Článek

Svaz vinařů ČR: Účet za škody ve vinicích přesáhl dvě miliardy. Zapomeňme na daň, musíme řešit přežití a budoucnost

 
Rekordní mrazy, které minulý a tento týden udeřily v České republice, ničivě zasáhly tuzemské vinohrady. V Čechách je dopad naprosto fatální, škody tam dosahují 95 procent. Na Moravě se pohybují minimálně na úrovni 23% snížení výnosu. Aktuální průzkum mezi vinaři vyčíslil celkové škody napáchané na letošní úrodě na více než 2 miliardy korun.
27.04.2024 16:25 |

podobné články

Podobné články

Pepe Escobar: Válka v Sýrii musí pokračovat. "Chybičky" při bombardování nejsou náhoda

 
Zapomeňme na nekonečné schůzky Kerry-Lavrov. Zapomeňme na ruské odhodlání zabránit, aby se v Sýrii definitivně ujal vlády chaos. Zapomeňme na chvíli i na možnost reálného příměří, které by respektovaly džihádistické loutky Spojených států. Zapomeňme na Pentagon, který absurdně vyšetřuje, co se vlastně stalo, když se “chybička vloudila” při bombardování Dajr az-Zauru.
01.10.2016 07:40 |

podobné články

Víno zdraží, varují vinaři. Jarní mrazy napáchaly škody za 1,2 miliardy

 
Dubnové a květnové mrazy způsobily na vinicích rozsáhlé škody, které dál stoupají. Podle vinařů se již vyšplhaly na 1,2 miliardy korun. Bude to mít zřejmě vliv i na cenu hroznů, která se patrně dostane až na 20 korun za kilogram, a bude jich méně. Ve čtvrtek to řekl předseda Svazu vinařů Tibor Nyitray. Vinice zasáhly mrazy dva roky po sobě. V obou případech byla škoda na neprodaném víně přes miliardu korun.
18.05.2017 15:40 |

podobné články

Lubomír Man: Zapomeňme, zapomeňme, zapomeňme!

 
„My budeme dbát o to, aby se sem nedostávala ruská propaganda“ řekl premiér Fiala v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce, a „zhruba do roka bude tato otázka vyřešena“, dodal a zatvářil se povzbudivě.
28.03.2022 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (250 článků)

Zoufalí vinaři to spočítali: Mrazy zničily úrodu za půl miliardy

 
Vinaři vyčíslili škodu za jarní mrazy, které postihly vinice koncem dubna, zhruba na půl miliardy korun. Svaz vinařů odhaduje, že letos může narůst i cena hroznů a obecně se sníží objem této stále nedostatkové suroviny. ČTK to zjistila z webu Svazu vinařů. Loni byly škody větší, překročily miliardu korun. Aktuální odhad škody vyplývá z množství neprodaného vína. Plyne ze zjištění od 63 vinařství, která obhospodařují plochu 3789 ha vinic.
02.05.2017 16:20 |

podobné články

Více míst, více účinkujících. Hudba na vinicích bude pokračovat

 
David Koller, Mig 21, Tomáš Klus, Anna K., Pokáč, Monkey Business, Ewa Farna, Meky Žbirka, Michal Hrůza, Janek Ledecký, Xindl X, Bratři Ebenové, Mirai, Jelen, Vladimír Mišík, Queenie. Ti všichni vystoupí příští rok na vinicích. Akce Hudba na vinicích, která vznikla letos, se rozroste.
08.12.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Mišík (132 článků) , David Koller (371 článků) , Ewa Farna (1462 článků) , Janek Ledecký (373 článků) , Tomáš Klus (1223 článků) , Michal Hrůza (280 článků) , David Koller (186 článků)

Malí vinaři založili asociaci, chtějí zrušit Vinařský fond. Kalouskovu daň odmítají

 
Menší moravští vinaři založili Vinařskou asociaci, která kritizuje Svaz vinařů a státem zřízený Vinařský fond. Tomu například vytýkají to, že podporuje lahvování vín a ne samotné domácí vinařství. Asociace odmítá Svaz vinařů a chce přímo zrušení Vinařského fondu. Informují o tom Lidové noviny (LN). Mezi zakladateli asociace je například dvojnásobný držitel titulu Vinař roku Josef Valihrach nebo Vladimír Železný, který ovládá firmu Tanzberg Mikulov.
04.02.2012 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (183 článků)

„Neumíme to pořádně,“ lituje šéf vinařů. Zmrzlo víno za miliardu, ohně nestačily

 
Na některých vinicích jižní Moravy zmrzlo až 80 procent úrody. Mohou za to nízké noční teploty z přelomu dubna a května. Škod by nemuselo být tolik, kdyby vinaři chránili úrodu jako jejich kolegové v zahraničí – například antimrazovými svícemi. Šéf Svazu vinařů Tibor Nyitray ale Blesk.cz přiznal, že to pořádně neumějí.
03.05.2016 20:40 |

podobné články

Kraje sčítají povodňové škody: Budou to miliardy, odhadují

 
Na stovky milionů až miliardy korun odhadují jednotlivé kraje škody po nynějších záplavách. Největší škody zatím hlásí Ústecký kraj, a to více než tři miliardy. Některé regiony ale ještě konečný účet nestanovily nebo předpokládají, že se odhady později zvýší. Pojišťovny mají nahlášeno několik desítek tisíc škod za více než dvě miliardy korun, nejvíce ze středních Čech.
11.06.2013 22:50 |

podobné články

Dlouhá noc sadařů kvůli mrazu: Stromům zatopili a chránili je mlhou

 
Pěstitelé ovoce na Znojemsku v pátek v noci vyjeli do sadů se zmlžovači, aby ochránili letošní úrodu před mrazy. Ty postihly i vinice na jižní Moravě. Jak velké škody přinesly, zatím není jasné. Škody se na vinicích zřejmě projeví až v následujících dnech, zjistila ČTK od vinařů. Mrazy byly v noci nerovnoměrné, někde odhadují, že jim poškodily 30 procent vinic.
21.04.2017 11:20 |

podobné články

Mráz spálil víno za více než miliardu! Hrozny podraží

 
Škody na vinicích za dubnové a květnové mrazy stouply podle Svazu vinařů na 1,2 miliardy korun. To bude mít zřejmě i vliv na cenu hroznů. Ta se patrně dostane až na 20 korun za kilo a bude jich méně.
18.05.2017 14:50 |

podobné články

Dobrovolníky, kteří odklízejí škody po tornádu, čeká o víkendu práce na polích a vinicích

 
O víkendu čeká dobrovolníky, kteří přijedou pomoci s úklidem do tornádem postižených obcí na moravském Podluží, práce na polích a ve vinicích. Většina vesnic se již zbavila sutě, ale nyní je potřeba projít okolní terén a vysbírat z něj kusy plechů, plastů a odpadků, které ničivý vzdušný vír rozmetal po okolí. Do obcí se však auty nedostanou.
02.07.2021 17:25 |

podobné články

Jak vybrat spořící účet

 
Jsme národ spořivý. Mnozí z nás mají na účtu naspořenou rezervu “pro všechny případy”, někteří dokonce ještě víc, problém je, že často ukládáme své úspory na špatné účty. Většina Čechů má své naspořené peníze na běžných účtech, kde se jim nijak nezhodnocují, naopak jim z nich ještě ukrojí inflace, i když je v posledních letech hodně nízká. Řešením je spořící účet, který byste si měli založit vedle běžného, a na něj přebytky převést. K čemu slouží spořící účet Peníze, které máte na běžném účtu, by měly sloužit pro krytí základních potřeb v daném měsíci. Může na něm být i rezerva v řádu několika tisíc korun na potřeby a výdaje v nejbližším období, o nichž víte. Další finanční úspory by se měly pravidelně či nepravidelně převádět na spořící účet, ten by tak měl být zásadní pro vytváření finanční rezervy. Peníze našetřené na spořicím účtu by měly sloužit hlavně na pokrytí nečekaných výdajů. Častá praxe ovšem je taková, že si lidé nechávají na běžném účtu i velké částky, klidně v řádu statisíců. Takové by neměly být dokonce ani na spořících účtech, ale měly by se využít efektivněji. Kritéria pro výběr spořícího účtu Pro spořící účet je dost důležitá dostupnost finančních prostředků v případě potřeby, právě proto, že slouží k pokrytí nečekaných výloh. Některé banky a záložny mají v nabídce „spořicí účty“ s fixací, případně s výpovědní lhůtou, ty mají spíš povahu termínovaných vkladů. Při výběru se budete pravděpodobně orientovat především výší úročení vkladu a frekvencí připisování úroku. Důležité budou i podmínky, za nichž si na vyšší úrok sáhnete. Může to být nutnost minimálního vkladu, povinný počet peněžních operací a podobně. Někde můžete mít limitovanou maximální hranici vkladu, případně nutnost vedení běžného účtu tam, kde máte založený ten spořící. Solidní banky vedou všechny spořící účty a služby s nimi spojené (vklad, výběr a... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat spořící účet pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.08.2018 17:35 |

podobné články

Škody po tornádu na krajském a obecním majetku jsou vyčísleny na 1,5 miliardy

 
Škody po červnovém tornádu na majetku Jihomoravského kraje jsou 800 milionů korun, na obecním 721 milionů, vyplynulo ze zpřesňujících posudků. Škody celkově budou podle odhadu nižší než 15 miliard korun. ČTK to dnes řekl náměstek jihomoravského hejtmana Jan Zámečník (KDU-ČSL). Škody na majetku kraje se dosud odhadovaly zhruba na půl miliardy korun, celkové škody na 15 miliard s tím, že zřejmě porostou. Posudky kraj zašle vládě.
24.07.2021 06:25 |

podobné články

Spotřební daň na tichá vína? Za Přísahu jsme proti jejímu zavedení, říká Šlachta

 
Národní ekonomická rada vlády (NERV) přišla s návrhem, aby ministerstvo financí vedené Zbyňkem Stanjurou (ODS) zavedlo nenulovou spotřební daň na tichá vína. To vzbudilo nevoli mezi vinaři, protože její zavedení by znamenalo jejich likvidaci. Proti dani proto vznikla petice, kterou podporuje také předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta. Ten se vinařů proti vládě zastal a snahu Fialova kabinetu o faktickou likvidaci tuzemských vinařů označil za podraz!
09.05.2023 21:30 |

podobné články

V Česku pomrzlo víno za miliardu. V zahraničí vinicím zatopili

 
Škody na vinicích na jižní Moravě jsou větší než se původně čekalo, někde zmrzlo až 80 procent vinné révy. Celkem za letošní rok přesáhnou podle hejtmana a předsedy rady Vinařského fondu Michala Haška (ČSSD) a odhadů Svazu vinařů jednu miliardu korun.
03.05.2016 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2499 článků)

Ministr Brabec: Sysli na vinici stojí na skvělé myšlence

 
Čtyři vinařství z Hnanic byla oceněna zlatou známkou Sysli na vinici. Tu získávají vinaři za to, že na svých vinicích vytváří vhodné prostředí pro sysla obecného. Osud tohoto dnes kriticky ohroženého druhu závisí právě na způsobu hospodaření na vinicích. Nákupem vína se zlatou známku „Sysli na vinici“ mohou lidé podpořit vinaře, kteří syslům pomáhají.
03.12.2016 14:55 |

podobné články

Zahrají na vinicích a v kempech. David Koller, Anna K, Pokáč a jiní míří na neobvyklá místa

 
Většina pořadatelů velkých českých hudebních festivalů se v posledních týdnech rozhodla kvůli přetrvávajícím protikoronavirovým opatřením přesunout své akce na příští rok. Pořadatelé malých festivalů si účast velkých jmen české scény dovolit nemohou, a tak se narodily nápady na koncerty na vinicích a v kempech.
09.06.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: David Koller (371 článků) , David Koller (186 článků)

Starosta Jiraský: V lesích na horních Vinicích a v okolí rybníka Chobot vznikne relaxační prostor

 
Ve sportovně relaxačním areálu na Vinicích vyrostlo výběhové schodiště s celkovým převýšením 18 metrů.
01.07.2020 19:50 |

podobné články

Tomáš Klus startuje sérii koncertů Hudba na vinicích

 
Koncertem Tomáše Kluse v Zámeckém vinařství Bzenec začne v pátek večer letní koncertní série Hudba na vinicích. Potrvá až do 25. září. V sobotu se Klus představí ve Vinařství Lahofer ve Znojmě.
18.06.2021 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Klus (1223 článků)