Článek

Švácha (TOP 09): Neverwinening story

 
Pohádkovou fantazii Nekonečný příběh natočil režisér Wolfgang Petersen v roce 1984. Film vznikal v mnichovských ateliérech a podílela se na něm spousta trikových specialistů. A byl to příběh, na který se nejen dětští diváci rádi koukají dodnes.
22.01.2019 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Wolfgang Petersen (1 článek)
Podobné články

Švácha: Chystáme se na záchranu kostela v Horním Jiřetíně

 
Rostislav Švácha, profesor dějin architektury a bojovník za záchranu uměleckého dědictví, připravuje společně s dalšími odborníky z univerzit v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem a v Opavě odbornou konferenci, která má poukázat na historickou a uměleckou cenu barokního kostela architekta Jeana Baptista Matheyho v Horním Jiřetíně.
20.02.2014 15:30 |

podobné články

Švácha (TOP 09): Dobré ráno, svobodo

 
„Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, zda a za jakých podmínek je možné stát se členkou TOP 09. Program Topky je mi blízký, pana Schwarzenbergera si vážím, volila jsem ho i jako prezidenta. Leč většinou volím ty, kteří úplně nevyhrávají. Moc děkuji za info.“
28.10.2017 15:20 |

podobné články

Švácha (TOP 09): Informační zeď získává pevné základy. Je blátivá a je to zlé

 
Byla zrušena komise pro transparentnost. Nezveřejňují se smlouvy. Veřejnost se nedovídá o služebních cestách uvolněných zastupitelů. Informace od radnice směrem k veřejnosti jsou kusé a o připravovaných investicích a záměrech se hovoří, až je-li vznesen dotaz. Nezjišťuje se veřejné mínění, diskuze mezi radnicí a občany je na bodě deset při stostupňové škále. Na zasedání zastupitelstva mají volení zástupci občanů menší právo diskutovat než příchozí a diskutují-li, jejich argumenty se boří do konzistentní blátivé zdi jedenácti koaličních zástupců ČSSD, KSČM, ANO a jedince z kandidátky Zelených.
06.04.2015 09:36 |

podobné články

Švácha (TOP 09): Tibetskou vlajku Rakovník vyměnil za maso pošlých býků

 
Současná vládní garnitura České republiky upřednostňuje mlhavé ekonomické výhody před lidskými právy. Je možné se o tom přesvědčovat dnes a denně.
17.03.2016 07:30 |

podobné články

Švácha (TOP 09): Olympiáda na hranici svobody

 
Kdybych si měl vybrat, zda pojedu na návštěvu do Jižní či Severní Koreje okamžitě odpovím, že do Jižní. Důvodů je víc, než dokážu v danou chvíli vyjmenovat, ale jeden je zásadní: V Jižní Koreji začíná zimní olympiáda a já jsem milovníkem (již spíše obdivovatelem) zimních sportů.
11.02.2018 11:00 |

podobné články

Režisér Moore ohlásil film o krizi, bude to "love story"

 
Slavný americký režisér Michael Moore zveřejnil název svého nového filmu, který se zabývá ekonomickou krizí. Bude se jmenovat Capitalism: A Love Story a jak Moore v žertu předeslal, bude to perfektní film na rande.
09.07.2009 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Moore (14 článků) , Michael Moore (11 článků) , Michael Moore (11 článků)

Toy Story se vrátí. A bude ve 3D

 
Podívejte se na dvě upoutávky a spoustu nových plakátů k filmu Toy Story 3!
01.12.2009 13:15 |

podobné články

Zemřel spisovatel Erich Segal, autor Love Story

 
Ve věku 72 let zemřel v neděli v Londýně americký spisovatel Erich Segal, kterého proslavil hlavně sentimentální román Love Story, jehož filmové zpracování bylo šlágrem 70. let. S odvoláním na jeho dceru Francesku to oznámila agentura AP.
20.01.2010 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Erich Segal (1 článek)

Nová DVD - Zrození šampiona, Toy Story i Nějak se to komplikuje

 
Mezi filmovými novinkami na DVD discích najdete biografický snímek Zrození šampiona, 3D verzi oblíbených příběhů Toy Story i jeho druhého pokračování, nebo rodinné drama Nějak se to komplikuje.
08.06.2010 05:25 |

podobné články

Toy Story 3: Příběh hraček ve 3D míří do našich kin

 
Do českých kin bude 17. června uveden americký animovaný snímek Toy Story 3: Příběh hraček, natočený v trojrozměrné verzi. Dnes ho distribuční společnost Falcon představila novinářům na pracovní proje...
16.06.2010 12:55 |

podobné články

Premiéry - Toy Story 3: Příběh hraček 3D, A-Team i Záložní plán

 
Tento týden má premiéru třetí film Toy Story 3: Příběh hraček, akční film inspirovaný seriálem z osmdesátých let A-Team, romantická komedie Záložní plán a akční thriller Bez soucitu.
17.06.2010 05:15 |

podobné články

Toy Story 3D: Vydělal rekordní miliardu!

 
Padl rekord! Animovaný snímek Toy Story 3: Příběh hraček vydělal k dnešnímu dni za prodej lístků na celém světě již jednu miliardu dolarů (19,4 miliardy korun).
28.08.2010 11:35 |

podobné články

The Last Story - recenze

 
Hironobu Sakaguchi je ve světě japonských RPG velice známé jméno. Slavný designér a scenárista dal hráčům hlavně sérii Final Fantasy a krom ní je podepsán i pod desítkami dalších her. Nejnověji pod titulem The Last Story pro konzoli Wii, který Sakaguchi označil za své poslední velké konzolové RPG, i když nevím, jestli mu věřím, protože původně to samé tvrdil i o...
08.12.2010 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Hironobu Sakaguchi (1 článek)

Ztraceno v procesu: o čem svědčí osekané části Mass Effectů?

 
Na jaře tohoto roku za sebou zavřela vrátka trilogie Mass Effect. Zakončila příběh Shepardovy záchrany galaxie, vyvolala salvy nevole, a s vypuštěním rozšířeného konce vyšuměla, aby uvolnila místo dalším makabrózním blockbusterům. Stejně zajímavá jako story o invazi Reaperů je však i jiná story – ta o tvorbě Mass Effectu a o všech prvcích, jež se ztratily v procesu...
23.12.2010 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Martina Sáblíková (439 článků)

Nejlepším filmem roku je podle kritiků Toy Story 3

 
Toy Story 3, Jak vycvičit draka nebo The Social Network, to jsou filmy stojící v čele žebříčku nejlepších snímků letošního roku na serveru Rotten Tomatoes, který shromažďuje hodnocení filmových kritiků. Podle agentury Reuters mají tyto filmy velkou šanci na úspěch i při udělování Oscarů, neboť členové Akademie filmových umění a věd, která ocenění uděluje, se často řídí hodnocením kritiků.
31.12.2010 10:45 |

podobné články

Zemřel Arthur Laurents, autor muzikálu West Side Story

 
Ve věku 93 let zemřel ve čtvrtek v New Yorku Arthur Laurents, spisovatel, divadelní ředitel a scenárista, který je jako autor scénáře podepsán pod tak slavnými muzikály, jako jsou West Side Story nebo Gypsy. Podle umělcova agenta skonal ve svém domě na Manhattanu na komplikace způsobené zápalem plic.
06.05.2011 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Gypsy (9 článků)

Maria z West Side Story: Byla zavražděna?

 
Jako Maria dojala v muzikálu West Side Story celý svět a její smrt 29. listopadu 1981 nebyla o nic méně tragická. Herečka Natalie Wood (†43) spadla v noci opilá z jachty do vody a utopila se.
19.11.2011 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Natalie Wood (6 článků) , Natalie West (2 články) , Maria Sid (1 článek)

Filmové premiéry - Muži, kteří nenávidí ženy, West Side Story, Kazatel Kalašnikov a Love

 
Tento týden vstupuje do kin dlouho očekávaný film Davida Finchera Muži, kteří nenávidí ženy, natočený podle prvního dílu bestselleru Stiega Larssona Milénium. Projekt 100 startuje legendárním americkým muzikálem West Side Story. Snímek Kazatel Kalašnikov je životopisné drama muže, který vyměnil dráhu drogového dealera za poslání: zachránil ve válkou zmítaném Súdánu stovky unesených a osiřelých dětí. A hitem slovenských kin se loni stalo milostné drama mladého filmaře Jakuba Kronera Love – o lásce i penězích.
12.01.2012 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Stieg Larsson (46 článků) , Jakub Kroner (6 článků) , David Story (1 článek)

Trailer na The Last Story pro Wii

 
O Wii teď nebylo v konkurenci ostatních konzolí mnoho slyšet, ale když se objeví čerstvý (byť snad bude časem kvalitnější) trailer na chystanou západní verzi akčního RPG The Last Story, nejde jej neukázat. Velmi dobře vyhlížející titul se v rámci modernizace JRPG také vzdal tahových soubojů ve prospěch akčních (au), ale svou rozmáchlostí a hlavně velmi vřelým přijetím...
17.01.2012 11:45 |

podobné články