Článek

„Strašidelný.“ Novináře a experty před českým předsednictvím děsí zprávy týkající se Fialovy vlády

 
O novém kabinetu Petra Fialy (ODS) začínají vycházet najevo nepříjemné zprávy mapující jazykové znalosti nových ministrů, které jsou i přes blížící se předsednictví Česka v Evropské unii u některých z nich na ne zrovna dobré úrovni. Pro jednání uvnitř unie to bude podle poradce evropských Zelených Františka Nejedlého, znalého poměrů v europarlamentu, nemalý problém. Vyjevil, že „strašidelná“ je kromě potřeby tlumočníka i jiná skutečnost. Na sociálních sítích poté padlo rovněž přirovnání k bývalé ministryni financí Aleně Schillerové. Budou se smát i ministrům v téhle vládě? ptá se novinářka.
27.12.2021 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3918 článků)
Podobné články

Ministr Zaorálek: Hlavním cílem je nyní pokračovat v pomoci a podpoře zemím Východního partnerství

 
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se ve dnech 21. a 22. dubna 2016 v Lotyšsku v Jurmale zúčastnil zasedání ministrů zahraničních věcí zemí Visegrádské skupiny, severských a baltských zemí, tzv. NB8 zahrnující Dánsko, Finsko, Norsko, Island, Švédsko a Estonsko, Litvu, Lotyšsko. Jednalo se v pořadí o čtvrté každoroční zasedání v tomto formátu, letos organizované českým předsednictvím ve Visegrádské skupině a lotyšským předsednictvím ve skupině NB8.
24.04.2016 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2839 článků)

Češi předají Švédům s předsednictvím také tři nedodělky

 
Švédsku po převzetí předsednictví EU zůstanou po Česku resty. Ministr pro evropské záležitosti Štefan Füle ve středu uvedl, že Švédům zanedlouho s předsednictvím předá také tři nedodělané úkoly. Švédi budou muset dotáhnout do konce volbu šéfa Evropské komise, otázku rozšíření EU o Chorvatsko a posilování vztahů s novou administrativou USA.
24.06.2009 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Štefan Füle (104 článků)

„Sendvičová generace“ děsí experty. Pětinu Čechů svírají povinnosti, dočkají se pomoci?

 
Dva miliony seniorů a k nim dva miliony pečujících - taková je nynější bilance, která děsí experty. Pečující jsou totiž z 80 procent z řad rodinných příslušníků a spadají tak do tzv. sendvičové generace. Tedy mezi lidi, kteří pendlují mezi dětmi, prací a svými starými rodiči - popřípadě postiženým členem rodiny. Tito lidé jsou na to většinou sami a kvůli svému namáhavému režimu se stávají izolovanými od společnosti. Pomoci by jim mohla rozvinutější sociální péče. Na tom už pracuje projekt institutu Diakonie Pečuj doma, který od července slibuje sedm nových poradců pro pečovatele. Pomáhat můžou jak s tím, jak si zažádat o příspěvek, tak i s tím, jak vše psychicky zvládnout.
07.07.2020 05:25 |

podobné články

Je to vyjádření zbabělce. Zálom rozcupoval plány Fialovy vlády. Pekarová? Jen deklarace poslušnosti

 
„Naprosto odmítám představu premiéra Fialy, že evropská zelená politika je pro nás výzvou a představuje cestu k inovacím. Je to vyjádření zbabělce, který ví, že nemůže jinak,“ řekl po prostudování programového prohlášení nové vlády Luboš Zálom, místopředseda Svobodných, který však zároveň od Fialovy vlády nic neočekává, protože jen pár hodin poté, co získala důvěru ve Sněmovně, naznačuje zvyšování daní. „Ti, kdo očekávali nějakou systémovou změnu, po éře Babišova agrobolševismu, budou zklamáni. Zásadní slib spočíval vlastně jen v tom, že ze scény zmizí Babiš. Vše ostatní byly jen vágní proklamace,“ domnívá se Zálom.
17.01.2022 09:50 |

podobné články

Beženci napadli v táboře experty včetně Čecha. Řecká policie prý přihlížela

 
Pořádné řecké drama se odehrálo v uprchlickém táboře Moria, kde měl rozlícený dav napadnout během nepokojů také experty z Evropské unie. Byl mezi nimi i jeden Čech, uvedlo nyní Právo, které na incident poukázalo. Tvrdí přitom, že řecká policie nezasáhla a nechala experty napospas migrantům. Pomohl prý až Frontex. Naštvalo to i českého ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD).
15.05.2016 09:55 |

podobné články

Prasklé boláky Fialovy vlády. Chyba, chyba a nesmysl. Bobošíková jen žasla

 
Moderátorka Jana Bobošíková a analytička Hana Lipovská ve své relaci Aby bylo jasno podrobily důkladné analýze programové prohlášení Fialovy vlády. Výsledná zjištění nejsou vůbec potěšující – vláda tímto dokumentem prý prokázala, že naprosto pohrdá občany. Předložila text plný chyb, nesplnitelných slibů a navíc vydává za své Babišovy plány. Podívejte se sami na konkrétní rozpory slov a činů.
12.01.2022 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (796 článků)

Petra Janů promluvila poprvé po smrti manžela: Bylo to strašidelný

 
Hvězda české popmusic Petra Janů  (59) má za sebou nejtěžší období svého života. Osud k ní na sklonku loňského roku rozhodně nebyl milosrdný. Šestnáctého prosince totiž po rok trvající nemoci zesnul její manžel, producent Michal Zelenka. Petra se sice z jeho smrti už oklepala, ale přesto ve své první zpovědi po pohřbu manžela tvrdí, že by už nikdy nic podobného nechtěla zažít. „Loňský rok byl strašidelný,“ prozradila.
10.01.2012 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Petra Janů (479 článků) , Michal Zelenka (71 článků) , Petr Zelenka (131 článků)

Reflex se pustil do kritiky.Okamura, to je černá můra, napsal

 
Redaktor Reflexu už v úvodu představil Tomia Okamuru jako „podnikatele a vypravěče nejhorších vtipů na světě.“ Zúčastnil se jeho mítinku v ostravském Viva centru a byl to pro něj prý strašidelný zážitek. Natolik strašidelný, že česko- japonskému podnikateli a kandidátovi do Senátu věnoval již svůj druhý text.
21.06.2012 11:15 |

podobné články

Tarantino: Rád bych natočil opravdu strašidelný horor jako Vymítač ďábla

 
Osmý film Quentina Tarantina Osm hrozných právě běží v kinech. Režisér se již dříve svěřil, že po natočení desátého filmu skončí. Filmař si vyzkoušel řadu žánrů od krimi přes western. V rozhovoru pro web Time Out přiblížil, jaké další žánry by ho zajímaly. Rád by natočil gangsterku z 30. let 20. století. "Chci dělat něco současného, kde můžu mít postavu, která sedne do auta a zapne rádio. Pak můžu mít cool střihovou montáž řízení. A kdybych měl všechen čas světa, moc rád bych natočil velmi, velmi strašidelný horor jako Vymítač ďábla," řekl Tarantino. Dodal, že jeho smysl pro humor by děsuplnost mohl snížit a že to asi nebude vhodná investice jeho času a talentu.
08.01.2016 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Quentin Tarantino (255 článků)

Babiš (ANO): Prvních 100 dní Fialovy chudoby

 
Komentář na facebookovém profilu k prvním 100 dnům Fialovy vlády.
27.03.2022 19:10 |

podobné články

Udženija o Redlově skupině: My jim tady v Praze říkali „Zlínská parta“. A vědělo se o nich dlouho

 
Kauza kolem bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka si vyžádala personální změny v hnutí STAN i ve vládě. STAN hledá nového ministra školství za Petra Gazdíka a šéf hnutí Vít Rakušan čelí výzvám k odchodu z postu ministra vnitra. „Už žádný hon na čarodějnice, ale chladnou hlavu,“ uvedla v pořadu Interview ČT2 starostka Prahy 2 a zastupitelka Prahy Alexandra Udženija z ODS, která varuje před destabilizaci vlády před českým předsednictvím v Radě EU.
20.06.2022 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1197 článků) , Petr Gazdík (1186 článků) , Vít Rakušan (505 článků)

eXperimentální kuchyně Ládi Hrušky: Komunistický fialový salátek (za pár kaček)

 
Fronty na toaleťák, banány a mandarinky. Řeznictví vybílené jako v Řecku po krizi, gumové rohlíky atd. atd. Takové vzpomínky na krámy za komunismu mám aspoň já. Nebudu tady řešit, jestli jsme se měli nebo neměli lépe, ale co jsem měl rád, byl fialový komunistický salát. Jako děcko mě fascinovala ta barvička, zelí mi normálně nešmakovalo, ale tenhle barevnej salátek s majonézovo-sladko-kyselou vyváženou chutí mě prostě dostával. A pozor! Byl paradoxně nejlevnější ze všech, co měli za ušmudlaným sklem na pultu!
04.08.2015 17:46 |

podobné články

Ochutnejte fialový chřest!

 
Je zdravý, hubne se po něm a patří mezi afrodiziaka! Řeč je o chřestu, který se v těchto dnech sklízí v Hostíně u Vojkovic na Mělnicku. Kromě zeleného a bílého tam začali nově pěstovat i fialový.
28.05.2018 12:10 |

podobné články

Nadpozemské proměny Cardi B v Paříži: Zlatá maska, rudá upírka a fialový mimozemšťan!

 
Zpěvačka Belcalis Almanzarová (28), známá spíše pod svým pseudonymem Cardi B, patří mezi celebrity, které na ulici opravdu nepřehlédnete. Vždy se totiž obléká do modelů, co zaujmou na první pohled. Na týdnu módy v Paříži působila jako fialový přelud!
12.10.2021 12:05 |

podobné články

Babiš hledá experty do vlády. Stropnického asi přesadí, zmínil i Klause ml.

 
Šéf ANO Andrej Babiš se po neúspěších ve vyjednávání s dalšími stranami ve Sněmovně soustředí na myšlenku menšinové vlády. V ní by zasedli ministři za ANO a odborníci, představuje si. V pondělí na Facebooku upřesnil, že hledá experty do resortů školství, průmyslu a obchodu, ale i na obranu. Tu měl přitom doposud „pod palcem“ Martin Stropnický. Jenže ten by se mohl stěhovat na novou adresu.
30.10.2017 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Martin Stropnický (1896 článků)

Fischer se ujímá i českého předsednictví unii. Bude jednat s Barrosem

 
Předseda úřednické vlády Jan Fischer se ujímá i agendy související s českým předsednictvím EU.
05.05.2009 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1768 článků)

Kalousek vrací úder. Proklepne si Vondru

 
Ministr financí Miroslav Kalousek poslal hloubkovou kontrolu na Úřad vlády. Kontroloři mají podle informací Hospodářských novin jednoznačné zadání: zaměřit se na výdaje, které souvisely s českým předsednictvím Evropské unii, píše deník ve středečním vydání.
20.10.2010 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7596 článků)

Návrh poslanců: Na zakázku ProMoPro by si měl posvítit NKÚ

 
Sněmovní petiční výbor chce, aby Nejvyšší kontrolní úřad prověřil kvůli případu údajně předražené zakázky pro firmu Promopro hospodaření úřadu vlády. Soustředit by se měl hlavně na výdaje související s českým předsednictvím Evropské unii.
18.04.2011 16:00 |

podobné články

Vondrův člověk obelhával veřejnost tvrzením o exkluzivitě Promopra

 
Šéf mocného Úřadu dohledu nad akvizicemi ministerstva obrany František Nadymáček, kterého si ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) přivedl na obranu, dva měsíce před českým předsednictvím EU obelhával veřejnost tvrzením, že firma Promopro získala megazakázku na technické zajištění předsednictví bez veřejné soutěže proto, že má exkluzivitu v Kongresovém centru Praha (KCP) a nikdo jiný není schopen audiovizuální zakázku pro stát zvládnout.
24.02.2011 04:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1347 článků)