Článek

Svatba Gábiny a Jirky v Ulici: Hercům byla příšerná zima. Na pohoštění se nešetřilo

 
Natáčení letních scén v exteriérech s velkým předstihem s sebou vždy nese riziko špatného počasí a toho, že herci budou v lehoučkých oděvech mrznout. Nejhůř to odskákala asi nevěsta při večerních scénách venku, ale nestěžuje si. Večírek s hostinou za to utrpení stál.
05.07.2024 22:10 |

podobné články

Podobné články

Osvědčené recepty na vánoční pohoštění

 
Nejkrásnější svátky v roce tu budou opravdu co nevidět! Hospodyňky již začínají s přípravami, které zahrnují nejen typický předvánoční úklid, ale i výzdobu domácností, nákup dárečků pro naše nejbližší nebo vymýšlení, jaké dobroty připraví jako vánoční pohoštění. Vánoční pohoštění zpravidla představuje jídla, která se neodmyslitelně pojí k tomuto období a která doma neděláme až tak často. Jelikož jsou Vánoce za dveřmi a do nejkrásnějšího dne v roce už zbývá jen necelý měsíc, připravili jsme pro vás dnešní článek, ve kterém se společně s námi můžete podívat na tradiční vánoční pohoštění, jež se na českých stolech objevuje již několik desítek let. Tipy na vánoční pohoštění Určitě se shodneme na tom, že každá rodina si své pohoštění na Vánoce nebo přímo jen na Štědrý den dělá po svém. My ale chceme připomenout klasiku, která nestárne a na kterou i v dnešní době sází spousta lidí. Možná dokonce i vy! Rybí polévka je klasika Jestli k Vánocům něco skutečně patří, pak je to rybí polévka. Její příprava není nikterak složitá, i když každý má možná trochu jiný recept, který si upravil dle svých chutí. Hlavními surovinami jsou rybí hlavy, mlíčí, mrkev, celer, cibule a kořenová petržel. Suroviny se nechají vařit cca hodinu až hodinu a půl, poté se voda přecedí a maso, které se oškrábe, se zpátky vloží do polévky. Houbový Kuba dříve nesměl chybět Dříve představoval tradiční vánoční pokrm i houbový Kuba, kterého ale v dnešní době na štědrovečerních tabulích už tak často vidět není. Na přípravu houbového Kuby nesmí chybět kroupy, vepřové sádlo, již podle názvu napovídající sušené houby, cibule a česnek. Houbový Kuba se dříve podával jako předkrm, dnes už jen při večeři na Štědrý den uvidíte skutečně jen málokde. Smažený kapr je nahrazován řízky Další klasika v podobě smaženého kapra. No uznejte sami, uměli byste si bez této lahůdky,... Čtěte více Příspěvek Osvědčené recepty na vánoční pohoštění pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.11.2017 08:55 |

podobné články

Dnes v Ulici: Pepina hatí Márův rozvod a vražda zase hází vidle do společného večera Jirky a Gábiny

 
Ne vždy jdou věci podle plánu. Respektive většinou vždy se věci vyvíjí mimo rámec těchto plánů. A zatímco zrušený společný večer Gábiny a Jirky je jen drobným a pro Gábinu i vítaným vychýlením, takový porod je velkou komplikací. Zvlášť, když se Pepina rozhodně jít na svět v den i dobu rozvodu svého strejdy.
09.11.2023 00:00 |

podobné články

Připomeňte si příběh Gábiny a Hynka v Ulici. Zamilování se do studenta vztah ukončilo

 
Mezi nejdéle trvající dějové linky patřila určitě i ta Gábiny a Hynka. I přesto, že aktuálně už v Ulici pokračuje jen Gábina a Šimon a Hynek je jako Šimonův táta zmiňován jen okrajově, dalo by se říct, že děj této rozpadlé rodinky i nadále trvá. Připomeňte si příběh Gábiny a Hynka v Ulici i s videem a oživte si to, co jste možná už zapomněli.
15.08.2022 11:00 |

podobné články

228 tisíc! Kachní paté, 288 piv a prosecco za 29 tisíc. Při letu Pekarové na Tchaj-wan se na alkoholu nešetřilo

 
Na prodlužování konfliktu na Ukrajině se podle moderátorky Jany Bobošíkové dívá Čína s povděkem. „Vyčerpává se tím Západ, který nebude mít sílu na konflikt na Tchaj-wanu,“ poukázala a rozebrala nedávnou schůzku čínského prezidenta Si Ťin-pching s Vladimirem Putinem. V Česku však stát namísto analýzy důsledku sbližování Číny s Ruskem řeší zcela jiné záležitosti. Jednou z nich měla být i objednávka bohatého cateringu na letu delegace v čele s předsedkyní Poslanecké Sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) na Tchaj-wan. Na stravě se rozhodně nešetřilo. Skoro šedesát tisíc mohli delegáti propít v alkoholu ještě dříve, nežli vůbec dosedli v Tchaj-peji.
31.03.2023 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5390 článků) , Jana Bobošíková (1048 článků)

Eliška Bučková poprvé promluvila: Víme, co si myslí o těhotenství Gábiny Dvořákové, která čeká dítě s jejím ex Noidem

 
Modelka Eliška Bučková  (24) poprvé promluvila o těhotenství Gábiny Dvořákové, přítelkyně jejího expartnera Vaška Noida Bárty. Mrzelo ji, že se o tom dozvěděla až z novin. "Trošku mě mrzelo, že mi to neřekl. Třeba jeho bývalka Lucka Bílá to věděla. Hlavně ale, aby bylo miminko zdravé. Vaškovi jsem psala esemesku a gratulovala," řekla Super.cz Eliška, která nyní zase žije s expřítelem Gábiny Jakubem Malinou.
04.06.2014 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2720 článků) , Eliška Bučková (1175 článků) , Václav Bárta (1349 článků)

Třikrát víc na pohoštění? Hrad má odpověď: Jsme aktivní

 
Nehýříme, pouze jsme pořádali více protokolárních akcí, reagovala prezidentská kancelář na informaci úterního Práva, že žádá od státu na příští rok na pohoštění 1,4 miliónu korun, což je třikrát více, než kolik měl předchůdce Miloše Zemana Václav Klaus.
11.12.2013 01:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11131 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Jak si venkovní grilování skutečně užít? Podívejte se na 10 tipů, které se vám určitě budou hodit!

 
Připravit návštěvám pohoštění je vždycky docela výzva. Ten nejí to, ten zas ono, jedna chrání zvířátka a druhá trvá na bio kvalitě. Máte dvě možnosti. Buď je pošlete do… domů, samozřejmě! Nebo rozehřejete gril a do přípravy pohoštění je zapojíte. U vyprávění dvojsmyslných vtipů a drbů ze života celebrit aspoň přiloží ruku k dílu.
30.03.2017 15:05 |

podobné články

Kancléř Mynář o „kauze pohoštění“: Úsměvné. Pražská kavárna se stále nevyrovnala s porážkou

 
Prezident Miloš Zeman a jeho poradní tým čelí ostré kritice pro porušování karanténních opatření. Pobouření vyvolala fotografie, kterou sdílel na Twitteru prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, na níž hlava státu a třináct jeho poradců sedí u jednoho stolu v rouškách a před sebou mají připravené pohoštění. „Pražská kavárna se stále nevyrovnala s tím, že byl pan prezident zvolen v přímé volbě hlasy více než 2,8 milionu občanů,“ říká hradní kancléř Vratislav Mynář, kterému reakce přijdou úsměvné.
07.04.2020 22:41 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků) , Vratislav Mynář (1466 článků)

Pohoštění ve štábu Petra Pavla: Generál přichystal bezmasou nabídku

 
I ve druhém kole přichystaly volební štáby jednotlivých kandidátů prezidentské volby pohoštění pro příchozí. U Petra Pavla se téměř podobá tomu z prvního kola volby. Základem jsou zdravé chlebíčky s pomazánkami a sladké pečivo. Oběd je však řešen jiným způsobem - každý dostal jednu poukázku. Dění z místa sleduje štáb eXtra.cz
28.01.2023 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2948 článků)

Kandidátka ODS odmítá nostalgii na časy před rokem 1989: Příšerná doba, nesmí se nikdy vrátit. Na byt se čekalo dvacet let. Kvetla korupce a šedá ekonomika

 
ROZHOVOR Byla to příšerná doba, která se nesmí nikdy vrátit. Tak na období před rokem 1989 vzpomíná zastupitelka hlavního města Prahy Jaroslava Janderová, místopředsedkyně občanského sdružení Publicum commodum, zabývajícího se obdobím II. a III. odboje, jehož účastníkům poskytuje právní pomoc. Kandidátka ODS k blížícím se volbám říká, že stačí si vzpomenout na Tuzex a veksláky, což byli většinou donašeči StB, na pomocníky Veřejné bezpečnosti nebo Lidové milice. Na byty čekaly mladé rodiny třeba dvacet let, pokud někdo z rodiny neměl známé nebo nebyl vysoký komunistický funkcionář. Korupce tehdy jen kvetla. Šedá ekonomika rovněž.
06.10.2017 18:15 |

podobné články

Bude Dalibor Tomášek kazit vzduch v Ulici i v příštím roce?

 
Díly, ve kterých se Dalibor Tomášek v Ulici objevil, by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Jeho dějová linka, ačkoliv bude nejspíš epizodní, v žádném případě ještě neskončila. Nejspíš je to jen klid před bouří a peklo kolem jeho postavy se dá čekat v novém roce. Co Dalibor Tomášek udělá nebo spíše napíše? Jak to ovlivní život Gábiny, Jirky a Šimona?
25.12.2022 15:30 |

podobné články

Marek Vašut si v Ulici zahraje soudce, který bude chtít urovnat vztah se synem Jirkou Hermanem

 
Marek Vašut proslul rolemi svůdníků, což ale, jak říká, má ve svém věku zřejmě už za sebou. S přijetím nabídky zahrát si v Ulici dlouho neváhal, když zjistil, že jde o seriózní postavu emeritního soudce. Ještě netuší, co pro něj scenáristé chystají, ale je jisté, že ovlivní život Jirky a Gábiny.
14.12.2023 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Marek Vašut (145 článků) , Jiří Marek (488 článků) , Jiří Marek (488 článků)

Dnes v Ulici: Přípravy na svatbu Gábiny vrcholí večerem na statku

 
Svatba Gábiny je vrcholem 19. sezóny. Gábina je krásná, leč smutná nevěsta a Jiří pomalu začíná propadat panice. Jak moc by si přál, aby se všechno vydařilo. Vidle do toho hází Tereza Kučerová, které je zatěžko přijet na svatbu své nejlepší kamarádky včas.
05.07.2024 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Kučerová (17 článků) , Tereza Kučerová (17 článků) , Jiří Kučera (19 článků)

Dnes v Ulici: Karla dostává předvolání od soudu a Martina květinu od Jirky

 
Kryštof Karlu v mnohém překvapil. Zase není až taková měkkota, za kterou ho nejspíš měla. Na rozvodu trvá, o čemž svědčí soudní předvolání na listopad. To Martina řeší opačný problém. Květina od Jirky má veškeré parametry randění a s tím ona nehodlá nic mít.
04.10.2023 00:00 |

podobné články

Další žárlivá scéna Martiny a Jirky v Ulici – tomuhle páru by prospělo jít od sebe

 
Bezstarostnou lásku Jirky Hložánka a Martiny Dubovské čas od času naruší nějaká žárlivá scéna. Tu nejnovější tvůrci vložili jako nepříliš dobrou výplň mezi svatební záběry v poslední epizodě devatenácté sezóny, snad proto, aby to kvůli zmíněné svatbě nebylo moc přeslazené a pohodové.
05.07.2024 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Martina Dubovská (19 článků)

Reakce na návrat Terezy do Ulice jsou různé. Někteří ho oceňují, jiní chtějí Matěje

 
V poslední epizodě Ulice před prázdninovou pauzou se koná svatba Gábiny a Jirky, na níž nesmí chybět ani Tereza Jordánová, nyní Kučerová. Její návrat leckomu vnesl úsměv do tváří, jiní se ale spíše mračí nebo zklamaně komentují Matějovu absenci.
05.07.2024 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Jordánová (114 článků) , Tereza Kučerová (17 článků) , Tereza Kučerová (17 článků) , Jiří Kučera (19 článků)

Na finále 19. sezóny Ulice nesmí chybět Tereza. Herečka Patricie Pagáčová se vrátí po více než 5 letech

 
Svatba Gábiny a Jirky bude výjimečná hned v několika ohledech. Kromě toho, že si snoubenci konečně řeknou ano, se také na scéně objeví Tereza Jordánová, provdaná Kučerová, aby šla kamarádce za svědka. Patricie Pagáčová tak měla možnost zúčastnit se natáčení jednoho z nejdůležitějších momentů sezóny.
05.07.2024 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Jordánová (114 článků) , Tereza Kučerová (17 článků) , Tereza Kučerová (17 článků) , Jiří Kučera (19 článků)

TV tipy a chyby: Kubrickovo Eyes Wide Shut i Příšerná tchyně s Lopezovou

 
O víkendu běží v TV například slavná Kubrickova klasika Eyes Wide Shut, nenáročná komedie Příšerná tchyně nebo Dějiny násilí Davida Cronenberga.
10.12.2010 11:30 |

podobné články

Osobnosti: David Cronenberg (23 článků)

Tajemství svatby Jirky a Gábiny v Ulici: Vybrat lokalitu nebylo snadné a Radkovo zranění původně nebylo ve scénáři

 
Natáčení svatby je vždy speciální událostí a obrovskou výzvou pro všechny zúčastněné. Je při něm potřeba zařídit a sladit spoustu věcí. Tou první je volba ideálního místa, kde se má událost odehrát. A že byla vážně dřina takový prostor najít. Herec Pavel Novotný se tam musel dopravit na vozíku.
05.07.2024 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1359 článků) , Jiří Novotný (246 článků) , Jiří Novotný (72 článků) , Jiří Novotný (246 článků) , Pavel Ulici (6 článků)