Článek

Súdánští pučisté vrátí do čela vlády svrženého premiéra, v ulicích se protestuje

 
Nedávno svržený súdánský premiér Abdalláh Hamduk se postaví do čela nové úřednické vlády. Vyplývá to z dohody, kterou dnes podepsal s generálem Abdal Fattáhem Burhánem, strůjcem říjnového vojenského převratu.
21.11.2021 16:00 |

podobné články

Podobné články

Súdánská armáda vrátí svrženého premiéra do čela vlády, odpůrce dohody rozháněla policie

 
Nedávno svržený súdánský premiér Abdalláh Hamduk se postaví do čela nové úřednické vlády. Vyplývá to z dohody, kterou v neděli podepsal s generálem Abdal Fattáhem Burhánem, strůjcem říjnového vojenského převratu. Hamduk byl od konce října v domácím vězení, ode dneška mu však vojáci umožňují volný pohyb. Armáda podle dohody propustí také všechny další politické činitele, které zatkla po svržení Hamdukova kabinetu. Proti dohodě s vojáky protestovaly v ulicích súdánských měst tisíce lidí, v Chartúmu proti nim bezpečnostní složky nasadily slzný plyn.
21.11.2021 15:25 |

podobné články

Svrhnou Sobotku pučisté? Souboj ČSSD s Babišem bude jako rvačka, míní odborník

 
Klíčovým bude pro premiéra a předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku jarní sjezd strany, kde bude obhajovat svůj post. Zřejmě uspěje, další volební neúspěch na podzim už ale přežít nemusí. Na ten budou čekat lidé blízcí prezidentu Miloši Zemanovi, tedy bývalí pučisté, řekl v rozhovoru pro Blesk.cz politolog Jan Herzmann.
14.11.2016 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9573 článků) , Jan Zeman (473 článků)

Vojáci nové libyjské vlády útočí na Syrtu! Jednu z posledních bašt svrženého diktátora!

 
Jednotky nové libyjské vlády v pátek zahájily masivní útok na město Syrta, které je jedním z posledních opěrných bodů svrženého vůdce Muammara Kaddáfího. Informuje o tom webový portál zpravodajské stanice BBC.
07.10.2011 09:55 |

podobné články

Rozzlobený Bohuslav SOBOTKA: Pučisté musí odstoupit z vedení strany!

 
Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka chce, aby "pučisté", včetně statutárního místopředsedy Michala Haška, odstoupili z vedení strany. Když tak neučiní, padne podle něj nepochybně výzva k jejich rezignaci na listopadovém zasedání ústředního výkonného výboru.
31.10.2013 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9573 článků) , Michal Hašek (2444 článků)

Zeman se zastal lidí, kteří hlasovali proti Sobotkovi: Nejsou to žádní pučisté

 
Nechci se vyjadřovat k situaci v jakékoliv politické straně. Je zcela na ústředním výkonném výboru, pro co se rozhodne. Pouze konstatuji, že nesouhlasím s názorem, že oněch dvacet členů předsednictva, kteří hlasovali tak, jak hlasovali, jsou jacísi pučisté. Jsou to prostě lidé, kteří měli odlišný názor od třinácti lidí, kteří hlasovali v opačném smyslu.
05.11.2013 16:50 |

podobné články

Okamura nás uráží a o miliony nám nejde, tvrdí pučisté z rozloženého Úsvitu

 
Postarali se o palácový převrat v hnutí Úsvit, které má pouhých devět členů. Tvrdí však, že nejsou pučisté. „Puč dělá hrstka lidí tak, jako to dělala Leninova parta. Tady to dělá většina,“ říká nová modla poslanců Úsvitu Marek Černoch. A jeho věrní poodhalují zákulisí téhle opoziční strany: Tomio Okamura je prý urazil a choval se autoritářsky.
11.02.2015 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2718 článků)

Jak můžete litovat, že v Turecku nevyhráli pučisté? To jsem zde v USA neslyšel, vzkazuje do Česka Libor Rouček

 
EVROPAN LIBOR ROUČEK Litovat, že v Turecku nevyhráli pučisté? Tyto postoje kritizuje bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček. „Postesknutí jsem bohužel zaznamenal na českých sociálních sítích, a to mnohdy i u lidí, kteří, si obyčejně hrají na velké demokraty. V případě Turecka, když měli podpořit demokratické principy a demokratické instituce, tak selhali.“ Sám je nyní ve Spojených státech, kde pokus o puč sledoval v přímém přenosu ve vysílání. „Byla to jasně Obamova administrativa, která vůbec jako první odsoudila pučisty a jednoznačně se postavila za demokraticky zvoleného prezidenta a demokratické instituce,“ říká.
20.07.2016 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Libor Rouček (261 článků)

Interpol vydal zatykač na svrženého ukrajinského prezidenta!

 
Interpol vydal zatykač na svrženého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče, exprezidentova syna Oleksandra, bývalého předsedu vlády Mykolu Azarova a další někdejší hodnostáře, kteří po loňském pádu Janukovyčova režimu vesměs uprchli do Ruska. Oznámil to ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov.
12.01.2015 15:06 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (384 článků) , Mykola Azarov (6 článků)

Kritizovaní tuniští ministři vystoupili ze strany svrženého prezidenta

 
Všichni ministři v nové tuniské vládě, kteří byli věrni režimu svrženého prezidenta Zína Abidína bin Alího, ve čtvrtek vystoupili z jeho Demokratického ústavního sdružení (RCD).
20.01.2011 12:10 |

podobné články

Dražba DIKTÁTOROVA majetku: Toto byl Caucescův poklad!

 
Zatímco na Ukrajině se rozhoduje o budoucnosti luxusního majetku svrženého prezidenta Janukovyče, v Rumunsku se odehrála výjimečná dražba. K mání bylo vybavení přepychového paláce rovněž svrženého rumunského diktátora Ceausesca.
07.03.2014 22:10 |

podobné články

Svrženého Janukovyče jsme zachránili my, přiznal konečně Putin

 
Rusko dnes ústy prezidenta Vladimira Putina poprvé přiznalo, že po únorovém převratu na Ukrajině eskortovalo svrženého prezidenta Viktora Janukovyče do ruského exilu.
24.10.2014 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3687 článků) , Viktor Janukovyč (384 článků)

Nátlak, jak demokratické! Média tomu dají prostor. To se líp protestuje, třeba budou vidět i v ČT. Disident Černý promluvil o těch, co chtějí odstřelit Babiše, silné

 
ROZHOVOR Disident a někdejší signatář Charty 77 Otto Černý, který se po nátlaku komunistů za minulého režimu musel vystěhovat do Švédska, se vyjádřil k aktuálnímu tlaku na premiéra Andreje Babiše. "Sešli se lidé, kteří emočně nemají rádi Babiše. Chtěli to asi říci veřejně, nota bene, když jistě správně tušili, že mainstreamová média tomu všemu dají široký prostor. To se líp protestuje, třeba budou vidět i v ČT1," komentuje signatář Charty 77 Černý průběh letošních vzpomínkových akcí k 17. listopadu. Na demonstracích podle něj zaznívaly nebezpečné výroky, včetně otevřených výzev ke změně vlády neústavním způsobem.
23.11.2018 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23805 článků)

Súdánští povstalci unesli ruský vrtulník se zásobami pro jednotky OSN

 
Povstalci v súdánské oblasti Dárfúr unesli ruský vrtulník se čtyřmi Rusy a pěti Súdánci na palubě. Informuje o tom v úterý agentura Reuters.
27.07.2010 19:45 |

podobné články

Súdánští povstalci unesli dva ruské piloty

 
Povstalci v súdánské oblasti Dárfúr v neděli unesli dva ruské piloty, kteří pracovali pro súdánské aerolinky Badr Airlines.
30.08.2010 07:55 |

podobné články

Těžké boje o ropu v Súdánu, vojáci pozabíjeli na 400 lidí!

 
Súdánští vojáci zabili stovky Jižních Súdánců během několikadenních bojů o významné ropné pole Heglig. Informuje o tom v pondělí agentura AFP.
23.04.2012 09:05 |

podobné články

Podvodníci vyrobili z bahnic berany. Přišili ovcím penis a varlata

 
Výnosný obchod prodejem falešných beranů chtěli učinit súdánští pastevci, kteří do Saúdské Arábie poslali stádo tisíce ovcí. Mezi bahnicemi byla také sedmdesátka beranů. Jenže při nakládce u Rudého moře si veterináři všimli, že samci močí jako samice. Při bližším ohledání vyšlo najevo, že jsou to bahnice s penisem a varlaty, které jim pastevci k tělu přišili jehlou a nití.
13.02.2014 09:10 |

podobné články

Ubodala manžela, který ji znásilňoval. Núře (19) chtějí obnovit trest smrti

 
Súdánští státní prokurátoři volají po obnovení trestu smrti pro Núru Husajnovou (19), která ubodala svého manžela. Za agresivního muže, který ji bil a znásilňoval, ji provdali v 15 letech. Núra byla v květnu původně odsouzená k smrti, ale odvolací soud trest odvolal a rozsudek zmírnil na pětileté vězení. Nyní ale státní prokuratura žádá obnovení květnového rozhodnutí, informoval deník Guardian.
24.08.2018 13:05 |

podobné články

Ve Šluknově se protestuje proti vládě. Demonstraci svolali starostové

 
Demonstraci svolali starostové ze Šluknovského výběžku, protestuje na ní kolem 200 lidí. Vadí jim přístup vlády k řešení sociálních problémů v této oblasti.
19.07.2012 18:00 |

podobné články

Erdogan chce „srazit hlavy“ strůjcům puče. Turci mají obnovit trest smrti

 
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan slíbil, že potrestá zrádce. A ve svém projevu k prvnímu výročí neúspěšného pokusu o puč ocenil zároveň neozbrojené civilisty, kteří se právě před rokem postavili v ulicích vzbouřeným vojákům. Řekl také, že obnoví trest smrti, pokud to parlament odhlasuje. Bez váhání trest smrti podepíše a neodradí ho ani kritika ze strany Evropské unie. Pučisté by před soud měli podle Erdogana předstoupit v oranžových kombinézách, které jsou symbolem vězňů z americké věznice Guantánamo na Kubě.
16.07.2017 09:00 |

podobné články