Článek

Středeční počasí připomene apríl. Deštníky a pláštěnky všude s sebou

 
Středeční počasí bude připomínat apríl – oblačnost se bude měnit z polojasné na oblačnou až po zataženou s dešťovými přeháňkami a ojediněle se vyskytnou také bouřky. Počasí u nás totiž bude i nadále pod vlivem výškové tlakové níže. Nejvyšší odpolední teploty se zastaví na 19 až 23 °C. Během dne bude foukat mírný jihozápadní vítr o rychlosti do 20 km/h.
11.07.2018 05:25 |

podobné články

Podobné články

Deštníky s sebou. Podzimní charakter počasí ve čtvrtek zahrozí nachlazením

 
Ve čtvrtek budou přes Česko postupovat hned dvě okluzní fronty – takže deštníky a pláštěnky všude s sebou! Více oblačnosti i srážek bude tentokrát na Moravě a ve Slezsku. V Čechách bude během dne docházet k ubývání oblačnosti a k ustávání srážek. V ranních minimech naměříme 14 až 10 °C, v odpoledních maximech se rtuť teploměru zastaví jen mezi 17 až 21 °C.
27.07.2017 06:15 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA VÍKEND: Vytáhněte deštníky i plavky. Budete potřebovat obojí!

 
Za pár dní je tady víkend a všichni už se těšíme na dny volna. Každého tak zajímá, jaké bude počasí a jestli se budeme koupat nebo celý víkend proprší. Na chaty a chalupy si určitě vyrazit můžete. Příjemně bude i na procházky nebo kolo. Jen si s sebou nezapomeňte pro jistotu vzít deštníky nebo pláštěnky. Víkend sice nebude tropický, ale čekají nás příjemné teploty.
09.06.2016 08:45 |

podobné články

Neděle proprší a k vydatnému dešti se přidají i bouřky. Sledujte radar

 
Pěkné počasí v neděli nečekejte. Může za to tlaková níže, která má svůj střed nad Alpami a která je spojena s velkou oblačností a vydatnými srážkami. Deštníky nebo pláštěnky tak berte všude s sebou. Srážkové úhrny zastaví na 5 až 25 mm, tam kde se vyskytnou bouřky, se budou srážkové úhrny zastavovat přes 30 mm. Nejvyšší odpolední teploty se zastaví na 19 až 23 °C, na východě území bude až 27 °C. Foukat bude mírný severovýchodní vítr o rychlosti do 20 km/h, v bouřkách bude zesilovat.
02.09.2018 07:40 |

podobné články

Deštivé počasí vydrží celý víkend

 
Deštivé počasí, zdá se, vydrží až do příštího týdne. Deštníky nebo pláštěnky proto noste s sebou i o víkendu.
06.05.2010 18:10 |

podobné články

Meteorologové: Uplakané počasí vydrží do...

 
Slunečné počasí si dalo chvíli pauzu. Vrátí se zase až o víkendu. Do té doby sebou noste deštníky nebo pláštěnky. S uplakaným počasím budou souviset i nižší teploty, spadnout mohou jen k 16 stupňům.
16.05.2018 05:10 |

podobné články

Zmizení malé April (5): Dopadli pachatele?

 
Už třetím dnem pátrají desítky britských policistů v okolí velšského městečka Machynlleth po malé April Jonesové (5), která byla v pondělí unesena, když si hrála před domem. Policie zadržela a vyslýchá rodinného známého Marka Bridgera (46), který vlastní podobnou dodávku, v jaké byla holčička odvezena. April ani její tělo ale stále nemají...
04.10.2012 12:15 |

podobné články

VELKÁ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Bez deštníku ani ránu. Hrozí i povodně!

 
Špatná zpráva. Děštníky a pláštěnky se nám budou hodit zřejmě ještě celý květen. A rozhodně je neodkládejte ani dnes, ani zítra a raději ani o víkendu. Bude zkrátka každou chvíli pršet. Přinášíme velkou předpověď počasí s výhledem na celý měsíc.
02.05.2013 11:30 |

podobné články

Počasí? Přeháňky a déšť! Přesně podle pranostiky...

 
»Svatý Vít dává trávě pít.« Pranostika na dnešek přesně vystihuje počasí, na které se až do zítra musíme připravit. Nezapomeňte si proto do tašky a batohu přibalit deštníky a pláštěnky.
15.06.2015 05:15 |

podobné články

Počasí s Honsovou: Teploty spadnou až o 15 stupňů, přijde podzim a vichřice

 
Pátek bude posledním tropickým dnem letošního roku. Poté se začne výrazně ochlazovat a sluneční brýle vyměníme za deštníky a pláštěnky. Teplé jihozápadní proudění, které přinášelo teploty až o 10 °C nad normálem, ukončí přechod studené fronty a o víkendu sem pronikne studený vzduch od severozápadu. Teplé počasí tak skončí s koncem astronomického léta.
21.09.2018 06:05 |

podobné články

Počasí s Honsovou: Přijde ukázkový apríl a budeme líní, říká index ospalosti

 
O víkendu začíná duben a s ním i spojené aprílové počasí, zároveň budeme přepisovat i tabulky teplotních rekordů. V pátek nás zahřeje sluníčko a od sobotního odpoledne se bude obloha postupně zatahovat. V neděli pak už vytáhneme deštníky.
31.03.2017 05:05 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ! Mapy sněhu a deště

 
Z výhledu na následujících dvanáct dní vyplývá, že o víkendu už to na trička nebude a navíc nejspíš budeme potřebovat deštníky a pláštěnky. Od pátku bude převážně ošklivo a deštivo. Na horách očekáváme sněžení!
07.10.2011 16:05 |

podobné články

Deštníky a pláštěnky v pohotovosti! O víkendu bude teplo, ale přijdou přeháňky a deště

 
Ten, kdo už nemohl vystát mrazy, se může radovat. O víkendu nás totiž čeká poměrně teplé počasí. Bohužel přijde také déšť.
22.02.2012 14:40 |

podobné články

Slunce vydrží do neděle, první školní den bude deštivý

 
Školáci by v první den nového školního roku neměli zapomenout deštníky nebo pláštěnky, jelikož počátek nového týdne bude deštivý. Naopak až do neděle si ještě můžeme užívat slunečného počasí s příjemnými teplotami. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
29.08.2013 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (767 článků)

V pondělí vydatně zaprší a přijdou i bouřky. Sledujte radar

 
Po polojasném až oblačném víkendu budeme v pondělí potřebovat deštníky a pláštěnky. Počasí u nás bude ovlivňovat frontální rozhraní, které přinese místy vydatný déšť. Srážkové úhrny se mohou ojediněle zastavit až na 30 mm. Ojediněle se přidají i bouřky. Slunečních paprsků si mnoho neužijeme. Převážně bude zataženo, déšť nebo přeháňky. Nejvyšší odpolední teploty nejčastěji mezi 18 až 22 °C, při trvalých srážkách bude kolem 15 °C. Vítr bude vát slabý proměnlivý o rychlosti kolem 15 km/h, zesilovat bude v bouřkách.
16.04.2018 06:15 |

podobné články

O víkendu se výrazně ochladí, po šesti týdnech dojde i na pláštěnky a deštníky

 
Víkend přinese výrazný pokles teplot vzduchu – zatímco v pátek ještě v maximech naměříme až 29 °C, v neděli se nejvyšší odpolední teploty zastaví nejčastěji pod 20 °C. Citelné ochlazení bude znát i na ranních minimech. Po šesti výrazně teplotně nadprůměrných týdnech, tak budeme potřebovat svetry. Ochlazení přinese studená fronta, která počasí u nás začne ovlivňovat v pátek. Pozor! Na frontě očekáváme ojediněle i silné bouřky, tj. doprovázené přívalovým deštěm a krupobitím. O víkendu k nám bude proudit studený vzduch od severozápadu.
24.08.2018 06:25 |

podobné články

Praha na počátku října: Babí léto vydrží, teploty se dostanou přes dvacítku

 
První říjnový týden v Praze sice odstartuje deštěm, s blížícím se víkendem se ale bude vracet jasná obloha. „Zpočátku týdne ještě budeme potřebovat deštníky a pláštěnky, postupně nás teploty budou nutit do triček,“ uvedla k předpovědi počasí pro metropoli na následující dny meteoroložka Dagmar Honsová.
30.09.2018 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (767 článků)

Deštníky a pláštěnky s sebou! Pršet bude celý den

 
Dnes bude zataženo až oblačno s deštěm, ojediněle se vyskytnou bouřky i vydatnější srážky.
13.06.2012 06:10 |

podobné články

Počasí jako na houpačce: O víkendu si připravte deštníky. A co příští týden?

 
V noci na pátek byly na řadě míst Česka přízemní mrazíky, na Šumavě klesla teplota k minus pěti stupňům. Ráno však nesměle vykouklo sluníčko. Počasí ale bude jako na houpačce, varuje meteoroložka Dagmar Honsová a doporučuje mít pro jistotu po ruce deštníky.
22.05.2015 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (767 článků)

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Nezapomeňte si deštníky. Bude pršet a sněžit celý týden!

 
Léto už je definitivně pryč a vypadá to, že i podzim. Už se blíží pomalu zima a počasí venku podle toho vypadá. Žádné babí léto nás nečeká, takže teplé oblečení a deštníky budou samozřejmostí.
10.10.2016 11:10 |

podobné články