Článek

Strach o pozici Škodovky: Promluvte si s Volkswagenem, vyzval vládu Pithart

 
Bývalý český premiér Petr Pithart a exministr průmyslu Jan Vrba vyzvali českou vládu, aby vedení koncernu Volkswagen vyjádřila své znepokojení nad možnou změnou postavení Škody Auto ve skupině. Případné omezení modelových řad a zaměření na laciné vozy pro rozvojové trhy by podle nich bylo v rozporu s přílohami smlouvy, na základě které Volkswagen do Škody před 30 lety vstupoval. Vyplývá to z dopisu, který má ČTK k dispozici. Vyjádření ministerstva průmyslu ČTK zjišťuje.
05.10.2020 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (224 článků) , Jan Vrba (24 článků) , Jan Vrba (24 článků)
Podobné články

Pithart dostal medaili na Slovensku, to už víte. Ale on také mluvil, to musíte číst. A kolem se děly i jiné věci

 
Jak již ParlamentníListy.cz informovaly, český politik Petr Pithart byl oceněn slovenskou hlavou státu Andrejem Kiskou. Získal Řád Bílého dvojkříže II. třídy. Udělení řádu vnímá Pithart jako paradox. Pithart byl totiž před 25 lety proti rozdělení Československa na dvě samostatné republiky. A právě v den výročí rozdělení jej Kiska vyznamenal.
02.01.2018 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (224 článků) , Andrej Kiska (354 článků)

Petr Pithart po čase opět v TV: Lidovci jsou ve vládě jediní, kdo dokáže pojmenovat dění ve světě

 
Někdejší premiér Petr Pithart (KDU-ČSL) zavítal do pondělního Interview ČT24. Hovořil především o víkendovém sjezdu křesťanských demokratů, kde se staronovým předsedou stal Pavel Bělobrádek. Zazněla velmi varovná slova v souvislosti s Andrejem Babišem (ANO), ale Pithart také upozornil, že je třeba myslet na to, co se stane, pokud by vláda padla. Kdysi lidovci vládu položili a následovala opoziční smlouva.
25.05.2015 20:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22507 článků) , Petr Pithart (224 článků) , Pavel Bělobrádek (1628 článků)

Pithart: Klaus víc škodil než prospíval. Na Hradě chce Schwarzenberga

 
Místopředseda Senátu Petr Pithart už žádné prezidentské ambice nemá. Ani na senátora už kandidovat nechce. Jako prezidenta by si představoval Karla Schwarzenberga. „Potřebujeme na Hradě především přesvědčeného, nebojácného Evropana,“ říká Petr Pithart.
22.01.2012 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (224 článků) , Karel Schwarzenberg (4018 článků)

Pithart v ČT zmínil největší přešlap prezidenta Zemana: Je to strašné

 
Někdejší senátor a místopředseda horní parlamentní komory Petr Pithart vystoupil v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize a popsal, jak se dívá na nedávné rozpuštění Poslanecké sněmovny. Má zato, že by tato procedura měla být mnohem složitější, aby se vůle většiny nezvrhla ve zvůli. Následně Pithart pochválil i zkritizoval prezidenta Miloše Zemana.
25.08.2013 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (224 článků) , Miloš Zeman (25757 článků)

Petr Pithart: Referendum do parlamentní republiky nepatří. Místo něj potřebujeme občanskou společnost

 
Někdejší premiér Petr Pithart má za to, že Češi měli po stovky let krále a zdá se, že po králi touží i dnes. Pithart z toho vidí jedinou cestu ven. Pokud na ní nenastoupíme, budeme to mít těžké. Už proto, že v současné době může být ohrožena samotná euroatlantická civilizace. Brexit prý může být prvním krokem k jejímu zániku.
17.02.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (224 článků)

Pithart před Hermanem a dvaceti diváky v Chrudimi: Můj tatínek komunista? On skončil v maringotce. Babiš chce hrozné věci, boj se svede o veřejnoprávní média

 
REPORTÁŽ O významu Senátu, o Chartě 77 i o nezávislosti veřejnoprávních médií mluvil při besedě v Chrudimi bývalý senátor a signatář Charty 77 Petr Pithart (KDU-ČSL) na pozvání exministra Daniela Hermana. Na debatu do chrudimského kina dorazily dvě desítky lidí. Pithart během setkání rovněž zavzpomínal na komunistické období, které trávil nejen v maringotce.
12.09.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (224 článků) , Daniel Herman (1128 článků)

Rok 2021 bez Trumpa, bez Lukašenka, třeba skončí i Babiš, doufá Petr Pithart. Zase se prý budeme moct na sebe usmívat

 
Někdejší premiér a expředseda Senátu Petr Pithart poskytl obsáhlý rozhovor serveru Aktuálně.cz. Pithart, kterému bude zítra 80 let, si v rozhovoru mimo jiné zavěštil, že premiér Andrej Babiš (ANO) už příští rok v čele vlády neusedne. Zároveň také hovořil o tom, že nás čeká rok bez amerického prezidenta Donalda Trumpa a bez běloruské hlavy státu Alexandra Lukašenka.
01.01.2021 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22507 článků) , Donald Trump (5735 článků) , Petr Pithart (224 článků) , Alexandr Lukašenko (201 článků)

Podcast: Záhada Jiřiny Šiklové. Komunisté pro ni chystali monstrproces. Nakonec nebyl, řekl Pithart

 
Vitální, odvážná, zvídavá, starostlivá a ještě mnoha dalšími laskavými slovy popisuje svoji přítelkyni, socioložku a disidentku Jiřinu Šiklovou bývalý politik Petr Pithart. Vědkyně zemřela v neděli 22. května ve věku 85 let. Jejich cesty se spletly v sedmdesátých letech, kdy Jiřina Šiklová po něm převzala pašování knih do a ze zahraničí. Do Československa přijížděly karavany s dvojitými stěnami, podlahami a stropem. Metráky knih. Na jaře 1981 však celou skupinu chytili a chystal se největší soudní proces za dlouhé roky. Petr Pithart pro Blesk Podcast prozradil, že doposud se neví, proč k němu nedošlo, když všechny důkazy vyšetřovatelé měli.
28.05.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (224 článků) , Jiřina Šiklová (138 článků)

Pithart se ptá: Vědí aspoň ´Johni´, co jsou Věci veřejné?

 
Nad pozicí Věcí veřejných v budoucí sněmovně a vládě se zamýšlí mnoho politiků i politologů. Mimo jiné i senátoři KDU-ČSL Petr Pithart a Jiří Čunek.
04.06.2010 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (846 článků) , Petr Pithart (224 článků)

Petr Pithart vyzval k tomu, abychom vyčítali Edvardu Benešovi jeho postup během tzv. „Vítězného února“

 
Bývalý premiér a předseda Senátu Petr Pithart se domnívá, že prezidenta Edvarda Beneše bychom neměli tak šetřit. „Nemlčme o jeho roli v roce 1948 i 1938,“ řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
22.02.2018 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (222 článků) , Petr Pithart (224 článků)

Komunisté drží vládu za šosy, udeřil Petr Pithart. Češi se podvolují, ale až příliš

 
Někdejší český premiér a jeden z předních představitelů listopadu 1989 Petr Pithart v rozhovoru pro Český rozhlas vysvětloval, proč nebylo hned po sametové revoluci možné zrušit komunistickou stranu. Noví politici tehdy komunisty potřebovali. A jak se zdá, čeští politici potřebují komunisty dodnes, vždyť drží u moci stávajícího premiéra Andreje Babiše (ANO).
14.08.2020 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22507 článků) , Petr Pithart (224 článků)

Strach z létání a jak se ho zbavit

 
Strach z létání zažívá vysoké procento lidí, mezi které možná patříte i vy. Zatímco pro někoho letecká doprava nepředstavuje nic děsivého a pobyt na palubě letadla si užívá stejně jako úžasný výhled, který se mu naskýtá z okénka, pro jiného je samotná představa letu letadlem natolik stresující, že rázem způsobí nevolnost, rozklepání kolenou či čelo orosené potem. Jestliže chcete vyrazit do zahraničí a jako cíl jste si vybrali nějakou zajímavou exotickou destinaci, pak určitě přemýšlíte nad tím, jak překonat strach z létání a výrazně si tak způsob dopravy ulehčit. Ne všude se totiž dostanete po pozemních komunikacích a let letadlem je mnohdy jedinou možností. Pokud máte s létání strach, je dnešní článek určený právě vám. Nenechte si ho ujít! Máte strach z létání? Víme, jak se ho zbavit! Co se týče létání, dělí se lidé na tři skupinky. První jej milují, pobyt na palubě si užívají, milují servis, který jim poskytují letušky či stevardi a celkově jim doprava letadlem připadá na úrovni. Pak jsou tu ti, kterým létání nevadí, ale při nástupu na palubu mají podivné pocity. Na závěr je tu skupinka lidí, kteří z létání mají doslova fobii – a právě těm se budeme prostřednictvím dnešního článku snažit pomoci jejich strach z létání překonat! Kdyby bylo létání nebezpečné, letušky by nelétaly Na každé palubě letadla je několik letušek nebo stevardů, pro které je pobyt ve vzduchu naprosto přirozený a většina z nich jej dokonce zbožňují. Je to pro ně práce jako kterákoli jiná a pravdou je, že kdyby bylo létání kdovíjak nebezpečné, s největší pravděpodobností by do letadla nenastoupili vůbec, natož aby létali několikrát do měsíce. Turbulence jsou normální, není třeba se jich bát Jedním z největších strašáků jsou turbulence, které dokážou v člověku ještě více prohloubit jeho nepříjemné pocity a podnítit strach. Skutečnost se má tak, že jsou... Čtěte více Příspěvek Strach z létání a jak se ho zbavit pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
23.01.2017 09:00 |

podobné články

Senátor Pithart má strach: Silný prezident třeba povolá lidi do ulic

 
Bývalý český premiér, expředseda Senátu a v minulosti také kandidát na hlavu státu Petr Pithart se stále nemůže smířit s tím, jakým zásahem do Ústavy je schválení přímé volby prezidenta. Podle něj nastane v zemi dvojvládí a může to skončit povoláním lidu do ulic.
17.02.2012 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (224 článků)

Senátor Pithart má strach: Silný prezident třeba povolá lidi do ulic

 
Bývalý český premiér, expředseda Senátu a v minulosti také kandidát na hlavu státu Petr Pithart se stále nemůže smířit s tím, jakým zásahem do Ústavy je schválení přímé volby prezidenta. Podle něj nastane v zemi dvojvládí a může to skončit povoláním lidu do ulic.
17.02.2012 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (224 článků)

Červenec – přehled prodejů ve střední třídě

 
V této kategorii jdou prodeje vozů dlouhodobě směrem dolů. Neotřesitelnou pozici si však stále drží domácí Škoda následovaná Volkswagenem, Fordem, ...
16.08.2012 10:05 |

podobné články

Ogier v Polsku vyhrál pátou rallye v sezoně, Prokop byl desátý

 
Francouzský mistr světa Sébastien Ogier s volkswagenem vyhrál Polskou rallye a díky pátému vítězství ze sedmi dosavadních soutěží v sezoně zvýšil náskok v čele šampionátu. Čech Martin Prokop s fordem obsadil poslední bodovanou desátou pozici.
29.06.2014 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Čech (198 článků) , Martin Prokop (63 článků) , Sébastien Ogier (25 článků) , Martin Čech (94 článků)

Pandemie koronaviru drtí automobilový průmysl. Zde je to černé na bílém

 
Ekonomické dopady koronavirové pandemie se v dubnu výrazně podepsaly na automobilovém průmyslu. Oproti dubnu loňského roku klesl prodej v celé Evropě o 76 procent. Mezi světlé výjimky patří zejména Česká republika, kde klesl dubnový prodej oproti roku 2019 jen o polovinu. Podobně silnou pozici potvrdila také mladoboleslavská Škoda, která v rámci celé Evropy skončila druhá v počtu prodaných vozů, za německým Volkswagenem.
21.05.2020 20:55 |

podobné články

4 rady jak překonat strach z řízení

 
Závěrečné zkoušky v autoškole máte již dávno za sebou, řidičský průkaz nosíte v dokladech a ačkoli jste podle papírů způsobilá řidička, při pohledu na auto a představě, že musíte řídit, se vám zvedá žaludek, kolena připomínají rosol, čelo se orosí potem a srdce začne tlouct nepředstavitelnou rychlostí. Již několik týdnů či dokonce měsíců se ptáte sama sebe, jak překonat strach z řízení. Když už jste se učila na zkoušky a zvládla jste i technickou stránku věci, pak by byla škoda, kdyby vaše vynaložené úsilí ve finále přišlo vniveč. Věřte nebo ne, ale s otázkou jak překonat strach z řízení, si nepohráváte jen vy. Je mezi námi hodně lidí, kteří mají z řízení strach, děsí je představa hustého provozu a nejvíce se bojí ostatních řidičů, kteří ne vždy dokážou respektovat začátečnickou snahu. I přes obavy ale víte, že řídit potřebujete, aby vám auto nestálo ladem skladem v garáži nebo zaparkované před domem. Jak tedy překonat strach z řízení? Na to se teď společně s námi můžete podívat! Víte, jak překonat strach z řízení? My ano! Možná jste se nad touto otázkou zamýšleli už několikrát, ale ještě se vám nepodařilo přijít alespoň na jedno rozumné řešení. Cesta autem pro vás představuje noční můru a kdo ví, možná jste si do auta nesedli od té doby, co jste z něho vystoupili po dokončení závěrečné zkoušky. Nebojte se, my vám s vaším strachem pomůžeme. Máme totiž několik rad, které vám poradí, jak se zbavit strachu sednout za volant! Rada první: Jezděte v klidném provozu Pokud se bojíte řízení automobilu, nevrhejte se ihned do náročného provozu. Spousta aut kolem vás by vám na jistotě rozhodně nepřidala, nemluvě o neintuitivních řidičích, kteří zkrátka nedokážou pochopit, že se někdo bojí – bohužel i tací jsou mezi námi. Trénovat můžete na poklidných cestičkách nebo můžete vyzkoušet jízdu o... Čtěte více Příspěvek 4 rady jak překonat strach z řízení pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
22.11.2016 06:20 |

podobné články

Promluvte a ledy budou tát...

 
V dnešní Škole flirtu začínáme přikládat do kotle! Tichou práci s tělem jste se již naučili, dnes bude potřeba otevřít ústa a promluvit. A to, jak všichni dobře víme, je práce nad všechny nejtěžší! Nebojte, provedeme vás všemi úskalími správné konverzace.
30.05.2009 05:05 |

podobné články