Článek

Svatomartinské rohlíčky nemusí být jen sladké. Upečte si na Martina tradiční cukroví

 
Svatomartinské rohlíčky patří ke sváteční hostině na den svatého Martina stejně jako pečená husa, ač o nich neví zdaleka každý. Už naše babičky je však milovaly a jejich příprava nemůže být snadnější! Spolu s redakcí Toprecepty.cz vám přinášíme pár receptů a zaručených tipů na toto oblíbené cukroví.
13.11.2022 14:25 |

podobné články

Podobné články

Recept na vanilkové rohlíčky

 
Vanilkové rohlíčky jsou pravou českou vánoční klasikou. Pečou se jistě v každé rodině a stejně jistě má každá rodina svůj starý osvědčený recept na nějž nedá dopustit. Do těsta na vanilkové rohlíčky někdo dává mandle, někdo vlašské ořechy, výsledek ale je vždy křehký a vonící vanilkou. Jestli chcete letos o vánocích skutečně delikatesní rohlíčky, použijte tentokrát na obalení cukr s opravdovou vanilkou. Rozdíl mezi vanilkovým a vanilinovým cukrem okamžitě poznáte. Rodinný recept na vanilkové rohlíčky Jak jsem už napsala, nikdo nedá dopustit na svůj osvědčený recept, proto i já vám dnes předám ten, který mám vyzkoušený a o léta je peču své rodině. Především si musíte na semlít vlašské ořechy, právě ty dodají rohlíčkům úžasnou chuť. Budete jich potřebovat 100 gramů. K nim přidáte 240 gramů hladké mouky, 70 gramů moučkového cukru a 200 gramů másla. Vše spojte do kompaktního těsta a to dejte do ledničky odpočinout. Já obvykle večer připravím těsto a druhý den z něj tvořím. Pečeme rohlíčky V dnešní době je pečení rohlíčků snadná záležitost. Těsto můžete vtlačit do formiček, dokonce jsou už běžně k dostání plechy s vyznačenými rohlíčky, stačí jen vyplnit je těstem. Klasika je ovšem pěkně si sednout s koulí těsta ke stolu, pustit si některou z českých pohádek a pustit se do rohlíčků pěkně ručně. Mezitím si vyhřejte troubu na 170°C. Plech s rohlíčky dejte do trouby a pečte podle velikosti cca 8 – 10 minut. Že jsou hotové, poznáte podle nádherné vůně a taky podle toho, že jim začnou tmavnout špičky. V tu chvíli plech vyndejte, rohlíčky nechte trochu zchladnout, ale na obalení ve vanilkovém cukru musí být ještě teplé. Hotové vanilkové rohlíčky naskládejte do dobře uzavíratelné dózy nebo do krabice a dejte je mimo dosah mlsných členů rodiny, jinak vám do vánoc žádné nezbydou. Nebo pro jistotu rovnou zadělejte dvojitou dávku... Čtěte více Příspěvek Recept na vanilkové rohlíčky pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
14.12.2018 23:15 |

podobné články

Hostina na svatého Martina: Upečte si husu, uvařte kaldoun a připravte sladké rohlíčky!

 
Svatomartinské posvícení patří mezi nejznámější a určitě jedno z nejpopulárnějších. Bodejť by taky ne! Pečou se husy a svatomartinské rohlíčky, ochutnávají se nová vína a rodina či přátelé se scházejí u jednoho stolu. Připomeňte si s námi, co na něj v těchto dnech patří!
08.11.2021 19:10 |

podobné články

Tipy a triky jak zvládnout svátky

 
Pečení několika druhů cukroví, pečlivý úklid domácnosti i na těch místech, na která přes rok (ne)vědomě zapomínáme, shánění dárečků v obchodních domech, kde se to lidmi jen hemží a my musíme stát dlouhé fronty u pokladen, všudypřítomný stres a chaos – jak zvládnout svátky a nezbláznit se?! Říká se, že Vánoce jsou nejkrásnějšími svátky v roce. To tu nikdo určitě zpochybňovat nebude, jenže zároveň jsou to svátky plné celé řady povinností a neodmyslitelného vánočního chaosu, který propuká už několik týdnů před Štědrým dnem. Možná i vás občas přepadá pocit, že to nezvládáte a přemýšlíte, jak zvládnout svátky bez újmy na fyzickém i psychickém zdraví. Pár tipů a triků jak zvládnout svátky Do Vánoce ještě pár dní zbývá, tudíž nemusíte věšet hlavu, že jste to či ono nestihli. Pokud s přípravami na svátky začínáte až nyní, nepropadejte panice. Místo toho si v klidu přečtěte náš dnešní článek a postupujte podle našich tipů a triků, které vám pomohou předvánoční shon a chaos zvládnout na jedničku. Cukroví ještě stihnete Zapomeňte na to, že vaše sousedka už má dávno napečeno 15 druhů cukroví a teď si jen mne ruce. Sice už nestihnete xx různých druhů, ale linecké, rohlíčky, plněné ořechy a samozřejmě nepečené cukroví ještě dohromady dáte. Tak šup šup, s pečením začněte co nejdříve, ať se vám cukroví stihne uležet, případně změknout. Úklid jen tak na oko Jste-li pracovně vytížený člověk, který volno dostane až těsně před Vánoci a do dnešního dne jste nestihli pořádně vysmejčit domácnost, udělejte to alespoň na oko. To znamená, abyste uklidili pouze na místech, která jsou vidět. Budiž vám letos odpuštěno, že nebudete mít dokonale srovnanou spíž nebo vygruntováno za obývací stěnou. Pro stromeček a kapra pošlete manžela Kdo řekl, že všechny starosti a povinnosti spojené s Vánoci musí padat jen na vaše bedra? Nákup stromečku a kapra,... Čtěte více Příspěvek Tipy a triky jak zvládnout svátky pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
13.12.2017 21:25 |

podobné články

Vanilkové rohlíčky jako od cukráře: Zkuste je podle receptu Marie-Janků Sandtnerové!

 
Kdyby na svátečním stole mělo být jen jedno cukroví, pak ať to jsou vanilkové rohlíčky. A to i přesto, že původně nejde ani o českou, ani o vánoční sladkost a dokonce to dříve ani nebyly rohlíčky. Pojďte s námi nahlédnout pod ruce rakouským cukrářům. Právě jim totiž za „vynález“ rohlíčků vděčíme.
03.12.2021 18:15 |

podobné články

CUKROVÍ: Pečeme s hvězdami: Vanilkové rohlíčky Jovanky Vojtkové!

 
Vanilkové rohlíčky k Vánocům neodmyslitelně patří. Každá rodina si uchovává vlastní recept, ale tanečnice Jovanka Vojtková (37) Blesk.cz prozradila ten svůj. A dokonce nám chutné rohlíčky i upekla.
06.12.2015 19:15 |

podobné články

VÁNOČNÍ CUKROVÍ: 12 receptů našich babiček! RADÍ ŠÉFKUCHAŘ

 
Vánoční cukroví připravuje 80 procent domácností, většina je při pečení konzervativní. K nejoblíbenějšímu cukroví patří vanilkové rohlíčky a linecká kolečka. Průměrně české domácnosti pečou osm druhů cukroví a drží se osvědčené klasiky. Na tradiční staročeské recepty se ale zapomíná.
27.11.2013 15:07 |

podobné články

Svatomartinské hody nejsou jen o víně: Pečenou husu si nemusíte dávat jen s knedlíkem

 
Blíží se svatomartinské slavnosti a s nimi neodmyslitelně spojené posvícení. Tradiční pokrm je sváteční pečená husa. Jako příloha se používá zelí s knedlíkem nebo lokšemi. S webem Toprecepty vám přinášíme pár tipů, jak si připravit to nejlepší svatomartinské menu.
05.11.2022 09:50 |

podobné články

Svatomartinské přežírání: Jak ulevit přecpanému břichu!

 
Dobře propečená husička a k ní láhev mladého vína od pradávna patří ke svátku sv. Martina. Tradiční svatomartinské hody o víkendu pomyslně startují předvánoční období, které je, přestože by mělo být postní, spojeno s obžerstvím. Jen co se dojedí pečínky, husí játra a paštiky, je tu za pár dní Mikuláš, který nás obdaruje sladkostmi. Zároveň se ve většině domácností začíná péct cukroví, rozjíždí se vánoční večírky, a pak tu jsou hned Vánoce a Silvestr. Užíváme si a naše útroby trpí. Jak zažívání pomoci?
09.11.2012 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Mikuláš (40 článků)

Vanilkové rohlíčky a šest dalších receptů na klasické vánoční cukroví

 
Jednička mezi vánočním cukrovím, která vám provoní byt, jsou vanilkové rohlíčky. K nim vám přinášíme šest dalších receptů na tradiční dobroty. Nechybí mezi nimi linecká kolečka ani pracny.
25.10.2011 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Scarlett Johansson (320 článků) , Ryan Reynolds (194 článků) , Blake Lively (107 článků)

Koláče nemusí být jen sladké: Upečte květákový, bramborový nebo podzimní se semínky

 
Když se řekne koláč, každému se vybaví meruňkový, švestkový, makový, tvarohový… jenže koláče nemusí být jen sladké. Máme pro vás tři recepty na tři slané. Mohou být výbornou svačinkou i večeří stejně jako netradičním pohoštěním pro návštěvu.
05.10.2018 15:05 |

podobné články

Zdravé, s minimem cukru i tuku - Upečte si fitness vánoční cukroví

 
Máte alergii na lepek, jste cukrovkáři nebo si hlídáte váhu a chcete si o vánocích taky trochu zamlsat? Upečte si ještě teď na poslední chvíli zdravé a nízkokalorické cukroví. Je opravdu vynikající.
22.12.2015 15:45 |

podobné články

Sádlovky, vinné i Masarykovo oblíbené! Upečte si staročeské tradiční cukroví!

 
Blíží se sváteční vánoční čas, který je mimo jiné spojen s vůní vánočního cukroví. Abyste letos všechno stihli napéct včas, připravili jsme pro vás s předstihem výběr receptů tradičního cukroví, které pekly už naše  prababičky a které k atmosféře českých Vánoc neodmyslitelně patří. Recepty najdete v dnešním tištěném Blesku zdarma. A tady malá ochutnávka!
25.11.2019 11:55 |

podobné články

10 tipů na vánoční cukroví: Pracny, úly, rohlíčky, linecké i pusinky

 
Začínáte být nervózní, že krabice na cukroví zatím stále zejí prázdnotou? Nemusíte! Máme pro vás 10 receptů na vánoční cukroví, kterým ohromíte a zvládnete ho navíc „levou zadní“.
08.12.2021 13:35 |

podobné články

Veselé vánoční pečení! Vychází kuchařka Blesku: Linecké, vanilkové rohlíčky, dia cukroví, nepečené, recepty celebrit

 
Připravte si klasiku i netradiční cukroví. Zkuste s námi osvědčené linecké, pracny, vosí hnízda, měkké perníčky, rafaelky nebo třeba brusinkové kuličky. Nechybí klasické ani dietní recepty na pečené i nepečené cukroví. A navíc vychytané tipy celebrit!
01.12.2017 16:10 |

podobné články

Vanilkové rohlíčky: Příprava vánoční klasiky krok za krokem

 
Klasika, bez které se neobejdou žádné vánoce – vanilkové rohlíčky. I kdybyste nepekli nic, tak tohle cukroví musíte! Krok za krokem vám poradíme, jak na to!
08.12.2017 10:30 |

podobné články

Chcete péct vanilkové rohlíčky jako Hana Zagorová? Blesk vám prozradí její rodinný recept!

 
Vánoce jsou za rohem, a tak se do pečení tradičního cukroví pustila i Hana Zagorová (74). A co víc, dokonce se pochlubila rodinným receptem na vanilkové rohlíčky. A ty má jako ze žurnálu.
16.12.2020 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Hana Zagorová (718 článků)

Pečení Jany Plodkové se proměnilo v noční můru! Neuvěříte, jak dopadly vanilkové rohlíčky

 
Do pečení vánočního cukroví se pustila i herečka Jana Plodková (39), jenže jak se ukázalo, tak před kamerou jí to jde o dost lépe. Na její vanilkové rohlíčky si přítel Filip Žilka (44) musel vzít lžíci.
23.12.2020 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Plodková (229 článků) , Jan Filip (103 článků) , Jan Filip (96 článků)

Šťastné a chlupaté: Recepty na cukroví pro pejsky

 
Odolat smutným psím očím je o Vánocích ještě těžší než obvykle. Všude tolik dobrot a cukroví. Jenže to, co je jedlé pro páníčky, může čtyřnohým kamarádům ublížit. Uspokojte jejich chutě a upečte jim jejich cukroví!
01.12.2017 05:05 |

podobné články

Upečte cukroví pro domácí mazlíčky: Tuňáková kolečka i zelené perníčky

 
Nastává období, kdy naše domovy provoní lahodná vůně vánočního cukroví. Pokud nechcete koukat na smutné psí a kočičí oči, které upřeně hledí na dobroty vyskládané na stole, nebo se na ně nechcete zlobit, že si drze nějaký ten kousek ukořistí, zkuste jim napéct cukroví přímo pro ně.
07.12.2018 10:05 |

podobné články