Článek

Strana LIDEM se začala rozpadat

 
Po středečním hlasování o důvěře Rusnokově vládě, kterou předsedkyně LIDEM Karolína Peake svým odchodem ze Sněmovny nepřímo podpořila, zatímco zbylí poslanci LIDEM hlasovali proti důvěře, se strana začala rozpadat. Důvodem však není obrat Peake, ale fakt, že poslanci svůj hlas proti Rusnokově vládě nekonzultovali s členskou organizací.
08.08.2013 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)
Podobné články

Helikoptéra záchranářů se začala rozpadat ještě ve vzduchu

 
Opravdové štěstí v neštěstí měli brazilští záchranáři, kteří vyrazili ve čtvrtek na záchrannou misi helikoptérou. Jejich stroj se roztřásl jako divoká mula a začal se ještě ve vzduchu rozpadat. Naštěstí to bylo jen kousek nad zemí a havárie se obešla bez obětí.
24.02.2012 11:40 |

podobné články

EU se prý začala rozpadat. Už je toho vážně moc

 
Britský deník The Express tvrdí, že se Evropská unie začíná rozpadat. Své tvrzení dokládá vzájemným hašteřením mezi jednotlivými členskými státy EU a jejich rozdílným pohledem na řešení migrační krize, ale také narůstající agresivitou uprchlíků.
01.03.2016 07:25 |

podobné články

Horor na palubě: Letadlu se za letu začal rozpadat motor

 
Pasažéři letu z metropole Santiago de Chile do jihochilského města Copiapo si prožili opravdový horor. Během letu se jim totiž začal rozpadat motor. Cestující, který seděl u křídla, děsivý moment dokonce natočil.
17.10.2015 22:55 |

podobné články

Už je to tady! Strana LIDEM se hroutí

 
Strana LIDEM, v jejímž čele dosud stála Karolína Peake, se začíná rozpadat. Děje se tak v důsledku středečního hlasování o důvěře pro vládu Jiřího Rusnoka. Členové stranu začali opouštět a obviňují poslance, že hlasovali v rozporu s vůlí členské základny, píší Novinky.cz.
08.08.2013 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Okamuro, ty lžeš! A poneseš následky za spolupráci s Adamem B. Bartošem, uvádí strana, která se pyšní smlouvou s Marine Le Penovou

 
Občanská konzervativní strana (OK strana) se na svém facebookovém profilu vyjádřila k pochybnostem o členství českých stran v evropském politickém Hnutí pro Evropu národů a svobod (MENF) pod vedením Marine Le Penové a francouzské Národní fronty. Jak uvedla, diskutovalo se pouze o přistoupení hnutí Svoboda a přímé demokracie (SPD). „Pakliže tedy nějaký český politik či strana tvrdí, že jsou členy MENF a není to OK strana, jednoduše sprostě lžou,“ píše OK strana.
27.07.2015 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Adam Svoboda (12 článků)

Propad zemanovců, Bobošíkové a neofašistů je pozitivní, pochvaluje si bývalý Havlův muž

 
ROZHOVOR Machiavellistické tahy Miloše Zemana nejsou příliš účinné. Koalice ČSSD, ANO A KDU-ČSL sice vznikne, ale za dva až tři roky se začne rozpadat. Je dobře, že se Strana zelených dostala nad tři procenta a bude mít finance na další fungování, protože zelení jsou v zemi potřeba. Takhle se dívá na současnost Vladimír Hanzel, bývalý ředitel sekretariátu prvního českého prezidenta Václava Havla.
23.11.2013 08:07 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4914 článků) , Miloš Zeman (21251 článků)

Ve Skřípově se začala rozpadat úplně nová silnice

 
S nevšední reklamací se musejí vypořádat silničáři z Prostějovska.
22.03.2010 19:25 |

podobné články

Nešikovná babička: Inspirovala se Mr. Beanem? Zničila umělecké dílo!

 
Freska Ježíše s trnovou korunou zdobila zeď kostela ve španělském městě Borjanos déle než 120 let. Když se začala kvůli vlhkosti rozpadat, rozhodla se pravidelná návštěvnice svatostánku (80), že ji sama zrestauruje. Jenže skončilo to katastrofou.
25.08.2012 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Mr. Bean (51 článků)

Už sebou smrtelně škubou. Čtěte, co prý ještě čeká Nečasovu vládu

 
Bude si chtít nepopulární vláda Petra Nečase v posledním roce před volbami napravit reputaci? Významní a zasvěcení bývalí členové ODS naznačují, co nás čeká. Podle exministra financí Vlastimila Tlustého se rozpadem koalice v Praze začala rozpadat i vládní koalice. „Očekával bych nějaké škuby umírající kobyly,“ nevylučuje však, že se vláda ještě pokusí o nějaké kroky na vylepšení své image.
24.05.2013 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (227 článků) , Petr Nečas (9276 článků)

Primátor Zlína: Václava Havla si vážím především za jeho lidský přístup

 
5. října by Václav Havel oslavil své 79. narozeniny. Jak na něj vzpomíná Miroslav Adámek (STAN)? A jak vnímá iniciativu k přejmenování města po prvním českém prezidentovi? Spolupráce na magistrátě se v uplynulém volebním období začala již po roce rozpadat. Jak si nyní vede současná koalice? A na co nového se mohou ve Zlíně občané těšit? Nejen to zajímalo naši redakci.
08.10.2015 11:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4914 článků) , Miroslav Adámek (68 článků)

Filip (KSČM): Evropa se rozpadá!

 
Evropská unie se začala rozpadat jako domeček z karet. A to přímo nám všem před očima.
25.02.2016 06:35 |

podobné články

Praskla jí zeď: 13 let platí pojistku, teď jí nic nedají!

 
Už 13 let platí Herta Jančarová (84) pojistku na škody v domácnosti. Když se jí v bytě začala rozpadat zeď, pojišťovna odmítla zaplatit za opravu. Prý se na prasklou zeď její pojištění nevztahuje.
13.10.2016 12:15 |

podobné články

Strana Karolíny Peake se bude jmenovat LIDEM. Logo ještě hledá

 
Nová strana zakládaná kolem vicepremiérky Karolíny Peake se bude jmenovat LIDEM. Název vychází ze spojení slov „liberální demokraté“ a navrhl ho jeden z příznivců vznikající partaje na Facebooku. Strana ve čtvrtek zároveň vyhlásila soutěž na vytvoření nového loga.
03.05.2012 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Strana Peake LIDEM dostala peníze od neprůhledné firmy

 
Nejmenší vládní strana LIDEM, která nekandidovala ani v krajských, ani v senátních volbách, zřejmě sbírá síly na volby do sněmovny a šetří. Bez peněz přitom není. Deník informuje o tom, že strana vicepremiérky Karolíny Peake dostala dar dva miliony korun od firmy stojící na anonymních akciích. Ty by přitom sama Peake chtěla zrušit.
23.10.2012 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Nová strana Karolíny Peake ponese jméno LIDEM

 
AKTUALIZOVÁNO. Politické uskupení Karolíny Peake a "odpadlíků" z VV se bude jmenovat LIDEM. ČTK to potvrdily dva zdroje z nově vznikající strany. Platforma vzápětí vydala i oficiální tiskovou zprávu. Uskupení má také registrovanou internetovou doménu www.lidem.cz, jejímž držitelem je manžel vicepremiérky Charles Peake, vyplývá ze záznamu na webu doménového správce CZ.NIC. Budoucí politická strana také vyhlásila soutěž na nové logo.
03.05.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Strana LIDEM zveřejnila programové priority, spustí web

 
Politická strana LIDEM dnes zveřejnila své programové priority. Chce stavět na slušnosti a svobodě jednotlivce. ČTK to sdělil mediální zástupce strany Miloš Skácel. Uskupení zformované okolo vicepremiérky pro boj s korupcí Karolíny Peake dnes plánuje také spustit provizorní verzi svého webu na adrese www.lidem.cz.
08.06.2012 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

LIDEM v případě odchodu Dobeše vytáhnou eso z rukávu. Mají nového nástupce

 
Vládní strana LIDEM chce, aby v případě odchodu ministra dopravy Pavla Dobeše (LIDEM) z funkce kvůli problémům s registrem vozidel obsadil post člověk, kterého strana navrhne. Dnes to řekla její šéfka Karolína Peake. Podle ní by měl Dobeš za opakované kolapsy systému převzít osobní odpovědnost. Případnou nominaci konkrétního člověka by projednával přípravný výbor strany.
25.07.2012 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Strana LIDEM byla přijata mezi evropské liberální demokraty

 
Politická strana LIDEM byla dnes přijata do Evropské federace liberálních, demokratických a reformních stran (ELDR), která sdružuje podobně zaměřená politická uskupení. Přihlášku do ELDR podali liberální demokraté v září. Podle předsedkyně Karolíny Peake je členství v evropské federaci liberálních stran pro LIDEM zdrojem informací a podpory.
09.11.2012 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Nečas nechce Vacka ministrem dopravy, LIDEM zváží setrvání ve vládě

 
Robert Vacek, náměstek vicepremiérky Karolíny Peake (LIDEM), se nakonec nestane novým ministrem dopravy po Pavlu Dobešovi, jak původně nejmenší vládní strana plánovala. Nominanta LIDEM odmítl premiér Petr Nečas (ODS). Peake naznačila, že její strana zváží setrvání ve vládní koalici.
15.11.2012 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9276 článků) , Karolína Peake (1613 článků)