Článek

Studenti pohlídají děti ostravským lékařům

 
Pedagogická a Lékařská fakulta Ostravské univerzity přišly s nabídkou, jak pomoci rodičům, kteří pracují v místní fakultní nemocnici a na Krajské hygienické stanici Moravskoslezského kraje. Studenti učitelských oborů jim pohlídají děti, když jsou nyní školy kvůli epidemii koronaviru uzavřeny.
15.03.2020 12:45 |

podobné články

Podobné články

VIDEO: Ostravským policistům ujížděl motorkář, nakonec havaroval

 
V neděli před polednem ujížděl ostravským policistům řidič motocyklu, v pondělí pak policistům v Ostravě ujížděl řidič Octavie. Ani jeden z ujíždějících nemají řidičské oprávnění.
24.06.2014 16:20 |

podobné články

Ostravským hasičům se podařilo zachránit ženu, která byla zaklíněna pod dodávkou

 
Pomocí nafukovacích zvedacích vaků se povedlo ve čtvrtek 11.9.2014 ráno ostravským profesionálním hasičům během několika minut zachránit ženu středního věku, která skončila v Lechowiczově ulici (část Moravská Ostrava) pod couvajícím dodávkovým automobilem Volkswagen Sprinter. Předali ji zdravotníkům ZZS MSK.
12.09.2014 10:55 |

podobné články

Ostravským primátorem bude i nadále Macura z ANO

 
Ostravským primátorem byl ve středu podle očekávání zvolen opět Tomáš Macura z vítězného hnutí ANO. To povede město v koalici s ODS, Piráty a lidovci. V 55členném zastupitelstvu budou mít strany většinu 35 hlasů.
07.11.2018 10:30 |

podobné články

Koronaprázdniny: Studenti učitelství budou v Brně hlídat děti sestřičkám a lékařům

 
Od pondělka  začnou v Brně budoucí učitelé hlídat malé děti sestřičkám a lékařům, kteří chodí do práce. Masarykova univerzita totiž vyzvala své studenty pedagogiky, aby v době, kdy sami nechodí do školy, pomohli zajistit náhradní péči pro děti zaměstnanců Fakultní nemocnice Brno.
12.03.2020 14:05 |

podobné články

Nečas nechce a ani nemůže lékařům garantovat návrat na původní místa

 
Premiér Petr Nečas (ODS) odmítl možnost, že by vláda mohla nějak garantovat lékařům návrat na jejich místa, z nichž v rámci akce ‚Děkujeme, odcházíme‘ podali výpověď. Zároveň dal najevo, že předpokládá, že ušetřené dvě miliardy na platy nepůjdou jen lékařům, ale i sestrám a dalšímu zdravotnickému personálu.
30.01.2011 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9309 článků)

Více času na pacienta: Lékařům s administrativou pomůže umělá inteligence

 
Společnost CompuGroup Medical (CGM) přichází s dalším nástrojem, kterým chce lékařům usnadnit a zefektivnit jejich práci. Využije k tomu analytický software HarveyX z produktového portfolia skupiny Comimpex postavený na platformě umělé inteligence IBM Watson. Ten lékařům pomůže se stále narůstající zdravotnickou administrativou a tím jim poskytne více času na to nejdůležitější – na péči o pacienta.
19.04.2017 11:15 |

podobné články

dTest: Studenti z Opavska zvítězili v tvorbě spotřebitelského časopisu o mobilním trhu

 
Soutěž o zájezd do Evropského parlamentu přilákala 54 studentských týmů k redakční práci a ochraně spotřebitelů. V desátém ročníku soutěže Spotřeba pro život soutěžili studenti v tvorbě vzorového čísla časopisu, který pomůže čtenářům s orientací v džungli českého telekomunikačního trhu. Sami studenti si díky tomu osvojili znalosti o svých právech a povinnostech vůči mobilním operátorům. Do Štrasburku nebo Bruselu se podívají studenti z Opavska, Zlínska a Prahy se svými pedagogy.
08.06.2018 16:20 |

podobné články

»Vybouchlo« vám letní hlídání? Zkuste tábor v Braníku!

 
Pokud jste z Prahy nebo blízkého okolí a nemáte hlídání pro své malé děti , zkuste využít městský tábor v areálu rodinného centra Braník. Za 90 Kč vám zde pohlídají dítě na celý den a to i se stravou.
19.07.2012 11:10 |

podobné články

Marková (KSČM): Na poštu pro léky a do lékárny pro důchod?

 
Zdá se, že se v českém polistopadovém Absurdistánu i ty nejnesmyslnější vize mohou stát skutečností. Brzy se můžeme dočkat poštovní pobočky, na které již sice nelze odeslat dopis (koneckonců stejně si posíláme SMS a MMS), ale zato si zde zakoupíme léky, potraviny, cigarety, a hřebíky, zajdeme ke kadeřníkovi, možná nám na hodinku pohlídají děti a paní za přepážkou by nám – po krátkém rychlokurzu - mohla píchnout i potřebnou injekci.
25.07.2014 09:40 |

podobné články

Někteří teenageři tráví virové volno v obchodech

 
Školy jsou zavřené a studenti a žáci najednou nevědí, co s volným časem. Neplánované volno tak řada z nich tráví bloumáním v ulicích měst a návštěvami obchodních center a fastfoodů. Jen ostravským obchodním centrem Forum Nová Karolina v průběhu středy prošly stovky školáků všech věkových kategorií.
12.03.2020 10:55 |

podobné články

Nová sankce za neočkování dětí se vůči lékařům nechystá

 
V reakci na mylnou mediální interpretaci některých dopadů vládního návrhu zákona o ochraně veřejného zdraví považujeme za nutné uvést na pravou míru, že tento zákon nezavádí žádnou novou sankci vůči těm lékařům, kteří odmítnou provádět povinná očkování dětí. Znění normy zůstává v tomto ohledu stejné. Navrhovanou změnou je o jeden milion vyšší možná pokuta, nikoli podmínky pro její udělení.
09.01.2015 21:32 |

podobné články

Děti mohou mít tři biologické rodiče, povolil britský úřad lékařům

 
Britský úřad pro lidskou fertilizaci a embryologii (HFEA) vydal lékařům z nemocnice v severoanglickém Newcastlu povolení, aby počali děti s genetickou informací tří dárců. Informoval o tom v pátek list The Guardian. Spojené království předloni jako první země na světě schválilo zákon, který legalizuje proceduru, na jejímž konci by se mělo narodit dítě se třemi biologickými rodiči.
02.02.2018 18:35 |

podobné články

Doktoři pohlídají vaše srdce na dálku!

 
Máte voperovaný kardiostimulátor nebo defibrilátor? Možná už brzy si budete moci ušetřit pravidelné prohlídky u lékaře! Na trhu se totiž objevila převratná novinka: Přístroj, který jakoukoli závadu nebo problém nahlásí rovnou lékaři.
17.05.2009 07:00 |

podobné články

Policie se ve všech krajích chystá na první školní den

 
Dopravní policisté i strážníci vyrazí do ulic. Pohlídají, aby školáci bezpečně došli do školy. Kontrolovat budou i řidiče.
31.08.2009 06:15 |

podobné články

Podle analýzy hrozí Slováci hlavně z pravé strany

 
Pokud Češi pohlídají pravou stranu, mají vyhráno. Alespoň to vyplývá z analýzy Castrol Index.
03.09.2009 14:40 |

podobné články

Janovské ghetto pohlídají nové policejní kamery

 
Novým kamerovým střediskem se chlubí městská policie v Litvínově.
13.10.2009 13:00 |

podobné články

V Českém Krumlově byt během dovolené pohlídají strážníci

 
Českokrumlovští strážníci nabízejí netradiční službu – během dovolené hlídají domy. Namátková kontrola je zdarma.
10.06.2010 22:40 |

podobné články

POLICEJNÍ MANÉVRY V BRNĚ! Brno se připravuje na GRAND PRIX!

 
Grand Prix motocyklů v Brně pohlídají stovky policistů, mobilní služebny vyrostou v kempech.
10.08.2011 10:55 |

podobné články

Průvod gayů pohlídají v Praze stovky policistů

 
Na čtyři stovky uniforem budou v sobotu v pražských ulicích kvůli pochodům gayů a leseb i jejich odpůrců. Mají zabránit násilným střetům. Během sobotního dopoledne se čekají změny v dopravě, v trasách pochodu nemají jezdit v inkriminovanou dobu tramvaje.
13.08.2011 08:20 |

podobné články