Článek

Stephanie při výbuchu sopky přišla o otce, sestru i obličej. „Šíleně to pálilo,“ vzpomíná

 
Mladá Australanka Stephanie Browittová (23) se po půl roce konečně vrátila domů z nemocnice. Dívka jako zázrakem přežila erupci sopky na novozélandském ostrovu White Island, ke které došlo 9. prosince 2019. Její otec Paul a mladší sestra Krystal (†21) takové štěstí neměli, Browittová vyvázla s těžkými popáleninami na 70 procentech těla včetně obličeje, informoval list Daily Mail.
16.05.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Paul White (3 články) , Paul White (3 články) , Krystal White (2 články) , Paul White (2 články) , Paul White (2 články)
Podobné články

Monacká princezna Stéphanie: Nejsem ta, která se vyspí s každým

 
Osmačtyřicetiletá monacká princezna Stéphanie je známá svými milostnými aférkami. Chodila s filmovými hvězdami, ale také s kuchařem, zahradníkem či cirkusákem a otci jejích tří dětí jsou bodyguardi. Dcera monacké kněžny Grace Kelly však tvrdí, že se nevyspala s každým mužem, který se jí líbil. Další články k tématu: Monacká princezna se rozešla s ředitelem cirkusu Strůjci aféry, jež vedla k rozvodu monacké princezny, dostali podmínku Stéphanie vzala na milost exmanžela Princezna Stéphanie se rozvádí U princezny Stephanie vyhrál cirkus
15.02.2013 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Grace Kelly (87 článků) , Stéphanie Monacká (3 články)

Erupce islandské sopky může opět ochromit leteckou dopravu nad Evropou

 
Island vydal varování před erupcí sopky Bárdarbunga a z jejího okolí evakuoval turisty. Varování je především pro letecké společnosti, protože výbuch menší sopky Eyjafjallajökull před čtyřmi lety ochromil leteckou dopravu nad Evropou. V současnosti vytéká ze sopky láva, která rozpouští led. Není tedy jisté jestli, a pokud ano kdy se led rozpustí a vyvalí do vzduchu páru a popel.
23.08.2014 18:10 |

podobné články

„Pohřbila je láva.“ Lidé se po útěku před řáděním sopky strachují o blízké

 
Jakkoli evakuace lidí žijících v okolí guatemalské sopky Volcán de Fuego začala včas, vyžádal si výbuch „Ohnivé sopky“ desítky obětí. Oficiálně se zatím mluví o 25 lidech, nicméně přeživší uvádějí, že mnoho jejich příbuzných a známých zůstalo pohřbeno pod valící se lávou. Úřady oznámily, že erupce sopky ovlivní životy více než milionu lidí, napsal deník Telegraph. Do provizorních táborů musely více než tři tisíce obyvatel.
04.06.2018 11:35 |

podobné články

Exotický ráj na nohou: Kvůli hrozícímu výbuchu sopky evakuovali na Bali 14 tisíc lidí

 
Mezi turisty oblíbený ostrov Bali v Indonésii je na nohou. Z vesnic kolem sopky Agung, která hrozí bezprostřední erupcí, bylo evakuováno přes 14 tisíc obyvatel. Aktivita vulkánu stále sílí a úřady již byly nuceny zvýšit varování na čtvrtý, tedy nejvyšší stupeň nebezpečí. Erupce sopky by přišla po více než půl století. Naposledy hora chrlila lávu v sérii erupcí mezi roky 1963 a 1964. Tehdy vzala život více než tisícovce lidí a stovky dalších se kvůli erupcím zranily.
23.09.2017 19:05 |

podobné články

Monacká princezna Stéphanie: Film o mé matce neměl nikdy vzniknout

 
Princezna Stéphanie (49) pár dnů před premiérou opět zkritizovala film o Grace Kelly, který otevře filmový festival v Cannes. Monacký knížecí dvůr už dříve v prohlášení snímek označil za nepravdivý. Podle Stéphanie ho ale neměli vůbec natočit.
13.05.2014 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Grace Kelly (87 článků) , Stéphanie Monacká (3 články)

„Děti byly ještě u stolu.“ Po výbuchu sopky našli v domě celou mrtvou rodinu

 
Záchranáři po erupci guatemalské sopky Volcán de Fuego pátrají po přeživších, ze sutin zničených domů zatím však tahají převážně mrtvá těla a počet obětí se zvýšil již na 69. Podle úřadů je bohužel pravděpodobné, že číslo bude dále stoupat. Výbuch sopky obyvatele některých horských vesnic zaskočil zcela nepřipravené. Záchranáři uvedli, že na útěk před tekoucí lávou tam lidé měli jen několik minut, informovala stanice BBC.
05.06.2018 12:30 |

podobné články

Nelidský křik zraněných a zkáza jako z Černobylu, líčí výbuch sopky záchranáři

 
Novozélandští záchranáři, kteří jako první dorazili v pondělí na White Island, kde došlo k erupci sopky, popsali scénu, která se jim naskytla. „Všechno pokrýval popel,“ shodli se. V době výbuchu sopky bylo na ostrově 47 osob, úřady potvrdily osm obětí, v nemocnicích zemřeli dva těžce popálení. Pohřešovaných je podle posledních zpráv devět, záchranáři se ale obávají, že jsou po smrti. „Vypadá to tam jako ve scéně z toho seriálu o Černobylu,“ vypověděli záchranáři pro televizní stanici TVNZ.
11.12.2019 11:00 |

podobné články

Na odškodnění za zrušený let kvůli výbuchu sopky na Islandu cestující nemají nárok

 
Lidé, kteří měli odcestovat letadlem, avšak jejich let byl zrušen kvůli středečnímu výbuchu sopky na Islandu, mohou zapomenout na to, že by jim byly automaticky vráceny zpět jejich peníze.
16.04.2010 14:35 |

podobné články

Dopad výbuchu islandské sopky bude na leteckou dopravu větší než 11. září

 
Reakce evropských vlád na krizi kolem výbuchu islandské sopky byla neadekvátní a ekonomický dopad této krize na leteckou dopravu bude větší, než měly teroristické útoky 11. září 2001.
19.04.2010 10:05 |

podobné články

Nádherné Ochotské šlo na Kanárských ostrovech o život: Vybouchla tam sopka

 
Michaela Ochotská  (26) doslova trnula hrůzou. Moderátorka zpráv TV Nova během focení svého nového kalendáře pro příští rok byla svědkem výbuchu sopky. Na Kanárských ostrovech vybouchl podmořský vulkán a Ochotská cítila jeho obrovskou sílu. Část ostrova El Hierro musela být evakuována, lidé se bojí dalších výbuchů sopky.
11.11.2011 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Ochotská (912 článků)

Po výbuchu sopky přišlo silné zemětřesení. Až 8,5 stupně naměřili v Japonsku

 
Po výbuchu sopky Šintake, po kterém museli evakuovat jeden z japonských ostrovů, se ozvala příroda opět. A znovu pořádně mohutně. Tentokráte zemětřesením na východě země.
30.05.2015 15:55 |

podobné články

„Je to zázrak!“ Holčičku našli živou po výbuchu sopky v troskách domu

 
Počet obětí po výbuchu guatemalské sopky Volcán de Fuego neustále narůstá, úřady zatím mluví o 70 lidech. Záchranáři mají rovněž nahlášeno 192 pohřešovaných osob. S tím, jak pokračuje prozkoumávání postižených oblastí, se naděje rodin doufajících, že jejich příbuzní přežili, snižuje. Policistům ve zničené vesnici El Rodeo se však z domu částečně pohřbeného pod lávou, sutí a sopečným popelem podařilo zachránit několikaměsíční holčičku, informoval o tom deník Daily Mail.
06.06.2018 13:30 |

podobné články

Těla Winony (†17) a Haydena (†40) po výbuchu sopky asi spláchlo moře. Najdou se někdy?

 
Těla dvou lidí, kteří se stále pohřešují po výbuchu sopky na novozélandském ostrůvku White Island, zřejmě spláchlo moře. Nemusí se tak už nikdy najít. S odvoláním na místní policii o tom ve středu informovala agentura AP. Celkem si erupce minulý týden vyžádala osmnáct obětí. Šestnáct těl se podařilo najít a identifikovat. Další téměř tři desítky lidí utrpěly zranění.
18.12.2019 09:20 |

podobné články

Unikátní VIDEO: Turista natočil mohutný výbuch sopky!

 
Australskému turistovi se podařilo natočit výbuch sopky! Záznam pořídil při plavně kolem sopky Tavurvur v v Papui-Nové Guineji na konci srpna. Erupce přitom dosáhla do více než deseti kilometrů. Podívejte se na unikátní video.
07.09.2014 12:45 |

podobné články

Láva tryskající ze sopky nabídla úchvatnou podívanou

 
Působivé záběry indonéské sopky Sinaburg pořídil nedávno britský fotograf Richard Roscoe. Při noční erupci zachytil, jak z 2460 metrů vysoké sopky tryskala žhavá láva.
16.07.2015 09:50 |

podobné články

Kvůli autentičnosti nasypal student do modelu sopky kamínky, zranil desítky spolužáků a učitele

 
Nehodou se šedesáti zraněnými skončil v sobotu školní vědecký workshop v jihoindickém městě Angamaly. Při explozi modelu sopky bylo zraněno 59 žáků a učitel. Zranění byla lehčího rázu. Podle svědeckých výpovědí přidal chlapec do svého modelu sopky kamínky, aby erupce vypadala věrohodněji.
20.09.2018 12:09 |

podobné články

Děsivé probuzení z kómatu: Lise řekli, že její muž a dcera nepřežili erupci sopky

 
Australanka Lisa Dallowová (48) se po dvou měsících probrala z kómatu, aby zjistila, že ona a její rodina se staly oběťmi erupce sopky na novozélandském ostrově White Island. Žena při výbuchu vulkánu přišla o dceru Zoe Hoskingovou (†15) a manžela Gavina (†53), sama utrpěla těžké popáleniny na 60 procentech těla. Lékaři ji pro urychlení léčby uvedli do umělého spánku, Australanka tak zmeškala pohřeb manžela. Když se probrala, skoro nic z tragédie si nepamatovala. Sopečná erupce, ke které došlo 9. prosince 2019, si vyžádala 21 obětí, těla dvou z nich stále nebyla nalezena, dalších 26 osob utržilo vážná zranění, uvedl deník Daily Mail.
11.02.2020 21:10 |

podobné články

Infarkt na vrcholu: Výbuch sopky si vyžádal 30 mrtvých!

 
Erupce sopky na japonském ostrově Honšú si vyžádala přes 30 obětí na životech. Ty dostaly na vrcholu sopky infarkt. Ontake se neuklidnila ani během noci a záchrana uvízlých výletníků z hor tak byla tím obtížnější.
28.09.2014 09:35 |

podobné články

Detailní pohled na lávové jezero v kráteru sopky

 
Působivý pohled na lávové jezero v kráteru sopky Nyiragongo v Demokratické republice Kongo nabídl filmař Bradley Ambrose. Na vrchol této aktivní sopky se vydal jako doprovod japonských vědců.
26.02.2016 18:25 |

podobné články