Článek

Středočeský kraj hledá nové vedení Českého muzea stříbra v Kutné Hoře

 
Krajští radní schválili odvolání ředitelky Českého muzea stříbra v Kutné Hoře Světlany Hrabánkové.
21.11.2021 18:00 |

podobné články

Podobné články

Voršilky se prý soudí o majetek muzea stříbra v Kutné Hoře na základě zákona z roku 1990

 
Řád svaté Voršily podal žalobu na vydání 2000 předmětů ze sbírek Českého muzea stříbra v Kutné Hoře. Žádá hlavně historické předměty denní potřeby, například obrazy, sochy a oltáře. Majetku se nedomáhá na základě restitučního zákona, ale výčtového zákona z roku 1990. Žaloba směřuje proti Středočeskému kraji, zřizovateli muzea, píše dnešní Právo.
11.12.2014 10:31 |

podobné články

Středočeský kraj v Londýně vydražil vzácnou knižní miniaturu za 17 miliónů

 
Středočeský kraj v úterý získal na aukci v Londýně vzácnou knižní miniaturu z 15. století zobrazující dolování stříbra v Kutné Hoře. Dílo bylo vydraženo v aukční síni Sotheby's za 612 450 liber neboli zhruba 17 400 000 korun.
08.12.2009 12:55 |

podobné články

Slavnostní vernisáž odstartuje výstavu Královského stříbření v Kutné Hoře

 
Kutná Hora láká návštěvníky na výstavu Královské stříbření - návraty do Kutné Hory lucemburské, která začne 20. května a připomene novodobou tradici historické slavnosti Královské stříbření. Ta letos oslaví 20 narozeniny. O den dříve se uskuteční slavnostní vernisáž od 17:00 na Hrádku v Kutné Hoře.
18.05.2011 13:35 |

podobné články

Starosta Kutné Hory: Může se stát, že předčasné volby nic nevyřeší

 
Nejen o vládní krizi, ale především o poměrech na radnici v Kutné Hoře, kde se v lednu rozpadla koalice, o příčinách, které vedly k jejímu rozpadu či o důvodech, proč nebyla uzavřená nová koaliční smlouva, jsme hovořili se starostou Ivo Šancem (Šance pro Kutnou Horu). Ani on sám se nevyhnul snaze o jeho odvolání. Proč? A jak se na obvinění dívá? S tím, ale i s výhodami, které plynou ze života v Kutné Hoře nebo jen s důvody, proč město navštívit, se svěřil pro naše stránky.
13.08.2013 10:15 |

podobné články

V Kutné Hoře ukazují vzácnou malbu za miliony. Jen dnes

 
V Kutné hoře je jen dnes k vidění vzácná středověká iluminace, kterou Středočeský kraj vydražil za 17 milionů korun.
27.12.2009 08:15 |

podobné články

Na možnost vidět vzácnou miniaturu čekali lidé v Kutné Hoře i několik hodin

 
Velký zájem veřejnosti vzbudilo v neděli vystavení vzácné iluminace z 15. století, kterou před časem získal Středočeský kraj v dražbě v londýnské aukční síni Sotheby's za více než 17 miliónů korun. Lidé čekali před Jezuitskou kolejí v Kutné Hoře i několik hodin. Miniatura bude vystavenou pouze jeden den a organizátoři očekávají, že by si ji mohlo prohlédnout až 5000 lidí.
27.12.2009 13:45 |

podobné články

Středočeský kraj: GASK v Kutné Hoře nabízí prostory a služby pro školy a firmy

 
V prostorách Jezuitské koleje v Kutné Hoře se konala v pondělí 7. července netradiční akce určená pro firmy a školy, jejichž zástupci se mohli seznámit s prostory a službami, které jim může Galerie Středočeského kraje poskytnout.
09.07.2014 07:35 |

podobné články

Středočeský kraj: V Kutné Hoře mají nový kruhový objezd za 15 milionů korun

 
V Kutné Hoře se dnes 8. srpna 2014 slavnostně otevřel nový kruhový objezd. Jde o křižovatku ulic Hrnčířská a Čáslavská (Kutná Hora - Karlov).
09.08.2014 11:40 |

podobné články

SAFINA zvyšuje svoji kapacitu v rafinaci stříbra o více než 100 %

 
Společnost SAFINA, a.s., přední zpracovatel materiálu s obsahem drahých kovů ve střední a východní Evropě, oznamuje, že na základě výsledků vlastního aplikovaného výzkumu dosáhla výrazného technického zdokonalení procesu rafinace stříbra. Mezi hlavní benefity nového postupu patří snížení zádrže stříbra v rafinačním procesu a zvýšení výrobní kapacity. SAFINA tak potvrzuje svou pozici předního evropského hráče na poli recyklace materiálů s obsahem stříbra.
17.02.2014 10:40 |

podobné články

Královská univerzita v Kutné Hoře zatím nebude, rozhodla Sněmovna

 
Poslanci se postavili proti zřízení Královské univerzity v Kutné Hoře. Vznik školy inicioval středočeský hejtman David Rath (ČSSD), škola měla být zaměřena hlavně na bakalářské obory.
14.04.2010 11:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4595 článků)

Středočeská hejtmanka: V areálu Galerie v Kutné Hoře je nové očkovací místo

 
V areálu Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře je od 19. dubna nové očkovací místo. Prostor bývalé jízdárny, který sloužil jako parkovací dům, prošel během uplynulých dvanácti měsíců rekonstrukcí na kongresové centrum. Kvůli pandemii má prozatím nové využití.
22.04.2021 11:05 |

podobné články

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 203 Lugit Bohemia

 
Dnes se zastavíme v o něco hlubší historii než obvykle, ale nikoli méně inspirativní. Mikuláš Daczický z Heslowa, v moderní češtině Dačický z Heslova (23. prosince 1555, Kutná Hora – 25. září 1626, tamtéž) byl český spisovatel a měšťan. V dětství byl poslán na výchovu a vzdělání do Kladrubského kláštera, o jeho studijních úspěších není nic známo. V patnácti letech, po smrti otce, se vrátil do Kutné Hory. Nevykonával žádné řemeslo, žil z velkého dědictví (podílu ze stříbrného dolu po otci). Vedl bouřlivý život, strávil většinu času v krčmách u vína. Byl několikrát trestán vězením. I v šatlavě s přáteli hodoval, pil a rušil noční klid. V roce 1582 se v krčmě U Svobodů střetl v souboji s Felixem Novohradským z Kolovrat, kterého zabil a následující léta strávil ve vězení a soudními jednáními. Nakonec byl spor s vdovou po Novohradském urovnán smírem a pokutou 125 kop grošů. Ke konci života Daczickému docházely peníze, jednak vinou dlouhotrvajícího soudu, a dále i úpadkem dolování stříbra v Kutné Hoře.
26.08.2021 10:45 |

podobné články

Středočeský kraj: Na výlet sem láká Karlštejn, Kutná hora i letní sídlo českých prezidentů

 
Ve Středočeském kraji je největší koncentrace památek v Kutné Hoře, která byla zapsána do Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Díky těžbě stříbra šlo ve středověku o jedno z nejvýznamnějších českých královských měst. Populární jsou i hrady jako Karlštejn nebo Křivoklát.
28.08.2020 11:45 |

podobné články

Středočeský kraj finančně podpoří akce, které přivedou do regionu návštěvníky

 
Královské stříbření v Kutné Hoře, Kmochův Kolín, Svatováclavská pouť, Oldtimer Bohemia Rally, Kutnohorské léto, Lodě na Labi anebo Skleněný jarmark. To všechno jsou akce, které Středočeský kraj hodlá v letošním roce finančně podpořit.
26.02.2018 20:45 |

podobné články

Omezení provozní doby heren bude v Kutné Hoře platit až od dubna

 
Omezení provozní doby heren v Kutné Hoře bude platit až od dubna příštího roku. Radnice platnost nové vyhlášky posunula, aby se provozovatelé mohli na novou situaci snáze připravit a pohodlně vyřešit všechny formality. ČTK to řekl starosta Ivo Šanc (Šance pro Kutnou Horu).
17.12.2011 11:30 |

podobné články

Tesco otevřelo zbrusu nový hypermarket v Kutné Hoře

 
Moderní hypermarket Tesco o prodejní ploše 3 000 m2 otevřel dnes své brány pro zákazníky v Kutné Hoře a přilehlém okolí.  Prodejna se nachází na Masarykově ulici a je součástí nového retail parku s názvem A Centrum. Zákazníkům nabídne vedle široké a kvalitní nabídky čerstvých a trvanlivých potravin i spotřební zboží a nové módní kolekce značky F&F.
04.10.2021 09:20 |

podobné články

Hledáte kvalitní a originální stříbrné šperky? Znáte značku MEX925.CZ?

 
Pokud hledáte originální šperky z nejkvalitnějšího stříbra, se značkou MEX925.CZ jste na správné adrese. Mexiko je druhý největší producent stříbra na světě a mexické stříbro je vyhlášené svojí nekompromisní kvalitou a čistotou. A právě vysoká kvalita stříbra a charakteristický design zajistily mexickým stříbrným šperkům světový věhlas. Značka MEX925.CZ je pro každého, kdo hledá kvalitní stříbro a originální design.
18.05.2012 12:10 |

podobné články

Královskému stříbření v Kutné Hoře se daří! Slunce přilákalo davy lidí!

 
Počasí kutnohorskému Královskému stříbření přeje. Jasná obloha přilákala na slavnosti podle odhadů větší počet návštěvníků než v minulých letech, řekla v sobotu Mediafaxu Světlana Hrabánková z Českého muzea stříbra.
25.06.2011 16:50 |

podobné články

Z voršilek se stává řád sudiček

 
Sestry voršilky se vydaly na sudičskou stezku. Pár měsíců poté, co se začaly soudně domáhat vrácení provozní budovy Národního divadla, kterou před dvaceti lety podivně nabyly a pak zpeněžily, podaly žalobu na vydání dvou tisíc předmětů ze sbírek Českého muzea stříbra v Kutné Hoře.
12.12.2014 16:35 |

podobné články