Článek

Stoka z brněnského ANO? Hlavně městské firmy, píší noviny

 
Kauza Stoka, ve které hraje nejdůležitější roli dnes již bývalý člen Babišova hnutí Jiří Švachula, má rovinu, o které se příliš nemluví a přitom je to rovina zásadní. Organizovaná skupina kolem bývalého místostarosty městské části Brno - střed za hnutí ANO Jiřího Švachuly podle informací deníku Právo vedle korupce spojené se zakázkami pro podnikatele ovlivňovala především dění v městských firmách.
08.09.2020 10:20 |

podobné články

Podobné články

Spolupracující obžalovaný v kauze Stoka: Vybírali jsme 10 %, půlku dostával Švachula

 
Spolupracující obviněný v kauze Stoka, podnikatel Salman El-T. (52), před brněnským soudem popsal, jak skupina 11 domluvených politiků, podnikatelů a úředníků manipulovala s veřejnými zakázkami zadávanými radnicí Brno-střed. Pokračuje tak dokazování v rozsáhlé korupční kauze Stoka.
06.10.2020 15:10 |

podobné články

Kauza Stoka: Švachula má smůlu, zůstává ve vazbě! Vrchní soud mu zrušil propuštění

 
Bývalý místostarosta radnice Brno–střed Jiří Švachula (dříve Ano), obžalovaný v brněnské korupční kauze Stoka, má smůlu. Olomoucký vrchní soud zrušil rozhodnutí brněnského krajského soudu, ten jej chtěl propustit z vazby.
23.10.2020 14:10 |

podobné články

Stoka: advokát radnice končí, byl prý moc aktivní

 
Radnice Brno-střed nečekaně ukončila spolupráci s advokátem Radkem Ondrušem, který ji od samého začátku zastupoval v kauze Stoka, tedy v případu údajného ovlivňování veřejných zakázek na této městské části a v městských firmách.
02.10.2020 11:05 |

podobné články

Kauza Stoka v Brně: Podnikatel přiznal, že musel dávat úplatky, aby mohl stavět

 
Podnikatel Lubomír S. (68) přiznal v druhý den soudního stání, že u řady veřejných zakázek vypsaných radnicí Brno-střed vybíral, předával či sám dával úplatek. V kauze Stoka je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně bývalého místostarosty Brno-střed Jiřího Švachuly (54, exANO), kterého žalobce označil za hlavu celé skupiny.
22.09.2020 12:25 |

podobné články

Svědci v kauze Stoka: Nic nevíme, ničeho jsme si nevšimli, zakázky jsme neovlivňovali

 
Výslechem tajemníka radnice Brno-střed Petra Štiky pokračovalo v úterý u soudu v Brně projednávání rozsáhlé politicko-korupční kauzy Stoka. V té je obžalováno 11 lidí a dvě firmy. Obžaloba jim klade za vinu, že ovlivnili zakázky v hodnotě více než 328 milionů korun. Za hlavu zločinného spolčení označil žalobce bývalého místostarostu Brna-střed a radního Jiřího Švachulu (55, exANO).
05.01.2021 10:05 |

podobné články

Brněnská stoka ANO. Do ČT pozvali exprimátora Vokřála, který se ochotně rozpovídal

 
Kauza Stoka, tak kriminalisté pojmenovali vyšetřování rozsáhlé korupce v Brně, jež otřásá nejen tamní, ale celostátní politikou. Byla také jedním z důvodů, proč odešel z hnutí ANO jeho dosavadní místopředseda Petr Vokřál, někdejší brněnský primátor, který byl hostem pořadu Interview na ČT24, kde se k tomuto podezření z masivní korupce vyjádřil.
30.06.2020 21:55 |

podobné články

Mafiánská stoka, zjistila policie o korupci na radnici v Brně: Obvinila Švachulu a 10 dalších lidí

 
Protikorupční policie navrhla obžalovat mafiánský gang politiků z Brna vedený bývalým místostarostou radnice Brno-střed Jiřím Švachulou (ANO). Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu pracovali na důkazním spisu proti politicko-podnikatelské mafii z Brna celý rok. Případ nazvali příznačně: Stoka.
03.03.2020 15:20 |

podobné články

Švachulova Stoka: Všichni mlčí! Spis o korupci na radnici v Brně za 180 milionů nechce úřad ukázat opozici

 
Tajemného bobříka mlčení si uložila česká justice v třaskavém případu korupční kauzy Stoka. Hlavní obžalovaný, Jiří Švachula (54, dříve ANO) od svého zatčení zarytě mlčí.
27.07.2020 16:30 |

podobné články

Velká korupční kauza Stoka: Žalobce žádá pro obviněné 76 let vězení!

 
Největší korupční spolčení politiků, úředníků a podnikatelů v historii České republiky začne v pondělí projednávat Krajský soud v Brně. Soudkyně Jaroslava Bartošová tam brzy ráno zahájí trestní řízení v kauze Stoka, v němž figurují i bývalí politici za ANO Jiří Švachula a Petr Liškutin a politik Jiří Hos (ODS).
19.09.2020 15:55 |

podobné články

Kauza Stoka v Brně: Vzal jsem jen jeden úplatek za kotelnu, vypověděl exšéf investic

 
Někdejší vedoucí investičního odboru radnice Brno-střed Petr L. (64, dříve ANO přiznal před Krajským soudem v Brně přijetí jednoho úplatku. Státní zástupce pro něj žádá 13 let kriminálu. Třetím dnem tak pokračuje projednávání tzv. kauzy Stoka, ve které je obžalováno 11 bývalých politiků a podnikatelů z korupce.
23.09.2020 13:10 |

podobné články

Stoka pod Prahou je historický skvost skrytý v podzemí

 
Devět metrů pod zemí se nachází jeden z historických skvostů Prahy - sto let stará kanalizační stoka, kterou projektoval a postavil anglický stavitel William Lindley v jedinečném architektonickém stylu. Je to místo, kam se člověk běžně nedostane.
28.03.2013 18:50 |

podobné články

„Duka je stoka.“ Takto se veřejně vyjadřuje zaměstnankyně Českého rozhlasu. Ten to sice zakazuje, ale...

 
Pražský kardinál a nejvyšší představitel české katolické církve Dominik Duka je prý stoka. Takové hodnocení vyslovila právnička placená z poplatků českých koncesionářů v Českém rozhlase. Důvodem jsou kardinálovy názory, které vyslovil při svatováclavském kázání ve Staré Boleslavi.
29.09.2017 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1061 článků)

Policie prověří v kauze Stoka kvůli možné korupci další zakázky

 
Městská část Brno-střed předala Policii ČR další tři investiční zakázky, které byly soutěženy v době před policejním zásahem souvisejícím se známou a v současnosti vyšetřovanou rozsáhlou korupční kauzou Stoka.
19.08.2020 19:05 |

podobné články

Překvapení v kauze Stoka v Brně: Expolitika Švachulu soudkyně pustila! Domů ale nešel

 
Brněnský soud neočekávaně propustil hlavního obžalovaného v kauze úplatkářského zločinného spolčení Stoka Jiřího Švachulu (54, exANO) z vazby! Soudkyně Jaroslava Bartošová o tom rozhodla při neveřejném vazebním zasedání ve středu večer.
08.10.2020 09:20 |

podobné články

Kauza Stoka: Vlivný politik Jiří Hos se objevil po 14 dnech, přihlásil se sám

 
Policisté ukončili pátrání po Jiřím Hosovi (57, ODS), vlivném politikovi z Brna. Bývalý místostarosta Brno-sever a jeden ze dvou někdejších zástupců brněnské buňky v celostátní výkonné radě ODS je spojován se Kauzou Stoka – korupční aférou, kde je hlavním podezřelým Jiří Švachula (54, exANO). Na policejní služebně se ohlásil sám po 14 dnech, prý měl vypnutý mobil.
06.11.2020 10:15 |

podobné články

Brno: Městské zásahy pomáhají zvýšit zájem o veřejný prostor

 
Od 27. května se v bývalé městské káznici na Cejlu uskuteční výstava Městské zásahy Brno 2011, kterou připravila občansko-profesní iniciativa architektů (sdružení Městské zásahy) ve spolupráci s Domem umění města Brna a odborem územního plánování a rozvoje brněnského magistrátu. Vernisáž se koná ve čtvrtek 26. května od 19 hodin.
25.05.2011 21:40 |

podobné články

Rozkol ve vládě kvůli Teličkovi? Noviny píší o souvislosti s „neštěstím" ČSSD jménem Keller

 
Vláda bude muset krátce po volbách rozhodnout o obsazení postu eurokomisaře. Ve hře jsou podle deníku Právo dvě jména, a to eurolídr ANO Pavel Telička a exministr financí, rektor soukromého bankovního institutu Pavel Mertlík. Toho prosazuje ČSSD. Právo píše, že v koalici se tak rýsuje další střet, protože ČSSD Teličku na eurokomisaře nepustí. Lidové noviny zase píší o rýsující se prohře ČSSD a o neúspěchu Jana Kellera.
09.05.2014 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Mertlík (29 článků)

Babiš si to s Ondráčkem podělal u KSČM. Má problém, píší noviny

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes setká s šéfem komunistů Vojtěchem Filipem, aby mu vysvětlil, proč požaduje odvolání Zdeňka Ondráčka z funkce předsedy sněmovní komise pro kontrolu GIBS. Píší to Lidové noviny.
06.03.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20996 článků) , Vojtěch Filip (1446 článků)

Je to zlé, paní Šlechtová. Ministryni ANO „popravují“ ve vlastním tisku

 
Dnešní Lidové noviny píší o kauze ministryně obrany Karly Šlechtové. Ta měla, ještě jako ministryně pro místní rozvoj, zneužívat státní peníze. Během svých zahraničních cest prý často navštěvovala letištní VIP salonek, což stát přišlo na 310 tisíc korun. Šlechtová takto letěla 26krát, Babiš pouze jednou, píší Lidové noviny. Tisk z vydavatelství patřícího do holdingu Agrofert premiéra Babiše (aktuálně ve svěřenském fondu) ostřeluje „vlastní“ ministryni. Babiš ji prý nemá rád.
16.05.2018 08:10 |

podobné články