Článek

Stovky protestujících prošly Varnsdorfem. Policie zajistila klidný průběh

 
AKTUALIZOVÁNO Ve Varnsdorfu se dnes odpoledne konala demonstrace svolaná nacionalistickou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS). Zúčastnily se jí asi čtyři stovky lidí, většinou místních obyvatel, dorazilo také několik desítek příznivců DSSS. Po mítinku na náměstí se účastníci vydali na pochod do problémových lokalit města, které obývají nepřizpůsobiví obyvatelé. Asi dvouhodinová akce, na niž dohlížela policie, se obešla bez konfliktů a výtržností.
29.01.2012 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (171 článků)
Podobné články

Policie po pochodu Varnsdorfem předvedla 12 lidí

 
Policie po sobotním pochodu Varnsdorfem, kdy se několik stovek lidí včetně několika desítek neonacistů snažilo dostat k Romy obývané ubytovně, předvedla 12 lidí. Většinu za přestupky, čtyři jsou podezřelí ze spáchání trestného činu. Mladá žena je podezřelá z popírání genocidy, na kameru ukázala tričko s nápisem „Oživte Hitlera.“
04.09.2011 11:25 |

podobné články

FOTO Bohouše do koše, Dienstbiere vypadni. Konvičkovci postavili v Praze proti islamistům zeď z krabic. Přečtěte si více

 
REPORTÁŽ Mezi organizace, které „slavily“ První máj, patřil i Blok proti islámu. Jeho příznivci se sešli v Praze na Letné u kyvadla, tedy na místě někdejšího Stalinova sousoší. Na místo dorazily zhruba čtyři až pět stovek protestujících. Nejprve promluvil lídr antiislamistů Martin Konvička, jehož projev přerušil telefon od manželky. Klidný průběh akce narušil agresivní starší muž, který ostře verbálně napadl dva reportéry, a došlo i na menší potyčku. Poté již zcela poklidně se protestující přesunuli na Klárov, kde akce skončila zpěvem státní hymny.
01.05.2016 15:00 |

podobné články

Ve Varnsdorfu bylo dusno, stovky lidí pochodovaly k romské ubytovně, policie je dál nepustila

 
Několik stovek lidí pochodovalo dnes dvě hodiny Varnsdorfem, chtěli se dostat k Romy obývané ubytovně Sport. Na náměstí se jich sešlo asi 250, k davu se po cestě městem přidávaly další stovky lidí. Policie nakonec před 19:00 uzavřela všechny ulice vedoucí k ubytovně a protestující zastavila.
03.09.2011 19:05 |

podobné články

Stovky demonstrantů prošly Brnem. Pochod nebyl agresivní

 
Stovky aktivistů prošly dnes pod heslem Kašleme na vaše ploty ulicemi Brna. V rámci akce Protestfest zamířili mladí lidé na koncerty, přednášky a další akce do parku v Pisárkách. Pochod byl poklidný, potvrdila policejní mluvčí Petra Vedrová. Asi dvouhodinový pochod začal v centru Brna. Do ulic vyšlo na začátku asi 500 lidí, další se po cestě přidávali.
25.05.2013 19:10 |

podobné články

Policie opět STŘÍLELA do Jemenců! Tři mrtví, desítky zraněných

 
Jemenská policie v neděli začala pálit do davu demonstrantů protestujících u univerzity v metropoli Saná a ve městě Aden proti prezidentovi Alímu Abdalláhovi Sálihovi. Nejméně tři lidé zemřeli a desítky protestujících byly zraněny, informují agentury Reuters a AFP.
13.03.2011 22:45 |

podobné články

Na oslavy 1. máje budou v Praze dohlížet stovky policistů

 
Na klidný průběh oslav Svátku práce bude v Praze dohlížet několik stovek policistů. Zapojit by se měla říční policie, psovodi nebo policisté na koních. Celý den bude ve vzduchu i vrtulník. K řešení případných konfliktů budou připraveni příslušníci speciální pořádkové jednotky, informoval v pondělí mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
30.04.2012 17:10 |

podobné články

Varnsdorf po akci: Policie dav k Romům nepustila

 
Stovky lidí pochodovaly dvě hodiny Varnsdorfem. Chtěly se dostat k ubytovně Sport, kterou obývají převážně Romové. Policie ovšem před 19:00 uzavřela všechny ulice vedoucí k ubytovně a protestující zastavila.
03.09.2011 19:50 |

podobné články

Stovky protestujících proti potratům prošly Prahou. Za odříkávání modliteb

 
Prahou v sobotu prošel průvod proti potratům, kterého se podle policejních odhadů zúčastnilo asi 1500 lidí. Pořádali ho odpůrci interrupcí z řad katolíků. Rodiny s kočárky, mladí lidé i senioři si připomněli, že od roku 1957, kdy v ČR platí potratový zákon, bylo usmrceno tři a čtvrt milionu nenarozených dětí. Několik set metrů dlouhý zástup provázeli policisté, akce se obešla bez incidentů. Jen občas se z chodníků ozval nesouhlas s požadovaným zákazem potratů.
25.03.2012 03:43 |

podobné články

Turecká policie hrubě demonstrovala sílu. Tři oběti na straně protestujících

 
Taksimské náměstí v tureckém Istanbulu se dnes stalo dějištěm dalšího střetu mezi policií a protivládními demonstranty. Pořádkové síly je sice v průběhu dne z prostoru vytlačily, tisíce protestujících se ale v podvečer na místo vrátily. Premiér Recep Tayyip Erdogan, proti němuž jsou protesty hlavně zaměřeny, přitom odpoledne vyzval demonstranty, aby se stáhli úplně, a označil protivládní protesty za úmyslný pokus o poškození obrazu Turecka. 
11.06.2013 20:00 |

podobné články

Varnsdorfem pochodovaly tři stovky lidí, nedošlo k žádným potyčkám

 
Asi 300 lidí se dnes sešlo na varnsdorfském náměstí a vyrazilo na další pochod k ubytovnám obývaným hlavně Romy. K jedné proniklo asi 80 lidí, ke konfliktům ale nedošlo, druhou část davu zastavila cestou k druhé ubytovně policie. Obě skupiny se do 18:30 v podstatě rozešly. Na samém začátku mítinku, který podle radnice nebyl řádně oznámený, zadrželi policisté jeho organizátora.
09.09.2011 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Kohout (105 článků)

Dva migranty s padělanými doklady zajistila policie na Břeclavsku

 
Policie ve středu večer na D2 na Břeclavsku zajistila dva migranty s padělanými doklady. Od začátku roku jich na jihu Moravy odhalila 14. Za celý rok 2017 jich bylo 96. ČTK to dnes řekl vedoucí odboru cizinecké policie Miroslav Tóth.
08.03.2018 13:10 |

podobné články

Čínští policisté stříleli do protestujících Tibeťanů, pět jich zabili!

 
Čínská bezpečnost v úterý zastřelila nejméně pět Tibeťanů protestujících proti okupaci. Informovala o tom agentura AFP.
25.01.2012 08:40 |

podobné články

Grospič mluvil o střelbě do protestujících. Nečas: Podle sebe soudím tebe

 
Premiérovi Petru Nečasovi vadí narůstající agresivita komunistů. Jejich místopředseda Stanislav Grospič totiž na prvomájové demonstraci prohlásil na adresu vlády, že to už by mohla klidně sáhnout i ke střelbě do protestujících.
01.05.2012 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků) , Stanislav Grospič (113 článků)

Házení dortů po levičácích? Napsali nám studenti, kteří útočí proti koalici KSČM a ČSSD

 
Šimon Heller, vůdce jihočeských studentů, protestujících proti účasti KSČM v krajské radě, rozeslal médiím prohlášení nazvané „Dortmundské usnesení“. Vzhledem k tématu, kterým se zabývá, se jedná o zjevnou narážku na „Bohumínské usnesení“, jímž si ČSSD v devadesátých letech zakázala spolupráci s komunisty. Místopisné označení výzvy pak odkazuje ke zvláštnímu závazku protestujících.
07.03.2013 10:15 |

podobné články

VIDEO: Do protestujících lidí vrazilo auto, přejelo jednu ženu

 
Řidič nabral několik protestujících na kapotu a jedna žena zůstala zaklíněna pod předním kolem.
26.11.2014 19:10 |

podobné články

Hanba, hanba, hanba! Na Václaváku jsou tisíce protestujících proti Babišovi. Burcují je neúspěšní prezidentští kandidáti, opoziční politici i herci

 
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) je opět v nemilosti protestujících. Nejen na pražském Václavském náměstí, ale i na dalších místech republiky demonstrují lidé proti jeho vládě, která by se měla opírat o podporu komunistů. V centru Prahy se na náměstí sešlo několik tisíc lidí s píšťalkami a transparenty.
05.06.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13538 článků)

Stovky masek prošly Žižkovem: Obří kočka i smrt zastavily provoz tramvají

 
Masopustní veselí patří neodmyslitelně k přelomu měsíců února a března. Navštívit jste mohli v metropoli hned několik masopustů. Jeden z nich se konal i v Praze 3, a to na náměstí Jiřího z Poděbrad. Tradiční karnevalové bytosti prošly žižkovskými ulicemi již po čtyřiadvacáté.
28.02.2017 22:40 |

podobné články

V Turecku policie zajistila rekordní množství drog

 
Třičtvrtě tuny hašiše a 175 kilogramů heroinu zajistila turecká policie v provincii Van.
09.03.2010 17:00 |

podobné články

Úlovek policie: Zajistila mačetu s 45centimetrovou čepelí na sekání zombií

 
Lidé se ozbrojují ledasčím. A jak je vidět, někteří mají stále strach ze zombie apokalypsy. Britská policie zajistila obří mačetu zvanou Zombie Apocalypse Combat Slayer Machete (Bojový zabiják zombií pro apokalypsu) od firmy Z-Hunter (Lovec zombií). Její čepel měří děsivých 45 centimetrů.
14.07.2015 14:00 |

podobné články