Článek

Strašná data o Praze: 300 tisíc neočkovaných, 11krát vyšší pravděpodobnost úmrtí, agrese vůči hygieně

 
Kvůli zhoršující se epidemické situaci a zpřísňujícím se opatřením svolal na dnešní ráno primátor Zdeněk Hřib jednání Krizového štábu Prahy. Ten projednal aktuální opatření i v souvislosti s blížícím se adventem a zabýval se kapacitou očkovacích a testovacích míst. Účastníci jednání se též seznámili s pokračováním pražské kampaně na podporu očkování.
19.11.2021 14:35 |

podobné články

Podobné články

Šokující statistika: U neočkovaných je 32krát větší pravděpodobnost, že na covid zemřou

 
O podzimní vlně covidu-19 se říká, že jde o epidemii neočkovaných. Odborníci nesčetněkrát varovali, že i když jsou mezi nakaženými také lidé po vakcinaci, jedná se právě o neočkované osoby, které končí na jednotkách intenzivní péče, ba i hůře - mezi oběťmi. Britský národní statistický úřad (ONS) uvedl, že u lidí bez očkování je až dvaatřicetkrát vyšší pravděpodobnost, že nákaze podlehnou, informoval list Daily Mail.
03.11.2021 05:20 |

podobné články

Cisco: V roce 2018 bude přeneseno 11krát více mobilních dat než v roce 2013

 
Do roku 2018 vzroste množství přenesených mobilních dat 11krát a dosáhne tak hodnoty 190 exabajtů za rok. Tento nárůst má na svědomí mimo jiné vytrvalý růst počtu mobilních připojení. Do roku 2018 by jich mělo být už více než 10 miliard, tedy asi 1,4krát více než lidí na zemi. Vyplývá to ze studie Cisco Visual Networking Index Global Mobile Data Traffic Forecast for 2013 to 2018.
19.02.2014 14:05 |

podobné články

Příští dávku očkování proti covidu dostanou lidé do nosu? Lékaři urgují vakcíny ve spreji

 
Dva vědci z Griffithovy univerzity v Queenslandu přišli s prohlášením, že podle nich by měla vzniknout vakcína proti covidu-19 v nosním spreji. Následně vysvětlili, proč se virem infikují i plně očkovaní lidé. Australští odborníci zároveň připojili výzvu, aby se lidé nechali očkovat. „U neočkovaných je 11krát vyšší riziko, že na covid-19 zemřou,“ varovali. Zprávu o vakcíně ve spreji přinesl list Daily Mail.
28.09.2021 14:25 |

podobné články

Těhotné ženy s covidem mají 59krát vyšší šanci, že skončí na JIPce, varuje nová studie

 
Experti z francouzské vysoké školy Université de Paris se během svého výzkumu zaměřili na rizika pro těhotné ženy, které se nakazí covidem-19. Podle závěrů jejich studie mají nakažené těhotné ženy 59krát vyšší pravděpodobnost, že s covidem-19 skončí hospitalizované na jednotce intenzivní péče. Je u nich i vyšší pravděpodobnost, že nákaze podlehnou, a to až 40krát, než těhotné, kterým se onemocnění vyhne, uvedl list Daily Mail.
01.12.2021 11:50 |

podobné články

19 mrtvých do 54 let. 570 nad 65 let. Oběti covidu-19 v ČR

 
Kamenem úrazu každé diskuze o covidu-19 jsou statistiky. Jednak je zde známá debata, zda někdo zemřel "s covidem" či "na covid", ale také srovnání počtu obětí chřipky s počtem obětí covidu a jiná srovnání. Velkým bodem sporu v diskuzi o covidu je i statistika úmrtí a jak vysvětlovat data v ní. Statistiky z krajských hygienických stanic nabízejí celkem jasný přehled, který ukazuje, že s nemocí umírají zejména senioři. A to až 11krát více, než lidé, kteří ještě na důchod nedosáhli.
07.10.2020 07:50 |

podobné články

V Praze je 311 tisíc neočkovaných, kteří neměli covid. Zájem o vakcínu stoupá

 
Magistrát si na základě rozhodnutí vlády, která chce zavést v České republice tzv. bavorský model, kdy neočkovaní budou mít zákaz vstupu na veřejné akce či do některých služeb, nechal vypracovat přehled, jaký je v Praze počet neočkovaných a těch, kteří nemoc covid-19 neprodělali. Podle dat  Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) se jedná o 311 tisíc lidí starších 16 let. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) kvůli zpřísnění epidemických opatření předpokládá zvýšený zájem o očkování.
19.11.2021 16:15 |

podobné články

ČSÚ: Účinky záření na lidský organismus

 
Pravděpodobnost úmrtí na rakovinu je v běžné populaci 25%. Pokud by byl člověk vystaven ozáření 100 mSv, pravděpodobnost úmrtí statisticky vzroste na 25,5 %.
16.09.2015 17:01 |

podobné články

Lidé, kteří žijí ve znečištěném prostředí, mají větší pravděpodobnost úmrtí na koronavirus

 
Američtí odborníci z T. H. Chan School of Public Health při Harvardově univerzitě přišli s novou studií, která poukazuje na to, že pacienti nakažení novým typem koronaviru, kteří před vypuknutím epidemie žili v oblastech s hodně znečištěným ovzduším, mají větší pravděpodobnost úmrtí na tuto infekci než ti, kteří žijí v čistším prostředí.
10.04.2020 11:15 |

podobné články

Vojtěch: Covid je epidemie neočkovaných. A šéf statistiků nastínil černý scénář pro podzim

 
Epidemie covidu-19 se v ČR podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) stala epidemií neočkovaných. Podle dat o šíření nákazy za říjen tvoří 74 procent pozitivně testovaných a 63 procent hospitalizovaných. Pokud by se proočkovanost zvýšila, bylo by možné zrušit „třeba zítra“ všechna protiepidemická opatření, řekl dnes ministr na tiskové konferenci. V tomto nebo příštím týdnu podle predikce, kterou představil ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek, se celá ČR dostane na incidenci 300 případů nákaz koronavirem týdně na 100 000 obyvatel..
26.10.2021 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1725 článků) , Adam Vojtěch (1337 článků)

Větší akce budou muset organizátoři hlásit hygieně

 
Akce nad tisíc účastníků budou muset organizátoři od 19. července nahlašovat krajské hygieně. Rozhodla o tom v pondělí vláda. Po jejím jednání o tom informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).
12.07.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1725 článků) , Adam Vojtěch (1337 článků)

To je humus! Inspektoři zavřeli prodejnu ve Volarech kvůli katastrofální hygieně

 
Tak v téhle prodejně nakupovali zřejmě jen silné žaludky! Inspektoři totiž v jedné z prodejen ve Volarech zjistila vážné nedostatky v hygieně. U pečiva i ovoce se zeleninou byl myší trus, v zázemí prodejny pak dokonce pobíhala živá myš!
23.08.2013 16:20 |

podobné články

Japonci zavedli toaletní papír na mobily

 
Japonci jsou pověstí svou pečlivostí a vztahem k přísné hygieně. Kde jinde by si tak mohli vzít k srdci výzkumy mikrobiologů z posledních let, kteří prokázali, že displeje chytrých telefonů jsou zaneřáděnější koprofilními (pocházejícími z výkalů) bakteriemi než prkénka veřejných toalet. Proto právě v Japonsku zavedli na veřejných toaletách papír určený nejen k lidské hygieně, ale také k dezinfekci mobilu.
02.01.2017 16:00 |

podobné články

Nemocné na hygieně často odmítli, stali se roznašeči. Opravdu drsné příběhy českých „stopařů korony“

 
Odhalit od jednoho nakaženého další a další. O to se snaží pracovníci protiepidemických oddělení z územních pracovišť krajských hygienických stanic. Při větší představivosti je lze označit za detektivy či stopaře přenosu nemoci Covid-19. Když uslyšíte pojem trasaři, jste doma. Při dalším z větších uvolnění vládních omezení se Parlamentní listy rozhodly popsat tuto skoro neviditelnou práci a některé případy roznašečů. Skoro všechny mají něco společného. Na hygieně je odmítli.
08.06.2020 18:10 |

podobné články

Chodili spolu. On měl covid, udal ji hygieně. Její rodiče zuřili. Ale proč? Prymula se zblázní

 
„Nikoho jsem hygieně neudala, nejsem bonzačka. Půjčím si psa od sousedů a fízlové mi můžou políbit prdel. Dneska se zastavím, jo? V práci řádí covid, tak mě poslali domů.“ Tak popisuje novinář Ivan Motýl, jak lidé obcházejí nařízení a zákazy na Ostravsku. Pomůže snad už jen stanné právo, v Čechách se prý covid nebere vážně, i když jde o život. A není sám, kdo má takové zkušenosti.
28.10.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2223 článků)

Bulvární Sedmička zvyšuje náklad na 300 tisíc, prodává v průměru 122 tisíc kusů na vydání

 
Vydavatelství Empresa Media oznámilo, že zvyšuje tištěný náklad bulvárního týdeníku Sedmička na 300 tisíc kusů. Podle údajů vydavatele totiž zájem o titul stoupá číslo od čísla: prvního vydání se prodalo 93 tisíc výtisků, druhého 110 tisíc, třetího 124 tisíc a čtvrtého téměř 171 tisíc, tedy v průměru 122 tisíc kusů na jedno číslo.
11.09.2012 16:00 |

podobné články

Jak by se vám líbilo dotovat pochod hrdosti neočkovaných? Ať si každý pochoduje za své, vzkazuje předseda Svobodných

 
O víkendu vrcholil v centru Prahy jedenáctý ročník festivalu Prague Pride, jehož cílem je prosazování tolerantní občanské společnosti, bojovat proti homofobii a zvyšovat povědomí veřejnosti o LGBTQ+ komunitě v Česku. Prague Pride získal od pražského magistrátu dotaci ve výši 650 tisíc korun. K tomu se vyjádřil předseda Svobodných Libor Vondráček. „Jak by se vám líbil pochod hrdosti neočkovaných?“ ptal se na sociální síti. Ti jsou podle něj dnes opravdu reálně a citelně diskriminováni státem.
09.08.2021 15:30 |

podobné články

Rusko hrozí: Útok na syrskou základnu byl aktem agrese a bude mít důsledky

 
Rusko odsoudilo americký útok na základnu syrského letectva, při němž zemřelo 16 lidí včetně 9 civilistů. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov ho označil za „akt agrese vůči svrchovanému státu“, který „nevyhnutelně povede k negativním důsledkům“. Západní země oproti tomu bombardování schválily jako přiměřený vzkaz, který má Sýrii od dalších útoků na civilisty odradit.
07.04.2017 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3690 článků)

GTS ukázala, jak na Big Data

 
Telekomunikační operátor a poskytovatel ICT služeb a datových center GTS Czech (GTS) připravil na konci září pro své zákazníky seminář na téma Data Governance a Big data. Šedesát návštěvníků z více než třiceti firem se seznámilo s problematikou Big Data a právní regulace Data Governance, včetně praktických příkladů práce s daty ve společnosti Tesco. Součástí semináře bylo i představení nové služby GTS Databáze jako služba.
30.09.2014 19:10 |

podobné články

Ta data nejsou moje, říká profesor Dušek. Rodiče na něj ale dávají trestní oznámení

 
Nad šéfem ÚZIS Ladislavem Duškem se stahují mračna. Iniciativa brojící za návrat dětí do škol na něho podala trestní oznámení. Důvodem prý byla „zkreslená a nadsazená data“ týkající se testování dětí ve školách, které měl Dušek přednést v dolní komoře Parlamentu. Podle iniciativy data tak mohla přispět k chybnému rozhodnutí poslanců o prodloužení testování ve školách. Šéf statistiků pochybení ale odmítá. „Ta data nejsou moje,“ hájí se s tím, že šlo pouze o primární neočištěná data. Sám je totiž podle svých slov zastáncem návratu dětí do škol, i po prázdninách.
08.07.2021 09:20 |

podobné články