Článek

Stříž by rád zakotvil „luxusnější postavení“ pro šéfy žalobců. S Benešovou našel společnou řeč

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) je vstřícná k návrhu nového nejvyššího státního zástupce Igora Stříže, aby stáhla z vlády novelu zákona o státním zastupitelství. Věc chce ale nejprve projednat s premiérem, sdělil médiím po dnešní schůzce s ministryní Stříž. Šéf žalobců usiluje o přepracování předlohy, po volbách chce předložit novému ministrovi ucelené podklady.
22.07.2021 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků) , Igor Igor (230 článků)
Podobné články

Nový šéf žalobců slíbil nezávislost a řekl, co chce změnit. Politikům poslal Stříž jasný vzkaz

 
Nový nejvyšší státní zástupce Igor Stříž chce podle svých slov vždy vystupovat ve veřejném zájmu, bez ohledu na dopady do politické a obchodní sféry. Státním zástupcům slibuje nezávislost, nebudou jim podle něj nikdy chodit „pokyny, přání ani podprahová sdělení“, jak mají rozhodovat. Stříž, kterého v pondělí jmenovala vláda, to v úterý v Brně řekl novinářům. Ve funkci prý neplánuje setrvat tak dlouho jako jeho předchůdce Pavel Zeman, který byl šéfem žalobců deset let.
13.07.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (230 článků)

Novým šéfem žalobců místo Zemana Igor Stříž: Po volbách ho odvoláme, hrozí ODS

 
Jmenování Igora Stříže nejvyšším státním zástupcem vláda na dnešním zasedání schválila. Na tiskové konferenci informaci potvrdila ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO), která Stříže vládě ke jmenování navrhla. Úřad řídil jakožto první náměstek už od 1. července poté, co ve funkci skončil Pavel Zeman. Oficiálně se Stříž funkce ujme v úterý. Stříž chce pokračovat ve směřování svého předchůdce, zejména v jeho nestrannosti a nezávislosti.
12.07.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků) , Pavel Nový (469 článků) , Pavel Nový (337 článků) , Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (230 článků)

Stříž: Bradáčová je prudké povahy. Trest nenastoupení vojenské služby byl i za Masaryka

 
Když se Igor Stříž stal před pár dny nejvyšším státním zástupcem, opozice připomněla, že před rokem 1989 sloužil komunistickému režimu jako vojenský prokurátor a žádal tresty pro ty, kdo odmítali nastoupit vojenskou službu v socialistické republice. Dnes Stříž připomíná, že se obdobné tresty udílely již za T. G. Masaryka. Pár slov poznamenal i na adresu vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové. Je to prý dáma s prudkou povahou, takže o hádky s ní není nouze.
19.07.2021 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (230 článků)

Ajaj, kostlivci vyplavali. Všichni? Kandidát na nejvyššího žalobce má vážný problém

 
Adept na post nejvyššího státního zástupce Igor Stříž měl již údajně od ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) dostat oficiální nabídku na post. Současný zástupce nejvyššího státního zástupce má přitom bohatou komunistickou minulost, kdy mu bylo přezdíváno „Rudá smrt z Olomouce“ či „Stříž – bolševický kříž“. Stříž navíc figuruje v kauze Masokombinátu Písek a stojí za zproštěním viny mafiánského podnikatele 90. let Tomáše Linharta.
19.05.2021 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Linhart (9 článků) , Marie Benešová (425 článků) , Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (230 článků)

Mohl navrhovat i trest smrti. Šéfprokurátor Stříž: John Bok odhalil zlo

 
Vláda v pondělí jmenovala nového nejvyššího státního zástupce. Pavla Zemana nahradil jeho dlouholetý první náměstek Igor Stříž. Jeho jméno vyvolalo vlnu nevole hned na několika frontách veřejného prostoru. Podle předsedy spolku Šalamoun Johna Boka byl Stříž nejen komunista, ale také vojenský prokurátor, který mohl navrhovat trest smrti. Jeho jmenování tak považuje za plivnutí do tváře obětem komunistického režimu.
13.07.2021 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (230 článků)

Nový šéf žalobců Stříž: Tlakům podléhat nehodlám

 
Nově jmenovaný nejvyšší státní zástupce Igor Stříž označil za své priority pokračování rekodifikace právního řádu, elektronizaci justice i důraz na alternativní tresty. Jako nejdůležitější pak vidí zvýšení odpovědnosti státních zástupců.
13.07.2021 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (230 článků)

Benešová vybírá nástupce šéfa žalobců Zemana. Objevují se první jména

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v pátek rezignoval, v křesle šéfa žalobců skončí k 30. červnu. Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) v případě, že od července nebude okamžitě jmenován Zemanův nástupce, povede jako jeho statutární zástupce současný náměstek na NSZ Igor Stříž. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) chce - navzdory výzvám opozice - nového šéfa vybrat ještě do podzimních voleb. Jako o možném kandidátovi se spekuluje i o Střížovi.
15.05.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků) , Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (230 článků)

Omilostněnou Benešovou pojily vztahy s prezidentovou ženou

 
Ředitelku soukromé Metropolitní univerzity Praha Annu Benešovou, které prezident Václav Klaus prominul trest za podplácení a zpronevěru, pojily vztahy s prezidentovou ženou Livií. Uvedly to páteční Lidové noviny (LN). Podle nich Klausová otevírala ve škole v roce 2007 nový výtah pro handicapované studenty. Prezident opáčil, že za Benešovou se přimlouvalo množství organizací zdravotně postižených.
17.02.2012 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10491 článků)

Babiš si předvolal ministryni Benešovou kvůli výrokům o Vrběticích

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) si předvolal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou kvůli jejím výrokům pro Novinky ohledně několika vyšetřovacích verzí v kauze Vrbětice. Uvedl to v České televizi vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) a zároveň potvrdil, že vyšetřovací verze je pouze jedna. Babiš s Benešovou situaci ohledně kauzy Vrbětice už v neděli odpoledne probral.
02.05.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků) , Jan Hamáček (3166 článků)

Stříž: Vyhrožovat mi odvoláním hned po nástupu nepůsobí dobře

 
Sotva usedl do křesla nejvyššího státního zástupce, okamžitě musel poslouchat, že po volbách bude kvůli své předrevoluční minulosti ihned odvolán z funkce. Igor Stříž (56) to nepovažuje za dobré ani z osobního pohledu, ani pro instituci státního zastupitelství. Jak uvedl pro Právo, musí počítat s tím, že může být odvolán ze dne na den. Chce však vydržet do chvíle, kdy bude schválena novela zákona o státním zastupitelství.
19.07.2021 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (230 článků)

Vysloužil si prý přezdívku Rudá smrt z Olomouce. Dnes je zástupce nejvyššího žalobce

 
Postupoval jsem vždy v souladu s platným právem a judikaturou. Tak se hájil Igor Stříž, když na něj nyní díky úsilí soukromého badatele vyplula na povrch jeho komunistická minulost. Muž, který dnes působí jako zástupce nejvyššího státního zástupce, a tedy druhý nejvyšší představitel veřejné žaloby, si přezdívky Rudá smrt z Olomouce či Stříž-bolševický kříž nevysloužil jen tak náhodou.
31.10.2012 20:20 |

podobné články

XXX

 
Postupoval jsem vždy v souladu s platným právem a judikaturou. Tak se hájil Igor Stříž, když na něj nyní díky úsilí soukromého badatele vyplula na povrch jeho komunistická minulost. Muž, který dnes působí jako zástupce nejvyššího státního zástupce, a tedy druhý nejvyšší představitel veřejné žaloby, si přezdívky Rudá smrt z Olomouce či Stříž-bolševický kříž nevysloužil jen tak náhodou.
31.10.2012 20:25 |

podobné články

Za nenávist a agresivitu na sítích nemá hrozit nepodmíněný trest, míní Stříž

 
Verbální trestné činy, například nenávistné útoky na sociálních sítích, by se podle nového nejvyššího státního zástupce Igora Stříže neměly postihovat nepodmíněnými tresty vězení. Trestným činům z nenávisti chce Stříž přesto věnovat velkou pozornost, stejně jako jeho předchůdce Pavel Zeman.
14.07.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (230 článků)

Stříž chce vědět, do kdy veřejný žalobce rozhodne o kauze Čapí hnízdo

 
Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž se hodlá zajímat o časový průběh rozhodování státního zástupce o kauze Čapí hnízdo, v níž policie stíhá premiéra Andreje Babiše (ANO). Řekl to v České televizi (ČT).
14.07.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků) , Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (230 článků)

Stříž: Tresty za psaní na internetu? Zbytečně přísné. Dřív lidi nadávali v hospodě

 
Nový nejvyšší státní zástupce Igor Stříž má za to, že za nenávistné komentáře šířené po internetu musí přijít trest. Ale osobně by preferoval spíše trest finanční než pobyt za mřížemi. Budoucí vládě, která vzejde z říjnových voleb, poslal jasný vzkaz: Nepokřivím si svůj obraz.
22.07.2021 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (230 článků)

Nové levné nebo ojeté luxusnější auto?

 
Mnozí lidé stojí před problémem. Buď si koupit ojeté luxusnější auto, nebo si pořídit nové, menší a méně vybavené.
30.08.2010 01:20 |

podobné články

Zeman bude o podpoře Rusnoka jednat s komunisty

 
Prezident Miloš Zeman dnes bude pokračovat v sérii jednání se šéfy poslaneckých klubů o podpoře úřednické vlády. Na zámku v Lánech se sejde se zástupci klubu KSČM. Před hlasováním sněmovny o důvěře kabinetu Jiřího Rusnoka už stihl Zeman jednání se šéfy čtyř poslaneckých klubů. Už v neděli se sešel s představiteli Věcí veřejných a v pondělí se šéfy poslanců ČSSD, ODS a TOP 09 a STAN.
23.07.2013 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25743 článků) , Jiří Rusnok (1899 článků)

Zveřejňovat majetek elitních žalobců? Spíše ne

 
Už za rok má začít fungovat speciální útvar žalobců pro boj s korupcí a terorismem. Justiční špičky v této souvislosti řeší ožehavou otázku, jak ošetřit transparentnost majetkových poměrů elitních žalobců.
05.02.2012 09:40 |

podobné články

Soud dal v kauze Motocentra sourozenců Bratránkových na D3 za pravdu Ředitelství silnic a dálnic

 
Ve věci žalobců Petra, Pavla a Lenky Bratránkových, kteří se domáhali nahrazení projevu vůle ŘSD k uzavření kupních smluv na prodej nemovitých věcí (Motocentrum) ve vlastnictví žalobců, byl dnes Okresním soudem v Táboře vyhlášen rozsudek, jímž byla tato žaloba žalobců v plném rozsahu zamítnuta.
28.01.2016 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (785 článků)