Článek

Střecha (Hnutí PRO Hodonín): Koutek před školou je symbolickým začátkem přeměny parku

 
Před vchodem do Základní školy U Červených domků v Bažantnici nedávno vzniklo odpočinkové místo s dočasnými lavičkami a jehličnany, které má oživit prostor po někdejším parku zničeném tornádem.
19.12.2021 14:05 |

podobné články

Podobné články

Jihomoravský kraj: Hodonín bude v neděli hostit krajské dožínky

 
Jihomoravské dožínky, které symbolizují konec žní a oslavu úrody, bude vůbec poprvé hostit Hodonín, a to v neděli 30. srpna 2020. Partnery akce, na jejíž uskutečnění kraj vyčlenil 1 milion korun, jsou město Hodonín, Dům kultury Hodonín, Regionální agrární komora Jihomoravského kraje, Okresní agrární komora Hodonín a Asociace soukromého zemědělství okresu Hodonín. Akce se zúčastní hejtman jihomoravského kraje Bohumil Šimek společně se svým náměstkem Petrem Hýblerem.
29.08.2020 22:15 |

podobné články

Emeritní sládek Miroslav Koutek: Od patnácti jsem věrný jednomu pivovaru

 
Miroslav Koutek, emeritní sládek pivovaru Litovel, se k pivovarnictví dostal už v 15 letech. Byla to dle jeho slov vlastně náhoda, osud. Jako olomoucký rodák se zajímal o nově vybudovanou společnost Olma, která se zabývala zpracováním mléka. Na mlékárenskou průmyslovku se však nedostal, jak dnes říká naštěstí, a vůbec nevěděl, kam dál. Ozval se však tehdejší ředitel pivovaru Litovel Vladimír Vlach s tím, že mají na zdejším učilišti pro sladovníky poslední volné místo. A litovelskému pivu je Miroslav Koutek věrný doteď.
19.05.2016 00:15 |

podobné články

MŠMT: Památník Hodonín u Kunštátu bude otevřen později

 
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského (NPMK) bylo pověřeno usnesením vlády č. 158 z roku 2011 vybudováním Památníku Hodonín u Kunštátu. Dne 30. 6. 2016 byly stavební práce na areálu budoucího Památníku Hodonín dokončeny a 19. 7. 2016 byly dostavěné objekty zkolaudovány.
30.06.2017 16:05 |

podobné články

Střecha (Hnutí PRO Hodonín): O nové podobě parku před ZŠ U Červených domků rozhodne soutěž

 
Obnova prostor někdejšího parku před ZŠ U Červených domků se dostává do další fáze. Nadace Proměny Karla Komárka vyhlásila výzvu k podání nabídek na vypracování architektonicko-krajinářského návrhu na jeho obnovu.
12.07.2022 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Komárek (17 článků)

Krajča (KSČM): Za svět míru, solidarity a společenské přeměny!

 
Pod heslem „Mladí, sjednoťme se proti imperialismu, za svět míru, solidarity a společenské přeměny!“ se v těchto dnech scházejí tisíce mladých lidí z celého světa v jihoamerickém Ekvádoru.
06.12.2013 19:55 |

podobné články

Demonstrace v Bangkoku pokračují symbolickým obětováním krve

 
Protivládní demonstrace v thajském Bangkoku pokračují symbolickým obětováním krve, kterou chtějí stoupenci bývalého thajského premiéra Tchaksina Šinavatry rozlít kolem sídla vlády.
16.03.2010 09:50 |

podobné články

Bistro Střecha dává práci bezdomovcům i bývalým vězňům. Shání peníze na rekonstrukci, chybí už jen 30 tisíc

 
Sociální bistro Střecha už více než čtyři roky zaměstnává bezdomovce i lidi po výkonu trestu. Pandemie je zasáhla stejně jako všechny ostatní gastronomické podniky, Střecha se ovšem rozhodla podivné doby využít a rozšířit své služby. Nyní by se rádi přestěhovali do větších prostor k Národní třídě, to by mimo jiné znamenalo, že by mohli zaměstnat mnohem více lidí. Nyní ale shánějí peníze na rekonstrukci prostřednictvím crowdfundingové kampaně. Podaří se sehnat potřebného půl milionu?
10.01.2022 19:50 |

podobné články

Mezi dětskými čtenáři vede Ústřední knihovna, kromě knih nabízí i koutek pro youtubery

 
Dětem a mládeži ve čtení nejvíce brání internet, nejrůznější kroužky, nedostatek času nebo nezájem. Vyplývá to z podrobného celorepublikového průzkumu, který iniciovala Národní knihovna a který se týkal mladých čtenářů. Za ideální knihovnu děti podle něj považují budovu Ústřední Městské knihovny v Praze. Ta nabízí nejen knihy, ale i deskové hry nebo dokonce koutek pro youtubery.
18.01.2018 15:35 |

podobné články

Restaurace s dětskými koutky: Zde jsou maminky vítány!

 
Je to trend posledních několika let. Čeští restauratéři začínají chápat, že když ve svém podniku neudělají koutek pro malé děti, přijdou o velkou část příjmu. Maminky jsou totiž dobrý byznys. Ale protože neexistují pravidla, jak má dětský koutek vypadat, Blesk zjišťoval v metropoli, co vlastně restaurace nabízejí.
15.06.2010 18:15 |

podobné články

Céline Dione: Městský aquapark? Ne, jen vodní koutek pro syna!

 
Zpěvačka Céline Dion (42) si u své rezidence pořídila "dětský vodní koutek". Závistivým sousedkám tak zavdala další příčinu k pomluvám. Fakt nechápu, kdo jí na to mohl vydat povolení, nechala se podle amerických médií slyšet jedna z nich.
11.09.2010 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Céline Dion (192 článků)

Bytová revoluce: Útulný koutek v dětském pokojíčku za dva tisíce korun!

 
Seriál Bytová revoluce vám opět ukáže, že efektní úpravy bydlení mohou být rychlé i levné. V šestém díle vám představíme proměnu dětského pokojíčku, ve kterém chtěla majitelka bytu vytvořit útulný koutek pro děti na čtení a hraní. Inspirujte se tím, jak změnu pojala bytová designérka časopisu Nové proměny bydlení Zuzana Bernasovská.
06.04.2016 06:05 |

podobné články

Rozruch v Libni. V parku před základní školou našli muže bez známek života

 
V neděli odpoledne nastal v pražské Libni nepříjemný rozruch. V parku na náměstíčku před základní školou Bohumila Hrabala totiž kolemjdoucí objevili něco, co by si přál objevit málokdo. Tělo muže, kterému bohužel již nebylo pomoci.
11.10.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohumil Hrabal (123 článků)

Ve strakonické nemocnici zajistí hlídání dětí během vyšetření rodičů

 
Nemocnice Strakonice, a. s., je už druhou krajskou nemocnicí, která zprovoznila dětský koutek. Ten slouží především rodičům, kteří jdou na lékařské vyšetření do tohoto zdravotnického zařízení a nemají, kdo by jim dítě pohlídal. V kraji funguje ještě dětský koutek při Nemocnici České Budějovice, a. s., který byl zprovozněn vloni v červnu.
11.01.2016 09:11 |

podobné články

Nemocnice Litoměřice: V hale slouží maminkám nový kojící koutek

 
Pouze několik málo dní je v hale litoměřické nemocnice rodičům malých dětí k dispozici tzv. kojící koutek. Již několik minut po jeho zprovoznění ho začaly využívat první maminky.
02.06.2018 17:25 |

podobné články

Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Chceme, aby si návštěvníci olympiády užili nejen fandění

 
?Sportovní výzvy na olympijské cestě se Sazkou, Toyota Playstation koutek, virtuální realita s Lesy ČR i Tokio koutek - to vše a mnohem víc čeká návštěvníky olympijského domu, v který se během Her IX. zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji promění hotel Thermal v centru Karlových Varů.
26.12.2019 08:40 |

podobné články

Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Chceme, aby si návštěvníci olympiády užili nejen fandění

 
?Sportovní výzvy na olympijské cestě se Sazkou, Toyota Playstation koutek, virtuální realita s Lesy ČR i Tokio koutek - to vše a mnohem víc čeká návštěvníky olympijského domu, v který se během Her IX. zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji promění hotel Thermal v centru Karlových Varů.
26.12.2019 13:40 |

podobné články

Zoo Liberec: Dětský koutek po zimě opět otevírá své brány veřejnosti a zahajuje svou 67. sezónu

 
20. dubna se Dětský koutek v Lidových sadech téměř po půl roce opět otevřel veřejnosti. Během každoroční zimní uzávěry prošel kompletní rekonstrukcí asfaltových komunikací i dopadových ploch pod herními prvky a v průběhu letošního roku v areálu také dojde k celkové opravě vodních fontán.
22.04.2022 10:35 |

podobné články

Střecha (Hnutí PRO Hodonín): Děkujeme účastníkům Studentského zeleného města

 
Závěrečnou after party na Masarykově náměstí skončil 25. ročník Studentského zeleného města. Součástí bylo hudební vystoupení Davida Dordy a skupiny The Muzzles.
14.08.2021 10:50 |

podobné články

Osobnosti: David David (1326 článků)

Střecha (Hnutí PRO Hodonín): Nadace manželů Komárkových pomohou lesoparku. Děkujeme

 
Nadace založená manželi Štěpánkou a Karlem Komárkovými rozhodla, kam po červnovém tornádu na jižní Moravě půjde 150milionová finanční pomoc.
09.09.2021 15:25 |

podobné články