Článek

„Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

 
Tanky od Západu Ukrajina dostane. Jak vojenští experti podotýkají, nebude to ovšem bez problémů, už kvůli různým druhům a konfiguracím. A deník Washington Post popsal, jakou „boudu“ musely USA ušít na německého kancléře, aby s dodávkou souhlasil. Ovšem hned po diskuzi o tancích se rozjela ta o bojových letounech. A kancléř je nespokojen a tvrdí, že něco takového vůbec není na stole. Varuje před tím, aby politici slibovali zbaně jen proto, aby si polepšili na domácí politické půdě.
30.01.2023 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (233 článků) , Washington Washington (233 článků)
Podobné články

Volební drama: Vítězem v Německu Scholz, ale... Merkelová povládne až do Vánoc?

 
Německé volby vyhráli sociální demokraté. Olaf Scholz tak předčil lídra CDU/CSU Armina Lascheta, který vzkazuje: Scholz není žádný král. Nyní se rozbíhá složité povolební vyjednávání. A politologové očekávají, že nebude krátké. Scholz by rád Merkelovou vystřídal v kancléřském křesle ještě před letošními Vánoci. Panují však i pochybnosti, zda se v Německu nová vláda stihne do té doby domluvit.
26.09.2021 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2837 článků) , Armin Laschet (20 článků)

„Stačí říct.“ Kancléř Scholz nabídl turbínu. A udělal další velký ústupek

 
Německo by dost možná mohlo pod hrozbou sociálních nepokojů a přídělového systému urychleně přehodnotit svůj energetický mix. I přes nelibost vládních Zelených totiž kancléř Olaf Scholz poprvé nezavrhuje, že by Německo nemuselo zcela upustit od jaderné energie. Významná otočka zazněla během kancléřovi prohlídky výrobního závody továrny Siemens Energy v Mülheimu an der Ruhr, kde uvízla turbína pro plynovod Nord Stream servisovaná v Kanadě. „Stačí, aby někdo řekl ‚chci ji‘, a bude tam velmi rychle,“ doufá Scholz, že o ni Rusko projeví zájem.
03.08.2022 15:45 |

podobné články

Scholz: Vycvičíme 5 tisíc Ukrajinců, dodáme zbraně. Putin se přepočítal

 
Německý spolkový kancléř Olaf Scholz ve svém čtvrtečním projevu v Bundestagu označil ruské raketové nálety na civilisty za akt zoufalství a slíbil další podporu Ukrajině. Do jara prý Německo vycvičí novou ukrajinskou brigádu až o 5000 mužích, dohromady s dalšími evropskými partnery bude vycvičeno 15.000 prvotřídních ukrajinských vojáků. „Putin se přepočítal,“ prohlásil nečekaně odhodlaný Scholz, kterému byl v minulosti vyčítán vlažnější postoj k pomoci Ukrajině.
20.10.2022 15:15 |

podobné články

Šprajcnul se v podjezdu u Malostranského náměstí: Poničil palác z roku 1456

 
Přehlédl značku a šprajcnul se v podjezdu! Řidič autobusu v Letenské ulici u Malostranského náměstí nejspíš zapomněl, jakou má výšku, a nadělal škodu nejen na autobusu, ale i na Oettingenském paláci, pod nímž vede silnice a tramvajová trať.
01.06.2017 06:25 |

podobné články

Závody ve zbrojení jsou na spadnutí. Lidovec mluví o hrozbě nové studené války

 
ROZHOVOR Závody ve zbrojení jsou na spadnutí. Vladimir Putin žije v jiném světě, rozpad sovětského impéria vnímá jako národní tragédii a podle toho se dnes chová. A miliony Rusů, kteří mu dnes tleskají, to budou dělat dál, i kdyby si měli utáhnout opasky. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to řekl poslanec KDU-ČSL Ondřej Benešík. Podle něj se Rusko nezměnilo. Změnili jsme se prý my a teprve teď si to uvědomujeme.
14.04.2014 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4991 článků)

Netanjahu varoval před závody ve zbrojení

 
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v nedělním rozhovoru pro televizní stanici CNN varoval před závody ve zbrojení, které v Perském zálivu podle něj vyvolá nová dohoda o íránském jaderném programu. Kromě židovského státu mají z dohody strach i sunnitské muslimské země v oblasti Perského zálivu.
05.04.2015 18:51 |

podobné články

Osobnosti: Benjamin Netanjahu (70 článků)

Richard Seemann: Scholz v Bundestagu - „Vyhrajeme boj“

 
Spolkový kancléř Olaf Scholz ve svém prvním vládním prohlášení vyzval občany, aby důvěřovali, že země bude schopna překonat pandemickou krizi. Oznámil hluboké změny, které si vyžaduje složitá situace v souvislosti s pandemií korony. Vrcholový sociálně demokratický politik zároveň občany povzbudil, že bude to zase lepší, „vyhrajeme boj, překonáme krizi," řekl Scholz.
16.12.2021 14:30 |

podobné články

Bojíte se Putina? Tolik dává na zbrojení USA, Rusko nebo třeba Francie. Stojí za vidění

 
Rádio Svobodná Evropa zveřejnilo graf, který ukazuje, jak moc která země vynakládá na zbrojení. Ukazuje se, že Francie na zbrojení nyní vydává více než Rusko. O tomto tématu už také informovala agentura Reuters.
09.07.2018 13:50 |

podobné články

Zapadlo to: Papež k Ukrajině a našim výdajům na zbraně

 
MONITORING Eduard Chmelár, slovenský analytik, se rozhodl citovat pasáže z textu papeže Františka, který dostala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Jde o text, v němž papež kritizuje válčení na Ukrajině a volá po omezení výdajů na zbrojení, neboť výdaje na zbrojení podle něj „špiní duši, špiní srdce, špiní celé lidstvo“.
30.05.2023 09:35 |

podobné články

Závody ve zbrojení jsou zpět. Komunista Dolejš přináší jasná čísla

 
Ve světě se opět roztáčejí obávaná kola závodů ve zbrojení, píše v článku na serveru Denikreferendum.cz poslanec Jiří Dolejš (KSČM) a dokazuje to čísly, která zveřejňuje renomovaný švédský SIPRI (Stockholm International Peace Research Institut).
16.05.2015 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (535 článků)

Hrozí závody ve zbrojení? Trump by se nebránil, Putin je zdrženlivý

 
Čtyřicátý pátý prezident USA oznámil, že by se nebránil rozšíření jaderných kapacit Spojených států. Ruský prezident Vladimir Putin však příštímu šéfovi Bílého domu okamžitě vzkázal, že další kolo jaderného zbrojení nepřichází v úvahu.
23.12.2016 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4991 článků)

Nářek, že Němci kašlou na Ukrajinu. A Scholz jednal s Macronem

 
Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou nepolevuje, ale Německo odmítá dodat Ukrajině zbraně a aktivně brání Estonsku, aby samo zbraně Ukrajině dodalo. Ve veřejném prostoru, ať už v České republice, nebo v jiných zemích, zaznívá otázka, na čí straně vlastně Německo stojí a co se bude dít, pokud Rusko na Ukrajinu skutečně zaútočí. Francouzský prezident Emmanuel Macron a německý kancléř Olaf Scholz proto veřejně vystoupili a promluvili k lidem. Podívejte se sami.
26.01.2022 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (720 článků)

Scholz v telefonu Putina znovu vyzýval k příměří na Ukrajině

 
Německý kancléř Olaf Scholz dnes ruského prezidenta Vladimira Putina v telefonátu opět vyzval k příměří na Ukrajině.
18.03.2022 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4991 článků)

Německo pošle Ukrajině systém protivzdušné obrany, oznámil Scholz

 
Německo Ukrajině dodá systém protivzdušné obrany IRIS-T. Oznámil to dnes kancléř Olaf Scholz ve Spolkovém sněmu.
01.06.2022 14:55 |

podobné články

Německý kancléř letí do Pekingu. Měli jsme se poučit ze spálení s Ruskem, kritizují jej

 
Válka na Ukrajině ukázala Německu, že je riskantní, aby jeho ekonomika byla příliš závislá na surovinách dodávaných z Ruska. Německý kancléř Olaf Scholz však koncem tohoto týdne míří do Pekingu za čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Jednat spolu mají především o obchodních záležitostech, o přístupu k válce na Ukrajině a ke vztahům s Tchaj-wanem. Scholz ve své zemi již čelí kritice, že ve vztazích s Čínou přehlíží politická rizika. Píše o tom iRozhlas.cz.
03.11.2022 22:15 |

podobné články

Německý kancléř letí do Pekingu. Měli jsme se poučit ze spálení s Ruskem, kritizují jej

 
Válka na Ukrajině ukázala Německu, že je riskantní, aby jeho ekonomika byla příliš závislá na surovinách dodávaných z Ruska. Německý kancléř Olaf Scholz však koncem tohoto týdne míří do Pekingu za čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Jednat spolu mají především o obchodních záležitostech, o přístupu k válce na Ukrajině a ke vztahům s Tchaj-wanem. Scholz ve své zemi již čelí kritice, že ve vztazích s Čínou přehlíží politická rizika. Píše o tom iRozhlas.cz.
04.11.2022 18:30 |

podobné články

Němci se připravují, že na Ukrajině bude hůř. Scholz už naléhal

 
Německý kancléř Olaf Scholz prohlásil, že Německo musí být připraveno na vyhrocení situace na Ukrajině. „Vzhledem k vývoji války a viditelným a rostoucím selháním Ruska … musíme být připraveni na eskalaci,“ uvedl kancléř s tím, že březnové navýšení obranného fondu na 100 miliard eur bylo očividně správné rozhodnutí.
22.11.2022 15:40 |

podobné články

Ukrajinský činitel: Chceme stíhačky. Nechtěli nám dát děla a tanky, dali. Dají nám vše kromě atomovky

 
Dodávky tanků jsou jen začátek. Ukrajinci budou žádat i další techniku. Britská BBC i server katarské televize Al-Džazíra píší, že Ukrajinci budou žádat stíhačky a z okolí ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského zaznívá, že nepochybují o tom, že je také dostanou. Německý kancléř Olaf Scholz přislíbil utvořit dva prapory tanků Leopard. V Rusku už označili německého ministra obrany za „kreténa“.
26.01.2023 09:50 |

podobné články

Vondra připravuje tendr na nové stíhačky. Možná požádá o pomoc NATO

 
Český vzdušný prostor možná v budoucnu nebudou chránit švédské stroje, ale americké stíhačky. Vláda sice stále vyjednává se Švédy o dalším osudu gripenů, ale stále existuje možnost, že bude uspořádána veřejná soutěž o stíhačky chránící český vzdušný prostor. Tendr chystá ministr Vondra. O jeho organizaci by navíc mohl požádat přímo NATO, čímž by se vyhnul nařčení, že ušil zakázku na míru jedinému zájemci.
12.11.2012 11:20 |

podobné články