Článek

Studenti vyzývají poslance: Zkuste si státní maturitu!

 
Středoškolští studenti se rozhodli znovu upozornit na nepřipravenost tzv. státních maturit. Vyzývají poslance, aby si přišli zkusit maturitní zkoušku. A budou opět pochodovat Prahou. Protestní akce se bude konat v Praze na Císařské louce.
08.07.2009 09:05 |

podobné články

Podobné články

Studenti nechtějí státní maturitu. Svolávají protesty přes Facebook

 
Už příští rok by měli studenti skládat takzvanou státní maturitu. 15 tisíc z nich ji ale nechce a na Facebooku přichystali petici.
05.06.2009 16:50 |

podobné články

Státní maturity VŠ stejně neuznají, stěžují si studenti

 
V pořadu Otázky Václava Moravce se diskutovalo o státních maturitách. Zástupce studentů Filip Vích si stěžoval, že maturanti neznají ani seznamy četby a vysoké školy stejně nebudou státní maturitu brát v úvahu při přijímačkách. Bývalý ministr školství Ondřej Liška (Strana zelených) uvedl, že vysokým školám nelze nařídit, aby státní maturitu akceptovaly. Prý se tak stane časem přirozeně.
14.06.2009 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Liška (366 článků) , Václav Liška (62 článků)

Bylo na čase: Charlie Sheen si v osmačtyřiceti dodělal maturitu

 
Herec Charlie Sheen v roce 1983 projel maturitu. Na druhý pokus ale nepřišel a raději se rozjel do Hollywoodu dělat kariéru. Jeho otec Martin Sheen z toho byl nešťastný a syna přemlouval, aby si diplom ze střední opatřil. Osmačtyřicetiletý Sheen poslechl až letos a maturitu úspěšně složil.
13.09.2013 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Charlie Sheen (467 článků) , Martin Sheen (9 článků)

Státní maturitu zatím nezvládla pětina studentů

 
Po prvních dvou týdnech konání nebylo ke státním maturitám připuštěno 15 procent studentů. Z maturujících pak sedm procent propadlo. Úředníci tak odhadují, že konečné číslo bude těmto dost podobné. Státní maturitu tedy bude muset opakovat přibližně každý pátý student.
16.05.2011 19:30 |

podobné články

Jak reagovat na stres v práci

 
Ve většině případů je asi pravda to, že do práce chodíme hlavně proto, abychom zlepšili životní úroveň sobě i své rodině. Jestliže ovšem v zaměstnání zažíváme neustálý stres, je dobré zhodnotit, jestli není čas na změnu. Dlouhodobý stres je škodlivý, to už je dlouho známé. Na pracovišti navíc snižuje váš výkon, takže by vám navíc mohla hrozit výpověď. Pokud i vy jste v zaměstnání neustále pod tlakem, zkuste některý z našich tipů. Jestliže nic nepomůže, opravdu raději zvažte odchod někam, kde se vám bude pracovat lépe. Myslete pozitivně Když vás přepadne pocit, že začíná jít do tuhého, že nestíháte nebo vás stresující některý z kolegů, nenechte se vykolejil a zachovejte si pozitivní myšlenky. Pochválit se za to, co už jste stihli udělat a soustřeďte se na zbytek. Nepřemýšlejte nad tím, „co by, kdyby“, jen se snažte poctivě zvládnout úkol. Pokud je důvodem velkého stresu některý z kolegů, zkuste ho prostě ignorovat. Nejspíš na vás útočí  protože je sám nejistý a možná i neschopný, tak se snaží odvést pozornost od sebe na vás. Pomůže také problému čelit, tak se ho prostě zeptejte, s čím mu můžete pomocí. Buď vaši nabídku přijme a o pomoc si řekne  nebo vás aspoň přestane obtěžovat  protože mu bude trapně. Když vás stresuje šéf Pokud tlak vychází z vedoucích pozic, zkuste se nejprve zamyslet, jestli skutečně neděláte chyby, na něž vás upozorňují. V takovém případě se zaměřte na nápravu. Možná je váš šéf jen tak trochu rýpal a rádoby vtipálek se zvláštním smyslem pro humor a ani netuší, jak špatné pracovní prostředí vám tím vytváří. Opět první řada zní: zkuste to ignorovat. Prostě vypněte a nevnímejte ho. Jestli to nejde vydržet, promluvte si s ním. Rozumný manažer přijme konstruktivní kritiku, s hloupým se pracovat v klidu nedá.     Příspěvek Jak reagovat na stres v práci pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.05.2018 13:45 |

podobné články

Volme poslance přímo, vyzývají doktor Pirk i Táňa Vilhelmová

 
Desítky osobností, jako třeba kardiochirurg Jan Pirk, herečka Tatiana Vilhelmová či houslista Pavel Šporcl, vyzývají ke změně podoby voleb. Poslance chtějí volit stejně jako senátory.
18.09.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Šporcl (142 článků) , Tatiana Vilhelmová (466 článků)

Vyzkoušejte novou MATURITNÍ ZKOUŠKU z češtiny

 
V pondělí si 95 tisíc studentů nanečisto zkusilo státní maturitu. Zvolit si mohli ze dvou stupňů obtížnosti. Maturitu z matematiky přineseme už ve středu ráno.
12.10.2010 00:15 |

podobné články

Na maturitu z češtiny si stěžuje až pětkrát víc žáků než v loňském roce

 
Na státní maturitu z češtiny si u krajských úřadů stěžuje několikanásobně víc žáků než v loňském roce. Hospodářské noviny zjistily, že na úřady zatím dorazilo celkem 2686 odvolání a stížností, zatímco loni jich bylo asi 500. Odvolání podle vyjádření úřadů ještě přibude. Maturanti si stěžují především na hodnocení slohové práce.
13.06.2012 08:15 |

podobné články

Navrátilová (LIDEM): Maturitu je třeba zlidštit a zlevnit

 
Ztotožňuji se s názorem ministra Fialy, že státní maturitu je třeba zlidštit a také zlevnit, toho by se mohlo dosáhnout např. elektronickou cestou zadávání (tak jako u srovnávacích zkoušek na ZŠ).
20.06.2012 18:35 |

podobné články

Maturitu skládají i ti, kteří nejsou dost inteligentní, upozorňuje šéf CERMAT

 
Ředitel Cermatu Jiří Zíka v ČT prohlásil, že státní maturity jsou za současného stavu smysluplné. Upozornil ale, že část maturantů by podle hodnot IQ vůbec neměla maturitu skládat, protože jsou prakticky nevzdělatelní.
23.10.2013 19:20 |

podobné články

Maturitu skládají i ti, kteří nejsou dost inteligentní, upozorňuje šéf Cermatu

 
Ředitel Cermatu Jiří Zíka v ČT prohlásil, že státní maturity jsou za současného stavu smysluplné. Upozornil ale, že část maturantů by podle hodnot IQ vůbec neměla maturitu skládat, protože jsou prakticky nevzdělatelní.
23.10.2013 22:40 |

podobné články

dTest: Studenti z Opavska zvítězili v tvorbě spotřebitelského časopisu o mobilním trhu

 
Soutěž o zájezd do Evropského parlamentu přilákala 54 studentských týmů k redakční práci a ochraně spotřebitelů. V desátém ročníku soutěže Spotřeba pro život soutěžili studenti v tvorbě vzorového čísla časopisu, který pomůže čtenářům s orientací v džungli českého telekomunikačního trhu. Sami studenti si díky tomu osvojili znalosti o svých právech a povinnostech vůči mobilním operátorům. Do Štrasburku nebo Bruselu se podívají studenti z Opavska, Zlínska a Prahy se svými pedagogy.
08.06.2018 16:20 |

podobné články

Studenti z veteriny z Českých Budějovic opět uspěli v soutěžním klání

 
Studenti oboru Veterinářství SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky z Českých Budějovic se ve dnech 10. - 12. 11. 2014 účastnili mezinárodní soutěže „Cena ústředního ředitele Státní veterinární správy". Soutěž se konala v Praze v Lysolajích a studenti SOŠ obsadili první místo.
17.11.2014 20:36 |

podobné články

Státní maturity začaly... Uspěli byste? ZKUSTE SI TEST

 
Přes 95 tisíc studentů středních škol si od pondělí do čtvrtka vyzkouší státní maturitu.
11.10.2010 08:20 |

podobné články

Mladé pušky! Na maturitním tablu studenti zakrývají (téměř) celé pohlaví!

 
Památku na maturitu chce mít každý, z toho důvodu také vznikají maturitní tabla. Na některých jsou vidět sexy holky v podvazcích, na jiných muži v uniformách. Jenže studenti školy z Uherského Brodu se rozhodli, že do ruky vezmou svoje kanóny!
24.10.2013 17:25 |

podobné články

Čeští studenti si stěžují na Jidáše. Zkazil jim prý maturitu

 
Internet se baví otázkami z letošní maturity. Velkou část maturantů rozzuřila otázka o Jidášovi, studenti diskutují na Facebooku o náročnosti "zkoušky dospělosti".
06.05.2015 15:05 |

podobné články

Čeští studenti nestačí na maturitu. 'Rupnul' každý čtvrtý

 
U státních maturit opět neprospěla čtvrtina studentů. Ti letošní dopadli nejhůře od jejich zavedení v roce 2011, na jaře ústní zkoušku nezvládlo 24,3 procenta středoškoláků. Nejhůř opět dopadly němčina a psaná matematika, ale studenti se zhoršili dokonce i v českém jazyce.
07.08.2015 14:46 |

podobné články

Zrušte státní maturity, žádají tisíce lidí na internetu

 
V roce 2010 už by se mělo maturovat podle nových pravidel. Nová ministryně školství Miroslava Kopicová na nich intenzivně pracuje. Studenti i nestudentská veřejnost ale protestuje proti experimentu, který je údajně špatně připraven. Na internetové stránce Facebook se k petici Nechceme státní maturitu přihlásilo už 5000 lidí.
09.05.2009 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Kopicová (30 článků)

Senát schválil zrušení státní maturity

 
Senát přijal ve čtvrtek návrh na zrušení státních maturit. Pokud ho podpoří i vláda a Sněmovna, nebudou studenti příští rok skládat státní maturitu. Autorem návrhu je dlouhodobý kritik projektu senátor Marcel Chládek (ČSSD). Považuje jej za značně předražený, netransparentní a nepřipravený.
09.12.2010 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)