Článek

Strmý nárůst případů a přetížené nemocnice: Na řadě míst USA hrozí kritická covidová situace

 
Po strmém nárůstu nových případů koronaviru na některých místech USA z posledních týdnů se řada států potýká s velkým počtem osob hospitalizovaných kvůli těžkému průběhu covidu-19. Texas, který je jedním z epicenter nynější vlny epidemie v USA, žádá nemocnice, aby prováděly jen nezbytné operace, a povolal na pomoc zdravotníky z okolních států. Georgia varuje před přetížením tamních nemocnic a Arkansas ohlásil dosud nejvyšší počet hospitalizovaných od propuknutí pandemie. Na řadě míst se přitom stále vedou spory o to, zda znovu obnovovat některé restrikce.
10.08.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (189 článků)
Podobné články

Kritická situace v nemocnicích Brna kvůli covidu-19: Chybí lůžka i personál

 
Situace v brněnských nemocnicích je kvůli koronaviru kritická. Kapacita je téměř vyčerpaná, narážejí na personální strop a bude nutné přidávat covidová lůžka. V nemocnicích v okresních městech je zatím situace o něco lepší.
08.11.2021 15:45 |

podobné články

Okamura (SPD): Největším rizikem je strmý nárůst Romů. Vláda jim slibuje vedoucí posty! Je to odporné

 
Strmý růst romské populace je podle mého názoru jedním ze dvou největších bezpečnostních rizik pro Českou republiku. Samozřejmě tím druhým jsou imigranti. Za posledních 70 let stoupl počet Romů v České republice 32 krát. Ano, slyšíte dobře, je to skutečně neuvěřitelný nárust. Zatímco v Roce 1945 u nás žilo 10 tisíc Romů, tak letos je to podle odhadů 320 tisíc. Jen za posledních 14 let se jejich počet zdvojnásobil.
07.06.2015 13:51 |

podobné články

Překvapení s covidem v Británii: Všichni čekali strmý nárůst, počty ale klesají

 
Ve Velké Británii klesají počty nakažených, ačkoliv se po uvolnění veškerých opatření od 19. července čekal strmý nárůst. Sedmidenní průměr ale od té doby klesl o 38 procent a čísla se pohybují kolem 20 tisíc nakažených denně. Podle odborníků se ale vzhledem k inkubační době rozvolnění teprve projeví. „Konec lockdownu se do denních čísel nakažených poprvé promítne až na konci tohoto týdne,“ vysvětlil profesor James Naismith z Oxfordské univerzity.
28.07.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: James Naismith (1 článek)

Do přetížené chebské nemocnice nastoupí dva vojenští lékaři

 
Do přetížené chebské nemocnice nastoupí v pátek dva vojenští lékaři na interní oddělení. Původně ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) hovořil minulý týden ve čtvrtek při návštěvě nemocnice v Chebu o třech lékařích.
10.02.2021 15:25 |

podobné články

Blatný: Hrozí zavření dalších okresů! Covidová JIP lůžka dochází v osmi krajích

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) upozornil, že během dvou nebo tří týdnů může být situace v celé zemi stejně vážná jako v uzavřených okresech Cheb, Sokolov a Trutnov. Na dnešní tiskovce nevyloučil proto uzavření dalších regionů. Zvažovalo se již i tento týden - v případě okresu Tachov. V Česku přitom dochází covidová lůžka na JIP a přetrvávají problémy v nemocnicích. Hrozí proto i prioritizace pacientů - vybírání, kdo dostane přednost. Vyčerpání kapacit JIP aktuálně hrozí v osmi krajích.
17.02.2021 06:50 |

podobné články

„Covidová záda“ jako dozvuk pandemie. Bolest beder či lopatek hlásí většina dvacátníků

 
Takzvaná „covidová záda“ se stala novým rozšířeným symptomem, nepoukazují ale přímo na nákazu samotným virem. Na rozdíl od problému s dýcháním, teplotami nebo bolestí na hrudi se totiž covidová záda stala typickým příznakem života za pandemie. Na nový průzkum upozornil server Mirror.
03.10.2021 05:10 |

podobné články

Nejradši bych jim nafackovala, říká sestra z přetížené nemocnice o popíračích covidu

 
Zdravotní sestru z přetížené sokolovské nemocnice Lucii Raškovou popírači covidu doslova hrozně štvou. „Nejradši bych jim nafackovala,” říká. Každý den musí sledovat utrpení, které nemoc způsobuje. Některé bludy na sociálních sítích jí, jak říká, úplně drásají nervy. Ani její kolegyně ze sokolovské covidové interny lékařka Alice Novotná nemá pro popírače žádné pochopení. Jejich tvrzení mohou ve výsledku zabíjet, řekla.
08.03.2021 12:25 |

podobné články

„Je strašné říkat špatné zprávy.“ Lékařka z přetížené nemocnice promluvila o bolesti rodin obětí

 
Řada lidí pláče, někteří neříkají vůbec nic a jiní se zase rozčilují, říká Alice Novotná o reakcích příbuzných, když jim oznámí, že jejich blízký zemřel na covid. Lékařka z přetížené sokolovské nemocnice má zvlášť v posledních týdnech spoustu takovýchto telefonátů. Patří k tomu nejtěžšímu na její práci. Aby ji množství rodinných tragédií, s nimiž se setkává, nesemlelo, snaží se držet si alespoň trochu odstup. Ne vždy to ale jde.
08.03.2021 22:05 |

podobné články

Klíště vás encefalitidou nakazí i za dvě hodiny: Strmý nárůst případů a žínka jako pomoc

 
Do konce června se klíšťovou encefalitidou nakazilo v ČR 158 lidí, víc než loni za stejné období. Méně je případů boreliózy, onemocnělo 1035 osob. Vyplývá to z dat Státního zdravotního ústavu (SZÚ) o hlášených infekčních nemocech. Za červen přibylo téměř 500 případů boreliózy a více než 100 lidí se nakazilo encefalitidou. Nejvíc případů bývá obvykle v letních měsících, kdy lidé častěji chodí do přírody.
14.07.2020 08:25 |

podobné články

Strmý nárůst požárů, 115 obětí ohnivého pekla: Smutné statistiky loňského roku

 
V Česku se loni stalo 20 232 požárů, což bylo o 2 844 víc než v roce 2014. Nárůst způsobilo zejména extrémně suché léto, kdy v některých dnech hasiči likvidovali až 200 požárů. Denní průměr je přitom 50 požárů. Při požárech zemřelo 115 lidí, o jednoho víc než předloni. Při loňských požárech vznikly škody za zhruba 2,5 miliardy, což představovalo meziroční nárůst o 300 000 korun. Informovalo o tom ve čtvrtek vedení hasičského sboru.
28.01.2016 13:40 |

podobné články

Záložní covidová nemocnice v Brně se ruší

 
Na brněnském výstavišti se ruší loni v listopadu vybudovaná záložní covidová nemocnice s 320 lůžky. Měla být použita při pandemii koronaviru v případě, že se nemocnice na Moravě zcela zaplní pacienty a pro další už nebude místo.
10.06.2021 09:05 |

podobné články

Jimmy (30) šel do baru a zle na to doplatil. V USA přibylo 50 tisíc nových případů nákazy

 
13:10Denní počet nových případů koronavirové nákazy ve Spojených státech ve středu překonal hranici 50 tisíc, což je nejvíce od začátku pandemie. Vyplývá to ze statistik vedených Univerzitou Johnse Hopkinse. Řada států vzhledem k novému nárůstu infikovaných zastavuje uvolňování restrikcí nebo je dokonce opět zpřísňuje v čele s nejlidnatější Kalifornií, jež je nyní ohniskem pandemie v USA. Prezident Donald Trump se v reakci na nový rozmach nákazy poprvé vyjádřil pro nošení roušek na veřejnosti, ačkoliv si ji dosud sám odmítal nasadit. USA jsou pandemií nejhůře zasaženou zemí na světě. Evidují téměř 2,7 milionu nakažených a na 128 tisíc obětí nemoci covid-19. O tom, jak kritická situace v USA je, svědčí i příběh Jimmyho Florese (30) z Arizony. Zašel si do přeplněného baru, nakazil se koronavirem a skončil na přístrojích.
02.07.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (189 článků)

Situace v nemocnicích v Královéhradeckém kraji je kritická

 
Z přetížené krajské nemocnice v Náchodě záchranáři odvezli 15 pacientů s covidem-19 do nemocnic na Moravě.
10.02.2021 06:40 |

podobné články

Počet nakažených mezi týdny v pátek výrazně poklesl

 
Česko hlásí nejnižší nárůst potvrzených případů nákazy koronavirem ve všední den od poloviny února. V pátek bylo prokázáno 9624 nových případů, což je o 5300 méně než minulý týden. Kleslo také reprodukční číslo R. Nemocnice jsou zatím stále přetížené. Informuje iDNES.cz.
20.03.2021 11:25 |

podobné články

Pollert: Přetížené nemocnice? Je to jinak. Ale hodí se to na neočkované

 
Lukáš Pollert, někdejší slavný olympionik a lékař, má za to, že současná covidová vlna je epidemií očkovaných. Jal se důkladně popsat proč si to myslí. Ale nezůstal jen u toho. Vyčinil některým novinářům a nabídl trochu jiný pohled na přetíženost českých nemocnic. Nahlédněte.
28.12.2021 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Pollert (52 článků)

Mýtné brány by mohly odhalovat přetížené kamióny

 
Mýtné brány by brzy mohly odhalit přetížené kamióny, které ničí české silnice. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) testuje aplikaci, která to umožní. Takzvané dynamické váhy by podle informací České televize (ČT) mohly ušetřit silničářům až 600 miliónů korun. Právě tolik stojí opravy vyježděných kolejí či poničeného povrchu. Systém by mohl začít pracovat během příštího roku.
03.08.2011 21:30 |

podobné články

Karanténa: „Pán tady sedí na lavičce, někdo se tu prochází.“ Drsná slova. A srovnání

 
Zdravotníci opakovaně upozorňují, že tísňové linky jsou přetížené a že na ně občané mají volat opravdu jen tehdy, když je to zcela nezbytné. Jedním z důvodů, proč jsou tyto linky přetížené, může být i skutečnost, že na ně volají občané, kteří upozorňují příslušná místa, že jejich soused nedodržuje karanténu. Martin Schmarcz, neúspěšný kandidát do Rady ČT, sáhl ke srovnání s udavači za druhé světové války.
18.03.2020 13:50 |

podobné články

Ordinace jsou přetížené dětmi s virózami: Kvůli distanční výuce mají slabou imunitu

 
Ordinace dětských praktických lékařů jsou po dvou týdnech od začátku školního roku přetížené dětmi, které mají respirační infekce. Po dlouhé době, kdy byly děti na distanční výuce, tak zřejmě nemají vytrénovanou imunitu. A také s nimi rodiče častěji přicházejí do ordinací i v případech lehčích viróz, kvůli kterým dříve lékařské ošetření nevyhledávali. Novinářům to během dvoudenního kongresu primární péče v Praze řekla Ilona Hülleová, předsedkyně Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost ČR.
18.09.2021 09:45 |

podobné články

Kritická situace, miliardové dluhy. Bakalovo OKD je na tom prý vážně zle

 
Kritická situace těžařského gigantu OKD se nemusí vyřešit ani tím, že by stát převzal nejohroženější důl Paskov. Společnost má velké dluhy a nadále prodělává, ročně v řádu miliard. Navíc se nezdá pravděpodobné, že by se situace na trhu s uhlím nějak dramaticky zlepšila. Čím dál více lidí začíná říkat, že by se do řešení problému měli svým majetkem vložit i majitelé společnosti v čele se Zdeňkem Bakalou.
17.09.2013 08:45 |

podobné články