Článek

Superministr Havlíček už má po karanténě a vrací se do úřadu. Jednat bude ale raději online

 
Vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) se po zhruba týdenní karanténě v pondělí vrací do úřadu. I druhý test na onemocnění covid-19 měl negativní. Havlíček to napsal na twitteru. První test prodělal na počátku minulého týdne, kdy nastoupil do karantény kvůli člověku pozitivnímu na koronavirus, jenž se krátce vyskytoval na ministerstvu průmyslu. Druhý test podle dřívějších informací ministr absolvoval v neděli.
07.09.2020 09:20 |

podobné články

Podobné články

Maláčová u Moravce odmítla Babišovu kritiku za „trafiku“. České „pracáky“ povede exministr z ČSSD?

 
Andrej Babiš (ANO) má svého Havlíčka. Je jím „superministr“ Karel Havlíček (za ANO), který je vicepremiérem, nově ministrem dopravy a také šéfem resortu průmyslu a obchodu. Ten za Sobotkovy éry vedl jiný Havlíček - Jiří Havlíček (ČSSD), který byl Babišovým rivalem ve střetech o české lithium. A právě Jiří Havlíček by se podle Otázek Václava Moravce měl nyní stát generálním ředitelem Úřadu práce, což Babiš označil za trafiku a špatný vtip. Jana Maláčová (ČSSD) mu však oponuje.
09.02.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20987 článků) , Honza Havlíček (51 článků)

Havlíček „superministr“ průmyslu i dopravy? ČSSD a KSČM proti

 
Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) bude řídit resort dopravy až do konce funkčního období současné vlády. Novinářům to dnes ráno potvrdil premiér Andrej Babiš (ANO) před odletem na světové fórum o holokaustu v Izraeli. ČSSD i KSČM jsou však proti. Sloučení Ministerstva dopravy s resortem průmyslu a obchodu není podle Babiše na stole.
22.01.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20987 článků)

„Superministr“ Havlíček spí 5 hodin denně. „Doprava je hypernáročná, ale zvládnu to,“ tvrdí

 
Ministr průmyslu a obchodu, vicepremiér a brzy i ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) naspí jen pět hodin denně. Prozradil to Blesk Zprávám s tím, že věří, že manažersky zvládne obě ministerstva. Za svého předchůdce Vladimíra Kremlíka, kterého navrhl odvolat premiér Andrej Babiš po kritice za zakázku na elektronické dálniční známky, se postavil. Podle Havlíčka je doprava nevděčným a hypernáročným resortem. Přesto se nově svěřeného úkolu nebojí. Zároveň nevyloučil, že s jeho nástupem na ministerstvo můžou přijít i velké personální a organizační změny.
21.01.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20987 článků)

Schillerová chce důvěru lidí, plánuje jít do voleb. Havlíček zatím politiku neřeší

 
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) chce jít s kůží na trh a mít důvěru lidí. Chce proto projít sítem voleb a stát se z úřednice opravdovou političkou. Kde by mohla kandidovat, zatím prý netuší, nejčastěji je podle svých slov ale hlavně v Praze. Naopak „superministr“ Karel Havlíček Blesk Zprávám řekl, že má práce více víc než dost, a tak na volby nepomýšlí.
17.02.2020 05:50 |

podobné články

Havlíček po kritice za výlet na jih Čech: Jel jsem se psem a manželkou, nic jsme neporušili

 
Cestování jen pro některé? Zatímco jednotliví ministři vyzývají občany, ať omezí cestování i návštěvy, sami mají problém s tím zůstat o víkendu doma. Naposledy naštval Česko svým výletem vicepremiér a „superministr“ Karel Havlíček (za ANO). V sobotu totiž vyvezl psa i manželku vlakem po jižních Čechách. Pochybení ale odmítá. O své cestě promluvil pro Blesk Zprávy.
10.02.2021 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čech (59 článků)

„Superministr“ Havlíček zrušil zakázku na kontrolora mýta. Stát ušetří miliony, říká

 
Ministerstvo dopravy zastaví zakázku na supervizora mýtného systému, kterou původně získala společnost CGI. Kontrolu mýta stát nejspíš svěří státnímu podniku Cendis. Na twitteru to v neděli večer oznámil ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Podle něj tím stát ušetří. Zakázku v týdnu posvětil antimonopolní úřad.
02.02.2020 23:50 |

podobné články

Dostane Havlíček třetí ministerstvo? Nebo půjde do vlády Flegr? Můžete si vsadit

 
Kdo nakonec usedne do ministerského křesla po Romanu Prymulovi? Sázkaři se činí. Za víkend prosázeli u Fortuny půl milionu. V žebříčku vede Blatný následován Prymulou. Ve hře je i „superministr“ Havlíček nebo parazitolog Jaroslav Flegr. Zprávu přinesl iDNES.
26.10.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Havlíček (20 článků)

Velký přehled: Řidiče čekají přísnější tresty, třeba za mobil 4 body a pokuta 10 tisíc

 
Ministerstvo dopravy připravuje změny v trestání prohřešků na silnicích. Za bagatelní přestupky by se mohly udělovat tresty mírnější, přísnější postihy naopak čekají piráty silnic. "Jdeme po vzoru západních zemí," říká Babišův superministr Karel Havlíček (nestr. za ANO). Novinky by mohly začít platit za dva roky, teď o nich bude jednat vláda, pak musí projít parlamentem a přes prezidenta.
24.05.2020 07:00 |

podobné články

Ministr Havlíček spustil e-shop, jaký svět neviděl: Prodej dálničních známek nefungoval celý den!

 
Tak tohle se nepovedlo. Nákup elektronických dálničních známek na příští rok má od včerejška fungovat přes internetový obchod edalnice.cz. Jenže zatímco se ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček (51, za ANO) chvástal, jak nový systém funguje, reálně vůbec nefungoval! Papírové dálniční kupony budou od ledna minulostí. Včera tak ministr Karel Havlíček představil nový systém virtuálního kuponu. Ten půjde koupit nejen přes internet, ale i na všech poštách nebo čerpacích stanicích EuroOil. „Bude to rychlé, bezpečné, systém bude odpovídat 21. století,“ chlubil se včera ráno Havlíček.
02.12.2020 05:15 |

podobné články

Babišův superministr: Telekomunikační úřad povede žena. „Krotitel operátorů“ skončil

 
Předseda Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromír Novák dnes rezignoval. Důvodem je snaha ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) změnit podmínky aukce kmitočtů pro mobilní sítě 5G. Uvedl to v rezignačním dopise zveřejněném na twitteru. Havlíček následně uvedl, že vláda již určila Novákova nástupce - stala se jím žena. Členka Rady ČTÚ Hana Továrková.
27.01.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Novák (19 článků)

Další atomovka do ministryně Maláčové. Na šéfa Úřadu práce tlačí sociálního demokrata, který v životě nepracoval rukama

 
Exministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) se má podle neveřejných snah šéfky MPSV Jany Maláčové stát novým generálním ředitelem Úřadu práce. Podle slov ministryně je Havlíček osvědčený a skvělý manažer, který rozumí českému hospodářství a dokáže předjímat vývoj. Jenomže stačilo, aby ParlamentníListy.cz našly jeho životopis, a dokázaly, že Havlíček de facto od školních let působí pouze pod křídly ČSSD a na ni napojenou státní správu.
10.02.2020 12:46 |

podobné články

Vláda kývla na kompenzace pro kadeřnice i fitka. A Havlíček zmínil testy v restauracích a kinech

 
Vláda na prvním zasedání po Novém roce posoudila, jak se o svátcích vyvíjela epidemie koronaviru, kvůli které nyní v Česku platí nejvyšší stupeň rizika. Vláda vedle toho schválila program COViD Gastro - Uzavřené provozovny, který se týkající se nejen restaurací a hospod. Ministři také jednali o kompenzacích pro některé, dosud opomenuté obory, například provozy skiareálů. Jenže o žádné konkrétní pomoci pro vlekaře nerozhodli. Jednat bude dál, slíbil ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). V České televizi (ČT) Havlíček později uvedl, že nyní uzavřené restaurace, divadla nebo kina by se mohly otevřít pro lidi s negativním testem na koronavirus.
04.01.2021 12:00 |

podobné články

Vicepremiér Havlíček v karanténě: „Rodina je odizolovaná,“ tvrdí. A řekl, jak dopadl test

 
Vicepremiér a šéf ministerstev dopravy a průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) je v karanténě. „Ano, je to tak,“ potvrdil Blesk Zprávám. Odpoledne Blesk Zprávám napsal, že výsledek jeho testu vyšel negativně, doma ale zůstává a o víkendu se podrobí ještě jednomu.
01.09.2020 13:15 |

podobné články

Ministr Havlíček je v karanténě

 
Ministr průmyslu a obchodu a rovněž šéf resortu dopravy Karel Havlíček je v karanténě kvůli tomu, že na ministerstvu průmyslu se minulý týden krátce objevil člověk, u něhož byla posléze potvrzena nákaza koronavirem.
01.09.2020 13:00 |

podobné články

Střet zájmů nové šéfky telekomunikačního úřadu? „Superministr“ se jí zastal

 
Nová předsedkyně Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Hana Továrková porušila podle předběžného posouzení ministerstva spravedlnosti zákon o střetu zájmů. Deníku N to ve čtvrtek sdělil mluvčí resortu Vladimír Řepka. Továrková podle veřejných registrů stále figuruje v desítce firem, což by podle zákona neměla, upozornil server. Podle ministra průmyslu Karla Havlíčka (za ANO) už Továrková zahájila kroky k ukončení svého angažmá v uvedených společnostech.
30.01.2020 22:20 |

podobné články

Zeman se Babiše zeptá, jak dlouho bude Havlíček na dopravě, uvedl Filip

 
Prezident Miloš Zeman se ještě bude ptát premiéra Andreje Babiše (ANO), jak dlouho bude ministr Karel Havlíček stát v čele Ministerstva dopravy. ČTK a České televizi to po odpolední schůzce s prezidentem na Pražském hradě řekl předseda komunistů Vojtěch Filip. Pokud by měl být Havlíček zároveň ministrem dopravy i ministrem průmyslu a obchodu až do konce tohoto volebního období, KSČM by vyvolala s ANO dohodovací řízení, zda mají komunisté i nadále menšinovou vládu ANO a ČSSD tolerovat.
29.01.2020 19:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20987 článků) , Vojtěch Filip (1445 článků) , Miloš Zeman (24962 článků)

Babiš a Havlíček budou jednat o stavbě dálnic

 
Premiér Andrej Babiš, ministr dopravy Karel Havlíček a generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl budou jednat o dálničních stavbách. Tématem dnešní schůzky bude příprava výstavby komunikací, zajištění dostatku financí na investice i dokončení oprav dálnice D1.
06.03.2020 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20987 článků)

Exministr Havlíček z kauzy lithium to na šéfa Úřadu práce nedotáhne. Ustoupil Babišovi

 
Bývalý ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) odstoupil z výběrového řízení na generálního ředitele Úřadu práce, uvedl ve čtvrtek server Lidovky.cz. O výsledcích totiž podle něj nerozhodovaly odborné předpoklady a znalosti, ale to, zda se daný kandidát líbí, nebo nelíbí premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) měla na výběr mezi Havlíčkem a šéfem svitavského úřadu práce Janem Tesařem, resort se následně rozhodl výběrové řízení zrušit.
13.02.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Honza Havlíček (51 článků)

Ministr spustil e-shop! Prodej dálničních známek nefungoval celý den

 
Tak tohle se nepovedlo. Nákup elektronických dálničních známek na příští rok má od včerejška fungovat přes internetový obchod edalnice.cz. Jenže zatímco se ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček (51, za ANO) chvástal, jak nový systém funguje, reálně vůbec nefungoval! Papírové dálniční kupony budou od ledna minulostí. Včera tak ministr Karel Havlíček představil nový systém virtuálního kuponu. Ten půjde koupit nejen přes internet, ale i na všech poštách nebo čerpacích stanicích EuroOil. „Bude to rychlé, bezpečné, systém bude odpovídat 21. století,“ chlubil se včera ráno Havlíček.
02.12.2020 08:20 |

podobné články