Článek

Sudkovy unikátní fotografické dialogy s českými malíři. To je výstava Obrazy a odrazy

 
Výstava Obrazy a odrazy v pražském Ateliéru Josefa Sudka ukazuje málo známou část díla tohoto slavného českého fotografa.
01.07.2019 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Josef Sudek (96 článků)
Podobné články

Dražební boj se strhl o Sudkovy fotografie

 
Pro více než čtyřnásobek vyvolávací ceny museli sáhnout do kapsy ti, kteří chtěli vlastnit jednu z fotografií Josefa Sudka nabízených na aukci společnosti Prague Auctions. Sudkovy práce se po napínavém dražebním klání prodaly všechny. Předvánoční aukce, jejímž jádrem byly i obrazy komunistických umělců, vynesla 2 750 000 Kč. Nového majitele našla přibližně polovina z šesti set nabízených děl.
09.12.2013 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Sudek (96 článků)

Podle jakých kritérií vybírat obraz do interiéru?

 
Hezký obraz kultivuje téměř každý interiér a dodává mu patřičný břink. Mimo jiné se obraz podílí na duchovním obohacování člověka, jež v daném prostoru pobývá. Rozhodně se nemusí vždy jednat pouze o originální obrazy věhlasných autorů. Stejně tak blahodárně dokážou působit i reprodukce, plakáty nebo fototapety. Při výběru obrazu musíme zohlednit několik důležitých faktorů, které zajistí, že daný obraz padne do našeho interiéru jako ulitý a budeme s ním nad míru spokojení. Které faktory to jsou, si prozradíme v následujících řádcích. Správná velikost obrazu I levné obrazy do bytu nebo domu hrají důležitou roli. Bylo by chybné myslet si, že levný obraz v nejhorším někomu darujeme a koupíme si nový. Jak se praví – dvakrát měř a jednou řež. Při výběru vhodné velikosti vezmeme v potaz velikost stěny, kde bude obraz viset. Do malých místností se nedoporučuje věšet velké obrazy nebo vícedílné sestavy, jelikož na malých prostorách nemá velký obraz možnost vyniknout. Do malých místností či úzkých chodeb se hodí cik cak obrázky – tedy menší obrázky, kterých může být i více. Vícedílné obrazy nebo zajímavé abstraktní obrazy do domácnosti vyniknou ve větších prostorách, jako jsou haly, velké jídelny či prostorný obývák, kde zeď nepřekrývá nábytek. Abstraktní malba se zrodila jako všechno jiné, nutkavou potřebou dát vzniknout něčemu novému. Abstraktní obrazy zachycují pravý život a rytmus života v jednoduché, ale zároveň i složité formě, která dává naši mysli svobodu, jakou nelze najít nikde jinde, patrně jen v hudbě. Tyto obrazy budou zajímavým a originálním doplňkem každé domácnosti. Nabízejí nespočet motivů, tvarů, barev, vzorů a nikdy se neokoukají, vždy zaujmou něčím novým. Styl obrazu a motiv Pravdou je, že při výběru obrazu se meze nekladou a je zde prostor pro fantazii. Ovšem při výběru vhodného obrazu do té či oné místnosti je dobré vzít v potaz nejen jeho velikost, ale styl, aby ladil s interiérem a navzájem se doplnili. Vybírejte... Čtěte více Příspěvek Podle jakých kritérií vybírat obraz do interiéru? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
23.01.2017 09:00 |

podobné články

Nejdůležitější složkou audia v Hitman: Absolution jsou dialogy

 
„Dialogy jsou nejdůležitější součástí audio stránky ve hře. Není to hudba, nejsou to zvukové efekty. Pokud nejsou dialogy uvěřitelné a nepodají vám správně příběh, pak to hru prostě zničí,“ deklaruje jasně priority vývojářů z IO Interactive ohledně audio stránky Hitman: Absolution Thomas Bärtschi. A musím s ním souhlasit, protože jestli mi něco zážitek...
30.10.2012 12:45 |

podobné články

Poškodil fotografické obrazy Jadrana Šetlíka: Přimaloval vousy a obočí!

 
Neznámý vandal propiskou poničil v Galerii Dolní brána v Prachaticích dva fotografické obrazy Jadrana Šetlíka (65). Způsobil škodu sto tisíc.
29.07.2017 05:15 |

podobné články

Obrazy do každé domácnosti

 
Hezké a útulné bydlení, kde se cítíme pohodově, patří k základním prioritám většiny z nás. Důležité je i prostředí, kde se nemovitost nachází. Pokud je to jen trochu možné snažíme se zúhlednit již přístupovou cestu k domu, bytu. Stejně důležité je i celkové vybavení interiéru. Vše se odvíjí od podlahy, která hraje při zařizování nemalou roli, až po nábytek a další interiérové dekorace. Než začneme vybavovat domácnost, je důležité si promyslet, jaký styl zvolíme. Jelikož od toho se dále odvíjí i nákup dalších doplňků. Doplňky do domácnosti Jednou z oblíbených dekorací, jsou obrazy. Ty se dnes nabízí v nepřeberném množství různých stylů. Navíc jsou ve srovnání s policemi a vitrínami mnohem praktičtější. U obrazů bohatě stačí otřít rám, kdežto při utírání prachu na policích musíme sundat všechen obsah, který čistíme také. Nákup obrazů podle stylu Výběr obrazů se dnes dá doladit do jakéhokoliv stylu. Dnešní nabídka přeje jak historickým tak moderním stylům včetně možnosti originálního rámování. Obrazy lidská obydlí zdobí již od nepaměti a rozhodně se jedná o součást vybavení, která by neměla chybět v žádné domácnosti. Na světlé stěně vynikne obraz s tmavým podkladem a opačně na tmavé zdi obraz světlý. Pozor si dejte na přímé denní světlo, které by obraz mohlo poškodit. Jeho krásu naopak můžete podpořit šikovně umístěnou zářivkou, která jej ozáří. Správné osvětlení Lustr mnoho lidí při začátku zařizování neřeší, což se může ukázat, jako fatální chyba. Tento nepostradatelný interiérový doplněk neslouží pouze k osvětlení, ale může být dominantou místností. Jestliže předem víme, že budeme interiér zařizovat v duchu retro nakoupíme v tomto stylu i lustry. Avšak mnohdy se i více stylů hezky doplňuje. Ke stylu retro může skvěle ladit i moderní či vintage lustr a další doplňky. Ideální je sepsat si předem seznam věcí, které chceme nakoupit a zkusit si je vedle sebe představit. V jiném případě by vybavení mohlo působit chaoticky.     Příspěvek Obrazy do každé domácnosti pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
26.09.2015 09:35 |

podobné články

Dvorní malíři rodu Schwarzenbergů se vrátili na jih Čech

 
Olejomalby s loveckou tematikou dvorních malířů rodu Schwarzenbergů Johanna Georga a Filipa Ferdinanda de Hamiltona představuje výstava v galerii českobudějovického Národního památkového ústavu na Senovážném náměstí. Unikátní obrazy mohou návštěvníci zhlédnout až do 20. prosince.
30.11.2019 10:55 |

podobné články

Začíná konference z projektu Evropské dialogy Václava Havla

 
Občan, moc a demokracie v evropské krizi je název první konference v rámci projektu Evropské dialogy Václava Havla, která dnes začne v Praze. Projekt si klade za cíl vést diskusi o tématech určujících směřování současné Evropy s přihlédnutím k Havlovu evropskému odkazu.
21.02.2014 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5529 článků)

Obraz v dědictví po mrtvém malíři – Nahý Sean Connery!

 
I seriozní elegán Sean Connery má tajemství, které by raději nechal zavřené ve skříni. V pozůstalosti po zemřelém malíři byl nalezen obraz s nahým hercem. Obdivovatelky první Jamese Bonda si díky dílu mohou prohlédnout téměř všechny jeho partie. Podívejte se i vy, jestli bylo na co koukat…
08.11.2010 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Sean Connery (72 článků) , James Bond (597 článků)

Jdeme k vám to tady udělat hezké, řekli falešní malíři a okradli důchodce

 
Falešní malíři řádí na Uherskohradišťsku. Manželský pár v obci Nivnice okradli o víc jak 20 tisíc korun.
21.08.2012 18:15 |

podobné články

Drtikolovy a Sudkovy fotografie se v Paříži prodaly za víc, než se čekalo

 
Za ceny podstatně převyšující odhady se v pátek na dražbě v Paříži prodaly dvě fotografie Františka Drtikola a Josefa Sudka, uvedl web aukční síně Sotheby's. Drtikolův akt z roku 1928 se vydražil za 51 900 eur (1,41 miliónu korun), přičemž odhad byl 30 000 až 35 000 eur.
15.11.2013 19:46 |

podobné články

Osobnosti: Josef Sudek (96 článků) , František Drtikol (30 článků) , Josef František (212 článků)

Policisté fasují nové a bezpečnější superstřelivo. Jak funguje?

 
Policisté začínají používat nový typ střeliva, které se při nárazu zdeformuje. Zasaženým sice způsobí větší zranění, ale odpadá riziko, že se střela náhodně odrazí. Právě nečekané průstřely a odrazy už v minulosti zavinily zranění nebo smrt nevinných lidí i policistů.
14.08.2014 23:05 |

podobné články

Krbová kamna: plechová, litinová, kachlová nebo peletová?

 
Krbová kamna vyčarují večerní pohodu, kdy se v místnosti ozývá jen tiché praskání dřeva a po stěnách tančí odrazy plamenů. Přitom dokážou vytopit i celý byt, a ještě ušetříte.
09.10.2017 00:20 |

podobné články

Toto jsou malíři, kteří vidí rukama

 
Malíř Sabahudin Čečo (57) ze Sarajeva objevil unikátní malířskou techniku. Techniku, pomocí které mohou vytvářet vlastní obrazy nevidomí lidé. Dal si ji patentovat a naučil ji používat desítky lidí. Těm se kvůli tomu neuvěřitelně zlepšil jejich život. Jak říká Čečo o svých studentech, díky malování obohacují svoji fantazii a zlepšují si orientaci v prostoru.
11.07.2010 07:20 |

podobné články

Klimt, Hirst i Dalí na jednom místě: V Praze jsou k vidění unikátní díla nezměrné hodnoty

 
Jedinečná příležitost se právě naskýtá milovníkům malířského umění. Na jednom místě mohou spatřit obrazy nezměrné hodnoty, které malovali takoví mistři, jako byli a jsou Dalí, Klimt, Warhol nebo Hirst. Unikátní výstavu s všeříkajícím názvem „Od Klimta po Hirsta“ připravil aukční dům Dorotheum v rámci právě probíhajícího festivalu Týden umění. Milovníci slavných děl mají ale čas jen do 24. dubna – pak se ikonické obrazy rozjedou do aukčních domů a poputují k novým majitelům.
19.04.2018 18:30 |

podobné články

Gott o Vánocích naděloval: V kalendáři vydal své neznámé obrazy!

 
Fanoušci Karla Gotta (71), těšte se. Žijící legenda české popmusic po několika letech opět vydává kalendář s vlastnoručně namalovanými obrazy. A nejde o ledajaká díla. Přestože jsou Gottovy obrazy širší veřejnosti známé, zpěvák se rozhodl vydat i ty, které nebyly nikdy publikované ani zveřejněné!
29.12.2010 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (5485 článků)

Skutečně originální obrazy

 
Slovo originální se v poslední době agresivních reklamních kampaní stalo téměř zaklínačem. Vše, na co v nabídkách narazíte, je "originální", "jedinečné" a "nenapodobitelné", a přesto to nakonec má každý druhý váš známý. Abychom se vymanili z této nadužívané škatulky a mohli naše obrazy na míru nazývat skutečně originálními, prošli jsme zajímavou zkušeností - v rámci projektu Obrazy na míru a pod záštitou fotobanky Profimedia jsme uspořádali soutěž fotografů. Vítěze a ty, kteří nás vedle nich svými fotografiemi zaujali, jsme pozvali ke spolupráci.
12.06.2011 14:40 |

podobné články

České obrazy nemohou být zabaveny kvůli kauze Diag Human, rozhodl soud

 
Rakouský soud v pátek rozhodl, že obrazy zabavené v souvislosti s arbitráží, kterou Česká republika vede kvůli kauze Diag Human, nemohou být exekučně zabaveny. Podle rozhodnutí soudu jsou obrazy národním majetkem České republiky. Potvrdil to mluvčí resortu zdravotnictví Vlastimil Sršeň.
01.07.2011 15:20 |

podobné články

České obrazy nemohou být zabaveny, rozhodl rakouský soud

 
Rakouský okresní soud ve Vídni v pátek rozhodl, že obrazy zabavené v souvislosti s arbitráží, kterou Česká republika vede kvůli kauze Diag Human, nemohou být exekučně zabaveny. Podle rozhodnutí soudu jsou obrazy národním majetkem České republiky. Potvrdil to mluvčí resortu zdravotnictví Vlastimil Sršeň.
01.07.2011 16:25 |

podobné články

Dražba obrazů: Kupka se prodal za 15 milionů, Toyen za 13

 
V Topičově salónu v Praze se v neděli dražily obrazy. Nejcennějšími obrazy se staly obrazy známých českých malířů Kupky a Toyen
18.03.2012 16:05 |

podobné články