Článek

Střelec z Kavalírky se svou verzí incidentu neuspěl. Za vraždu vyfasoval 10 let vězení

 
Nutnou obranou se hájil Jiří Č. (53), který předloni v pražských Košířích zastřelil jiného muže. Pražský městský soud však přihlédl k řadě nesrovnalostí ve výpovědi střelce, kterého tak uznal vinným z vraždy. Jiří Č. si tak za mřížemi podle pátečního verdiktu soudu odsedí 10 let.
08.06.2018 10:00 |

podobné články

Podobné články

„Kavalír z Kavalírky“: Strážník dovedl stařenku za ruku až domů, dojemný moment zachycuje fotografie

 
Velmi dojemný moment je zachycený na fotografii z pražské Kavalírky, která se v pátek ráno objevila na sociálních sítích. Ukazuje totiž strážníka se srdcem na správném místě – když totiž spatřil stařenku, kterou pravidelně potkává, jak se s námahou belhá po namoklém chodníku, podal jí pomocnou ruku. Doslova – ruku v ruce s ní šel až ke dveřím jejího domova, aby po cestě neupadla a neublížila si. Blesk.cz zjišťoval, kdo je oním „kavalírem z Kavalírky“, jak teď strážníkovi na sociálních sítích přezdívají.
24.08.2018 17:05 |

podobné články

Neznal ho, přesto po hádce v parku Milana zavraždil! Střelec z Kavalírky míří před soud

 
Státní zástupce podal obžalobu v případu muže zastřeleného v lesoparku v pražských Košířích. Obžalovanému hrozí za vraždu deset až 18 let vězení. Podle dřívějších policejních informací se k vraždě přiznal doposud bezúhonný držitel osmi střelných zbraní, který se prý v parku dostal do konfliktu s kolemjdoucím.
18.01.2018 13:05 |

podobné články

Střelec z Kavalírky u soudu: „Nevraždil jsem, byla to sebeobrana,“ řekl obžalovaný varhaník

 
Varhaník Jiří Č., který podle obžaloby předloni zastřelil kolemjdoucího v lesoparku v pražských Košířích, dnes u soudu popřel, že vraždil. Nebyl si prý vědom, že někoho zasáhl, a pokud ano, bylo to v nutné obraně. Při noční cestě přes park jej totiž někdo napadl a zmlátil, řekl dnes. Soudkyně ho ale upozornila na řadu nesrovnalostí v jeho výpovědích. Za vraždu hrozí třiapadesátiletému majiteli několika zbraní deset až 18 let vězení.
14.03.2018 12:00 |

podobné články

Vylezl z basy a hned pobodal přítele: Za pokus o vraždu vyfasoval 18 let

 
Olomoucký vrchní soud zvýšil trest recidivistovi Miroslavu Jadrníčkovi za pokus o vraždu jeho přítele ve Zlíně o dva roky na 18 let. Zohlednil přitom jeho minulost i nízkou resocializaci. Šestačtyřicetiletý Jadrníček se totiž pokusu vraždy dopustil jen chvíli poté, co vykonal trest za vraždu předchozí. Tehdy oběť ubodal a dostal deset let vězení. Soud zároveň se zvýšením trestu zrušil zabezpečovací detenci, kterou muži uložil krajský soud. Jadrníčkovi hrozilo 15 až 20 let i výjimečný, v krajním případě až doživotní trest.
28.04.2016 11:15 |

podobné články

Nejdřív ubodal manželku, pak střelil matku do hlavy: Ve vězení si odsedí 30 let!

 
Za vraždu osmdesátileté matky ze Štarnova na Olomoucku potrestal soud jejího syna Leopolda Ťuku výjimečným trestem 30 let vězení. Muž svou matku střelil do hlavy z bezprostřední blízkosti v jejím rodinném domě. Už v minulosti za jednu vraždu seděl. Dříve ubodal svou manželku. Za její vraždu dostal 12,5 roku, z vězení byl podmíněně propuštěn v roce 1995.
28.01.2015 15:17 |

podobné články

Střelec z Chomutova může vyváznout s podmínkou, vražda to nebude, tvrdí právník

 
Zastřelil povykujícího Roma v Chomutově, za vraždu mu hrozí až 20 let ve vězení. Jenže podle právníka Jaroslava Ortmana o vraždu nejde a střelec Marek L. (37) může vyváznout i s podmínkou.
31.05.2017 10:30 |

podobné články

Uprchlý podnikatel Krejčíř vyfasoval 35 let: Nepomohl mu ani psychiatr...!

 
Vymlouval se na nemoc, na to, že kvůli pobytu v kriminále strádá fyzicky i psychicky, žádal předvolat psychiatra, psycholožku a lékařku, chtěl odložit jednání... Nic mu nepomohlo. Radovan Krejčíř (47) včera v Johannesburgu vyfasoval za pokus o vraždu, únos a obchod s drogami 35 let!
24.02.2016 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (728 článků)

Uprchlý podnikatel Krejčíř vyfasoval 35 let: Nepomohl mu ani psychiatr...!

 
Vymlouval se na nemoc, na to, že kvůli pobytu v kriminále strádá fyzicky i psychicky, žádal předvolat psychiatra, psycholožku a lékařku, chtěl odložit jednání... Nic mu nepomohlo. Radovan Krejčíř (47) včera v Johannesburgu vyfasoval za pokus o vraždu, únos a obchod s drogami 35 let!
02.03.2016 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (728 článků)

Děkan VŠE Ševčík odmítá nařčení studentek. Přečtěte si jeho verzi incidentu

 
Podle vyjádření tří studentek Vysoké školy ekonomické došlo na půdě školy k incidentu mezi nimi a děkanem Miroslavem Ševčíkem. Po sporu ohledně vylepování plakátů, kdy je údajně napadla ostraha, je Ševčík prý nutil, aby svou stížnost stáhly a ostraze se omluvily. Ševčík ale tuto verzi rázně odmítá a přidávají se k němu i další dva studenti.
08.02.2013 21:10 |

podobné články

Igor (43) dostal za vraždu družky v Praze 17 let. Umírala půl hodiny, s žádostí o obnovu řízení neuspěl

 
Igor Holub, který v září 2014 ubodal poblíž Rajské zahrady v Praze loveckým nožem matku svých dětí, dnes neuspěl s žádostí o obnovu trestního řízení. Muž, jenž si odpykává 17 let vězení, se domáhal toho, aby justice důkladněji prozkoumala povahu jeho dlouhodobé partnerky a podíl ženy na celém konfliktu. Předvolaní svědci vypověděli, že družka se na rozdíl od Holuba špatně starala o rodinu a že se často hádali. Zamítavé usnesení soudu není pravomocné, muž si proti němu obratem podal stížnost.
22.08.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Igor Holub (2 články)

Byl to pokus o vraždu, tvrdí dál o Janouškovi žalobkyně! Vězení na 3 roky je podle ní málo

 
3 roky a zákaz řízení na 5 let. Takový trest dnes vyfasoval kmotr Roman Janoušek za svou nehodu z roku 2012. Soud přihlédl k polehčujícím okolnostem včetně opilosti a vyrovnání se s poškozenou ženou a změnil právní kvalifikaci Janouškova činu. Z pokusu o vraždu na těžké ublížení na zdraví. S tím ale nesouhlasí státní zástupkyně Jana Kadeřábková, která se proti verdiktu odvolala. Stále tvrdí, že Janoušek chtěl vraždit.
30.04.2014 16:10 |

podobné články

Soud potrestal seniorku za vraždu a pokus o ni 20 lety vězení

 
Hradecký krajský soud dnes uložil výjimečný trest 20 let vězení důchodkyni Marii Panské (70) za vraždu a pokus o vraždu seniorek v domech s pečovatelskou službou v Ledči nad Sázavou a ve Tmani na Berounsku. Soudce nyní odůvodňuje rozsudek. Zločiny Panské z roku 2011 hradecký soud projednával už podruhé. Loni v září soud obžalovanou poslal na 30 let do vězení, ale vrchní soud verdikt zrušil.
19.07.2013 10:15 |

podobné články

Za vraždu Tofla soud poslal Sobotku i Trkana na 19 let do vězení

 
 Brněnský krajský soud dnes poslal za vraždu bývalého policisty Michala Tofla na 19 let do vězení se zvýšenou ostrahou Radka Sobotku. Stejný trest udělil spolupachateli Tomáši Trkanovi. Tofl údajně vedl gang vyděračů. Vraždu si podle soudkyně Jaroslavy Bartošové objednal údajně kvůli finančním neshodám podnikatel Petr Pavel Bezděkovský. Policie jej sice také dopadla, loni v červnu ale spáchal ve vězení sebevraždu. 
16.10.2013 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek Petr (198 článků)

Šišma, jenž si prý objednal vraždu, neuspěl u Ústavního soudu

 
Milan Šišma, jenž si podle obžaloby objednal v roce 1995 vraždu podnikatele, neuspěl u Ústavního soudu (ÚS). Stížností napadl verdikt z loňského prosince, jímž Vrchní soud v Olomouci zrušil předchozí zprošťující rozsudek Krajského soudu v Brně a nařídil nové projednání případu v jiném senátu. Ústavní soud stížnost koncem dubna bez veřejného jednání odmítl, zjistila dnes ČTK z databáze usnesení.
10.05.2010 10:40 |

podobné články

Pavel K. dostal za vraždu družky 13 let, za další zločiny schytal roky v kriminále navíc

 
Dohromady osmnáct let vězení by si měl odpykat Pavel K. za vraždu družky ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku, předchozích pět loupežných přepadení v bankovních domech a také za zanedbání povinné výživy. Soud uložil Pavlovi K. dva tresty, které se sčítají. Za vraždu dostal 13 let ve věznici se zvýšenou ostrahou a za předchozí činy pět let v mírnějším vězení.
22.10.2018 21:00 |

podobné články

Muž s výjimečným trestem neuspěl se stížností kvůli podjatosti

 
Martin Pavlíček, jenž si má odpykat výjimečný trest 20 let vězení za účast na přepadení banky a pokus o vraždu, neuspěl se stížností kvůli podjatosti.
10.02.2010 10:15 |

podobné články

Za surovou vraždu a týrání družky půjde muž na 24 let do vězení

 
Za surovou vraždu své družky půjde dvaačtyřicetiletý Ladislav Kováč do vězení definitivně na 24 let. Výjimečný trest udělený ostravským krajským soudem dnes potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Muž si trest v nejpřísnější věznici odpyká nejen za vraždu, ale i za týrání. Družku podle rozsudku týral dlouhodobě. Nutil i jejich tři malé děti, aby svou matku napadaly. 
06.02.2013 11:15 |

podobné články

Lobbista Janoušek vyfasoval obvinění z pokusu o vraždu, měl přes 2 promile

 
Policie navrhla obžalovat lobbistu Romana Janouška. Kriminalisté jej viní z pokusu o vraždu, podle nich srazil loni v březnu v opilosti svým vozem ženu. Muži hrozí v případě odsouzení až osmnáct let vězení. Státní zástupce bude nyní spis studovat, do půlky května by chtěl rozhodnout o dalším postupu, řekla dnes mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. 
02.04.2013 15:30 |

podobné články

Martin (19) vyfasoval 17,5 roku: Zavraždil brášku (†8)!

 
Student Martin (19) vyfasoval u soudu v Ostravě za podříznutí adoptovaného brášky (†8) trest 17,5 roku vězení. Verdikt si vyslechl bez jakýchkoliv emocí.
07.02.2018 08:20 |

podobné články