Článek

Středa bude nejteplejší den týdne, deštníky ale nedáme z ruky

 
Teploty ve třetím dubnovém týdnu by se konečně mohly začít podobat těm pro tento měsíc obvyklým. Přes den se budou pohybovat kolem 12 stupňů, ve středu mohu vystoupit až na 18. Polojasnou oblohu ale budou celý týden střídat přeháňky. Novinkám to řekla meteoroložka Dagmar Honsová.
19.04.2021 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1155 článků)
Podobné články

Počasí v Praze: Deštníky i sluneční brýle! Pražany čeká další „aprílový“ týden

 
Kdo se těšil, že se v novém týdnu konečně oteplí, bude si muset ještě počkat. Slunce sice sem tam vykoukne, ale objeví se i mraky s deštěm a koncem týdne se navíc ochladí. „Také nový pracovní týden přinese aprílové počasí – deštníky bude střídat se slunečními brýlemi. Zatímco počátek týdne přinese nárůst teplot vzduchu, po čtvrtečním přechodu studené fronty, se mírně ochladí,“ nastiňuje počasí nadcházejícího týdne meteoroložka Dagmar Honsová.
18.04.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1155 článků)

Poslední únorová středa bude jarní: Teploty vyšplhají skoro ke 20 stupňům, říká meteoroložka

 
Poslední únorová středa se ponese v extrémně vysokých teplotách, které mohou na některých místech při polojasné obloze dosáhnout až 17 °C. V porovnání s dlouhodobým normálem budou středa a čtvrtek teplotně nadprůměrné o 12 až 15 °C. Ranní inverzi by tak měla posléze nahradit polojasná obloha.
24.02.2021 11:01 |

podobné články

Červenec byl sedmý nejteplejší za 58 let. Vedra drtí celou Evropu, Španělsko čeká až 48 °C

 
Letošní červenec byl v Česku sedmý nejteplejší od roku 1961, kdy začali meteorologové sledovat průměrné měsíční teploty. První prázdninový měsíc průměrná teplota dosáhla 19,7 stupně Celsia. Zatím nejteplejší červenec Češi zažili v roce 2006, kdy průměrná teplota činila 21,3 stupně. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav. Vlna veder sužuje celou Evropu. Mimořádná horka čekají v dalších dnech i Španělsko a Portugalsko. Podle britského tisku by tam teploty mohly vystoupit až na 48 stupňů, což je historický evropský teplotní rekord.
01.08.2018 12:30 |

podobné články

Rekordní počasí v Česku: Zažili jsme nejteplejší léto za posledních 244 let

 
Letošní léto v pražském Klementinu bylo nejteplejší v historii této nejstarší stanice v zemi, na níž se počasí nepřetržitě sleduje od roku 1775. Průměrná teplota 22,7 stupně Celsia je nejvyšší za uplynulých 244 let, uvedl Český hydrometeorologický ústav na svém informačním webu. Dosud bylo nejteplejší léto 2003 s průměrnou teplotou 22,4 stupně následované rokem 2015, kdy průměrná teplota během června, července a srpna dosáhla 22,3 stupně Celsia.
06.09.2018 07:20 |

podobné články

Česko zažilo nejteplejší rok od úspěchu Gagarina. Rekord má Řež u Prahy

 
Loňský rok byl v Česku nejteplejší od roku 1961, kdy mimo jiné jako první vyletěl do vesmíru Rus Jurij Gagarin. Průměrná teplota 9,6 stupně Celsia byla o 1,7 stupně vyšší, než je dlouhodobý normál. Vyplývá to z předběžných údajů, které zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Dosud nejteplejší byly roky 2014 a 2015 s průměrnou teplotou 9,4 stupně Celsia.
02.01.2019 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jurij Gagarin (56 článků)

Loňský rok byl v Česku nejteplejší od roku 1961

 
Loňský rok byl v Česku nejteplejší od roku 1961. Průměrná teplota 9,6 stupně Celsia byla o 1,7 stupně vyšší, než je dlouhodobý normál. Vyplývá to z předběžných údajů, které ve středu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Dosud nejteplejší byly roky 2014 s 2015 s průměrnou teplotou 9,4 stupně Celsia.
02.01.2019 17:00 |

podobné články

Ach to pondělí! Jak zvládat začátek pracovního týdne s úsměvem?

 
Achjo, už je zase pondělí! Pro většinu lidí je to nejneoblíbenější den v týdnu, který signalizuje konec víkendu a naopak začátek dalšího pracovního týdne. K pondělku má spousta z nás odpor a jen málokdo se na něho těší. Dobře, možná se na tento den netěší nikdo z nás. Což je vlastně škoda, protože i pondělí se může stát dnem, který si zamilujete! Zdá se vám to nemožné? Nebo snad dokonce bláznivé? Také si ťukáte prstem na čelo při pohledu na člověka, který je i v pondělí ráno plný dobré nálady, srší energií a pozitivismem? On už možná ví, jak tento den zvládat s úsměvem na tváři. A pokud tohle tajemství chcete znát taky, přečtěte si dnešní článek! Jak zvládnout pondělí Vstáváte každé pondělní ráno se špatnou náladou, jste rozmrzelí, protivní sami sobě, do ničeho se vám nechce a pro nic se nemůžete nadchnout? Pak patříte k většině lidí, pro které je tento den největším strašákem z celého týdne. A vlastně je to úplně zbytečné, protože ani pondělek pro vás nemusí být noční můrou. Pojďme si teď společně říci, jak se s tímto dnem poprat a zvládnout jej s radostí a úsměvem od ucha k uchu. Dejte si vydatnou snídani, která vás nastartuje Snídaně je základ dne, o tom nemusí být pochyb. Důležitá je v každém pracovním dni, což je logické. V pondělí ale své první jídlo dne můžete pojmout trochu jinak, řekněme třeba více slavnostněji. Připravte si dobroty, které vám chutnají a udělejte si čas na to, abyste si na nich mohli jak se patří pochutnat. Bude to váš rituál, na který se budete těšit, nastartujete se do nového dne a začátek pracovního týdne tak rázem bude o něco méně strašidelný. Sestavte si plán a cíle na celý týden Pondělí je nejen začátkem nového týdne, ale u začátkem pracovního nasazení.... Čtěte více Příspěvek Ach to pondělí! Jak zvládat začátek pracovního týdne s úsměvem? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.08.2017 19:55 |

podobné články

5 triků pro lepší den

 
Znáte to: jen co ráno otevřete oči, je vám jasné, že dnešní den nebude stát za nic. Máte špatnou náladu, do ničeho se vám nechce, jste rozmrzelí a podráždění – zkrátka víte, že už jste měli i lepší den, nežli je právě tento. Každý z nás někdy takový den zažil, často jej lidově označujeme jako den blbec. Určitě se shodneme na tom, že den blbec vždycky nestojí za nic. Zpravidla se nám ten den nic nedaří, na co sáhneme, co zkazíme, nestíháme, chodíme pozdě, připálíme večeři, pohádáme se s přítelem, jsme protivní a zlí na lidi okolo sebe, kteří si to vůbec nezaslouží. A víte co? Přitom stačí tak málo, abyste si udělali lepší den. I obyčejné maličkosti totiž mohou den blbec otočit doslova o 360°! 5 triků pro lepší den – zkuste to taky! Až se zase příště probudíte se špatnou náladou, nebude se vám chtít cokoli dělat a budete cítit, že byste se nejraději někde schovali a celý den nevystrkovali nos, nenechte se ovládat blbou náladou a místo toho to zkuste po našem. Vyzkoušejte některý z našich triků pro lepší den a uvidíte, že hravě zaženete chmury, které by se vás jinak držely celý den- a ten by pak vážně nestál za nic. Trik první: usmějte se! Zní to možná jako klišé, ale funguje to dokonale. Kdykoli půjdete ten den kolem zrcadla, výlohy obchodu, lesklé skříně nebo třeba nerezového spotřebiče, usmějte se na sebe. A usmívejte se i na lidi okolo vás, i když se vám do toho nebude chtít. Je dokázáno, že úsměv dokáže zázraky. Trik druhý: zamlsejte si! Jestli něco platí na špatnou náladu, pak je to sladké. A nemusí to být nutně jen čokoláda, i když je pravda, že po té v případě potřeby sáhne většina z nás. Dejte si sušenku, zajděte si na dortík,... Čtěte více Příspěvek 5 triků pro lepší den pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.11.2017 08:55 |

podobné články

Deštníky nedáme z ruky: Sychravý podzim je tu, na horách bude sněžit

 
Zatažená obloha, déšť, vítr, teploty kolem deseti stupňů a na horách sníh. Čeká nás pravé podzimní počasí, navíc s přízemními mrazíky. Zamračené počasí vydrží až do pátku.
03.10.2016 08:35 |

podobné články

Můžeme se s létem definitivně rozloučit? O víkendu místo slunečníků vytáhněte gumáky a deštníky

 
Až doteď jsme byli zvyklí na poměrně hezké a slunečné počasí. To se ale dnešním dnem zkazilo. O víkendu zapomeňte na opalování u vody a raději vytáhněte deštníky a gumáky. Vyjasnit by se mělo začátkem příštího týdne, ale ne nadlouho. Ke konci příštího týdne opět očekávejte bouřky.
11.08.2017 11:45 |

podobné články

Jaký je nejlepší den na sex? Čtvrtek! A jaký na lásku? Středa!

 
Ne každý den v týdnu se hodí pro sex tolik jako čtvrtek a pro nacházení lásky a vzplanutí citů tak jako středa. Podle londýnských expertů specializujících se na organizační psychologii to prý vychází z biorytmů člověka i chodu společnosti a každý den v týdnu je podle nich nejvhodnější pro jinou aktivitu.
30.07.2012 19:05 |

podobné články

Středa bude nejchladnějším dnem týdne. Teploty i pod 20°C, zabouří na jižní Moravě

 
Také během středy bude počasí v Česku pod vlivem vlnící se studené fronty, která přinese převážně velkou oblačnost a potřebovat budeme deštníky. Očekáváme, že bude zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, v Jihomoravském a Zlínském kraji i bouřky.
13.06.2018 05:55 |

podobné články

Ve čtvrtek se přihlásí babí léto. Bude to nejteplejší den týdne

 
Čtvrtek bude díky teplému jihozápadnímu proudění nejteplejším dnem pracovního týdne. V odpoledních maximech se teplota zastaví na 18 až 22 °C, ve Středočeském kraji vystoupí až na 24 °C. Jinak bude jasno nebo polojasno, na horách na severu území bude během dne přechodně až oblačno. Vát bude pouze slabý proměnlivý vítr o rychlosti do 15 km/h. Podzimní den jako malovaný, který bude splňovat všechny podmínky počasí babího léta.
27.09.2018 05:40 |

podobné články

Středa bude převážně slunečná, zahřeje nás příjemných 28 °C

 
Středa přinese návrat slunečného počasí – od západu se k nám totiž bude rozšiřovat oblast vysokého tlaku vzduchu. Zpočátku dne bude polojasno nebo jasno, po ránu se mohou tvořit ojedinělé mlhy. Během dne bude přechodně až oblačno a ojediněle se mohou vyskytnout slabé přeháňky. Večer ale bude docházet k ubývání oblačnosti až na jasno. Nejvyšší odpolední teploty nás už budou opět lákat k vodě – v maximech naměříme 24 až 28 °C. Foukat bude mírný severozápadní vítr o rychlosti do 20 km/h.
15.08.2018 06:15 |

podobné články

Středa bude slunečná, nespalte se! A poroste aktivita klíšťat

 
Středečnímu počasí nebude co vytknout! Máme před sebou krásný slunečný den s příjemnými teplotami. Nad střední Evropou se bude udržovat oblast vysokého tlaku vzduchu, která sem žádnou oblačnost nepustí. Po relativně chladném ránu, kdy v horských oblastech teplota klesne i pod nulu, se nejvyšší odpolední teploty zastaví na 18 až 22 °C. Naše pocitová teplota bude shodná s tou na teploměru – foukat bude mírný severní vítr o rychlosti do 20 km/h. Po ránu se mohou ojediněle tvořit mlhy nebo nízká oblačnost, od 9 hodin dopoledne ale už očekáváme jasno nebo polojasno. Deštníky nechte doma.
18.04.2018 06:15 |

podobné články

Prahu čeká "nejteplejší den roku", koná se průvod homosexuálů

 
Prahu čeká v sobotu "nejteplejší den v roce", jak organizátoři označují sobotní pochod hrdosti, kterým vyvrcholí festival sexuálních menšin Prague Pride. Vydá se ve 13 hodin z Václavského náměstí na Střelecký ostrov a na několik hodin omezí dopravu v centru města. Policie prý bude v pohotovosti.
17.08.2012 15:00 |

podobné články

Medard se škrtá, čeká nás nejteplejší týden v červnu

 
Do střední Evropy postupuje oblast vyššího tlaku vzduchu, která se zde udrží až do konce příštího týdne. Zároveň bude od soboty zesilovat příliv teplého vzduchu od jihozápadu, který do Česka přinese tropické teploty a jasnou oblohu. Čeká nás tak nejteplejší týden v červnu. Novinkám to ve čtvrtek řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
05.06.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1155 článků)

Prosluněný květen v Praze? Ještě si počkáme, jistotou je deštník a bunda

 
Jarní sluníčko se hlásí o slovo. Ale na jarní počasí to zatím pořád vypadá spíše střídavě. „Ani první květnový pracovní týden nepřinese výraznější nárůst teplot vzduchu – deštníky nepustíme z ruky a po ránu pozor zpočátku týdne i na přízemní ranní mrazíky,“ říká meteoroložka Dagmar Honsová. „A bude větrno – foukat bude čerstvý vítr v nárazech o rychlosti až 55 km/h.“ Oteplit by se mělo koncem týdne.
02.05.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1155 článků)

Dnešek je nejteplejší den týdne, o víkendu častěji zaprší

 
Čtvrtek bude nejteplejším dnem tohoto týdne. V pátek přejde přes naše území studená fronta, která přinese v sobotu srážky. Postupně se bude ochlazovat, ale i v první polovině příštího týdne zůstanou odpolední teploty relativně příjemné. Novinkám to sdělila Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
22.10.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1155 článků)