Článek

Strážníci v Uherském Hradišti tvrdě zpracovali muže s dítětem kvůli chybějící roušce: Postavili je mimo službu

 
Sociální sítě šokoval záznam, který byl natočen v Uherském Hradišti. Video, které trvá zhruba šestačtyřicet vteřin, ukazuje tvrdý zásah městských strážníků vůči muži v přítomnosti malého dítěte. Není jasné, co mu předcházelo.
11.03.2021 07:25 |

podobné články

Podobné články

Drsný zákrok kvůli roušce v Uherském Hradišti: Strážníci sundali známého rappera. Co jim vzkázal?

 
Středečním incidentem, kdy městští policisté v Uherském Hradišti tvrdě zakročili proti muži, který šel s dítětem po ulici bez zakrytých dýchacích cest, se už zabývá státní policie. Postup dvojice strážníků vyvolal velkou kritiku, starosta města Stanislav Blaha ho označil za nepřiměřený a lidsky necitlivý, i když byl podle něj proveden podle předpisů. K incidentu se veřejně vyjádřil i jeden z jeho hlavních účastníků – zadržený otec a známý rapper.
12.03.2021 05:05 |

podobné články

Strážníci v Uherském Hradišti drsně zpacifikovali otce kvůli roušce: Starosta učinil nečekaný krok

 
Česko šokovalo video, které bylo natočeno v Havlíčkově ulici v Uherském Hradišti. Zachycuje dva strážníky, kteří tvrdě zpacifikovali otce, jenž neměl zakrytá ústa a nos rouškou. Tvrdému zásahu policistů navíc přihlížel tříletý chlapec. Starosta města Stanislav Blaha na tiskové konferenci, která se konala ve čtvrtek odpoledne, uvedl, že shledává zásah strážníků jako nepřiměřený a necitlivý! Navíc uvedl, že případem se již zabývá policie.
11.03.2021 16:45 |

podobné články

Memorandum o využití bývalé věznice v Uherském Hradišti je podepsáno

 
Memorandum o využití bývalé věznice v Uherském Hradišti bylo dnes podepsáno poslední stranou, tedy předsedkyní Okresního soudu v Uherském Hradišti. V minulých dnech memorandum podepsali ministři financí Andrej Babiš, kultury Daniel Herman a spravedlnosti Robert Pelikán, dále generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu, hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák a starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. Návrh memoranda zpracoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).
07.09.2016 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22472 článků) , Daniel Herman (650 článků) , Daniel Herman (1125 článků) , Robert Pelikán (436 článků)

Opravu chátrající věznice v Uherském Hradišti brzdí předsedkyně okresního soudu

 
ÚZSVM uvádí na pravou míru tvrzení nezařazené poslankyně Kateřiny Zelienkové a předsedkyně Okresního soudu v Uherském Hradišti Hany Kurfiřtové ohledně projektu revitalizace bývalého vězeňského areálu v Uherském Hradišti. Tedy projektu obnovy, který nastartoval ministr financí Andrej Babiš při své návštěvě v květnu tohoto roku.
05.12.2016 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22472 článků)

ÚZSVM převzal studii o využití areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti

 
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převzal od zpracovatele studii o využití areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti. Studii následně rozeslal ostatním stranám uzavřeného Memoranda o využití bývalé věznice v Uherském Hradišti.
09.12.2017 13:35 |

podobné články

ÚZSVM: Město, kraj a Ministerstvo kultury se dohodly na financování muzea totality v Uherském Hradišti

 
Na dnešním jednání ohledně areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti, kterého se účastnili zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), Ministerstva kultury, Ministerstva spravedlnosti, Okresního soudu v Uherském Hradišti, města Uherského Hradiště a Zlínského kraje, sdělili zástupci města, kraje i Ministerstva kultury podíl na financování výstavby a provozu Muzea totality.
17.03.2018 13:35 |

podobné články

Petice proti tvrdému zákroku policie: Lidé požadují omluvu strážníků a jejich propuštění

 
Na policejní zákrok, při němž městští strážníci v Uherském Hradišti zaklekli rappera Martina L., jenž neměl nasazenou roušku ani respirátor, před zraky jeho malého syna, reaguje také nová on-line petice s názvem: „Požadujeme VEŘEJNOU OMLUVU a PROPUŠTĚNÍ příslušníků městské policie v Uherském Hradišti, kteří provedli nepřiměřený zásah na otce s dítětem, které následně nechali samotné na ulici.“
11.03.2021 15:41 |

podobné články

Otevíráte Pandořinu skříňku, skončí to jak s BLM! Hannig varuje před odsouzením zásahu v Uherském Hradišti

 
Drsný zásah městské policie v Uherském Hradišti proti muži, který porušoval vládní protiepidemická opatření tím, že na obličeji neměl roušku, vzbudil silné pobouření u lidí na sociálních sítích i u mnohých politiků. Zásah, kterému přihlížel plačící tříletý synek muže, u mnoha z nich nenachází žádné zastání. Výjimkou je však předseda Rozumných Petr Hannig; ten naopak varuje, že pokud nepodpoříme policii, tak otevíráme Pandořinu skřínku a vše může skončit jako v Seattlu s Black Lives Matter.
13.03.2021 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Hannig (42 článků) , Matter Matter (133 článků)

Studenti mohou během tří let získat v Uherském Hradišti souběžně hned dva tituly

 
Studenti ze Slovácka mohou jásat. Díky dnes podepsané dohodě mezi Obchodní akademií a Vyšší odbornou školou Uherské Hradiště (OA a VOŠ) a brněnskou Vysokou školou Karla Engliše (VŠKE) budou moci během tří let získat hned dva tituly. Díky nevídaně vysoké možnosti uznání kreditů za absolvované předměty může student během standardní délky studia absolvovat jak vyšší odbornou školu, tak bakalářský studijní program na vysoké škole. Takřka v jeden okamžik tak získá jak titul DiS. (diplomovaný specialista), tak titul Bc. (bakalář). Navíc drtivá část studia se bude odehrávat přímo v Uherském Hradišti.
04.10.2017 14:40 |

podobné články

Nemocnici v Uherském Hradišti měl hrozit masakrem jako v Ostravě: Policie podezřelého propustila

 
Policie propustila v pátek večer na svobodu osmapadesátiletého muže, kterého od čtvrtka podezírala z telefonického vyhrožování ozbrojeným útokem na nemocnici v Uherském Hradišti. Na základě pátečního vyšetřování se podle ní podezření nepotvrdilo. Policisté však událost nadále prověřují. Podrobnější informace neuvedli.
13.12.2019 19:30 |

podobné články

Předseda policejních odborů k „zakleknutí“ v Uherském Hradišti: Bylo to jinak, než pán tvrdil. Kamerový záznam jako důkaz

 
Odmítl si nasadit respirátor, prokázat svoji totožnost a odstrčil strážníka. Městští policisté zákrokem neporušili zákon a jednali dle svých povinností. S takovým závěrem skončilo policejní šetření případu, kdy strážci zákona v Uherském Hradišti strhli muže k zemi, aby byl následně odveden na stanici. Vše se odehrálo před jeho malým synem, což si vysloužilo silnou kritiku veřejnosti. Video zákroku putovalo po sociálních sítích a internetu. Předseda odborové organizace Unie bezpečnostních složek Zdeněk Drexler však tvrdí, že vše bylo trochu jinak, než jak je prezentováno.
09.04.2021 18:15 |

podobné články

Vandal v Uherském Hradišti poškodil polský autobus

 
Autobus polského dopravce poškodil v pondělí večer v Sokolovské ulici v Uherském Hradišti neznámý vandal.
28.12.2010 15:55 |

podobné články

Lékaři začali stahovat výpovědi, problém je v Uherském Hradišti

 
Většina lékařů, kteří se připojili k mzdové protestní akci Děkujeme, odcházíme, v úterý v krajích stáhla výpovědi, další to udělají ve středu. Problémy jsou v nemocnici v Uherském Hradišti na Zlínsku, jejíž ředitel požaduje, aby si doktoři podali znovu žádost o přijetí do pracovního poměru. Lékaři s tím nesouhlasí.
22.02.2011 18:25 |

podobné články

Policisté v Uherském Hradišti přistihli 30 opilých dětí

 
Tři desítky opilých dětí přistihli policisté v noci na sobotu při kontrole restaurací a diskoték v Uherském Hradišti a okolí. Naměřili jim v mnoha případech i poměrně vysoké hladiny alkoholu, přesahují i 1,5 promile. Nejmladšímu z nich bylo 15 let.
26.06.2011 14:35 |

podobné články

Zloději šli v Uherském Hradišti po škodovkách!

 
Neznámí zloději se v Uherském Hradišti vloupali do šesti škodovek.
26.10.2011 13:55 |

podobné články

Holčička (3) vběhla v Uherském Hradišti pod kamion, má jen pár škrábanců

 
Tříletá holčička včera vběhla v Uherském Hradišti pod kamion a vyvázla bez zranění. Matce utekla na přechodu pro chodce.
29.05.2012 15:40 |

podobné články

Mana (ČSSD): Konec ledního hokeje v Uherském Hradišti?

 
Nemile mne překvapila informace, že se zastupitelé města Uherské Hradiště rozhodli nepodpořit hokejový klub ani do té míry, aby byly v Uherském Hradišti zachovány alespoň týmy mládeže.
29.09.2012 14:20 |

podobné články

V Uherském Hradišti společně zasedly česká a slovenská vláda

 
V Uherském Hradišti zasedly ke společnému jednání vlády České republiky a Slovenska. Na začátku schůze nabídl premiér Petr Nečas (ODS) všem ministrům slivovici. Vlády, které se v podobném formátu scházejí poprvé, by měly projednat vzájemnou spolupráci obou zemí a na závěr podepsat společné prohlášení. Ministři budou odpoledne jednat také ve slovenském Trenčíně.
29.10.2012 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9358 článků)

Metanolová aféra pokračuje, další otrávený leží v nemocnici v Uherském Hradišti

 
V nemocnici v Uherském Hradišti leží pacient s otravou metanolem. Jeho stav je stabilizovaný a podle mluvčího nemocnice není v přímém ohrožení života.
21.11.2012 16:10 |

podobné články