Článek

Stop vládě! Začíná další týden protestů. Chystá se okupace ministerstev

 
Úterý se opět ponese ve znamení protestů proti vládě. A v tomto týdnu to nebude jediný den, kdy mají Češi v ulicích vyjádřit svůj nesouhlas s vývojem v zemi. Protestovat se totiž má i ve čtvrtek. Ačkoli na tento den svolávali pořadatelé dokonce mobilizaci mužů a žen, masová účast se zřejmě očekávat nedá.
21.05.2012 22:05 |

podobné články

Podobné články

Začíná blokáda ministerstev školství a kultury

 
U ministerstev školství a kultury dnes budou protestovat odpůrci vládních reforem. Celodenní happening se scénkami, hudebními vystoupeními a veřejnými diskusemi zorganizovala platforma Stop vládě, v níž se sdružily odbory spolu s občanskými iniciativami. Vadí jim současná kulturní a školská politika. Dnešní akce je první z připravovaných blokád pěti ministerstev, které se budou konat postupně až do 7. června.
29.05.2012 07:40 |

podobné články

Jiří Vyvadil: Socialismus s lidskou tváří okupace jen pozastavila, ale listopad 1989 ji definitivně zadusil

 
Žádná okupace není dobrá. Jen některá může být horší a jiná mírnější. Proti okupaci ze strany vojsk Varšavské smlouvy ze srpna 1968 byl vášnivě snad každý Čechoslovák (kromě ojedinělých zrádců, dnes bychom řekli vlastizrádců). Ovšem v každém případě byla tato okupace tisíckrát méně agresivní a měla tisíckrát méně negativních důsledků než předchozí německá okupace v letech 1938 – 1939.
20.08.2018 14:55 |

podobné články

Odboráři budou okupovat poslední ministerstvo. Táhnou na Kalouskův úřad

 
Dneškem skončí odborářská akce "okupace“ ministerstev. Platforma Stop vládě pořádá demonstraci před ministerstvem financí. Začíná v půl třetí.
07.06.2012 09:10 |

podobné články

Studenti nesouhlasí s vládními kroky. Zahájili proto týden protestů

 
Týden protestů proti reformám vlády Petra Nečase (ODS) zahájila v pondělí iniciativa Za svobodné vysoké školy ve spolupráci s iniciativou Stop vládě, informoval za iniciativy Michal Uhl. Týden vyvrcholí v sobotu 21. dubna demonstrací proti vládě.
16.04.2012 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9309 článků)

Žena přišla na Drábkův úřad a řekla psům: Vykaďte se tady, ho*en je tu dost

 
REPORTÁŽ Další z ministerských blokád má dnes upozornit na nesouhlas s reformami Nečasovy vlády. Odboráři ze státní správy, Rada postižených, sdružení ProAlt a Akční spolek nezaměstnaných organizují v rámci akce „Stop vládě“ symbolické blokády jednotlivých ministerstev. Ministerstvo práce a sociálních věcí bylo organizátory protestů od počátku považováno za jeden z „ďábelských“ resortů a jeho blokáda měla být jedním z vrcholů protestů.
06.06.2012 12:10 |

podobné články

Žena přišla na Drábkův úřad a řekla psům: Vykaďte se tady, s*aček je tu dost

 
Další z ministerských blokád má dnes upozornit na nesouhlas s reformami Nečasovy vlády. Odboráři ze státní správy, Rada postižených, sdružení ProAlt a Akční spolek nezaměstnaných organizují v rámci akce „Stop vládě“ symbolické blokády jednotlivých ministerstev. Ministerstvo práce a sociálních věcí bylo organizátory protestů od počátku považováno za jeden z „ďábelských“ resortů a jeho blokáda měla být jedním z vrcholů protestů.
06.06.2012 12:15 |

podobné články

U ministerstva financí proběhne poslední blokáda Stop vládě

 
V Praze se ve čtvrtek uskuteční poslední ze série takzvaných blokád ministerstev, které na protest proti vládním reformám uspořádala platforma odborářů a aktivistů Stop vládě. Měli by protestovat u ministerstva financí proti zvyšování daní a škrtům v rozpočtu, uvedla ČTK.
07.06.2012 06:15 |

podobné články

TOP 09 své náměstky z ministerstev stahovat nebude. Jsou to prý odborníci

 
Vedení TOP 09 nevidí důvod, proč stahovat z ministerstev své členy, kteří tam působí ve funkcích náměstků. ČTK to řekl první místopředseda strany Miroslav Kalousek. Bývalá vládní strana tak volí jinou strategii než ODS, jejíž úřadující lídr Martin Kuba se domnívá, že není přijatelné, aby v úřednické vládě Jiřího Rusnoka dlouhodobě působili občanští demokraté ve vedení ministerstev.
20.07.2013 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6890 článků) , Jiří Rusnok (1874 článků) , Martin Kuba (401 článků) , Jiří Kuba (80 článků)

Odpůrci vlády dnes zablokují ministerstva. Nečas: Násilné, nepřijatelné

 
U ministerstev školství a kultury budou v úterý protestovat odpůrci vládních reforem. Celodenní happening se scénkami, hudebními vystoupeními a veřejnými diskusemi zorganizovala platforma Stop vládě, v níž se sdružily odbory spolu s občanskými iniciativami. Vadí jim současná kulturní a školská politika. Úterní akce je první z připravovaných blokád pěti ministerstev, které se budou konat postupně až do 7. června. Informuje ČTK.
29.05.2012 06:20 |

podobné články

„Kdyby ty hovada...!“ Přemysl Sobotka během křtu nové publikace o srpnu 68 prozradil, jak jsme kvůli řádění Sovětů mohli přijít o Václava Havla

 
REPORTÁŽ Dva historikové Vojenského historického ústavu, Ivo Pelčoch a Prokop Tomek, napsali novou publikaci na téma okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968. Kniha nese název „Okupace 1968 a její oběti“. Podtitul publikace, která zpřesňuje počet obětí a přibližuje jejich životní osudy, zní „Nové pohledy na invazi armád Varšavské smlouvy do Československa roku 1968, počátek okupace a její oběti“. Kmotrem knihy, jejíž křest proběhl v prostorách Armádního muzea na pražském Žižkově, byl bývalý předseda Senátu Parlamentu ČR za ODS a nynější náměstek hejtmana Libereckého kraje Přemysl Sobotka. Sobotka se během představení knihy svěřil se svými osobními zážitky a připomněl, jak jsme kvůli srpnové invazi mohli přijít o svého prvního polistopadového prezidenta.
17.08.2017 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5600 článků) , Přemysl Sobotka (476 článků)

Štěpánek: Není okupace jako okupace

 
Připomínání vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa je samozřejmě pozitivní věc, zvláště pak v roce 50. výročí téhle okupace.
19.08.2018 21:25 |

podobné články

Odbory vyzvaly vládu k demisi, na duben plánují týden protestů

 
Odborové svazy spolu s občanskými iniciativami v úterý zahájily kampaň Stop vládě, v jejímž rámci odbory vyzývají vládu k demisi a zastavení reforem. Ohlásily také týden protestů, který bude v polovině dubna předcházet klíčové protestní akci, jež proběhne 21. dubna na Václavském náměstí.
03.04.2012 11:55 |

podobné články

Studenti zahájili týden protestů. Nesouhlasí s vládními kroky

 
AKTUALIZOVÁNO. Iniciativa Za svobodné vysoké školy dnes zahájila týden protestů, brojí tak proti vládním reformám a zavedení takzvaného zápisného. V univerzitních městech po celé ČR se budou konat happeningy a přednášky o dopadech reforem, řekli dnes novinářům zástupci spolku. V sobotu 21. dubna se pak studenti připojí k demonstraci odborů a občanských iniciativ Stop vládě na Václavském náměstí v Praze.
16.04.2012 15:15 |

podobné články

Experti vnitra navrhují redukci ministerstev ze 14 na 9

 
Experti z ministerstva vnitra oživili svůj plán na sloučení a rušení některých ministerstev, aby stát mohl uspořit potřebné miliardy. Jejich návrh nové struktury ústřední státní správy, který má Právo k dispozici, počítá se snížením počtu ministerstev ze současných čtrnácti na pouhých devět. Sloučily by se například kultura se školstvím, zemědělství s životním prostředím, průmysl s dopravou, zdravotnictví se sociálními věcmi či silová část vnitra (policie, hasiči) s obranou.
02.05.2012 06:00 |

podobné články

Odbory a aktivisté budou jednat o dalších akcích proti vládě.

 
Předáci Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) se dnes ráno po deseti dnech znovu mimořádně sejdou kvůli přípravě protestů proti vládě a jejím reformám. Jednat budou i o generální stávce. V poledne se pak odboráři setkají se zástupci sdružení a iniciativ, s nimiž tvoří platformu Stop vládě. Společně by pak měli oznámit, jaké protivládní akce spustí a kdy to bude.
04.05.2012 08:10 |

podobné články

Na 4000 odborářů pochodovalo Prahou. Chtěli svrhnout vládu

 
AKTUALIZOVÁNO. Odboráři do prázdnin plánovanou stávku na protest proti vládě a jejím reformám nevyhlásí, dnes jich ale pochodovalo centrem hlavního města na 4000. Začátek protestního pochodu naplánovali na poledne, kdy skončil sněm Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS). Odbory a aktivisté z platformy Stop vládě se na zasedání dohodli na blokádě pěti ministerstev od 29. května do 7. června. Novinářům to po jednání sněmu řekl šéf ČMKOS Jaroslav Zavadil. Nevyloučil, že by se celostátní stávka mohla uskutečnit v září nebo v říjnu.
22.05.2012 13:05 |

podobné články

Stop obchodům s dětmi v Norsku, žádali aktivisté při biatlonu v Novém Městě

 
Norové pravidelně obsazují stupně vítězů v běžeckém lyžování, je to jejich národní sport, biatlon nevyjímaje. Toho, že se určitě mnoho Norů přijede podívat na Světový pohár biatlonistů do arény v Novém Městě na Moravě, využili aktivisté protestující proti norskému sociálnímu systému. V pátek tu rozdávali cizojazyčné letáky s texty Stop krádežím dětí v Norsku či Stop obchodům s dětmi v Norsku.
06.02.2015 21:41 |

podobné články

Inzerát „Stop imigrantům a Drahošovi“ je v pořádku. Analytik Kotrba vstupuje do zuřící debaty

 
Inzerát, který do novin zadal spolek přátel Miloše Zemana, je v pořádku a hesla na něm umístěná dávají smysl. Do debaty, kterou rozpoutal regionální Deník a jeho šéfredaktor, se zapojil mediální analytik Štěpán Kotrba. Na hesle „stop imigrantům, stop Drahošovi“ podle něho není nic špatného.
20.01.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23619 článků)

Odboráři generální stávku nechystají, budou „okupovat“ ministerstva

 
Zástupci odborů a přidružených protivládních iniciativ probírali na pátečním jednání podobu květnových protestů proti kabinetu Petra Nečase. O generální stávce ale odbory mluvit nechtějí, chystají protest na celostátní úrovni, jehož částí bude i tzv. okupace ministerstev.
04.05.2012 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9309 článků)