Článek

Strach z kamenování a útlaku žen. „Zemřeme potichu,“ pláče afghánská dívenka kvůli Tálibánu

 
Poté, co Tálibán obsadil metropoli Kábul a vyhlásil konec války v Afghánistánu, se množí obavy o osud žen a dívek pod vládou tohoto radikálního islamistického hnutí. Ženy si již v minulosti zakusily, co to znamená žít pod vládou Tálibánu. Veřejné popravy, kamenování za cizoložství, bičování, zákaz práce ženám, nikáby zahalující celá těla s tenkým průzorem na oči... Ženy v Afghánistánu se nyní obávají ze značné ztráty svých svobod. Dokládá to i video, které rezonuje na twitteru, S plačící holčičkou s obavami, že na Afghánkách světu nezáleží.
16.08.2021 18:50 |

podobné články

Podobné články

První afghánská starostka čekala na smrt: Útěk před Tálibánem za sedadly u nohou rodiny!

 
Aktivistka za práva žen a jediná bývalá afghánská starostka Zarifa Ghafariová se bezpečně dostala do Německa. Po několika dnech strávených skrýváním před vztekem Tálibánu se jí podařilo do země uprchnout přes Pákistán a Turecko. Podle Ghafariové za ovládnutí Afghánistánu extremisty mohou i jeho občané. „Nikdy se jednotně neozvali proti Tálibánu.“
27.08.2021 05:10 |

podobné články

OBRAZEM: Jak vypadají obyvatelé Melrose Place po dvaceti letech

 
Je to už dvacet let, co se do bytového komplexu s bazénem v Melrose Place nastěhovali první obyvatelé a diváci začali sledovat jejich osudy. Beverly Hills pro dospělé bylo populární a natáčelo se sedm let. V roce 2009 se televize rozhodla vrátit seriál na obrazovky i s řadou původních herců. Většina se od první série příliš nezměnila. Další články k tématu: Milenci z Melrose Place se nevezmou, Locklearová zrušila zásnuby Milenci z Melrose Place se zasnoubili, Locklearová si vezme Wagnera V Melrose Place vládnou minišaty, hvězdy seriálu se sladily Do Melrose Place se nastěhují sexy nájemníci, mrcha Amanda zatím chybí Lisa Rinna z Melrose Place v Playboyi: zcela do naha v 46 letech
07.08.2012 01:05 |

podobné články

Osobnosti: Lisa Rinna (28 článků)

Vědci ze slin a moči poznají, kdy zemřeme! Gen objevili omylem

 
Američtí výzkumníci zkoumali geny kvůli Parkinsonově a Alzheimerově chorobě, místo toho našli gen, který ovládá naše biologické hodiny a dá se podle něj určit, kdy zemřeme. Ten se dá zjistit odběrem slin a prozkoumáním DNA.
20.11.2012 06:40 |

podobné články

Strach o dcery, brutalita a výprasky na ulicích. Ženy promluvily o rostoucím útlaku Tálibánu

 
Lidé žijící mimo Kábul denně shání pitnou vodu a jídlo, ulice jsou vyprázdněné a ve městech panuje strach. Zpravodajský server CNN vyzpovídal tři dvacetileté ženy, které popsaly život pod nadvládou Tálibánu a důsledky náhlé drastické změny ve vedení státu. V městech Kundúz a Herát lidé denně přihlíží násilí a brutalitě.
21.08.2021 05:05 |

podobné články

„Do hodiny zemřeme,“ řekla zdravotní sestra poté, co exmilenci a sobě píchla jed místo očkování!

 
„Do hodiny zemřeme!“ sdělila bývalému příteli Šárka G. (56) poté, co oběma aplikovala údajné očkování proti tetanu. Ve skutečnosti ale oběma píchla prudký jed na bázi kurare.
18.12.2015 19:30 |

podobné články

V Afghánistánu zmasakrovali bojovnici (†29) za práva žen. Bála se Tálibánu, říká zdrcená sestra

 
Devětadvacetiletá afghánská bojovnice za ženská práva a další tři ženy byly minulý týden zastřeleny v severoafghánském městě Mazáre Šaríf. Podle agentury AFP to dnes potvrdilo islamistické hnutí Tálibán, které Afghánistán nyní ovládá. V souvislosti se smrtí žen byli zatčeni dva podezřelí, uvedl mluvčí Tálibánu.
06.11.2021 18:55 |

podobné články

Šéf českých muslimů Abbas, který hájil kamenování: Ženu jsem ještě nebil!

 
Bránil kamenování žen a právo šaría by chtěl zavést i v Evropě. Přesto však sám ženu zatím nikdy neuhodil. Šéf českých muslimů Muhamed Abbas to řekl v pořadu Vaše téma serveru TN.cz, který ho vyzpovídal.
15.01.2015 20:31 |

podobné články

Šéf muslimů v Česku promluvil: Kamenování je v pořádku!

 
Podřezávání zajatců ne, kamenování ano. „To napsal Bůh,“ hájil islám pro iDnes šéf Muslimské unie v ČR Mohamed Abbas, který je přesvědčen, že se senátor Tomio Okamura (ÚSVIT) dopustil trestného činu.
06.01.2015 05:06 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2754 článků)

"Zúčastnil jste se někdy kamenování?" zeptal se redaktor Aha! šéfa českých muslimů. Jeho reakce vás zarazí…

 
Šéf Muslimské unie v ČR Muhamed Abbás (50) několikrát popudil Čechy svými výroky ohledně islámského práva šaría a kamenování, které je prý trestem od Boha. Poslední rozruch vzbudil ve čtvrtek v televizním pořadu ČT Hyde Park. Tento rozhovor deník Aha! pořídil těsně před útoky na Francii. Na některé otázky však Abbás odmítl odpovědět.
10.01.2015 12:06 |

podobné články

Skandální vystoupení šéfa muslimů v Česku: Kamenování je správné!

 
Šéf Muslimské unie v Česku Mohamed Abbás poslední dny v televizi obhajuje kamenování i nižší postavení ženy. A po masakru v pařížské redakci přidal i myšlenku, že za vším stojí jakési tajné služby!
10.01.2015 15:11 |

podobné články

IS popravuje jako na běžícím pásu: Bude kamenování a házení ze střechy normální i v Česku?

 
Islámský stát vypustil do světa další nahrávky odporných poprav, které provádějí na svém území. Každý, kdo se teroristům zprotiví, zemře! Kamenování, ukřižování nebo shození ze střechy - přinesou tyto zvyky i do Evropy?
17.01.2015 19:31 |

podobné články

Nepřipojím se k všeobecnému kamenování Prymuly, oznámil šéf Sněmovny Vondráček

 
Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) před kamerami České televize prohlásil, že se odmítá zapojovat do kamenování končícího ministra zdravotnictví za hnutí ANO Romana Prymuly. Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) nešetřil ani vládu, ani Prymulu. Ministr Prymula napřed kritizoval mladé lidi, a pak si udělal vlastní party ve vyhlášené kmotrovské restauraci na Vyšehradě, vypálil Vondra.
24.10.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1319 článků)

Afghánské jednotky dobyly zpět část Kundúzu. Taliban to popírá

 
Afghánská armáda prý dobyla zpět část města Kundúz, kterého se v pondělí zmocnili bojovníci Talibanu. Ve čtvrtek o tom informovala agentura Reuters, ale neuvedla podrobnosti. Mluvčí Talibanu zprávu popřel a tvrdí, že islamisté stále ovládají celé město. 
01.10.2015 08:20 |

podobné články

Tálibán ženám slibuje, že nepošlape jejich práva: Podle odborníka na propagandu naděje je, ale...

 
Rychlý postup Tálibánu a následné převzetí moci v Afghánistánu šokovaly celý svět. Tisíce lidí se snaží uprchnout ze země a někteří raději riskují svůj život tím, že se pokouší utéci na podvozcích letadla jen, aby se znovu neocitli v zemi vedené radikálním hnutím. O svůj osud se bojí zejména ženy, které si v průběhu dvaceti let, kdy Tálibán nebyl u moci, vydobyly postavení ve společnosti. Tálibánci však ženám slibují, že budou ctít jejich práva. Je tedy možné, že si ženy udrží postavení ve společnosti, které měly v době, kdy byla u moci svržená afghánská vláda Ašrafe Ghaního? Podle Jiřího Kepky, který dlouhodobě sleduje propagandu Tálibánu do jisté míry ano, ale…
23.08.2021 05:15 |

podobné články

„Zlomili pouta otroctví!“ Tálibán potěšil Pákistánce, kteří jsou 50krát nebezpečnější?

 
Radují se z postupu Tálibánu v Afghánistánu. A neskrývají svou škodolibost směrem k USA. Premiér Pákistánu Imran Chán ocenil Afghánce, že „zlomili pouta otroctví“. Na sociálních sítích generálové ve výslužbě a stoupenci Tálibánu opěvovali triumf islámu – a vůbec jim nevadilo, že i svržená afghánská vláda označovala svou zemi za „islámskou republiku“. Situací kolem Pákistánu se nyní zabývá The Wall Street Journal a v komentáři se ptá, co je padesátkrát nebezpečnější než Afghánistán?
23.08.2021 19:40 |

podobné články

Ženy, odhoďte podprsenky, je to symbol útlaku, vyzývá hnutí. Instagram zavalily fotky bez

 
Stále více žen odmítá a odkládá to, co považuje za symbol útlaku: podprsenku. Hnutí #NoBra se pro mnohé stalo ztělesněním každodenního feminismu v praxi. Na Facebooku či Instagramu se to jen hemží podobnými stránkami. Vzniklo i hnutí #NoBraChallenge, aby motivovalo ty, které se ještě rozhodujícího kroku neodvážily, upozornil web frankofonního belgického rozhlasu a televize RTBF.
02.06.2018 15:40 |

podobné články

Khatera poznala zlobu Tálibánu na vlastní kůži: Vydloubli jí oči a postřelili ji, když byla těhotná

 
Chování Tálibánu vůči ženám je stále horší a horší. Na vlastní kůži to pocítila i Khatera. Když šla nebohá matka z práce domů, napadli ji radikálové. Nejenže ženě vydloubli oči, ale také ji několikrát postřelili. Afghánka se obává o osud dalších žen po přebrání moci v Kábulu. Podle ní bojovníci Tálibánu nepovažují ženy za lidské bytosti.
18.08.2021 19:55 |

podobné články

Půvabná novinářka se odvážně postavila Tálibánu: Extremistů se zeptala na práva žen

 
Zkušená novinářka Charlotte Bellisová ukázala, že má pro strach uděláno, když se na první tiskové konferenci, kterou po převzetí moci v Afghánistánu Tálibán uspořádal, zeptala úplně jako první a přímo „na komoru“. Odvážná blondýnka zástupcům extremistické organizace položila otázku na dodržování práv žen v Afghánistánu pod vedením Tálibánu.
19.08.2021 18:50 |

podobné články

Mladý Tibeťan se pokusil upálit na protest proti čínskému útlaku

 
Mladý Tibeťan se v sobotu pokusil upálit na protest proti náboženskému útlaku ze strany čínských úřadů. Letos jde už o osmého člověka, který se tímto dramatickým způsobem snaží upozornit na represivní čínskou politiku v Tibetu.
16.10.2011 09:45 |

podobné články