Článek

Suren de Saram z Bombay Bicycle Club: Už jsme rozprodávali nástroje

 
První koncert britské kapely Bombay Bicycle Club v České republice se odehraje 16. března v klubu Roxy v Praze. Skupina se loni vrátila na pódia po čtyřleté pauze a letos vydala páté studiové album Everything Else Has Gone Wrong. Její předchozí deska So Long, See You Tomorrow byla nominována na Mercury Prize. Rozhovor Právu poskytl bubeník Suren de Saram.
20.02.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Long Long (13 článků)
Podobné články

RECENZE: Elektronická revoluce britských Bombay Bicycle Club

 
V pořadí čtvrté album londýnské skupiny Bombay Bicycle Club se jmenuje So Long, See You Tomorrow a doma na ostrovech zaznamenalo velký úspěch. V prodejním žebříčku vyšplhalo na první příčku, což se ještě žádné předešlé desce této formace nepodařilo.
08.03.2014 12:30 |

podobné články

Nová alba: Boombay Bicycle Club, TLC nebo BraAgas

 
Aktuální týden přináší zajímavé album alternativních Britů Boombay Bicycle Club nebo hitové kompilační dílo amerických TLC. Svěží vítr vane i z domácích luhů a hájů – BraAgas nebo Dva jsou toho dokladem.
26.02.2014 07:05 |

podobné články

Vyprodaný Grape Festival zažil svůj nejlepší ročník s Editors, Klaxons i La Roux

 
Páty ročník festivalu Grape na letišti v Piešťanech dozrál v open air evropských parametrů. V pátek vystoupili např. Holy Esque, Bombay Bicycle Club a večer vyvrcholil koncertem Editors. 
23.08.2014 16:25 |

podobné články

Slavné orchestry hrají na nástroje za miliony. Některé dokonce nevlastní

 
Významná hudební uskupení jako je např. Česká filharmonie nebo Filharmonie Hradec Králové hrají na nástroje v hodnotě i několika milionů korun. Jenže většinou jde o hudební nástroje, které jim nepatří a mají je zapůjčené od štědrých sponzorů. Některé nástroje je přitom potřeba obměňovat. 
12.07.2015 18:41 |

podobné články

Část slavných Buena Vista Social Club přijede do Prahy

 
Velký hit devadesátých let, Buena Vista Social Club, byl retro projektem kubánských veteránů, který s úspěchem objel několikrát celý svět. Většina jeho hvězd již zemřela, ale pod názvem Orquesta Buena Vista Social Club zavítá do pražského Kongresového centra 25. června vynikající zpěvačka Omara Portuondová a její kolega Eliades Ochoa s doprovodnými muzikanty.
06.03.2014 10:35 |

podobné články

Muzikanti vrátili do depozitáře drahé nástroje. Kvůli kauze Diag Human

 
Kvůli kauze Diag Human, respektive kvůli exekučním nárokům této společnosti stáhlo Česlo ze zahraničí i historicky cenné hudební nástroje, které jsou součásti Státní sbírky hudebních nástrojů Národního muzea. S informací přišel Český rozhlas. Tyto vzácné nástroje si přitom dlouhodobě pronajímají muzikanti významných českých souborů a hrají s nimi v zahraničí.
21.06.2011 11:35 |

podobné články

Opice užívají kamenné nástroje tisíce let, zjistili archeologové

 
Archeologové objevili zvláštní kamenné nástroje v pralesích západní Afriky i na plážích v Thajsku. Pocházejí ze stejné doby jako egyptské pyramidy a náhodný pozorovatel by asi dlouho musel přemýšlet, k čemu tyto nástroje sloužily. Nevytvořila je totiž lidská ruka. 
20.09.2015 14:35 |

podobné články

Zvířecí oči: Poznáváte je?

 
Oči jsou prý oknem do duše. A ty zvířecí mají leckdy co říci. Jejich krásu zachytila fotografka Suren Manvelyan, která se soustředila na co...
30.07.2012 14:10 |

podobné články

Policie obvinila 28 pražských zastupitelů: Rozprodávali obecní majetek

 
Policie obvinila osmadvacet bývalých zastupitelů Prahy 11. Usnesení dnes dopoledne dorazilo stíhaným zastupitelům z někdejší vládní koalice v čele s exstarostou Daliborem Mlejnským.
06.05.2015 15:30 |

podobné články

Dřeme na víc než 100 procent, dostáváme třetinu. Zlé informace o době po roce 1989

 
ROZHOVOR „Naši privatizátoři se dopustili v devadesátých letech fatálního omylu tím, že klíčové státní firmy masově rozprodávali – mnohdy pod cenou – zahraničním investorům,“ vysvětluje místopředsedkyně Českomoravské komory odborových svazů (ČMKOS) Radka Sokolová, proč má většina českých zaměstnanců také mizerné platy. „Vtip je v tom, že jen vlastník dostává celou přidanou hodnotu, kdežto český zaměstnanec v pozici námezdní síly má často nárok pouze na nízkou mzdu. Odliv zisků dosahuje až dvou set miliard korun ročně. I dohoda českých politiků a českých podnikatelů ohledně národních zájmů je zatím v nedohlednu. Mnoho podnikatelů se totiž etablovalo v daňových rájích. Těch firem je skoro 14 tisíc a nejsou to žádní troškaři,“ ještě dodává Sokolová.
27.03.2017 14:50 |

podobné články

Fight Club #60 s Pavlem a Faridem - Miss platí husity!

 
Zatímco jsme v redakci pomaloučku uzavírali první šedesátku rvaní se a překřikování v našich podcastech, tak se Lukáš usmíval z letadla na mraky pod sebou. Možná se také ve skrytu duše modlil, abychom mu ten Fight Club #60 nenatočili moc dlouhý, aby zase stříháním nestrávil celou noc. Nakonec jsme se ale drželi a nepouštěli se do žádných rozvleklých debat, jak to...
30.11.2010 16:45 |

podobné články

Fight Club #102 HD: Kdopak by se myši bál

 
Podruhé jsme natáčeli náš podcast Fight Club ve studiu PlayZone a tentokrát se nám kupodivu žádná z částí 102. dílu neztratila. Do příště ještě vypilujeme drobné echo v první minutě a půl záznamu (nemohli jsme s tím nic dělat, bohužel) a bude všechno v cajku. Ale zpět k obsahu, tomu hlavnímu. Pavel Dobrovský, Honza Olejník, Martin Bach, chvilenku i Lukáš Grygar,...
03.11.2012 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Bach (2 články) , Jan Grygar (5 článků)

Fight Club #99 HD: Tři už jsou skupina

 
Abychom náhodou Fight Club #99 neudělali lepší, než plánovaný stý podcast, který se bude natáčet netradičně až v sobotu příští týden, sešli jsme se tentokrát pouze ve třech. Pavel, Lukáš a Petr si v poklidné atmosféře blížící se bouře popovídali o nečekané genocidě ve World of Warcraft, rozebrali odchod Cliffa Bleszinskiho z Epicu, porvali se názorově o relevanci...
23.12.2010 09:25 |

podobné články

Poslechněte si herní podcast Fight Club!

 
Tři moderátoři a žádný host, co z toho asi vzešlo? Fight Club #61, co jiného. Protože si Petr právě vezl zadek v autě na cestě z Brna a vyřvával si společně s repráky potrhlé moravské lidovky, museli se Martin, Lukáš a Pavel porvat vzájemně jenom ve třech. Výsledku to nicméně vůbec neublížilo. Martin dovysvětlil, jak jsme sestavovali naše Hry roku, načež se kluci...
14.01.2012 11:45 |

podobné články

Fight Club Special o sérii Mass Effect

 
To jsme jednou takhle odpoledne dostali chuť udělat něco jiného, než obvykle. Něco jiného, než jenom recenze, videorecenze, podcasty a témata, zkrátka takovou tu nanši rutinu. Výsledkem zkoumání o tom, na co jiného vlastně máme chuť, je Fight Club Special, nepravidelný video-občasník, v němž se budeme věnovat vybrané hře, ale co nejvíce dopodrobna. V této době nemohla...
04.04.2012 20:10 |

podobné články

Fight Club #100 HD: O hrách s vámi

 
Přesně před týdnem jsme společně s vámi stvořili jubilejní 100. díl našeho podcastu Fight Club, a z té skvělé atmosféry se ještě teď nemůžeme pořádně vzpamatovat. Děkujeme všem zúčastněným za to, že přišli a měli chuť oslavovat s námi, děkujeme Bio OKO za propůjčení prostoru, děkujeme Petru Cíchovi za parádní a výborný dort, děkujeme všem, kteří...
27.10.2012 18:35 |

podobné články

Fight Club #101 HD: Změna je život

 
Jubilejní stovku už jste viděli? Fajn, tak se můžete rovnou podívat na záznam ze 101. dílu našeho podcastu Fight Club, který jsme minulou středu poprvé natáčeli ve studiu PlayZone, což není jediná viditelná i neviditelná změna. Ale o tom už se více dozvíte v samotném videu, které kvůli pochybení techniky neobsahuje rozhovor s Pavlem Šeborem o aktivitách českého studia...
29.10.2012 18:15 |

podobné články

Nádherná Herzigová se usmířila s nevěrným manželem. Ale nejspíš jen na svátky

 
Říká se, že Vánoce jsou svátky klidu a míru. V rodině Evy Herzigové  (38) to platí dvojnásob. Světoznámá topmodelka českého původu totiž vzala na milost svého nevěrného manžela Gregoria Marsiaje (35). A že bylo co odpouštět. Italský podnikatel se totiž před dvěma měsíci spustil s neznámou brunetkou v pražském koktejl baru Bombay v Dlouhé ulici. Divokou líbačku ke Gregoriově smůle zaznamenali paparazzi týdeníku SuperSpy.
23.12.2011 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Eva Herzigová (433 článků)

Čech koupil filatelistickou vzácnost za 65 milionů: Dvě známky červeného Mauritia na jednom dopise

 
Neznámý český investor rozšířil svou už tak proslulou filatelistickou sbírku. K červenému a modrému Mauritiu, snad nejznámějším známkám na světě, které zakoupil minulý rok, přidal další sběratelskou raritu – dopis, na kterém jsou dvě známky červený Mauritius a mezi sběrateli je známá jako Bombay cover.
15.03.2017 18:40 |

podobné články