Článek

Stovky lachtanů prchaly před kosatkami, málem převrátily rybářskou loď

 
Lachtani, kteří se minulou sobotu snažili uniknout smečce lovících kosatek na jihu Chile, překvapili rybářskou loď a pokusili se na ni hromadně nalodit, div ji nepřevrátili. Jeden z členů posádky Antonio Zapata agentuře Reuters řekl, že ačkoli je výskyt kosatek v těchto místech poměrně běžný, za čtyřicet let na moři nic podobného nezažil.
21.06.2021 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Antonio (25 článků) , Antonio Antonio (25 článků) , Antonio Antonio (25 článků) , Antonio Antonio (25 článků)
Podobné články

Somálští piráti propustili dvě unesená plavidla – rybářskou loď a tanker

 
Somálští piráti propustili dvě plavidla unesená v březnu letošního roku – tanker UBT Ocean a rybářskou loď FV Sakoba. Na obou lodích je posádka 37 mužů, informuje v úterý agentura Reuters.
20.07.2010 13:05 |

podobné články

Somálští piráti unesli rybářskou loď u Seychel. Dopadlo je námořnictvo EU

 
Somálští piráti unesli seychelskou rybářskou loď se sedmi lidmi na palubě. Pak ale zasáhlo námořnictvo Evropské unie a ve spolupráci s pobřežní stráží Seychel piráty zajalo a rybáře osvobodilo, informuje v sobotu agentura AFP.
20.11.2010 12:35 |

podobné články

Somálští piráti zase řádili! Unesli rybářskou loď!

 
Somálští piráti zřejmě u Seychel v Indickém oceánu zajali tchajwanskou rybářskou loď. Plavidlo ztratilo kontakt v pátek, informuje v sobotu agentura AFP.
05.11.2011 08:00 |

podobné články

V USA záhadně zmizelo 1500 lachtanů

 
Populární Molo 39 v San Francisku bylo po celých 20 let místem, kde dováděly stovky lachtanů. Lidé se tam na ně jezdili dívat z celých Spojených států. Jen letos jich tam napočítali skoro 1600. Nyní však doslova přes noc všichni zmizeli.
30.12.2009 16:20 |

podobné články

Dánská VÁLEČNÁ LOĎ ZAMETLA SE SOMÁLSKÝMI PIRÁTY!

 
Dánská válečná loď protipirátské mise NATO v sobotu ráno osvobodila z rukou somálských pirátů jemenskou rybářskou loď se dvěma jemenskými námořníky na palubě. Informuje o tom v neděli portál zpravodajské stanice BBC.
13.02.2011 13:50 |

podobné články

Na Novém Zélandu ubili neznámí pachatelé 23 chráněných lachtanů

 
Brutální útočníci ubili k smrti 23 chráněných lachtanů, včetně několika novorozených mláďat, v lachtaní kolonii na Jižním ostrově Nového Zélandu. Informovala o tom v pondělí agentura AP a server BBC s odvoláním na novozélandské ministerstvo životního prostředí.
06.12.2010 09:25 |

podobné články

Moře vyplavilo 50 mrtvých lachtanů! Co je zabilo?

 
Moře na jihu Austrálie vyplavilo na pláž mrtvá těla více než 50 lachtanů Forsterových. Informuje o tom v úterý agentura AFP.
17.01.2012 08:25 |

podobné články

Moře v Austrálii vyplavilo 53 uhynulých lachtanů

 
Na 53 mrtvých lachtanů bylo objeveno na pláži v jižní Austrálii. Příčina jejich smrti není známá, oznámili dnes místní ochránci životního prostředí, které citovala agentura AFP.
17.01.2012 08:40 |

podobné články

Mrtvý lachtan Logan: Cirkus nechyboval! Kdo tedy za jeho smrt může?

 
Pracovníci cirkusu Prince prý při převozu lachtanů z Frenštátu do Karviné nechybovali! Tvrdí to veterinární správa. Přesto při přesunu cirkusu jeden z lachtanů uhynul. Odborníci si přesto myslí, že cirkus má na smrti lachtana Logana hlavní díl viny. Přečtěte si proč.
11.06.2014 11:05 |

podobné články

VIDEO: Mohutný liják vypláchl i pražskou zoo! Po cestě se valila hnědá řeka, bazén lachtanů musí vypustit

 
Bouřky, které v sobotu i v neděli bičovaly celé Česko, se nevyhly ani Praze. Hasiči odstraňovali popadané stromy, čerpali vodu ze sklepů i například ze zatopené Thomayerovy nemocnice. Odnesla to i pražská zoo. Její ředitel Miroslav Bobek zveřejnil video, kde je vidět příval vody, který se valí po cestě dolů. Bazén lachtanů musí vypustit a vyčistit.
15.06.2020 07:35 |

podobné články

Víkendové deště spláchly i část pražské zoo, zatopeny byly bazény lachtanů i tučňáků

 
Extrémní víkendové počasí se v neděli večer nevyhnulo ani zoologické zahradě v Praze. Záběry a fotografie, které zveřejnil na sociálních sítích ředitel zoo Miroslav Bobek, vyvolávají vzpomínky na povodně z roku 2002. Vytopeny byly opět bazény lachtanů i tučňáků, tentokrát ale všechna zvířata velkou vodu přežila.
15.06.2020 14:40 |

podobné články

U Vídně se po srážce osobních vlaků převrátily vagony: Nejméně 12 zraněných

 
Poblíž města Klosterneuburg nedaleko Vídně se v pátek z dosud neznámých příčin srazily dva osobní vlaky. Několik lidí bylo zraněno, agentura APA hovoří o dvanácti až dvaceti lidech. Při srážce se převrátily dva vagony a v obou soupravách uvázlo několik lidí. Zaklíněni ale podle všeho nebyli. Nehoda se stala kolem 18:00 SEČ, na místě zasahuje mnoho záchranářů.
22.12.2017 20:00 |

podobné články

Potopili jsme ruskou vlajkovou loď Moskva! říká Arestovič. Stejnou dříve Ukrajinci poslali „do pr*ele“!

 
Ruský raketový křižník Moskva, vlajkovou loď ruské Černomořské flotily, zachvátil požár a následně se měl potopit. Zasáhly ho dvě ukrajinské rakety Neptun. Na telegramu o tom informoval šéf administrace Oděské oblasti Maksym Marčenko, informaci potvrdil i poradce prezident Volodymyra Zelenského Aleksij Arestovyč, ten později uvedl, že loď šla ke dnu. Křižník Moskva je jednou z nejsilněji vyzbrojených lodí ruského námořnictva. Jde navíc o tu samou loď, která útočila u Hadího ostrova a kterou ukrajinští námořníci poslali „do pr*ele“. Podle Rusů loď závažně poškodil „výbuch munice“.
13.04.2022 22:55 |

podobné články

PIRÁTI OPĚT UDEŘILI! Zajali rýbařskou loď z Mosambiku

 
Somálským pirátům se podařilo tento týden unést už třetí loď. Jejich další obětí se stalo rybářské plavidlo z Mosambiku se 14-člennou posádkou, informuje v sobotu agentura Reuters.
01.01.2011 19:10 |

podobné články

U Antarktidy se potápí loď. Plavidlo bude zásobovat letadlo

 
AKTUALIZOVÁNO/VIDEO. Ruskou rybářskou loď Sparta, která u Antarktidy narazila do ledovce a začala nabírat vodu, bude zásobovat novozélandské vojenské letadlo. Posádce, kterou tvoří 32 lidí, má dovézt další techniku potřebnou k záchraně plavidla.
15.12.2011 23:50 |

podobné články

Ruský válečný křižník pálil v Egejském moři po Turcích. Mělo to být varování

 
Ruská válečná loď Smětlivyj vypálila v Egejském moři varovné střely na tureckou rybářskou loď, aby zabránila kolizi. Rusko povolalo tureckého vojenského atašé. Křižník ruského námořnictva byl od září 2015 blízko syrských břehů. Vztahy mezi Ruskem a Tureckem jsou na bodu mrazu od listopadového incidentu, kdy Turci sestřelili ruskou stíhačku, která prý narušila jejich území.
13.12.2015 14:05 |

podobné články

Obrovské hejno delfínů prchalo před dravými kosatkami

 
Mezi nejobávanější mořské predátory patří kosatky, zvláště pokud útočí ve skupině. Nezastaví se ani před svými vzdálenými příbuznými, delfíny. Přesvědčily se o tom desítky delfínů krátkohubých v zátoce Hyacinthe Bay v Kanadě. Jejich úprk před predátory v minulém týdnu natočil 51letý Kanaďan.
28.06.2012 09:50 |

podobné články

Dvě stě metrů dlouhá loď najela na mělčinu a málem narazila do zdi

 
Německá kontejnerová loď Hansa Constitution najela v neděli v Hongkongu na mělčinu a málem narazila do zdi u sportovního hřiště v jedné z tamních obytných čtvrtí. Při nehodě nedošlo k žádné škodě na životním prostředí a nehrozilo, že by se loď potopila.
08.04.2014 06:35 |

podobné články

Vědci poprvé ve volné přírodě spatřili bílou kosatku

 
Bílí kytovci různých druhů se v přírodě čas od času vyskytují, v případě takto zbarvených kosatek prý ale vědci dosud viděli jen mladé jedince. Teď bíléhodospělého jedince kosatky dravé zaznamenali u pobřeží Kamčatky na východě Ruska. Iceberg (Ledovec), jak zvíře pojmenovali, je podle nich asi 16 let starý a žije v hejnu s ostatními kosatkami.
23.04.2012 11:15 |

podobné články