Článek

Superpřenašeč nakazil v továrně přes 500 dělníků. Je za tím nejspíš zakázaná slavnost

 
Zaměstnanci závodu na zpracování ryb v průmyslovém přístavním městě Tema v Ghaně se podařilo nakazit koronavirem všechny své spolupracovníky. Tedy 533 dělníků, jak oznámil ghanský prezident Nana Akufo-Addo. Infekce v továrně byla podle hlavy státu prošetřována už v dubnu, výsledky přinesl až tento týden, informovala stanice CNN.
16.05.2020 19:45 |

podobné články

Podobné články

Požár v továrně na ohňostroje zabil 23 dělníků

 
Rozsáhlý požár v továrně na pyrotechniku zabil v Indii nejméně 23 dělníků.
11.04.2009 10:27 |

podobné články

Šest dělníků odklízelo v olympijském areálu sníh ze střechy. Všichni spadli

 
Šest dělníků spadlo při odklízení sněhu ze střechy v areálu olympijského závodiště sáňkařů a bobistů v Soči. S muži údajně ujela vrstva sněhu, kterou měli shodit na zem. Podle svědků si jeden z dělníků zlomil nohu, ostatní měli lehčí zranění. 
16.01.2014 18:15 |

podobné články

Nejsme děti. Před pětadvaceti lety vypískali v ČKD Miroslava Štěpána

 
Třiadvacátého listopadu 1989 komunisté pochopili, že pomoc pro svůj režim nenajdou už ani u dělníků. Před čtvrtstoletím se vypískání od dělníků z ČKD dočkal tehdejší člen předsednictva ÚV KSČ Miroslav Štěpán. Byl to pro něj neslavný den. Podle vlastních slov chtěl tehdy převzít moc a komunistickou stranu změnit, u dělníků ale tvrdě narazil a čelil volání po demisi a heslu „Nejsme děti". Výročí připomíná Česká televize.
23.11.2014 11:01 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (113 článků)

V lesích je nedostatek dělníků, státní podnik vyvolal diskusi

 
Všechny výrobní obory v České republice dnes mají problém s nedostatkem dělníků. Stejné je to i v lesnictví, a to u všech vlastníků a zaměstnavatelů. Málo je dělníků i absolventů odborných lesnických učilišť. Lesy ČR proto svolaly 26. dubna do Hradce Králové zástupce škol, Asociace krajů ČR i Ministerstva zemědělství. Jednat chtějí také se smluvními partnery.
28.04.2017 21:50 |

podobné články

V lesích je nedostatek dělníků, Lesy ČR vyvolaly diskusi

 
Všechny výrobní obory v České republice dnes mají problém s nedostatkem dělníků. Stejné je to i v lesnictví, a to u všech vlastníků a zaměstnavatelů. Málo je dělníků i absolventů odborných lesnických učilišť. Lesy ČR proto svolaly do Hradce Králové zástupce škol, Asociace krajů ČR i Ministerstva zemědělství. Jednat chtějí také se smluvními partnery.
02.05.2017 08:35 |

podobné články

Koh-i-noor se vrací z Asie do Česka: Číňané chtěli už moc vysoké mzdy

 
Přibližně stovka dělníků přijde o práci v továrně Koh-i-noor v Číně. Jeden z nejslavnějších výrobců výtvarných potřeb stahuje po 11 letech výrobu zpátky do České republiky. Důvodem jsou stále se zvyšující mzdové náklady čínských dělníků a propad na exportu do Ruska.
26.08.2015 13:40 |

podobné články

Výbuch v továrně zabil nejméně dělníků

 
Čína má na kontě další neštěstí v továrně. Na východě země došlo k explozi, která usmrtila nejméně 16 zaměstnanců.
21.06.2009 10:45 |

podobné články

Mynář (ČSSD): Tragédie v továrně Rana Plaza, rok poté

 
Před rokem se v bangladéšské textilní továrně zřítila střecha. Pod sutinami našla smrt více než tisícovka dělníků. Kromě zakrvácených končetin mohl na fotografiích z místa zkázy západní pozorovatel najít i důvěrně známá loga oděvních značek.
25.04.2014 17:05 |

podobné články

Štěnice v kladenské továrně: Dělníci se drbou, manažeři doporučují neúčinný preparát

 
V továrně máme štěnice, napsali vystrašení dělníci do Blesku i hygienikům. Kladenská firma Keihin jim doporučila, aby si pořídili antiparazitické destičky. Když jsme se v podniku ptali, co je na tom pravdy, řekli nám  jenom „bez komentáře“. Co se v továrně děje, ale prověřuje i krajská hygiena.
12.01.2020 06:35 |

podobné články

Marilyn Manson se nakazil prasečí chřipkou

 
Americký zpěvák Marilyn Manson, který je známý díky různým excesům a drogovými skandály, se zřejmě nakazil prasečí chřipkou. Začátkem týdne zveřejnil na svém osobním profilu na internetu, že se nakazil virem H1N1. Informoval o tom hudební server NME.
25.09.2009 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Marilyn Manson (111 článků)

Obavy z pandemie: Opičí neštovice děsí Brity, lékař se nakazil od pacienta

 
Ve Velké Británii se objevil už třetí člověk, který se nakazil opičími neštovicemi. Lékař se nakazil od pacienta, kterého ošetřoval. O případech informuje web Daily Mail. Britská vláda se nyní snaží najít všechny, kteří přišli s nakaženými do kontaktu. Obávají se totiž pandemie.
30.09.2018 21:25 |

podobné články

Z tohohle výdělku nic nebude: Pražští policisté odhalili na staveništi 32 ilegálních dělníků

 
Mysleli si, že je na ně ruka zákona krátká. Ale to nejspíš proto, že neznali pražské policisty. Tedy až dosud. V rámci akce "Komorník" totiž příslušníci pražské cizinecké policie odhalili přes tři desítky dělníků, kteří na území České republiky pracovali ilegálně.
31.01.2020 14:20 |

podobné články

Bomba v továrně na plasty. Jeden mrtvý, nejspíš útočník

 
V topoľčanské továrně na zpracování plastů vybuchla bomba. Pod troskami zemřel jeden člověk. Na místě jsou hasiči i policie.
25.08.2009 13:15 |

podobné články

Přes sto dýní oživilo zahradu v centru Brna, na zimu se uzavře

 
Slavnost s více než stovkou dýní, dýňovými jídly, hudbou a programem pro děti dnes oživila Otevřenou zahradu v centru Brna. Zahrada provozovaná Nadací Partnerství se otevřela v dubnu a má za sebou první sezonu provozu. Dýňová slavnost je poslední letošní akcí, na konci října se prostor na zimu uzavře. Zahrada slouží k výukovým programům pro žáky, může si sem však přijít odpočinout a projít se kdokoliv. Podle mluvčí Moniky Urbáškové navštívilo Otevřenou zahradu zhruba 5000 lidí.
12.10.2013 15:00 |

podobné články

Československá hymna i petice. Tak vypadala tradiční Slavnost Haló novin

 
Asi tisícovka lidí všech věkových skupin se dnes sešla na pražském Výstavišti na tradiční akci KSČM Slavnost Haló novin. Informovala o tom webová stránka Haló novin s tím, že akci moderovali šéfredaktor komunistického listu Petr Kojzar a lídryně pražské kandidátky KSČM, poslankyně Marta Semelová.
20.09.2014 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Marta Semelová (279 článků)

ČOI: „Panáček fotbalista“ je další zakázaná hračka na českém trhu

 
Na českém trhu byla nabízena dětská hračka „Panáček fotbalista“, která se prodávala bez povinného značení a informací pro uživatele. Tím, že se hračka dá rozložit na několik malých dílů a prodejci ji nabízeli a prodávali bez návodu i bez další zákonné dokumentace, byla hračka zakázána na českém trhu. Může dojít i k ohrožení zdraví malého dítěte.
13.09.2017 15:05 |

podobné články

Zaplavený čínský důl vězní 153 dělníků. 108 jich uniklo

 
Uhelný důl, který zaplavila v neděli voda, dál vězní přes 150 dělníků.
29.03.2010 09:05 |

podobné články

České aktivisty přijeli v blokádě na Šumavu podpořit kolegové z Německa

 
V lokalitě Na Ztraceném na Šumavě i v neděli pokračovalo kácení a loupání kůry smrků napadených kůrovcem. Na místě pracovalo méně lesních dělníků než v pracovní dny - přes 40 dřevorubců a dělníků, kteří odkorňují stojící stromy. V práci se jim pokoušelo bránit na šest desítek aktivistů. Asi dvacítka lidí je přijela podpořit z Německa, řekli mluvčí národního parku a blokády.
06.08.2011 20:35 |

podobné články

2000 dělníků se porvalo v továrně! Dodavatel Applu ji zavře

 
Čínská společnost Foxconn je nechvalně proslulá svými extrémními nároky na pracovníky. Od roku 2010 se kvůli nim pokusilo o sebevraždu přes 25 lidí. Teď je ale Foxconn středem pozornosti kvůli masivní bitce dvou tisíc zaměstnanců!
24.09.2012 10:00 |

podobné články