Článek

Student Agency dostala pokutu přes 5 milionů. Brání se u soudu

 
Společnost Student Agency známého podnikatele Radima Jančury dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže pokutu ve výši přesahující pět milionů korun za to, že na autobusové lince z Prahy do Brna zneužila svého dominantního postavení. Jančura se proti pokutě brání u soudu.
04.07.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (245 článků)
Podobné články

Pokuta pro Student Agency za příliš nízké jízdenky platí, rozhodl soud

 
Dopravce Student Agency si pokutu za zneužití dominantního postavení na autobusové lince Praha-Brno zaslouží, rozhodl Nejvyšší správní soud. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil firmě postih ve výši 5,154 milionu korun. Student Agency s rozsudkem nesouhlasí. 
18.09.2015 14:36 |

podobné články

Student Agency zamíří kvůli pětimilionové pokutě k soudu

 
Společnost Student Agency známého podnikatele Radima Jančury dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže pokutu ve výši přesahující pět milionů korun za to, že na autobusové lince z Prahy do Brna zneužila svého dominantního postavení. Jančura se proti pokutě brání u soudu.
04.07.2011 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (245 článků)

Student Agency zavede autobusy mezi Brnem a Zlínem

 
Společnost Student Agency obnoví spojení mezi Brnem a Zlínem, autobusy na lince začnou jezdit od 3. března a cestující budou moci využít šest spojů každým směrem. Část z nich bude jezdit přes Kroměříž, část přes Uherské Hradiště a základní jízdenka bude stát 110 korun. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. Student Agency na lince vstupuje do konkurenčního prostředí, nabídne kratší časy. 
06.02.2013 15:15 |

podobné články

Student Agency dostala pokutu 6 milionů. Jezdila příliš levně

 
Cestovní agentura Student Agency dostala šestimilionovou pokutu za to, že jejich žluté autobusy jezdily mezi Brnem a Prahou jen za 50 Kč. Firma s rozhodnutím Úřadu na ochranu hospodářské soutěže nesouhlasí a odvolá se. Dle jejího názoru se nejedná o ochranu volné soutěže, ale o úřední zásah do konkurence mezi soukromými firmami.
03.11.2010 13:20 |

podobné články

Soud bude znovu projednávat pětimilionovou pokutu pro Student Agency

 
Nejvyšší správní soud (NSS) vrátil do hry pětimilionovou pokutu pro brněnského dopravce STUDENT AGENCY. Firmě ji před dvěma lety za údajné zneužití dominantního postavení na autobusové lince Praha-Brno uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Pokutu loni zrušil Krajský soud v Brně, NSS mu případ dnes vrátil k dalšímu řízení. Vyplývá to z informací na úřední desce soudu, odůvodnění soud nezveřejnil. 
30.09.2013 15:00 |

podobné články

Aleš Rozehnal: Jančura v Babišových stopách. Emise korunových dluhopisů Student Agency vypadá jen jako papírová hra

 
ANALÝZA. Výhodnost korunových dluhopisů zlákala nejen Andreje Babiše, ale například i podnikatele Radima Jančuru. Koncem roku 2012 založil společnost Student Agency holding se základním jměním dva miliony korun. Ta vzápětí emitovala dluhopisy za 900 milionů korun. Právník Aleš Rozehnal transakci pro HlídacíPes.org analyzoval a tvrdí: do společnosti Student Agency holding žádné peníze nepřitekly, výsledkem bylo pouze snížení daňové zátěže této společnosti a absence povinnosti platit daně ze splátek dluhopisů, které plynou Radimu Jančurovi.
19.04.2017 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (245 článků) , Andrej Babiš (14063 článků)

Student Agency chce mít do roka největší taxislužbu v Praze

 
Student Agency se chystá vstoupit na trh pražských taxislužeb a do roka v hlavním městě vybudovat největší společnost v oboru. ČTK to řekl majitel společnosti Radim Jančura. Ten je od 19. dubna jednatelem nově vzniklé společnosti Tick Tack Taxi, v níž má Student Agency 80procentní podíl. Zbylých 20 procent připadá na společnost Tick Tack provozující taxislužbu zaměřenou na movitější a firemní klientelu. 
29.04.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (245 článků)

Soud potvrdil pětimilionovou pokutu pro Student Agency

 
Krajský soud v Brně ve čtvrtek potvrdil pokutu 5,154 milionu korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pro autobusového dopravce Student Agency. Firma zneužila svého dominantního postavení na autobusové lince Praha-Brno, uvedl antimonopolní úřad v tiskové zprávě.
25.09.2014 17:00 |

podobné články

Student Agency protestuje proti pokutě! Dává žalobu na ÚOHS!

 
Firma Student Agency podala žalobu ke Krajskému soudu v Brně proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který jí udělil pokutu za to, že jezdila na trase Praha – Brno příliš levně. Informoval o tom v úterý mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.
05.07.2011 11:50 |

podobné články

Šéf Student Agency: Vyhlásil válku ČSSD!

 
Šéf dopravní společnosti Student Agency Radim Jančura vyhlásil válku ČSSD! Hejtmanství ovládaná touto stranou totiž brání Jančurovi konkurovat Českým drahám v regionální vlakové dopravě.
30.11.2009 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (245 článků)

Drogy ve žlutém autobusu: Norsko propustilo jednoho řidiče Student Agency

 
Přísné informační embargo, které policie uvalila na případ kvůli údajnému pašování drog, brání jakémukoliv toku informací tímto směrem, lze tak jedině spekulovat, co se vlastně stalo. Jisté je jedno – v Norsku dnes propustili jednoho z řidičů žlutého autobusu Student Agency.
28.06.2013 12:50 |

podobné články

Student Agency loni vydělala poprvé více než 100 milionů Kč

 
Dopravní firma Student Agency brněnského podnikatele Radima Jančury loni podle prvních odhadů vydělala poprvé před zdaněním více než 100 milionů korun. Zisk firmy v posledních letech mírně roste, řekl dnes majitel firmy Radim Jančura.
06.01.2012 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (245 článků)

Dovolena.cz loni zvýšila tržby o 60 procent

 
Server Dovolená.cz loni zvýšil tržby o 60 procent na 821 milionů korun. Podle svého majitele, jímž je Student Agency, se tak stal dvojkou na trhu. Zisk činil 107 milionů korun. Portál tak přispěl hlavním podílem na růstu hospodářských výsledků mateřské společnosti Student Agency. Na dnešním setkání s novináři to řekla manažerka agentury Eva Sedlmajerová.
10.01.2012 16:15 |

podobné články

Žluté autobusy loni převezly 5,6 milionu lidí

 
Autobusy Student Agency loni převezly podle prvních odhadů 5,6 milionu cestujících, což je proti roku 2012 nárůst o 11 procent. Dopravce, který patří do holdingu Student Agency Radima Jančury, loni zavedl některé nové linky, případně rozšířil počet spojů, uvedl v tiskové zprávě mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. 
28.01.2014 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (245 článků) , Aleš (5 článků)

Řidič Student Agency: Zranil 13 lidí, dostal podmínku

 
Pouze nepřiměřená rychlost byla podle lounského soudu příčinou nehody autobusu Student Agency, který havaroval loni v červenci u Drahonic na Podbořansku. Jeho řidiče Jiřího A. (48), který se zpovídal z obecného ohrožení, proto odsoudil k dvouletému trestu s tříletou podmínkou. Na tři roky mu také zakázal řízení.
18.10.2010 17:50 |

podobné články

Student Agency má nové dvoupatrové autobusy. Pojedou z Prahy do Německa

 
Od pondělí nasadí Student Agency na linky z Prahy do Německa nové dvoupatrové autobusy Setra. Jde o devět vozů, které budou jezdit pro německé dráhy Deutsche Bahn a spojí Prahu s Mnichovem, Norimberkem a Mannheimem. Nebudou žluté, jak je zvykem na vnitrostátních linkách. Pořízení autobusů přišlo na více než 110 miliónů korun.
21.05.2014 16:10 |

podobné články

Vlaky Student Agency budou konkurovat ČD

 
Společnost RegioJet, patřící brněnské firmě Student Agency Radima Jančury, získala od Drážního úřadu licenci na provozování osobní dopravy na železničních kolejích.
10.05.2009 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (245 článků)

Student Agency: Vlaky odkládají kvůli nekalé konkurenci

 
Společnosti Keolis Deutschland a Student Agency, které se společně ucházely o zakázku na provozování Jizerskohorské železnice v Libereckém kraji, ze soutěže odstoupily. Důvodem je obava z nekalého chování státního konkurenta - Českých drah.
08.06.2009 11:55 |

podobné články

Řidič Student Agency prý pašoval cigarety

 
Šok zažili cestující společnosti Student Agency, kteří cestovali žlutým autobusem z Česka do Londýna. Řidič autobusu byl zadržen pro podezření z pašování cigaret.
12.09.2009 21:20 |

podobné články