Článek

Středula vysvětloval zrušenou odborářskou demonstraci. Vláda nemá jásat

 
Rozhodnutí odborů zrušit protivládní protesty po atentátu na slovenského premiéra bylo těžké, doufáme, že to vláda skutečně ocení a na věci, na kterých jsme se dosud nedohodli, pohlédne i z jiného pohledu, uvedl v pořadu Interview ČT24 předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula s tím, že věří, že se s vládou dohodnou. Pokud ne, protesty svolají znovu.
20.05.2024 22:35 |

podobné články

Podobné články

Středula svolává odborářskou demonstraci. Kvůli věci, která nesmí spatřit světlo světa

 
Předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula chytil s potvrzením svého postavení slinu a chystá rétoricky zbořit Malostranské náměstí v Praze. Na 21. května je právě tam namířená demonstrace odborů. Jde o práci, o důchody, o propouštění bez udání důvodu a o mnoho dalšího. „Výpověď bez udání důvodu je něco, co je pro nás obrovské téma. Myslíme si, že je to něco, co vůbec nesmí spatřit světlo světa, že je to věc, která je diskriminační,“ hřímal Středula posilněný znovuzískáním postu vrchního předáka.
12.05.2024 18:15 |

podobné články

Středula: Zemanova vláda? Vstoupím. Já a prezident? Ano, pane Babiši

 
Premiér Andrej Babiš ve svém nedělním vystoupení v televizi CNN Prima News strhal předsedu Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středulu. „Největším nebezpečím naší ekonomiky je pan Středula,“ vypálil Babiš. Šéf ČMKOS neváhal a po svém Babišovi ránu vrátil. Kritiku od premiéra vnímá jako vyznamenání a pokud předseda vlády tvrdí, že Středula si připravuje půdu pro kandidaturu na prezidenta, Středula tuto možnost zváží.
03.03.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26325 článků)

Deset vajíček přes 60 korun. A zdraží! Středula zuřil ve studiu: Rok a čtvrt. A Fiala nic neudělal!

 
V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News se střetli předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula a poradce premiéra a hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. Pokud jde o ceny potravin, Středula vypěnil. „Česká vláda neudělala za rok a čtvrt vlastně vůbec nic!“ A pokud jde o některé úvahy z oblasti zdravotnictví, Středula vybouchl znovu. „Co je to za šílenství?“ Křeček Středulu na oplátku žádal, aby se z ekonomického ráje vrátil nohama na zem.
09.04.2023 14:05 |

podobné články

Tohle Fialovi zkazí radost z voleb. Středula vystoupil v tisku. To je výprask

 
Odborářský předák a prezidentský kandidát Josef Středula z Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) popsal, jak by pomohl lidem, kdyby byl vládním politikem. Řekl, že lidé budou v prezidentské volbě hledat prezidenta-ochránce a Středula chce přesně takovým prezidentem být. „Celý život hájím zájmy poctivých lidí a myslím, že naprosto beze zbytku,“ uvedl Středula v rozhovoru pro Právo, ve kterém se nemilosrdně pustil do vlády Petra Fialy, který v sobotu slavil koaliční volební výhru v senátních volbách.
02.10.2022 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6461 článků)

Tohle Fialovi zkazí radost z voleb. Středula vystoupil v tisku. To je výprask

 
Odborářský předák a prezidentský kandidát Josef Středula z Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) popsal, jak by pomohl lidem, kdyby byl vládním politikem. Řekl, že lidé budou v prezidentské volbě hledat prezidenta-ochránce a Středula chce přesně takovým prezidentem být. „Celý život hájím zájmy poctivých lidí a myslím, že naprosto beze zbytku,“ uvedl Středula v rozhovoru pro Právo, ve kterém se nemilosrdně pustil do vlády Petra Fialy, který v sobotu slavil koaliční volební výhru v senátních volbách.
02.10.2022 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6461 článků)

Josef Středula možná již není šéfem odborů: Řeší se, zda zaplatil poplatky

 
Josef Středula musí řešit kuriózní problém. V současnosti totiž není jisté, zdali je stále šéfem odborového svazu. "Neplatil jste po dobu pěti kalendářních měsíců členské příspěvky. A tak vám členství podle stanov zaniká," uvádí se podle Blesku v dopise, který měl Středulovi přijít od základní organizace Odborového svazu KOVO, kde je Středula registrovaný. "Josef Středula je členem OS KOVO. Všechno ostatní jsou interní záležitosti odborového svazu," reagoval pro eXra.cz mluvčí Odborového svazu KOVO Jan Exner.
21.02.2024 17:05 |

podobné články

Zaměstnanci tu 25 let snili o pořádných platech. Teď by je konečně měli dostat, vyzval z televize Středula

 
Josef Středula, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), před kamerami ČT vysvětloval, proč je třeba zaměstnancům zvyšovat mzdy. Kdyby bylo jen na odborech, prý by je zvýšily nejlépe o 15 procent. Všichni si prý ale uvědomují reálné možnosti české ekonomiky, takže požadují růst pouze pětiprocentní. Středula hovořil také o zákazu prodeje v řetězcích o svátcích, o elektronické evidenci tržeb nebo o problémech českého školství.
11.11.2014 21:51 |

podobné články

Vláda schovala, Středula odhalil. „Katastrofa.“ Má se sáhnout na platy

 
MONITORING Bývalý kandidát na prezidenta, ale hlavně odborářský šéf Josef Středula se obrátil na občany České republiky s mimořádným vystoupením. Podnětem pro něj se staly informace obsažené v Předkládací zprávě pro přípravu rozpočtu na rok 2024, ale hlavně prý to, že si vláda udělila výjimku tak, aby některé údaje mohla tajit a nemusela problematiku řešit veřejně. Středula vyzval vládu k okamžitému jednání pod pohrůžkou: Jestli ne, tak věci a kroky, které budou následovat, jdou ryze jen na váš vrub.
02.06.2023 09:15 |

podobné články

Profesor Keller k demonstraci: Ať vláda řekne, že tam nikdo nebyl

 
Dnešní demonstrace v Praze má podle sociologa a publicity Jana Kellera spíše symbolický význam, aby vláda nemohla nestydatě lhát, že si nevšimla, že s jejími reformami někdo také nesouhlasí. Jasným důkazem komunikace vlády s lidmi, je podle Kellera sociální reforma, o níž prý lže ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek na webu svého ministerstva. Pokud jde o sobotní odborářskou demonstraci, vidí sociolog její význam v tom, že vláda dostane od lidí jasnou zpětnou vazbu na svou politiku.
21.05.2011 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1079 článků)

NKÚ: Zrušenou dostavbu vojenské nemocnice prošetří policie

 
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) chce, aby policie prošetřila uvažovanou a zrušenou dostavbu Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v pražských Střešovicích. Kvůli podezření, že při přípravě projektu došlo k plýtvání, podal státnímu zastupitelství trestní oznámení pro možné porušení povinnosti při správě cizího majetku. Uvedl to mluvčí úřadu Jaroslav Broža.
25.10.2011 15:20 |

podobné články

Ať si všichni rychle uvědomí, kam se lidé dostali. Bude to ještě horší než v roce 2009. Odborář Středula přichází s jasnými požadavky

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Zaměstnavatelé, firmy i živnostníci se nacházejí na úrovni finanční krize před osmi lety. Tak vidí současnou situaci české ekonomiky Josef Středula, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů. Podle něj bude muset vláda sáhnout mnohem hlouběji do kapsy rozpočtu, aby nastartovala ekonomiku, která začíná stagnovat. „Diskuze, zda prolomit či neprolomit rozpočet, je podle našeho soudu irelevantní, protože už se fakticky stalo, aniž je to poznat na číslech. Firmy se zastavují, lidé jsou se šedesáti procenty platu zavření doma kvůli zavřeným školám, což samozřejmě dopad bude mít,“ vysvětluje Středula v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
22.03.2020 00:11 |

podobné články

Chce sesadit Hamáčka. A řídit ČSSD. Zlá slova o Josefu Středulovi

 
Senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz) kritizuje šéfa odborů Josefa Středulu za jeho nedávná útočná vyjádření na adresu vlády Andreje Babiše. „Proč Středula tak zblbnul? Naivně se asi domnívá, že by mohl být velkým opozičním hráčem,“ spekuluje Doubrava, proč Středula přejal opoziční rétoriku a „jako nepříčetný hulákal v televizi, že vláda v koronavirové krizi dělá všechno špatně.“ Podle Doubravy totiž možná chce Středula nahradit Jana Hamáčka v čele ČSSD.
04.03.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26325 článků) , Jaroslav Doubrava (263 článků) , Jan Hamáček (3332 článků)

Středula: Stávková pohotovost. Vláda tlačí diktát. Nedali nám podklady

 
„To, co se odehrálo ve čtvrtek, překročilo všechny meze, které jsme si uměli představit,“ zhodnotil vládní konsolidační balíček předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula a v pondělí kolem poledne s okamžitou platností vyhlásil stávkovou pohotovost. Přístup vlády a premiéra Petra Fialy (ODS) se dle něj nedá považovat za „sociální dialog“, ale za „diktát“ a představená opatření jdou „proti zaměstnancům a jejich rodinám“. „Lidé problémy nezpůsobili, to způsobili politici svými špatnými rozhodnutími,“ vyčinil Středula současné i minulé vládě.
15.05.2023 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6461 článků)

Staronový vůdce kováků Středula: Politici musejí pocítit, že lidé jsou nespokojeni

 
Předsedou Odborového svazu KOVO bude i další čtyři roky Josef Středula (45). Rozhodl o tom sjezd svazu v Hradci Králové. Středula svaz KOVO, který je se 127 000 členy největším odborovým svazem v zemi, vede od roku 2005. Je známý jako ostrý kritik končící Nečasovy vlády. Řešení současné politické krize vidí v předčasných volbách.
21.06.2013 19:45 |

podobné články

Šéf ČMKOS Středula v rádiu varoval, že kvůli sankcím jsou u nás ohroženy tisíce pracovních míst

 
Předseda Českomoravské komory odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula odmítá, že to, že odboráři jsou proti sankcím, znamená, že podporují ruskou zahraniční politiku. Středula to uvedl v pátečním vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu s tím, že i když sankce proti Rusku trvají jen něco přes měsíc, už nyní jsou kvůli nim v Česku ohroženy stovky až tisíce pracovních míst.
05.09.2014 18:50 |

podobné články

Středula vytočil zaměstnavatele tak, že zrudl a křičel. A pak přišel útok, kterému se odborář jen smál

 
Čeští podnikatelé tvrdí, že naší ekonomice scházejí desítky tisíc kvalifikovaných pracovníků. Vyzývají proto vládu, aby do Česka pustila více Ukrajinců. Tato prosba však na české odboráře funguje stejně jako rudý hadr na býka. Především odborářský boss Josef Středula metal hromy a blesky. „Vy nabízíte platy, za které nelze přežít!“ křičel Středula v pořadu Michaely Jílkové Máte slovo na zaměstnavatele. Prezident Konfederace zaměstnavatelských svazů Jan Wiesner rudl vzteky.
09.02.2017 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (465 článků) , Josef Wiesner (1 článek)

Do úpadku nás poslali lidé jako odborář Středula. Podle jejich nápadů dopadneme jako Řecko. Rozčílená odpověď Františka Laudáta na útok na polistopadové časy

 
„Nikoli polistopadový vývoj, ale lidé jako on posílají české země na trajektorii úpadku!“ útočí na šéfa ČMKOS Josefa Středulu šéf poslanců TOP 09 František Laudát. Reaguje tím na rozhovor, který Středula poskytl ParlamentnímListům.cz. V něm mimo jiné poodkryl příčiny nízkých platů Ćechů. „Nízké mzdy jsou obžalobou českého způsobu transformace české ekonomiky od roku 1990,“ tvrdí Středula a naznačuje, že vina spadá na minulé, tedy i pravicové vlády. To se však Laudátovi vůbec nelíbí.
04.03.2017 13:00 |

podobné články

Osobnosti: František Laudát (288 článků) , Josef František (260 článků)

Vy podporujete kriminálníky, uhodil Středula, až Moravcovi spadla čelist

 
Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jan Rafaj u Václava Moravce v Žižkovské věži debatovali o české ekonomice. Jak dlouho ještě potrvá zdejší růst? Zaměstnavatelé si stěžují, že v České republice chybějí lidé. Zaměstnavatelé tvrdí, že je potřeba přivést ekonomické migranty. Odbory jsou rázně proti. Středula navíc vyslovil vážné obvinění vůči zaměstnavatelům i vůči Ministerstvu financí ČR.
15.10.2017 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Rafaj (21 článků)

Středula: Chudí v Česku jsou na tom v kupní síle hůře než v Rumunsku, Maďarsku a na Slovensku. Čech pracuje o 10 let déle než Němec

 
ROZHOVOR „Úroveň české minimální mzdy je opravdu otřesná, její kupní síla je dokonce mnohem nižší než kupní síla minimální mzdy v Rumunsku, Polsku, Slovensku, Maďarsku. Za námi už je jen Litva, Lotyšsko a Bulharsko,“ říká předseda ČMKOS Josef Středula. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil o vyjednávání s Andrejem Babišem, o možných demonstracích, nedostatku a mzdách zdravotního personálu. A porovnal i práci u nás a v Německu. „Český zaměstnanec na rozdíl od německého odpracuje za 40 let svého aktivního života o 10 let víc než německý. O tolik delší je fond pracovní doby u nás,“ upozorňuje Středula, kterého právě dnes čeká jednání s Andrejem Babišem na téma mezd státních zaměstnanců.
19.06.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26325 článků) , Josef Němec (23 článků)