Článek

Středočeský kraj: Kladenští požadují opětovnou integraci autobusových linek do PID

 
Radní Středočeského kraje projednali petici občanů města Kladna za obnovu frekvence a kvality přímého autobusového spojení Švermova a dalších okrajových částí s Prahou a Slaným a za plnou integraci města do systému Pražské integrované dopravy (PID).
17.01.2023 14:30 |

podobné články

Podobné články

Středočeský kraj: Nabídky na uzavření smluv o veřejných službách v přepravě na příměstských autobusových linkách PID otevřeny

 
Středočeský kraj a hl. město Praha otevřely nabídky účastníků veřejných zakázek na uzavření smluv o veřejných službách v přepravě cestujících na příměstských autobusových linkách PID pro oblasti vlny A
10.11.2022 19:40 |

podobné články

Kokořínsko součástí Prahy: Minimálně v rámci dopravy. Vznikne 9 nových příměstských linek

 
Vyrazit s Lítačkou z Prahy směrem na Kokořínsko? Od soboty 8. srpna to nebude problém. Kokořínsko se totiž přičlení k systému Pražské integrované dopravy (PID), v důsledku čehož vznikne devět nových autobusových linek, další se upraví tak, aby bylo obslouženo nově 33 měst a obcí. 17 linek, které do systému PID nenáležely, se zruší.
06.08.2020 12:45 |

podobné články

MHMP: Prázdninový provoz od soboty 28. března i na autobusových linkách v Praze

 
Od soboty 28. března dojde v důvodu propadu poptávky po přepravě v MHD k dalším úpravám jízdních řádů autobusových linek PID v Praze. Z poloprázdninového omezení přejde Praha k „letnímu“ provozu, což znamená oproti současnému stavu mírné prodloužení intervalů u dalších 46 linek, především v ranní špičce všedních dnů. Na některých linkách budou prodlouženy intervaly také v pracovní dny dopoledne a o víkendech (zpravidla z 15 na 20 minut). Na 13 dalších denních linkách bude zkrácen provoz do 22:30 hodin. Jedná se pouze o trasy, kde je možné využít dalších souběžných linek.
25.03.2020 20:15 |

podobné články

Pražská integrovaná doprava se rozšiřuje. Součástí bude i okolí Vlašimi a Posázaví

 
Do systému pražské integrované dopravy (PID) se od pátku zapojí okolí Vlašimi a Posázaví. Jednodušší spojení na jednu jízdenku budou mít lidé z 80 obcí ve středních Čechách, nově bude zavedeno 26 autobusových linek PID včetně nové páteřní linky 406 na trase Praha-Vlašim-Čechtice-Pelhřimov. Díky tarifu PID ušetří cestující zejména při pravidelném dojíždění.
30.03.2022 20:05 |

podobné články

Pandemie komplikuje pražskou dopravu. 35 autobusových linek přestane jezdit po nocích

 
Od nadcházejícího víkendu potkají Pražané v ulicích o poznání méně nočních autobusových spojů. Jejich redukce je reakcí na vládní nařízení, kdy musí různé restaurace, kluby, bary atd. zavírat už ve 20:00. Podle Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) tím v důsledku ubyla poptávka cestujících o MHD ve večerních a nočních hodinách, takže provoz vybraných 35 autobusových linek bude ukončen ve 22:00.
12.10.2020 19:10 |

podobné články

Ústecký kraj už zná výsledky průzkumu vytíženosti veřejné dopravy

 
Mimořádný průzkum přepravní frekvence cestujících na vybraných autobusových linkách v okolí města Ústí nad Labem provedla pro Ústecký kraj společnost CZECH Consult s.r.o. ve spolupráci se Střední průmyslovou školou Ústí nad Labem. Průzkum se týkal prakticky všech příměstských linek MHD Ústí nad Labem, částečně hrazených Ústeckým krajem. Tedy linek 3, 7, 11, 18, 19 a linek Dopravy Ústeckého kraje 450, 451, 454, 458 a 488 směřujících do Chlumce, Trmic, Ryjic, Chuderova, Chabařovic, Krupky a Přestanova.
13.11.2015 08:36 |

podobné články

Do voleb jdeme jako parta. Na kandidátce máme fachmany. Neživí nás dotace ani jiné kulišárny, říká kandidát Soukromníků na primátora Prahy Linek

 
ROZHOVOR Úředník musí být pro živnostníka především kvalifikovaným pomocníkem, a ne drábem, který jen uděluje pokuty, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, pražská jednička Strany soukromníků České republiky do podzimních magistrátních voleb, kandidát na primátora Prahy a místopředseda strany Ladislav Linek. Jednou z priorit Soukromníků pro Prahu je podle Linka kromě jiného i zrovnoprávnění živnostníků na komunální úrovni, a to například v oblasti parkování. Živnostníci podle něj totiž za parkování v pražských „modrých“ zónách platí vyšší ceny než běžní občané. „Mimochodem systém parkování v Praze je potřeba řešit úplně jinak,“ dodává Linek. Za hypotetické koaliční partnery Soukromníků Linek považuje ODS, Svobodné, STAN či TOP 09. SPD jako partnera povolebních jednání Linek vylučuje.
16.08.2018 15:10 |

podobné články

Kraj Vysočina: Od listopadu obslouží obce u úzkokolejky místo vlaků autobusy

 
Dopravní obslužnost obcí na trase úzkokolejné tratě v jihozápadní části Vysočiny zajistí od 1. listopadu 2022 Kraj Vysočina prostřednictvím autobusových spojů. V pracovní dny budou cestující přepravovat stávající linky Veřejné dopravy Vysočiny, novinkou je pak zavedení víkendových autobusových spojů na trase Kamenice nad Lipou – Černovice – Obrataň – Pacov. Už během listopadu bude Kraj Vysočina se sousedním jihočeským regionem jednat o úpravách časů některých už fungujících linek, aby lépe navazovaly na rychlíkové spoje v Táboře.
04.11.2022 22:35 |

podobné články

Kraj Vysočina: Od listopadu obslouží obce u úzkokolejky místo vlaků autobusy

 
Dopravní obslužnost obcí na trase úzkokolejné tratě v jihozápadní části Vysočiny zajistí od 1. listopadu 2022 Kraj Vysočina prostřednictvím autobusových spojů. V pracovní dny budou cestující přepravovat stávající linky Veřejné dopravy Vysočiny, novinkou je pak zavedení víkendových autobusových spojů na trase Kamenice nad Lipou – Černovice – Obrataň – Pacov. Už během listopadu bude Kraj Vysočina se sousedním jihočeským regionem jednat o úpravách časů některých už fungujících linek, aby lépe navazovaly na rychlíkové spoje v Táboře.
05.11.2022 06:25 |

podobné články

O adventu bude jezdit častěji MHD. Změny se týkají metra a vybraných autobusových linek

 
Návštěvníkům adventních trhů by mohlo cestu zpříjemnit rozhodnutí rady magistrátu. O adventních víkendech by mělo metro na všech třech linkách jezdit ve špičce v maximálním intervalu pěti minut. Posílen bude také provoz některých autobusových linek. Hlavní město vyjde posílení dopravy na 17,1 milionu korun.
13.11.2018 14:50 |

podobné články

Praha omezí desítky autobusových linek: Kvůli vládním opatřením je lidé nevyužívají

 
Pražský dopravní podnik omezí od soboty provoz 35 autobusových linek. Důvodem jsou koronavirová opatření a s nimi spojený menší zájem cestujících o MHD ve večerních a nočních hodinách. Vybrané autobusy taky budou jezdit jen do 22:00.
12.10.2020 21:20 |

podobné články

Prokop (ANO): Potřebujeme teď elektrobusy?

 
Je elektrifikace autobusových linek skutečně nutnou prioritou hlavního města? To jsou otázky, které by si vedení Prahy mělo položit. Pražští radní dnes projednávali dva materiály týkající se elektrifikace autobusových linek.
25.04.2022 17:00 |

podobné články

Jihočeský kraj: Poloha spojů veřejné dopravy

 
Cestující ve veřejné dopravě si mohou pomocí mobilního telefonu pohodlně zjistit aktuální polohu vlakových a autobusových spojů. Stačí zadat odkaz www.dopravanajihu.cz nebo načíst QR kód, který je součástí zaintegrovaných autobusových vývěsních jízdních řádů a je umístěn na speciální samolepce na autobusových zastávkách.
02.08.2021 16:45 |

podobné články

Primátor Hřib: Dlouhodobým cílem je, aby aplikace PID Lítačka byla náhradou za plastovou kartičku

 
Uživatelé mobilní aplikace PID Lítačka si nově mohou zakoupit dlouhodobé časové kupóny přímo z mobilního telefonu. Jedná se o další krok k tomu, aby se aplikace PID Lítačka stala kompletním průvodcem a pomocníkem Pražanů a Středočechů při jejich cestách veřejnou dopravou.
13.02.2020 15:36 |

podobné články

Pecková (STAN): Na kosmetickou změnu barev vozidel PID není vhodná doba

 
Neschopnost komunikace současného vedení Středočeského kraje měla způsobit, že pražští radní chtějí schválit nový design vozidel PID i samotné logo PID bez dohody se Středočeským krajem. In
28.07.2020 06:45 |

podobné články

Velké změny v pražské dopravě: Některé příměstské spoje přibudou, další zaniknou

 
Cestující v pražské integrované dopravě (PID) čekají od neděle 12. prosince změny. Týkají se zejména příměstských spojů, kdy vzniknou nové linky, některé změní trasu a další naopak zaniknou. V Praze pak budou nově na Zahradním Městě zastavovat rychlíky, uvedl ve čtvrtek Filip Drápal, mluvčí pražské organizace Ropid, která plánuje PID. V systému PID je integrována pražská a středočeská veřejná doprava, které tak fungují jako jeden celek.
09.12.2021 14:50 |

podobné články

DPP: Provoz PID během zimních prázdnin, vánočních a novoročních svátků

 
Jako každý rok bude i letos o nadcházejících zimních prázdninách, vánočních a novoročních svátcích tradičně upraven provoz veřejné dopravy v Praze, i na příměstských autobusových a vlakových spojích PID.
20.12.2022 15:25 |

podobné články

Hanák (ČSSD): Kraj bude soutěžit obsluhu autobusových linek, na kterých dopravci vypověděli smlouvy

 
V roce 2017 v důsledku skokového navýšení mezd podali někteří z autobusových dopravců na Brněnsku, Boskovicku a v oblasti Jihovýchod z ekonomických důvodů výpovědi celých smluv.
24.09.2018 18:05 |

podobné články

Scheinherr (Praha sobě): Praha a Středočeský kraj sjednotí vizuální podobu integrované dopravy PID

 
Rada hl. m. Prahy schválila novou vizuální podobu společného systému veřejné dopravy PID. Změní se nejen logo systému, ale i další návazné jednotící grafické prvky včetně nové jednotné podoby vozidel.
15.06.2021 10:05 |

podobné články