Článek

Stovky nových strážníků v Praze: Městská policie má s obsazováním míst stále problémy

 
Pražský magistrát chce v dalších letech zvýšit počet městských strážníků. Nyní má městská policie 2520 tabulkových míst, z nich bylo na začátku roku 285 neobsazených. Od roku 2020 by se měl počet míst zvýšit na 2780. Vyplývá to z koncepce fungování městské policie, kterou dnes schválilo zastupitelstvo. Podle dokumentu se mají navyšovat i benefity pro zaměstnance. Městská policie má v metropoli delší dobu problémy s obsazením míst.
17.05.2018 19:45 |

podobné články

Podobné články

Městská policie v Praze vypíše výběrové řízení na nákup nových uniforem a výstroje

 
Městská policie v Praze vypíše v příštím týdnu výběrové řízení na dodávku nových uniforem a vybavení pro strážníky. Kolik bude vybavení stát, zatím není jasné, maximálně za něj však městská policie zaplatí 150 milionů korun. Kontrakt má platit na čtyři roky. ČTK to dnes sdělil ředitel strážníků Eduard Šuster.
08.09.2014 18:26 |

podobné články

Z obvodních ředitelství pražských strážníků odejde 25 lidí

 
Městská policie chce k začátku února zrušit 25 pracovních míst na obvodních ředitelstvích. Propouštění se dotkne i vedoucích pracovníků. Ušetří tak stovky tisíc korun ročně. Ředitel strážníků Eduard Šuster v rozhovoru pro ČTK řekl, že tímto krokem budou dořešeny téměř všechny personální změny.
26.12.2013 21:27 |

podobné články

Městská policie nakoupí nové motorky: Celkem za skoro osm milionů korun

 
Městská policie v Praze nakoupí pro své strážníky nové motorky za asi osm milionů korun. Důvodem je zastaralost těch stávajících a celková obměna vozového parku. Celkem přibude přes 70 strojů. Motocykly strážníkům dodá společnost MCH. Stroje dodá firma ve dvou kubaturách včetně polepů či vybavení sirénami. V tuto chvíli má městská policie okolo stovky různých motorek.
22.09.2017 21:45 |

podobné články

Práce šéfa strážníků na právech v Plzni se shoduje se starším spisem kolegy

 
Velitel plzeňských strážníků Luděk Hosman před sedmi lety na plzeňských právech předal práci „Obecní a městská policie“, která se v řadě míst shoduje s o rok starší prací jeho někdejšího kolegy Radovana Sládka. Hosman mu dělal jednoho ze tří konzultantů, z městské policie se rekrutovali i další dva.
23.10.2009 08:45 |

podobné články

Praha dokončila „čistku“ nevzdělaných strážníků. Všichni už mají maturitu

 
Městská policie v Praze nahradila během roku zhruba stovku strážníků, kteří neměli povinnou maturitní zkoušku. K přijímacímu řízení bylo připuštěno 1063 lidí, z toho bylo 281 žen. Většina zájemců byla mimopražská, z Prahy pocházely necelé tři stovky zájemců.
17.12.2016 10:40 |

podobné články

Snahy o úspory u pražských strážníků odhalily skandální praktiky

 
V rámci druhé fáze reorganizace pražské městské policie se do ulic, jak bylo slíbeno, přesune 170 nových strážníků. Jenomže 250 lidí přišlo o místa a nová za méně peněz se jim nelíbí. Čtvrtina chce odejít a má nárok až na 10 platů odstupného. V rámci snah o úsporu se objevily i doslova skandální praktiky strážníků.
26.07.2013 13:45 |

podobné články

Za první pololetí bylo v Praze napadeno 42 strážníků

 
Za prvních šest měsíců letošního roku bylo v Praze napadeno 42 strážníků. K poslednímu útoku došlo v noci na čtvrtek v Praze 2 poté, co policisté probudili muže, který spal na lavičce a vrhl se na ně, řekla v pátek mluvčí strážníků Jana Přikrylová.
23.07.2010 16:00 |

podobné články

Uchazeči o post ředitele strážníků v Praze mají poslední den na podání přihlášky

 
Ještě do dnešní půlnoci se mohou Praze hlásit zájemci o post ředitele pražských strážníků. Do dnešního dne se do výběrového řízení přihlásili čtyři uchazeči, řekla mluvčí pražského magistrátu Tereza Králová. Minulý ředitel Vladimír Kotrouš byl obviněn z korupce, podle policie přijal úplatek. Nový ředitel by se měl postu ujmout na podzim, Praha od něj očekává, že převede více strážníků do ulic metropole.
03.08.2012 07:40 |

podobné články

Pověřený šéf strážníků Klema je prošetřován policií

 
Inspekce městské policie prověřuje, zda Ludvík Klema, pověřený řízením strážníků, nepřekročil své pravomoci. Před pěti lety se podle České televize totiž jako náměstek strážníků obrátil e-mailem na všechna obvodní ředitelství v Praze, zda by se strážníci nemohli pokusit najít ukradené auto jeho přítele Aleše Hámy. Na inspekci se obrátil sám Klema, výsledek by měl být znám počátkem listopadu. Klema byl po odvolání Vladimíra Kotrouše pověřen řízením městské policie a byl i jedním z uchazečů na Kotroušovo místo, konkurz ale dnes pražský primátor Svoboda zrušil.
25.10.2012 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Háma (144 článků) , Ludvík Svoboda (46 článků)

Brno hledá 50 strážníků: Nabízí 50 tisíc, MHD zdarma, spoření i pět týdnů dovolené!

 
Přibližně padesát nových strážníků by chtěla do svých řad přijmout brněnská městská policie. Výrazně jim k tomu nyní pomohli zastupitelé, kteří v úterý odsouhlasili uvolnění peněz na padesátitisícový náborový příspěvek.
07.03.2017 11:35 |

podobné články

V Plzni slouží dalších 13 nových strážníků

 
Řady Městské policie Plzeň se rozrostly o třináct nových strážníků. V pondělí 31. března je přivítal do řad městské policie primátor Martin Baxa. Setkání na radnici města se rovněž zúčastnil radní pro oblast bezpečnosti Robert Houdek a členové vedení Městské policie Plzeň.
01.04.2014 00:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (57 článků)

Ušetříme 250 milionů z rozpočtu radnice a městská policie nemá jen dávat pokuty za parkování. Hovoří lídr ODS v Praze 5

 
ROZHOVOR Praha 5 by v rozpočtu dokázala ušetřit 250 milionů, aniž by to občané pocítili. Pokud k úsporám nedojde, pátá městská část „přijde na buben“. Pro ParlamentníListy.cz to řekl současný zastupitel a lídr kandidátky ODS v Praze 5 Lukáš Herold. Městská policie by se podle něho měla zaměřit více na bezpečnost v ulicích a nejen vypisování pokut za parkování.
06.10.2014 16:26 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Herold (27 článků)

ČSSD: Zvýšíme počty strážníků a zaměříme se na tzv. sídlištní kriminalitu

 
ČSSD bude usilovat o celkové snižování kriminality především zaváděním efektivních bezpečnostních a preventivních opatření a zvyšováním počtu strážníků v ulicích. Na posílení bezpečnosti, mzdy nových strážníků a další opatření chce ČSSD vyčlenit dalších 85 milionů korun z rozpočtu města. Je třeba se soustředit nejen na kriminalitu v centru města, ale také na zvyšování bezpečnosti občanů a řešení drobné a tzv. sídlištní kriminality v dalších lokalitách.
16.09.2014 13:50 |

podobné články

Litvínov: Městská policie se představí v Horním Jiřetíně

 
V souvislosti s činností strážníků Městské policie Litvínov v Horním Jiřetíně chystá městská policie na 12. července pro občany Horního Jiřetína informační a prezentační akci.
07.07.2011 18:00 |

podobné články

Mladá Boleslav: Spolupráce strážníků s policií vedla k zadržení hledané osoby

 
Městská policie provedla ve středu dopoledne kontrolu opuštěného objektu na hranici katastrálního území Mladé Boleslavi a Dalovic. Vzhledem k tomu, že šlo o lokalitu na hranici katastrů, vyžádala si městská policie spolupráci Policie ČR.
07.01.2015 21:02 |

podobné články

Na co policie potřebuje tisíce nových strážníků

 
Skoro to vypadá, jako kdyby Česko bylo policejní stát. Aspoň tedy pokud se podíváme na počty policistů. Policie přitom chce posily. Žádá o celé čtyři tisíce nových strážníků do roku 2020. K čemu jí budou, když kriminalita v Česku rok od roku klesá?
20.01.2016 15:30 |

podobné články

Městská policie Praha bourá sociální sítě sexy obrázky policistek. První FOTO stáhla, hned druhý den ale přišlo další

 
Žena oděná pouze ve spodním prádle a opírající se o policejní vůz, takový snímek se rozhodla Městská policie hlavního města Prahy ve středu sdílet na svých facebookových stránkách. Podle svých slov tím chtěla pouze odlehčit obsah svého profilu. S pochopením se však příliš nesetkala, diskutující „sexistickou fotografii“ odsoudili, nakonec proto byla z profilu zcela stažena. Přesto si ale hned druhý městská policie přidala na sociální síť „malé pokračování“.
03.08.2018 10:00 |

podobné články

Chybějící maturita „kosí“ pražské strážníky. Metropole jich má nedostatek

 
Městská policie v Praze se potýká s paradoxní situací. Zatímco by měla počet strážníků navyšovat, musí některé členy sboru propouštět. Může za to novinka v zákoně, která po městských policistech od letošního roku požaduje maturitu. Kvůli nesplnění požadavků bude muset práci opustit dalších 15 strážníků, jak upozornil web idnes.cz.
20.11.2016 15:15 |

podobné články

Pražané se v MHD bojí, bude je hlídat více strážníků

 
Praha zvýšila počet strážníků ve vozech městské hromadné dopravy. Vedení městské policie k razantnímu posílení dohledu přistoupilo mimo jiné na základě průzkumu, kterým městská policie zjišťovala spokojenost a potřeby obyvatel. Z něj mimo jiné vyplynulo, že se lidé často necítí v MHD bezpečně. Novinkám to řekl náměstek ředitele pro úsek organizace výkonu služby Ludvík Klema.
30.11.2011 16:45 |

podobné články