Článek

Stotisícový protest v Minsku: Proti Lukašenkovi bouří davy, policie opět zatýkala

 
V mnohých běloruských městech v neděli pokračují demonstrace proti autoritářskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi. V Minsku se podle médií k „Pochodu hrdinů“ sešlo, jako i předchozí neděle, na 100 000 lidí. Na řadě míst metropole zatarasily zástupu cestu policejní kordony posílené jednotkami ministerstva vnitra. Policie oznámila, že již zatkla na 250 protestujících.
13.09.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (130 článků)
Podobné články

Policie zatýká Lukašenkovy odpůrce. Na demonstraci v Minsku „sebrala“ i novináře

 
Běloruská policie v centru Minsku zadržela velký počet demonstrantů, kteří spolu s tisíci, podle některých zdrojů desetitisíci, dalších lidí přišli na nedělní protest proti autoritářskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi. Informuje o tom agentura DPA. Mezi zadrženými je i zpravodaj ruské agentury TASS. Bezpečnostní síly už dříve zatarasily náměstí Nezávislosti, aby zabránily masovým demonstracím poblíž vládních budov. Ministerstvo přiznalo zatím 125 zadržených.
30.08.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (130 článků)

Protesty proti Lukašenkovi: Moderátor rezignoval, nobelistka se bojí občanské války

 
V řadě běloruských měst pokračují protesty proti falšování výsledků nedělních voleb hlavy státu, které podle volební komise pošesté vyhrál autoritářský prezident Alexandr Lukašenko. Jediná běloruská nositelka Nobelovy ceny, spisovatelka Světlana Alexijevičová, vyzvala Lukašenka k odchodu. Od dnešní rána lidé v Minsku podle serveru Tut.by vytvářeli živé „řetězy solidarity“ s postiženými policejní brutalitou. Soud v Minsku zveřejnil jména 500 zatčených, které v pondělí poslal na jeden až téměř čtyři týdny do vězení. Z adrženy již byly tisíce lidí.
13.08.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (130 článků)

Podívejte se, jak vyráběli stotisícový dav z Lidic

 
Stěžejní scéna k velkofilmu Lidice je téměř u konce. Velkou práci s ní ale mají především trikaři. Tvůrci snímku Blesku odkryli tajemství, jak se z 500 komparzistů, které režisér Petr Nikolaev rozehnal po louce, stane neuvěřitelných 160 000 lidí. Podívejte se, jak vyráběl stotisícový dav v Lidicích
16.08.2010 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nikolaev (72 článků)

EU nejspíš opět zakáže Lukašenkovi vstup na své území

 
Evropská unie nejspíš opět zakáže vstup běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi na území EU. Internetovému serveru EUobserveru to v telefonickém rozhovoru řekl švédský ministr zahraničí Carl Bildt.
04.01.2011 11:05 |

podobné články

„Hanba!“ Ženy vyrazily demonstrovat proti Lukašenkovi, policie jich stovky zadržela

 
Běloruská policie v sobotu v centru Minsku zadržela stovky demonstrantek, které se zúčastnily opozičního pochodu žen proti autoritářskému režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Do vězeňského vozu policisté podle agentury DPA naložili i třiasedmdesátiletou Ninu Baginskou, považovanou za veteránku protestního hnutí, která demonstrovala už proti komunistům. „Hanba!“ křičely demonstrantky.
19.09.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (130 článků)

V Praze se střílelo! Policie zatýkala dealery drog

 
V pražském Karlíně se v úterý v podvečer střílelo. Policie tam zatýkala dealery drog z ciziny.
10.07.2012 23:15 |

podobné články

Policie dopadla údajné vrahy čerpadlářky z Nelahozevsi: Zatýkala je zásahová jednotka

 
Dvojí zatčení proběhlo v pondělí v noci na Mělnicku. Ve Vojkovicích zásahová jednotka zatýkala jednoho z údajných pachatelů přepadení čerpací benzínové stanice v Nelahozevsi, pravděpodobně vraha čerpadlářky. Dalšího podezřelého zatkli podle zjištění Aktu.cz v Kralupech nad Vltavou. Blesku zadržení podezřelých potvrdil tiskový mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.
15.01.2019 08:45 |

podobné články

EU proti Lukašenkovi! Z Běloruska stáhne své ambasadory a požaduje svobodné volby

 
Evropská unie dala jasně najevo svůj postoj k běloruskému diktátorovi Lukašenkovi. Nejen že všechni členové unie stáhnou z Běloruska své ambasadory, navíc EU zakázala několika představitelům země vstup na své území a zmrazila jim aktiva!
28.02.2012 22:40 |

podobné články

„Kde je naše Máša?“ Stovky žen v Bělorusku spílaly Lukašenkovi, policie jich desítky zatkla

 
Stovky žen se v sobotu v běloruské metropoli Minsku zúčastnily další z demonstrací proti režimu autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka. Policie proti tomuto protestu tvrdě zasáhla a do večera zadržela nejméně 46 protestujících, uvedla agentura Reuters s odvoláním na lidskoprávní aktivisty. Na videonahrávkách bylo vidět, jak maskovaní příslušníci bezpečnostních sil ženy brutálně odvlékají do policejních aut, napsala agentura DPA.
12.09.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (130 článků)

Česká cesta vůči Lukašenkovi? Senátore Fischere, to není dobrý nápad. Specialista na Bělorusko varuje

 
EVROPAN LIBOR ROUČEK Nic nekončí, i hospodářské sankce mohou přijít! Bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček analyzuje dění. „Měl jsem Bělorusko a celý prostor bývalého Sovětského svazu na starosti v Evropském parlamentu. Když jsem měl schůzky s běloruskými sociálními demokraty, scházeli jsme se v Litvě,“ popisuje s odkazem na množství lidí ve věznicích. Českou cestu v postupu vůči Lukašenkovi odmítá a doporučuje koordinovat rozhodnutí s ostatními členy EU.
27.08.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Libor Rouček (252 článků)

Očekává se další schůzka o Ukrajině v Minsku

 
V Minsku by se dnes mohlo uskutečnit odkládané setkání takzvané kontaktní skupiny, tedy zástupců Ukrajiny, proruských separatistů, Ruska a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Povstalci také v neděli ohlásili, že se kvůli dodržování mírových dohod z Minsku připravují na jednání s velením ukrajinské armády.
29.12.2014 06:51 |

podobné články

V Minsku se celou noc dramaticky jedná, všichni čekají… A exministr Bašta říká: Vždyť je to stejně jedno. Všechno se rozhoduje úplně jinde

 
Někdejší český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta okomentoval pro ParlamentníListy.cz v současné době stále probíhající jednání v běloruském Minsku, kde evropské špičky rozhodují o osudu Ukrajiny. Bašta poukázal na emotivnost samotných rozhovorů, což prý dokazuje několik momentů. A podotkl, že výsledky jednání pro mír na Ukrajině zase tak podstatné nejsou. Rozhodující slovo prý bude mít aktér, který v Minsku zastoupen není.
12.02.2015 08:01 |

podobné články

V Minsku se celou noc dramaticky jednalo, všichni čekají… A exministr Bašta říká: Vždyť je to stejně jedno. Všechno se rozhoduje úplně jinde

 
Někdejší český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta okomentoval pro ParlamentníListy.cz jednání v běloruském Minsku, kde evropské špičky rozhodovaly o osudu Ukrajiny. Bašta poukázal na emotivnost samotných rozhovorů, což prý dokazuje několik momentů. A podotkl, že výsledky jednání pro mír na Ukrajině zase tak podstatné nejsou. Rozhodující slovo prý bude mít aktér, který v Minsku zastoupen není.
12.02.2015 08:16 |

podobné články

Ruská policie zatýkala na akci k srpnu 1968. Vadil jí transparent „Za vaši na naši svobodu“

 
Policie na Rudém náměstí v Moskvě krátce zadržela tři účastníky dnešní vzpomínkové akce na 50 let starý protest takzvaných osmi statečných proti invazi do Československa v srpnu 1968. Informoval o tom ruský portál OVD-Info. Podle tohoto serveru se manifestace zúčastnilo asi 50 lidí, ruský opoziční list Novaja gazeta udával asi 30 účastníků. Šéf zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák dnešní zásah ruské policie proti demonstrantům kritizoval.
25.08.2018 14:25 |

podobné články

Lukašenko slaví narozeniny: Pozatýkal administrátory opozičního facebooku

 
Běloruská policie dnes v Minsku pozatýkala organizátory internetového odporu proti prezidentovi Alexandru Lukašenkovi. Informovala o tom běloruská agentura BelPan. Administrátory desetitisícových skupin na sociálních sítích policisté zadrželi v den Lukašenkových narozenin.
30.08.2012 19:25 |

podobné články

V Madridu se demonstrovalo, španělská policie zatýkala. Bojí se okupace

 
Desetitisíce Španělů podporujících takzvané hnutí nespokojených vyšly v sobotu večer do ulic Madridu, Barcelony, Bilbaa, Málagy a jiných měst na protest proti úsporným opatřením vlády a proti jejímu způsobu řešení ekonomické krize. V Madridu brzy ráno skončily demonstrace zatýkáním. V Madridu se protesty soustředily opět na náměstí Puerta del Sol, kde se lidé scházeli už loni na jaře a na podzim. Demonstrovat tam večer přišlo na 30 tisíc lidí.
13.05.2012 10:50 |

podobné články

Putin rozhodl, vše je jinak. Tohle Lukašenka musí bolet. A tvrdá slova EU

 
Běloruský lídr Alexandr Lukašenko nezažívá své nejlepší období. V ulicích hlavního města Minsku proti němu a údajně zfalšovaným prezidentským volbám demonstrují desetitisíce lidí. Podle dřívějších zpráv Radia Free Europe ruský prezident Putin přislíbil Lukašenkovi při nepokojích vojenskou pomoc. Podle posledních zpráv deníku iDNES ale dává Putin od Lukašenka ruce pryč. Prý pomoc nepotřebuje. Navíc se od posledního evropského diktátora odvrátila i Evropská unie. Co bude dělat teď?
19.08.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (130 článků)

Všechno nejlepší, ty kryso! volají běloruští demonstranti na Lukašenka

 
Bělorusové dál protestují proti svému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi, který drží moc v zemi v rukou nepřetržitě už od roku 1994. Po posledních prezidentských volbách, které proběhly letos v srpnu, mu ale Bělorusové dávají najevo, že má zmizet. Podle oficiálních výsledků získal 80 procent hlasů, ale desetitisíce demonstrantů v ulicích Minsku dávají najevo, že volby považují za zmanipulované.
30.08.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (130 článků)

V Kyjevě to opět vře! Proti prezidentovi demonstruje dnes už stotisícový dav!

 
V Kyjevě se dnes opět demonstruje! Na sto tisíc stoupenců ukrajinské opozice se shromáždilo proti vládě prezidenta Viktora Janukovyče, přestože úřady masové akce v centru města zakázaly a vláda pohrozila nasazením policie.
01.12.2013 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (384 článků)