Článek

Stovky řidičů kamiónů vzaly útokem covidový stan v Rozvadově, ve frontě stáli hodiny

 
Odběrové místo na covidový test na dálničním přechodu v Rozvadově v pondělí praskalo ve švech. Od rána se tady vytvořila několik set metrů dlouhá fronta řidičů kamiónů, kteří neměli povinný antigenní test pro vstup do Německa.
15.02.2021 14:30 |

podobné články

Podobné články

Narozeniny slavil v kabině kamionu ve frontě na test

 
Takovou kulisu k oslavě svých pětapadesátých narozenin si řidič kamionu Jiří Vaculčík ze Slavkova u Brna rozhodně nepředstavoval. Pondělí, den svých půlkulatin, totiž celé strávil na hraničním přechodu v Rozvadově. Musel si tam vystát mnohahodinovou frontu na covidový test, bez kterého by nemohl dál pokračovat v jízdě do Německa.
16.02.2021 14:55 |

podobné články

Podivná oslava narozenin: Kamioňák trávil na Rozvadově půlkulatiny ve frontě na antigenní testy

 
Takhle si oslavu svých půlkulatin řidič tiráku Jiří Vaculčík rozhodně nepředstavoval. Své 55. narozeniny trávil venku na mrazu ve frontě na hranicích v Rozvadově, kde se stovkami dalších kolegů čekal na antigenní testy.
15.02.2021 17:05 |

podobné články

Na starém přechodu v Rozvadově vzniklo Muzeum železné opony

 
Symbolem železné opony byl v bývalém komunistickém Československu hraniční přechod v Rozvadově, který dělil svět na Východ a Západ. A symbolicky právě na starém hraničním přechodu v Rozvadově bylo nyní otevřeno po mnoha létech snažení soukromé Muzeum železné opony, jehož vznik inicioval sběratel Václav Vítovec z Nadace Železná opona.
18.05.2011 15:00 |

podobné články

Jak vybrat stan

 
Prázdniny jsou obdobím, kdy nejčastěji kupujeme stan. Stanování je mezi Čechy stále ještě hodně oblíbené, především u mladší populace. Hodí se na víkendové pobyty i dovolené v jednom z mnoha autokempů, i na objíždění letních hudebních festivalů. A někteří z nás ho potřebují i v zimě, při slézání impozantních horských štítů. Pro výběr stanu je rozhodujících několik kritérií. Především je to účel užití, počet osob, pro něž stan pořizujeme a klima, v němž ho budeme stavět. Důležitá je také jeho hmotnost, protože když ho nesete v krosně na zádech, je znát každý dekagram. Stanování ve dvou nebo rodinná dovolená? První, co rozhoduje o výběru vašeho stanu je počet osob, které budou stan současně používat. Jestli se chystáte na dovolenou k moři s dvěma dětmi, je jistě ideální rodinný dvouložnicový stan s předsíňkou, případně stříškou, díky níž budete mít i v nejžhavějších dnech aspoň trochu stínu. V takovém případě ani nezáleží na tom, jak těžký stan bude, protože ho povezete autem. Jestliže se chystáte ve dvou na túru po Čechách nebo dokonce do hor, je hmotnost zásadní. Také nepotřebujete luxusní dvouložnicový stan, stačí pro dvě osoby, maximálně s prostorem pro uložení batohů. Malé, lehčí stany pro jednoho nebo pro 2 osoby, obvykle snadno postavíte i sbalíte. Váha takového stanu se pohybuje kolem 1,5 kg. Jak často chcete stanovat? Jestli chcete stanovat i mimo letní měsíce, je dobré se soustředit na voděodolnost. Na pláži v Itálii to řešit nemusíte, ale když vás přepadne průtrž mračen, jistě nechcete být ihned mokří. V případě podlážky se vyplatí nekupovat nic s odolností nižší než 5 000 mm – 12 000 mm, u stanu pro horskou turistiku počítejte s odolností nejméně 4000 mm. Podle toho, jak často budete stan stavět, je nutné zaměřit se na materiál prutů. Pro četné využívání je lepší pořídit si stan s... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat stan pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.07.2018 17:10 |

podobné články

Nával na testování u Rozvadova: Čekali jen pendlery, nahrnuli se kamioňáci

 
Žádní pendleři, ale až tisícovka řidičů kamionů vzala v pondělí útokem jediný odběrový stan na antigenní testování na hraničním přechodu v Rozvadově na Tachovsku. Kolony popojíždějících a stojících tiráků se tvořily už několik kilometrů před hranicí. V jednu chvíli byla kolona dlouhá až 16 km.
15.02.2021 18:10 |

podobné články

Kontrola na Rozvadově nezabere ani minutu. Když je řidič připravený

 
Čtyři odbavovací pruhy a na kontrolních stanovištích osm policistů. Tak to ve čtvrtek odpoledne vypadalo na hraničním přechodu v Rozvadově na příjezdu do České republiky. Kvůli důslednějším kontrolám řidičů se vytvořila až desetikilometrová fronta na německé straně dálnice. Je to přesně opačná situace, která panovala v minulých dnech, kdy kamiony stály v dlouhých frontách z Česka.
16.04.2020 15:50 |

podobné články

Muslimky vzaly útokem výprodej: Oblečení létalo vzduchem!

 
O oblečení bojovaly hlava nehlava! Stovky žen v burkách vzaly útokem obchod v Saúdské Arábii, ve kterém zrovna probíhaly slevy. Jenže poptávka značně převyšovala nabídku a podle toho to pak vypadalo.
03.05.2017 14:30 |

podobné články

Peter (†68) zemřel ve frontě na covidový test: Manželka se o tragédii dozvěděla strašným způsobem

 
Slovensko spustilo plošné testování obyvatelstva na covid. Během druhé vlny těchto testů došlo v Prešově přímo ve frontě na odběr k tragédii. Jeden z čekajících seniorů tam zkolaboval poté, co dostal infarkt. Navzdory rychle poskytnuté první pomoci 68letý Peter nepřežil. K nešťastné události se vyjádřila jeho manželka.
10.11.2020 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (107 článků)

Na D11 zemřeli dva lidé: Po srážce tří kamionů! Dálnice na Hradec stála čtyři hodiny

 
Na 8. kilometru dálnice D11 u obce Jirny u Prahy dnes ráno zemřeli dva lidé při nehodě tří kamionů. Dálnice byla ve směru na Hradec Králové uzavřena čtyři hodiny, jeden z kamionů zasahoval i do levého jízdního pruhu... Boj lékařů o životy dvou řidičů byl bohužel marný.
03.06.2014 09:15 |

podobné články

Neuvěřitelné! Lidé v Ostravě stáli hodiny ve frontě na zubaře! Dokonce tu nocovali

 
Něco nepochopitelného! V době internetu a koronavirové krize, jsou lidé z Ostravy a širokého okolí nuceni kvůli registraci k novému zubaři stát potupně dlouhé hodiny ve frontě. Šanci, že budou mít konečně „svého“dentistu, si nechtějí nechat ujít. Někteří totiž lékaře nemají už roky… Zdravotní pojišťovny jim nijak nepomáhají.
14.09.2020 15:20 |

podobné články

Covidový rok 2020 v Zoo Praha: Vzácná mláďátka, nová expozice a 114 dní bez návštěvníků

 
Jaký byl „covidový rok“ 2020 v Zoo Praha? Do pražské zoologické zahrady letos zavítalo 851 623 návštěvníků, tedy o téměř 605 000 lidí méně než v roce 2019. Zoo totiž byla v důsledku protiepidemických opatření kvůli koronaviru 114 dnů uzavřená pro veřejnost, v mnohé další dny roku byl provoz omezený. Ztráta je asi 90 milionů korun, uvedla dnes zoo v tiskové zprávě.
31.12.2020 11:55 |

podobné články

V Rozvadově otevřeli Muzeum železné opony

 
Muzeum železné opony, které dokumentuje na stovkách exponátů, tisícovce dobových fotografií a celé řady kopiích důležitých historických dokumentů dějinný vývoj země od konce I. světové války, bylo v sobotu slavnostně otevřeno v objektu bývalé celnice v Rozvadově na Tachovsku.
15.05.2011 12:50 |

podobné články

Německý generál: Muzeum jako v Rozvadově jinde v Evropě není

 
Muzeum železné opony na hranicích v Rozvadově, které nyní zahájilo svou třetí sezonu, výrazně rozšířilo expozice. Novinkami je 800 vyznamenání z doby studené války, dokumentační místnost a dokončovaná venkovní expozice s gazíkem, motocyklem, typickým žigulíkem 1500 a škodovkou, řekl ČTK Václav Vítovec z deset let fungující Nadace železné opony.
05.05.2013 22:45 |

podobné články

První americký konvoj opustil v Rozvadově ČR a přejel do Německa

 
Část amerických vojáků už v Rozvadově na Tachovsku přejela do Německa. První vozidla z prvního ze tří konvojů přejela hranice krátce před 9:45. S několikaminutovým odstupem vjela do Německa i druhá část první kolony, která celá měla 37 vozidel. Na hranicích si kolonu převzala německá vojenská policie. Kolona míří na základnu Vilseck, která je asi 70 kilometrů od Rozvadova.
01.04.2015 11:36 |

podobné články

Americký konvoj opustil v Rozvadově ČR, jede na základnu Vilseck

 
Americký vojenský konvoj, který od neděle projížděl Českou republikou, přejel kompletně ve 12:31 hraniční přechod v Rozvadově a vstoupil do Německa.
01.04.2015 13:31 |

podobné články

V Rozvadově roztočí v pokeru půl miliardy! Na turnaj se sjíždí světová esa, přijede i Becker a Kafelnikov

 
Největší pokerový turnaj mimo Las Vegas začíná dnes v Rozvadově na Tachovsku. Ve zdejším King´s Casinu se hraje o půl miliardy korun. Turnaj je součástí World Series of Poker Europe.
19.10.2017 13:55 |

podobné články

Rumun vezl do Británie krajany: Ti »seděli« na pašovaných cigaretách, celníky v Rozvadově neošálil

 
Rumunského pašeráka, který vezl do Velké Británie nezdaněné cigarety s rumunskými a ukrajinskými kolky, dopadli celníci v Rozvadově na Tachovsku. Kontraband odhalil mobilní rentgen, daňový únik z pašovaných cigaret by byl bezmála čtvrt milionu korun. Rumun skončil ve vazbě.
14.11.2017 14:15 |

podobné články

Palata popisuje události dvě hodiny před útokem USA v Sýrii

 
Rusko bylo před americkým útokem na syrskou leteckou základnu varováno asi dvě hodiny předem. V dnešní Mladé frontě Dnes o tom píše Luboš Palata.
08.04.2017 11:50 |

podobné články

Praha 3 proti vládním nařízením: Radnice rozšířila úřední hodiny. Lidé mrznou ve frontě před úřadem, zlobí se starosta

 
Venkovní teplota se v Praze pohybuje kolem nuly, přesto musí lidé čekat ve frontě před Úřadem Městské části Prahy 3 v Seifertově ulici. Proč? Kvůli vládnímu nařízení proti koronaviru jsou úřední hodiny omezeny jen na pět hodin v pondělí a ve středu. To však nestačí poptávce obyvatel a rychlosti úředníků. Proto se žižkovská radnice rozhodla navzdory opatřením úřední hodiny přidat.
26.11.2020 12:15 |

podobné články