pátý měsíc, co na Ukrajině zuří ozbrojený konflikt se sousedním Ruskem. Díky moderním datovým webům je možné sledovat potvrzené ztráty jednotlivých stran konfliktu. Ztráty armád se podle posledních čísel zmenšují tím, jak válka postupuje do patové situace. Podívejte se na přehledně zpracované materiální ztráty armád, které se podařilo potvrdit nezávislým pozorovatelům.
24.07.2022 05:10 |

podobné články

„To není jen vesnice.“ Těžko pro Ukrajince. Nadávky ve válce

 
Situace na Ukrajině se dle podcastu Russians With Attitude vyvíjí ve prospěch Rusů. Wagnerovci obsadili vesnici Blahodatne, což není dobrá zpráva pro Bachmut. Do něho se prý chystá pluk Azov. Tvrdé boje probíhají také na jihu u Vuhledaru. Dobytí tohoto města by jednak zabezpečilo Krym, ale také poskytlo Rusům možnosti postupovat v podstatě ve všech směrech. V podcastu také zhodnotili, jak západní tanky zasáhnou do bojů. Pozici Ukrajinců to nepochybně zlepší. Ale západní tanky rozhodně nejsou nesmrtelné.
31.01.2023 13:20 |

podobné články

Válka na Ukrajině v číslech: Ztráty Ruska jsou astronomické, Kreml mění strategii

 
Ruské ztráty během války na Ukrajině se neustále zvyšují. Vyplývá to z odhadů NATO, podle kterých přišlo Rusko v důsledku zranění, zabití nebo zajetí o více než čtyřicet tisíc vojáků. Televizi NBC News tato data potvrdil vysoce postavený zástupce aliance. Odhady zemřelých na ruské straně jsou o něco nižší. Rusko dlouhodobě své ztráty nekomentuje, ale výrazně se zvyšují i podle bezpečnostního webu Oryx, který shromažďuje důkazy o zničené technice obou stran.
12.04.2022 05:10 |

podobné články

Putinovi řezníci plní hřbitovy: Video odhaluje obří ztráty wagnerovců na Ukrajině

 
Ruské ztráty na Ukrajině jsou obrovské. Nejnověji to dokazuje video z ruského Krasnodaru, které ukazuje obří hřbitov žoldáků obávané Wagnerovy skupiny. Místo je tak rozlehlé, že je podle některých výpovědí velmi obtížné přejít ho pěšky. Ruská armáda wagnerovce používá jako nárazníkové jednotky, aby snížila své vlastní ztráty. Jednotky složené z profesionálů, dobrovolníků i naverbovaných vězňů si tak často jdou pro jistou smrt. Video ze hřbitova se objevilo na ruské sociální síti Telegram.
02.04.2023 05:10 |

podobné články

35 pádných důvodů, proč StarDance vyhraje Pavlásek (podle internetových odborníků)

 
Pro začátek si na rovinu řekněme, že slovo odborníci v titulku je poněkud nadnesené. Ve skutečnosti jde totiž o 35 pádných důvodů, které napsali na sociální sítě SAMOZVANÍ odborníci na StarDance. A že jich je! Někteří svá moudra jistě napsali s nadsázkou, někteří nejspíš tomu, co napsali, opravdu věří. Ale to je fuk, podívejte se na námi vybrané „NEJ“ příspěvky z facebookových diskuzí…  A bavte se! A hlavně to neberte vážně…
17.12.2015 13:10 |

podobné články

Policie hledala zmizelého a našla dvě mrtvoly. Šlo o vraždu, nebo sebevraždu?

 
Hledali zmizelého a našli dvě mrtvoly. Policie dnes ráno objevila v pražském bytě na Proseku dvě mrtvoly. Šlo ale o náhodu. Policisté si do bytu šli pro 52letého invalidu, který byl pohřešován. Muže našli a s ním i dvě mrtvá těla.
27.03.2015 10:35 |

podobné články

Putin v pytli na mrtvoly je v pořádku, je to válečný zločinec, říká analytik Máca. Ruská propaganda to prý ututlá

 
Česká a ukrajinská vlajka a uprostřed podobizna ruského prezidenta Vladimira Putina ve vaku na mrtvoly. Takový pohled se nyní nabízí lidem procházejícím kolem budovy ministerstva vnitra. Kontroverzní instalace se dočkala pochval i kritiky. "V Rusku to přecházejí v tichosti, protože tamní propaganda si nemůže dovolit ukázat vůdce v pytli na mrtvoly. To by totiž u velké části Rusů vyvolalo nadšení a děkovali by Česku," říká pro eXtra.cz analytik Roman Máca z Institutu pro politiku a společnost.
31.10.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4932 článků)

Trump, Macron i španělský král napsali Zemanovi: Blahopřejí Česku k svátku

 
Na Hradě se u příležitosti oslav 28. října, ale i 17. listopadu vrší gratulace od světových státníků. Blahopřejný list už poslal prezidentovi Miloši Zemanovi americký prezident Donald Trump, jeho francouzský protějšek Emmanuel Macron, španělský král Filip VI. nebo maďarský prezident János Áder. Ozvala se i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.
28.10.2019 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5955 článků) , Emmanuel Macron (706 článků)

Lukáš Kovanda: Kolik Rusové kvůli válce dluží Ukrajině? Zatím 9,6 bilionu korun

 
Komentář k tomu, kolik Rusové zatím kvůli válce Ukrajině dluží, resp. jaké ji dosud způsobili škody – jak na infrastruktuře, tak ekonomice. Ztráty na lidských životech jsou nevyčíslitelné.
14.04.2022 07:45 |

podobné články

Fraška na Ukrajině: Rusové nejsou Rusové?! Krym obsadila domobrana a ne my, tvrdí Putinovci

 
Rusové lžou světu? Usilovně tvrdí, že neobsadili Krym! Ale že území kontroluje krymská "domobrana". Říkal to včera prezident Putin, dnes ve stejné písničce pokračují jeho ministři. Šéf obrany Šojgu dokonce tvrdí, že fotky ruské techniky jsou podvrh. 16 tisíc ruských vojáků nejsou prý Rusové! Jenže zahraniční zpravodajové tvrdí. Přiznali se nám, že jsou...
05.03.2014 13:20 |

podobné články

Další údery na Ukrajině. Britové: Rusové vědí, že bude bitva o Cherson

 
Rusové na útok v Kyjevě podle zahraničních médií využili íránské „kamikaze drony“. Rusové oznámili, že postoupili u Bachmutu. Podle britských zdrojů však současně Rusové počítají s tím, že ukrajinské síly vstoupí do Chersonu a svedou s ruskými agresory o toto město boj ve snaze získat ho zpět. V Chersonské oblasti Ukrajinci osvobodili 5 dalších osad a pokračují v postupu.
13.10.2022 12:40 |

podobné články

Další údery na Ukrajině. Britové: Rusové vědí, že bude bitva o Cherson

 
Rusové na útok v Kyjevě podle zahraničních médií využili íránské „kamikaze drony“. Rusové oznámili, že postoupili u Bachmutu. Podle britských zdrojů však současně Rusové počítají s tím, že ukrajinské síly vstoupí do Chersonu a svedou s ruskými agresory o toto město boj ve snaze získat ho zpět. V Chersonské oblasti Ukrajinci osvobodili 5 dalších osad a pokračují v postupu.
13.10.2022 21:30 |

podobné články

Auto, nábytek, matrace. Rusové na Ukrajině utíkají a berou s sebou vše

 
Ruská invaze na Ukrajinu pokračuje. Válka, kterou nechal ruský prezident Vladimir Putin spustit 24. února, trvá už 8 měsíců. V prvních týdnech Rusové obsazovali obci za obcí, ale v posledních týdnech je Ukrajinci znovu osvobozují. Platí to i o vesnici Kreščenivka v Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny. Poté, co byli Rusové z této vesnice vytlačeni, vychází najevo, čeho se tu dopouštěli. Rusové prý při odchodu z okupovaných obcí uvažují podle hesla, „když tady nemůžeme vládnout my, nebude tu nic“.
24.10.2022 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4932 článků)

„117 šlo bojovat, 15 se vrátilo.“ VIDEO o Ukrajině pokračuje. Další svědectví

 
Video Jana Šafaříka, střeleckého instruktora, který se podělil o své nepříjemné zkušenosti s výcvikem vojáků na Ukrajině, vzbudilo vlnu zájmu. Šafařík v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz uvádí, že zaznamenal v drtivé většině pozitivní ohlasy. Lidé jsou podle něj rádi, že měl odvahu otevřeně promluvit. Ukrajinská ambasáda ve svém vyjádření potvrdila, že na válčící Ukrajině pobýval, s jeho závěry však nesouhlasí. Tyto i další výhrady proti svému svědectví Šafařík komentuje.
06.02.2023 13:00 |

podobné články

Jako Sýrie? Rusové tam dosáhli svého, varuje americká analýza. Vážné souvislosti

 
Válka na Ukrajině zuří dále. Otázku, co se stane, pokud Rusové vyhrají, si však někteří položili ještě před jejím začátkem. Například dvojice historiků, která své úvahy publikovala v magazínu Foreign Affairs. Připomínají, že narozdíl od USA, Rusové na Blízkém východu dosáhli svého a západní předpovědi se mýlily. A věští temnou budoucnost, o níž se právě rozhoduje na Ukrajině.
25.02.2022 08:55 |

podobné články

Kreml přiznal „tragédii a značné ztráty“. Kyjev ohlásil, že Rusové přišli o skoro 19 tisíc vojáků

 
Rusko od začátku invaze na Ukrajinu přišlo zhruba o 18.900 vojáků, uvedla dnes ukrajinská armáda. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov později v rozhovoru se stanicí Sky News připustil, že Rusko na Ukrajině utrpělo značné ztráty, i když Moskva zatím potvrdila jen 1351 padlých vojáků. O růstu ztrát ukrajinských sil dnes informovalo i ruské ministerstvo obrany. Podobné informace uváděné oběma válčícími stranami nelze nezávisle ověřit.
07.04.2022 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4932 článků)

Zostření. Tomuto se Rusové chtějí vyhnout. Vážná předpověď

 
Sever stojí, na jihu a východě Rusové postupují, hodnotí britský válečný analytik Franz-Stefan Gady současnou situaci. Rusové mají velké ztráty, ale Ukrajinci také. A množí se ruské útoky ze vzduchu. Příštích pár dní pak budou pro ukrajinské síly kritické, odhaduje. Co naopak známo není, je stav ruské morálky. Gady varuje, že o ní pravdivě neinformuje ani jedna strana. „Jeden z nejhroznějších aspektů války je, že všechna válečná propaganda, všechen ten řev, lži a nenávist, je pokaždé od lidí, kteří nebojují,“ citoval George Orwella.
03.03.2022 10:20 |

podobné články

Osobnosti: George Orwell (44 článků) , Stefan Franz (7 článků)

Vraždí na Ukrajině vládní snipeři? Takhle prý střílí do lidí!

 
Mrtvých na Ukrajině přibývá. V ulicích hlavního města se povalují mrtvoly demonstrantů, ztráty však sčítají i pořádkové jednotky Berkut. Obě strany pak svorně tvrdí: Gumové projektily vyměnili někteří střelci za ostré náboje!
20.02.2014 15:50 |

podobné články