Článek

Středočeská úřednice prý radila s úplatkem. Stíhá ji teď policie

 
Policie navrhla obžalovat pracovnici na krajském úřadu Středočeského kraje. Údajně figurovala v případu tehdejšího manažera Pražské vodohospodářské společnosti (PVS) a jeho komplice. Ti si měli říct o úplatek 1,6 milionu korun, úřednice prý manažerovi radila.
03.06.2012 22:05 |

podobné články

Podobné články

Policie zadržela šéfa pražských strážníku i s úplatkem

 
Obvinění ředitele pražské městské policie Vladimíra Kotrouše se týká přidělení několikamilionové zakázky pro městskou policii. Kotrouš byl zadržen v pátek ve služebním vozidle i s úplatkem, sdělil dnes mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Pavel Hanták.
29.11.2011 10:00 |

podobné články

Hezká Dobešova úřednice s hezkými fotkami. Šly přes ní zakázky, teď odchází

 
Markéta Bergerová, šestadvacetiletá vysoká úřednice ministerstva školství, které exministr Josef Dobeš nechal pod palcem veškeré ministerské veřejné zakázky, ministerstvo opouští. Po jmenování nového ministra Petra Fialy se úřednice, známá též svými lechtivými fotografiemi, rozhodla odejít na vlastní žádost. Ministerstvo dnes opouští zástupy Dobešových lidí.
06.06.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1614 článků)

I výhodná půjčka může být úplatkem, tvrdí nejvyšší žalobce

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nemá pochyb o tom, že nadstandardně výhodná půjčka může být úplatkem. Vyplývá to z jeho dovolání v kauze pravomocně osvobozených šéfa Věcí veřejných Víta Bárty a bývalého místopředsedy strany Jaroslava Škárky, jehož text nyní Právo získalo.
04.07.2013 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2842 článků)

Zkušenost s úplatkem ve veřejném sektoru přiznalo 15 procent Čechů

 
Konkrétní zkušenost s úplatkem ve veřejném sektoru přiznává 15 procent Čechů. Nejčastěji uplácejí ve zdravotnictví, více než polovina z nich dala úplatek jako poděkování. Vyplývá to z průzkumu, který zpracovala nevládní organizace Transparency International. V globálním měřítku se Česko mírou korupce neodlišuje od srovnatelných zemí, uvedla dnes tuzemská pobočka organizace (TIC). Za nejvíce zkorumpované subjekty Češi pokládají politické strany.
09.07.2013 12:40 |

podobné články

STAN: Středočeská koalice nestojí na přeběhlících

 
Středočeská organizace hnutí Starostové a nezávislí konstatuje, že krajská koalice ANO, STAN a ODS má většinu hlasů i bez tří zástupců TOP 09. Rozhodně tedy nestojí na “přeběhlících”, jak tvrdí středočeská TOP 09.
18.10.2016 22:15 |

podobné články

Kvůli pádu střechy v České Třebové stíhá policie 2 lidi. Má jít o projektanty

 
Policie kvůli lednovému pádu střechy sportovní haly v České Třebové trestně stíhá dva lidi pro obecné ohrožení z nedbalosti. Podle České televize jde o projektanty. Konstrukce se zřítila 14. ledna při florbalovém zápase, všichni lidé stihli utéct. Koho konkrétně stíhá, zatím policie odmítá uvést, řekla ČTK mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková.
10.07.2017 15:15 |

podobné články

Korupce u soudu: Policie stíhá dva litoměřické soudce za braní úplatků

 
Policie stíhá dva soudce Okresního soudu v Litoměřicích. Podezírá je z přijímání úplatku a zneužití pravomocí. Oba muži měli na starosti trestní řízení, jeden je vyšetřován na svobodě, druhý byl dnes vzat do vazby. Kromě nich je stíhána i jedna soudní úřednice. Řekla náměstkyně krajského státního zástupce Lenka Bradáčová. Stíhaným hrozí až osmileté tresty.
31.10.2011 07:45 |

podobné články

Středočeská policie otevřela operační středisko pro celý kraj

 
Středočeská policie zprovoznila v Praze na Zbraslavi nové integrované operační středisko, které nahradí dosavadní dispečinky v okresech. Jde zatím o největší podobné pracoviště v České republice. Dvacítka policistů v něm z jednoho místa dohlíží na celý region. K dispozici má i modernější vybavení včetně lepších mapových podkladů. Policie by díky tomu měla být operativnější, řekl dnes novinářům vedoucí pracoviště Radovan Vondráček.
16.10.2014 13:25 |

podobné články

Skandál na Úřadu práce ve Frýdku-Místku: Úřednice si měly posílat dávky zesnulých důchodců na své účty!

 
Policie podezřívá z milionového podvodu pracovnici Úřadu práce ve Frýdku-Místku. Úřednice si údajně nechávala dál vyplácet peníze zemřelých důchodců, které převáděla na svůj účet. Celkem se takto měla podle policie obohatit o 1,2 milionu korun, řekl dnes ČTK mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk.
12.11.2014 12:40 |

podobné články

Skandál na Úřadu práce: Úřednice si měly posílat dávky zesnulých důchodců na své účty!

 
Policie podezřívá z milionového podvodu pracovnici Úřadu práce ve Frýdku-Místku. Úřednice si údajně nechávala dál vyplácet peníze zemřelých důchodců, které převáděla na svůj účet. Celkem se takto měla podle policie obohatit o 1,2 milionu korun, řekl dnes ČTK mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk.
12.11.2014 14:15 |

podobné články

Takový chaos jsem nezažila, zoufá si úřednice od registru

 
Úřednice plzeňského registru vozidel Helena Nováková pracuje u evidence vozidel patnáct let. To, co zažila v posledních týdnech, však prý nepamatuje. Zažila prý návaly, kdy na úřadě stály dlouhé fronty, ale nikdy se nestalo, aby lidé nevěděli, co dělat. Stres, jaký zažívala při zavádění nového centrálního registru, je však prý nepředstavitelný.
28.07.2012 09:35 |

podobné články

Drony budou hlídat Brdy. Středočeská policie získala první dva do výbavy

 
Středočeská policie získala od Vojenského technického muzea dva drony v policejních barvách. Podle informací iDNES.cz je po registraci, kterou nyní řeší spolu s leteckou službou a úřadem pro civilní letectví, plánuje použít především v oblasti Brd.
04.07.2016 21:05 |

podobné články

Nezletilá dívka bodla otce do krku: Středočeská policie ji obvinila z pokusu o vraždu

 
Z pokusu o vraždu obvinila středočeská policie mladistvou dívku. Po hádce měla totiž pobodat svého otce. Ten skončil ve vážném stavu v nemocnici.
27.03.2017 12:50 |

podobné články

VIDEO: „Zmatený“ podvodník řádil v bance v centru Prahy. Z úřednice lstí vymámil dvacet tisíc

 
Na první pohled sympatický muž vešel do banky v centru Prahy a požadoval výměnu bankovek. Úřednice se mu snažila vyjít vstříc, a tak opakovaně plnila jeho „zmatené“ prosby. Muž nakonec z pobočky odkráčel s balíkem peněz v ruce – a o dvacet tisíc bohatší. Teď ho hledá policie.
02.03.2018 11:10 |

podobné články

Úřednice je rasistka, myslí si Rom. Podá na ni stížnost

 
PŘÍBĚH Přerovský úřad práce bude mít na krku stížnost na chování jedné z jeho pracovnic. Ta je prý zaujatá proti Romům. Alespoň to si myslí příslušník romské menšiny z Přerova, který byl podle svých slov úplně paf z výroku úřednice: „Kvůli takovým, jako jste vy, musíme pracovat i v soboty a neděle.“ Tato slova prý zazněla poté, co pracovnici žádal o zaslání dávek tak, aby stihl včas zaplatit složenky.
22.04.2012 10:05 |

podobné články

Policie stíhá devět starostů, podváděli s dotacemi za povodně

 
Policie stíhá devět starostů a dva podnikatele z Ústeckého a Středočeského kraje. Podle policie podváděli při čerpání dotací určených na živelní pohromy a nadhodnocovali ceny zakázek. Ve středu o tom informoval mluvčí protikorupčního útvaru policie Roman Skřepek.
04.05.2011 16:30 |

podobné články

Michalik (STAN): Úřad středočeské hejtmanky dál tají informace, teď mu hrozí exekuce

 
Středočeská koalice ANO a ČSSD pod vedením hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové pokračuje v zatajování informací před občany. Kvůli této praxi nyní úřadu hrozí exekuce. Ministerstvo vnitra totiž podle zpravodajství Seznamu nařídilo kraji zveřejnit informace, jak středočeská hejtmanka využívá svůj služební vůz. Pokud to neudělá, spadne úřad do exekuce a hrozí mu pokuta až 100 tisíc korun.
13.02.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (138 článků)

Středočeská ODS kritizuje kraj za návštěvu prezidenta. Je to prý drahé

 
Středočeská ODS kritizuje výdaje kraje za třídenní návštěvu prezidenta Miloše Zemana. Ta minulá stála několik set tisíc korun, což hejtman Miloš Petera (ČSSD) označil za přiměřené. Mezi výdaji je například občerstvení, ale podle ODS i náklady na bezpečnostní opatření. Opoziční strana považuje takové výdaje za plýtvání, sdělil ČTK regionální manažer středočeské ODS Lukáš Toman Paclt.
18.04.2016 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Toman (4 články) , Miloš Zeman (23653 článků)

Vykutálená úřednice si vydělala miliony. Teď přijde o práci!

 
Ivana Doubová, známá jako nejbohatší úřednice u nás, která zvláštním způsobem vydělala miliony korun prodejem louky možná brzy na magistrátu v Karlových Varech skončí. Ten už k tomu udělal první potřebné kroky. Poslal Doubové, vedoucí odboru rozvoje a urbanismu, upozornění na chyby, kterých se dopustila při schvalování několika staveb ve městě.
24.01.2011 21:35 |

podobné články