Článek

Stromy jako předmět politického boje. Kauzu javor vystřídaly lípy na Václavském náměstí

 
Kácení stromů je na Praze 1 vždy velké téma. Do popředí zájmu veřejnosti se nyní dostaly lípy v dolní části Václavského náměstí. Kvůli špatnému stavu musely být dvě z nich pokácené. Praha 1 o tom informovala na svých sociálních sítích s popisem, že se „množí dotazy ohledně kácení stromů. …lípy pokácela Technická správa komunikací (TSK) v gesci náměstka Adama Scheinherra (Praha Sobě)“. Mnoha komentujícím však situace přijde komická a myslí si, že jde jen o součást politického boje.
10.10.2021 10:10 |

podobné články

Podobné články

»Zbytečně« pokácené stromy na Smíchově? Byly nemocné a na spadnutí, objasňuje TSK

 
Zatímco starý javor na Smetanově nábřeží zatím svému pokácení odolal, čtyři vzrostlé kaštany u rezidence Blaženka na pražském Smíchově takové štěstí neměly. Stromy v pátek pokácela Technická správa komunikací (TSK) a místní to rozohnilo. Kaštany stály hned u nově zrekonstruované rezidence Blaženka, a tak se objevují názory, že stromy stínily kamerám, či jejich listí znečišťovalo bazén na pozemku rezidence. Pravda je ale trochu jinde a mnohem prostší. Stromy byly zkrátka nemocné.
16.03.2021 05:40 |

podobné články

EVAKUACE OBYVATEL! Mechanici v servisu našli na PODVOZKU AUTA předmět připomínající VÝBUŠNINU!

 
Neobvyklý předmět našli zaměstnanci autoservisu v Hradci Králové – Slezském Předměstí. Na podvozku vozu našli předmět připomínající nástražný výbušný systém, pyrotechnik předmět vyjmul a převezl na odbornou expertízu, řekla Mediafaxu krajská policejní mluvčí Ivana Ježková.
06.10.2011 15:35 |

podobné články

Poslední javor na Smetance šel k zemi! Soud zamítl žalobu spolku, strom musel ustoupit hřišti

 
Je dobojováno! Poslední javor, který stál u Základní školy Na Smetance přesně v místech, kde Praha 2 buduje sportovní hřiště, šel v pátek kolem poledne k zemi. Zbylé stromy nechala radnice pokácet už loni. Proti ničení zeleně se bouřila řada obyvatel. Spolek Praha 2 žije podal žalobu, tu ale soud právě tento týden zamítl, a kácení tak formálně už nic nebránilo.
24.07.2020 16:25 |

podobné články

Javor bude muset ustoupit plánům Prahy 1? Proti kácení Pražané protestují, radnice ještě počká

 
Bitva o javor se rozhořela v samém srdci Prahy. Radnice Prahy 1 chce totiž pokácet dva stromy v parčíku na Smetanově nábřeží, místo plánuje vydláždit a vzniknout zde má také průchod pod silnicí k řece. Plány ale vyvolaly bouři obyvatel, v pátek kolem osmé ráno se jich na místě sešlo zhruba padesát, aby případnému kácení stromů zabránili. Kdy začne, zatím není jisté. K otázce se dnes mimořádně sešla rada hlavního města, Praha 1 kácení prozatím odložila a o řešení se bude dále jednat.
12.03.2021 15:05 |

podobné články

Javor mezi jabloněmi v Aleji dobra v Goralii: Připomíná ty, kteří onemocněli koronavirem

 
S dobou, kdy jsou kvůli koronaviru omezená nejrůznější setkání a lidem to na náladě nepřidá, se po svém vypořádávají třeba na severu Moravy. Zasadili tu javor do Aleje dobra, případně tančí.
20.12.2020 09:25 |

podobné články

Nekácejte javor u Karlových lázní, protestovala skupina lidí v centru Prahy

 
Asi padesát lidí v pátek v Praze na Smetanově nábřeží demonstrovalo proti plánu radnice Prahy 1 pokácet vzrostlý javor stříbrný. Má ustoupit plánu vydláždit nyní zatravněné prostranství u tramvajové zastávky Karlovy lázně a vybudovat průchod pod silnicí k řece.
12.03.2021 11:50 |

podobné články

Boj o javor na Smetanově nábřeží: Pražští radní kácení neodmítli, holuba ale vzali na vědomí

 
Pražští radní chtějí jednat s Prahou 1 kvůli kácení stromu na Smetanově nábřeží. Javor plánuje radnice Prahy 1 kvůli chystanému projektu pokácet, kvůli hnízdění holuba hřivnáče však musí z rozhodnutí České inspekce životního prostředí (ČIŽP) počkat do podzimu. Radní dnes na mimořádném zasedání vzali hnízdění holuba na vědomí.
25.03.2021 14:55 |

podobné články

Javor na Smetanově nábřeží nezachránilo ani 8hodinové řečnění zastupitelů: Projekt pokračuje podle plánu

 
Boj o javor stříbrný, který stojí na Smetanově nábřeží v místě tzv. Anenského trojúhelníku, se vyostřuje! Praha 1 chce strom pokácet, aby mohla místo dle dlouhodobého plánu revitalizovat, proti tomu ale bojují aktivisté spolu s opozičními politiky. Teď je kácení z rozhodnutí České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pozastaveno, v koruně stromu totiž hnízdí holub. Kauza se řešila v pátek na mimořádném zastupitelstvu městské části. Co se stromem bude, až holub odletí?
26.03.2021 22:50 |

podobné články

ÚZSVM: Bývalý sklad jaderných zbraní Javor 51 má nového vlastníka

 
Po několika letech jednání se ÚZSVM podařilo prodat bývalé sklady jaderných zbraní Javor 51 – unikátní betonové bunkry, vystavěné sovětskou armádou v bývalém vojenském újezdu Brdy.
03.04.2021 20:30 |

podobné články

Boj o javor v centru Prahy pokračuje: Žádný holub v koruně stromu není, hnízdí na lampě, tvrdí Praha 1

 
Boj o javor na Smetanově nábřeží pokračuje! Za stoletý strom, který chce Praha 1 kvůli revitalizaci tzv. anenského trojúhelníku pokácet, se postavili aktivisté v čele s opozičními politiky městské části. Do karet jim nahrálo i stanovisko České inspekce životního prostředí (ČIŽP), která kácení zastavila kvůli tomu, že v koruně stromu hnízdí holub hřivnáč. Praha 1 teď přišla s vlastním zjištěním – strom prý kontrolovala a místo holubího hnízda tam objevila jen shluk větví. Nejbližší hnízdo hřivnáče je podle městské části na nedaleké lampě.
09.04.2021 16:20 |

podobné články

Na javor na Smetanově nábřeží v noci vlezli aktivisté, zasahovala tam policie. O referendu proti kácení se nejednalo

 
Javor na Smetanově nábřeží v sousedství Karlových lázní vyvolává vášně mezi politiky nejen z Prahy 1 již od poloviny březny, kdy dělníci začali s plánovanou revitalizací tzv. Anenského trojúhelníku. Strom má ustoupit plánovanému průchodu na náplavku. Proti záměru radnice se postavila opozice, o javoru už dokonce dvakrát jednala rada hlavního města a došlo i na potyčku na radnici Prahy 1. Teď na místě zasahovala policie.
13.04.2021 19:20 |

podobné články

Nekonečný boj o javor v centru města. Praha Sobě chce svolat další mimořádné zasedání rady

 
Kauza stoletého javoru, který má být pokácen v rámci přestavby Anenského trojúhelníku nebere konce. Před  pokácením ho mělo zachránit včerejší jednání hlavního města. Praha Sobě navrhla usnesení, že pokud Praha 1 nepřepracuje plán revitalizace, ve kterém bude javor zachován, nezapůjčí hlavní město Praze 1 čapadlo, které je pro realizaci projektu klíčové. Návrh ale nebyl přijat. Proto Praha Sobě požaduje mimořádné svolání rady na tento čtvrtek, kde se kauza znovu projedná. Radní se kvůli javoru mimořádně sešli už v březnu.
20.04.2021 18:45 |

podobné články

Druhý festivalový týden 15. Lípy Musicy

 
V druhém festivalovém týdnu 15. ročník MHF Lípa Musica nabídne zážitky instrumentální i vokální. Zahájí jej vystoupení Tria Arundo s Karlem Dohnalem v Zahrádkách, do České Lípy se vrátí kytarový mág Pavel Steidl. Víkend bude patřit litoměřické festivalové premiéře s dalším německým hostem – ansámblem VocaMe a „Slavnosti trumpet“, které rozezní Filipov u Rumburku. Vstupenky na všechny koncerty druhého týdne Lípy Musicy jsou ještě k dostání.
16.09.2016 17:15 |

podobné články

Lípy na Václaváku zůstanou: Magistrát ustoupil spolku, ten na oplátku stáhne námitku

 
Pražský magistrát při rekonstrukci spodní části Václavského náměstí nepokácí lípy, které měly podle původního plánu nahradit nové vzrostlé stromy. Ustoupil tlaku spolku, který podal proti kácení námitku tzv. systémové podjatosti. Podle mluvčího magistrátu Víta Hofmana se budou kácet namísto desítek stromů jenom tři menší.
19.06.2020 17:15 |

podobné články

Letenští si stěžují: Stromy uprostřed dráhy? Magistrát je pokácet nechce

 
Letenští se podivují nad stromy uprostřed bruslařského oválu, který vzniká na Letenské pláni. Magistrát potvrzuje, že stromy v dráze opravdu budou a kácet je nehodlá. V úseku, kde se lípy nachází, plánuje vytvořit kolem stromů travnaté ostrůvky a zúžit dráhu kvůli bezpečnosti bruslařů.
27.10.2017 07:00 |

podobné články

Horko vystřídaly bouřky. Záplavy a stromy na autech

 
Přívalové deště zatopily v Litomyšli náměstí. Na Vysočině bouřka lámala stromy, které ničily auta.
22.07.2009 14:35 |

podobné články

Babišovi ministři v demisi mají učit předmět na VŠE. A studenti se bouří

 
Na Vysoké škole ekonomické v Praze byl vypsán nový předmět, kde mají být jako jediní přednášející členové vlády Andreje Babiše, která je navíc v demisi. Proti tomu se ale studenti a absolventi VŠE bouří a prostřednictvím petice proti přednáškám členů vlády bez důvěry na VŠE chtějí důrazně vyjádřit svůj nesouhlas. Nelíbí se jim hlavně to, že by zde přednášeli představitelé jediného politického hnutí bez přítomnosti názoru nestraníků či opozice. Zatím petici podepsaly necelé dvě stovky lidí.
26.03.2018 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23568 článků)

Lípa jako symbol odporu k Němcům: Nadšenci hledají ke 100. výročí republiky zapomenuté stromy

 
Již 170 let považujeme lípu za národní strom, naši předci ji tak vysazovali při příležitosti různých výročí. Letošní rok je z pohledu připomínek osudových roků s osmičkou na konci přelomový. Během podzimu totiž uplyne sto let české státnosti. Právě tu nejčastěji slavnostní lípy připomínají. Na mnohé z nich se během času zapomnělo, nebo musely ustoupit rostoucím městům. Jejich osudy se proto v tomto roce rozhodl zmapovat projekt Lípy republiky.
03.02.2018 13:20 |

podobné články

Dávejte pozor! Z MRAZU PRASKAJÍ stromy

 
Už nejméně dva stromy popraskaly vlivem mrazů v rožnovském parku. Nebezpečné stromy nyní musí město pokácet. Prasklé stromy totiž hrozí spadnutím.
09.02.2012 18:20 |

podobné články