Článek

Strážníci v Uherském Hradišti drsně zpacifikovali otce kvůli roušce: Starosta učinil nečekaný krok

 
Česko šokovalo video, které bylo natočeno v Havlíčkově ulici v Uherském Hradišti. Zachycuje dva strážníky, kteří tvrdě zpacifikovali otce, jenž neměl zakrytá ústa a nos rouškou. Tvrdému zásahu policistů navíc přihlížel tříletý chlapec. Starosta města Stanislav Blaha na tiskové konferenci, která se konala ve čtvrtek odpoledne, uvedl, že shledává zásah strážníků jako nepřiměřený a necitlivý! Navíc uvedl, že případem se již zabývá policie.
11.03.2021 16:45 |

podobné články

Podobné články

Drsný zákrok kvůli roušce v Uherském Hradišti: Strážníci sundali známého rappera. Co jim vzkázal?

 
Středečním incidentem, kdy městští policisté v Uherském Hradišti tvrdě zakročili proti muži, který šel s dítětem po ulici bez zakrytých dýchacích cest, se už zabývá státní policie. Postup dvojice strážníků vyvolal velkou kritiku, starosta města Stanislav Blaha ho označil za nepřiměřený a lidsky necitlivý, i když byl podle něj proveden podle předpisů. K incidentu se veřejně vyjádřil i jeden z jeho hlavních účastníků – zadržený otec a známý rapper.
12.03.2021 05:05 |

podobné články

Memorandum o využití bývalé věznice v Uherském Hradišti je podepsáno

 
Memorandum o využití bývalé věznice v Uherském Hradišti bylo dnes podepsáno poslední stranou, tedy předsedkyní Okresního soudu v Uherském Hradišti. V minulých dnech memorandum podepsali ministři financí Andrej Babiš, kultury Daniel Herman a spravedlnosti Robert Pelikán, dále generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu, hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák a starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. Návrh memoranda zpracoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).
07.09.2016 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22489 článků) , Daniel Herman (651 článků) , Daniel Herman (1126 článků) , Robert Pelikán (436 článků)

Strážníci v Uherském Hradišti tvrdě zpracovali muže s dítětem kvůli chybějící roušce: Postavili je mimo službu

 
Sociální sítě šokoval záznam, který byl natočen v Uherském Hradišti. Video, které trvá zhruba šestačtyřicet vteřin, ukazuje tvrdý zásah městských strážníků vůči muži v přítomnosti malého dítěte. Není jasné, co mu předcházelo.
11.03.2021 07:25 |

podobné články

Opravu chátrající věznice v Uherském Hradišti brzdí předsedkyně okresního soudu

 
ÚZSVM uvádí na pravou míru tvrzení nezařazené poslankyně Kateřiny Zelienkové a předsedkyně Okresního soudu v Uherském Hradišti Hany Kurfiřtové ohledně projektu revitalizace bývalého vězeňského areálu v Uherském Hradišti. Tedy projektu obnovy, který nastartoval ministr financí Andrej Babiš při své návštěvě v květnu tohoto roku.
05.12.2016 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22489 článků)

ÚZSVM převzal studii o využití areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti

 
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převzal od zpracovatele studii o využití areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti. Studii následně rozeslal ostatním stranám uzavřeného Memoranda o využití bývalé věznice v Uherském Hradišti.
09.12.2017 13:35 |

podobné články

ÚZSVM: Město, kraj a Ministerstvo kultury se dohodly na financování muzea totality v Uherském Hradišti

 
Na dnešním jednání ohledně areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti, kterého se účastnili zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), Ministerstva kultury, Ministerstva spravedlnosti, Okresního soudu v Uherském Hradišti, města Uherského Hradiště a Zlínského kraje, sdělili zástupci města, kraje i Ministerstva kultury podíl na financování výstavby a provozu Muzea totality.
17.03.2018 13:35 |

podobné články

Petice proti tvrdému zákroku policie: Lidé požadují omluvu strážníků a jejich propuštění

 
Na policejní zákrok, při němž městští strážníci v Uherském Hradišti zaklekli rappera Martina L., jenž neměl nasazenou roušku ani respirátor, před zraky jeho malého syna, reaguje také nová on-line petice s názvem: „Požadujeme VEŘEJNOU OMLUVU a PROPUŠTĚNÍ příslušníků městské policie v Uherském Hradišti, kteří provedli nepřiměřený zásah na otce s dítětem, které následně nechali samotné na ulici.“
11.03.2021 15:41 |

podobné články

Drsné zakleknutí kvůli roušce v Budějovicích: Policista skočil na mladíka jako hladový pes

 
Další incident s policií kvůli nenasazené roušce. Po sociálních sítích koluje video z náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Mladík si odmítl nasadit roušku, policisté ho zpacifikovali a zhruba dvě minuty drželi povaleného na zemi.
15.03.2021 10:41 |

podobné články

Nečekaný obrat: Trump nasadil roušku a pochvaluje si ji jako „skvělou věc“

 
Dlouho ji odmítal, ale přece ji vzal na milost. Řeč je o roušce a americkém prezidentu Donaldu Trumpovi, který si ochranu obličeje nikdy nechtěl nasadit – na rozdíl i od své dcery Ivanky, která už se v roušce na veřejnosti ukázala opakovaně. Ale pak přišla sobotní návštěva vojenské nemocnice Waltera Reeda na předměstí Washingtonu – sem nakráčel v roušce už i Trump, navíc ji pro určité příležitosti označil za „skvělou věc“.
12.07.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5733 článků) , Walter Reed (9 článků)

U věznice v Uherském Hradišti provokuje Kreml a rudá hvězda

 
Rudý nápis azbukou „Kreml“ a nad ním rudá hvězda se tyčí na několikapatrovém bytovém domě v Uherském Hradišti naproti objektu bývalé komunistické vazební věznice, jež se stala symbolem útlaku politicky nevhodných lidí v 50. letech. Starosta slovácké metropole Stanislav Blaha (ODS) považuje instalaci světelného nápisu i hvězdy za nepřípustnou a podal proti neznámému aktivistovi trestní oznámení na policii.
13.07.2020 19:40 |

podobné články

Vandal v Uherském Hradišti poškodil polský autobus

 
Autobus polského dopravce poškodil v pondělí večer v Sokolovské ulici v Uherském Hradišti neznámý vandal.
28.12.2010 15:55 |

podobné články

Lékaři začali stahovat výpovědi, problém je v Uherském Hradišti

 
Většina lékařů, kteří se připojili k mzdové protestní akci Děkujeme, odcházíme, v úterý v krajích stáhla výpovědi, další to udělají ve středu. Problémy jsou v nemocnici v Uherském Hradišti na Zlínsku, jejíž ředitel požaduje, aby si doktoři podali znovu žádost o přijetí do pracovního poměru. Lékaři s tím nesouhlasí.
22.02.2011 18:25 |

podobné články

Policisté v Uherském Hradišti přistihli 30 opilých dětí

 
Tři desítky opilých dětí přistihli policisté v noci na sobotu při kontrole restaurací a diskoték v Uherském Hradišti a okolí. Naměřili jim v mnoha případech i poměrně vysoké hladiny alkoholu, přesahují i 1,5 promile. Nejmladšímu z nich bylo 15 let.
26.06.2011 14:35 |

podobné články

Zloději šli v Uherském Hradišti po škodovkách!

 
Neznámí zloději se v Uherském Hradišti vloupali do šesti škodovek.
26.10.2011 13:55 |

podobné články

Holčička (3) vběhla v Uherském Hradišti pod kamion, má jen pár škrábanců

 
Tříletá holčička včera vběhla v Uherském Hradišti pod kamion a vyvázla bez zranění. Matce utekla na přechodu pro chodce.
29.05.2012 15:40 |

podobné články

Mana (ČSSD): Konec ledního hokeje v Uherském Hradišti?

 
Nemile mne překvapila informace, že se zastupitelé města Uherské Hradiště rozhodli nepodpořit hokejový klub ani do té míry, aby byly v Uherském Hradišti zachovány alespoň týmy mládeže.
29.09.2012 14:20 |

podobné články

V Uherském Hradišti společně zasedly česká a slovenská vláda

 
V Uherském Hradišti zasedly ke společnému jednání vlády České republiky a Slovenska. Na začátku schůze nabídl premiér Petr Nečas (ODS) všem ministrům slivovici. Vlády, které se v podobném formátu scházejí poprvé, by měly projednat vzájemnou spolupráci obou zemí a na závěr podepsat společné prohlášení. Ministři budou odpoledne jednat také ve slovenském Trenčíně.
29.10.2012 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9358 článků)

Metanolová aféra pokračuje, další otrávený leží v nemocnici v Uherském Hradišti

 
V nemocnici v Uherském Hradišti leží pacient s otravou metanolem. Jeho stav je stabilizovaný a podle mluvčího nemocnice není v přímém ohrožení života.
21.11.2012 16:10 |

podobné články

Tragická nehoda v Uherském Hradišti: Naklaďák srazil chlapečka (8)

 
K hrůzné nehodě došlo dnes kolem poledne v Uherském Hradišti. Plně naložený náklaďák tam srazil teprve osmiletého chlapečka. Ten nyní bojuje v nemocnici o život.
17.05.2013 15:15 |

podobné články