Článek

Štefek (KSČM): Tak nám vláda chce zvýšit poplatky za ČT a ČRo...

 
Tak si vláda odsouhlasila zvýšení koncesionářských poplatků za veřejnoprávní média - za Českou televizi a Český rozhlas.
28.06.2024 04:35 |

podobné články

Podobné články

Český rozhlas spustil čtyři nové FM vysílače pro stanice ČRo Radiožurnál, ČRo Dvojka, ČRo Plus a ČRo Zlín

 
Pro město Valašské Klobouky a okolí byly spuštěny čtyři nové FM vysílače. Od čtvrtka 25. srpna tak zajistí místním obyvatelům poslech stanic ČRo Radiožurnál, ČRo Dvojka, ČRo Plus a ČRo Zlín.
25.08.2022 17:05 |

podobné články

Český rozhlas zařadí od 3. března do satelitní distribuce všechny své regionální stanice

 
Ve spolupráci s operátorem Skylink dojde od 3. března k rozšíření programové nabídky Českého rozhlasu na této platformě. Vedle stávajících celoplošných a digitálních stanic ČRo Radiožurnál, ČRo Dvojka, ČRo Vltava, ČRo Plus, Radio Wave, Rádio Junior, ČRo D-dur, ČRo Jazz, Rádio DAB Praha a zahraničního vysílání ČRo Radio Prague International budou do distribuce zařazené i všechny ostatní regionální stanice.
03.03.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Junior Junior (51 článků) , Junior Junior (46 článků) , Junior Junior (46 článků) , Junior Junior (46 článků) , Junior Junior (51 článků)

Horáková jako protistátní živel. Štefek z KSČM jde do boje o křeslo hejtmana

 
Do voleb ve Středočeském kraji chce zasáhnout i KSČM a její lídr Zdeněk Štefek. KSČM byla dosud na úřadě v koalici s ČSSD, tedy fakticky u kormidla. Štefek by chtěl pozici minimálně udržet, ideálně vylepšit. I on byl hostem debaty Blesku k volbám ve Středočeském kraji.
05.10.2016 21:40 |

podobné články

Zaplaťte, napíše Český rozhlas osmdesáti tisícům domácností. Najde si je podle spotřeby energie

 
Český rozhlas (ČRo) osloví přes 80.000 domácností, aby mu zaplatily rozhlasové poplatky. Na zasedání Rady ČRo to sdělila ředitelka odboru rozhlasových poplatků Dana Francová. Rozhlas se zaměří na lidi, kteří platí poplatky České televizi, ale rozhlasu ne. Neplatiče ČRo vytipoval z databáze odběratelů elektrické energie, kteří jsou zároveň evidováni v databázi poplatníků České televize (ČT). Databáze ČRo a ČT lze ze zákona sdílet.
30.07.2014 20:00 |

podobné články

Obzinová se vrací do čela zpravodajství: Po Primě mu bude šéfovat v Českém rozhlase

 
Zpravodajství Českého rozhlasu (ČRo) povede od ledna bývalá šéfka zpravodajství televize Prima Jitka Obzinová. Vystřídá stávajícího ředitele Jana Pokorného. Řízení vývoje a výroby ČRo se nově ujme nynější šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová a novou šéfredaktorkou stanice ČRo Dvojka bude Lenka Mahdalová, která stála za vznikem digitální stanice ČRo Pohoda, jejíž řízení bude i nadále spadat do její působnosti. O personálních změnách a změně organizační struktury dnes radu ČRo informoval generální ředitel René Zavoral.
15.12.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pokorný (192 článků) , Jan Pokorný (51 článků)

„Názorově pestrý tým“ Českého rozhlasu Plus

 
Odvolaný ředitel zpravodajství Českého rozhlasu (ČRo) Jan Pokorný čelil mnoha stížnostem posluchačů, kteří kritizovali to, že názorové a komentářové pořady stanice ČRo Plus jsou z drtivé většiny obsazovány nositeli jednoho názoru a nevede se tam seriózní a otevřená pluralitní názorová konfrontace, jak veřejnoprávním médiím ukládá zákon. Zatímco Jan Pokorný ve svých vyjádřeních na tyto stížnosti vyjadřuje údiv a zásadní nesouhlas vůči kritice a naopak plnou spokojenost se stávající podobou obsahu ČRo Plus, Rada ČRo naopak opakovaně vyjadřuje kritiku vůči unisonnímu a jednostrannému vyznění těchto obsahů, za něž primárně odpovídá Petr Šabata jako šéfredaktor ČRo Plus a Jan Pokorný jako jeho přímý nadřízený.
08.01.2022 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pokorný (192 článků) , Jan Pokorný (51 článků) , Petr Rada (315 článků)

Fialo, zvyš poplatky za ČT, padlo. A pak přišel šok

 
Vláda Petra Fialy se dnes možná dočká důvěry poslanců. Komentátor HN Petr Honzejk už pro ni má úkol. Zvýšit poplatky pro ČT a ČRo, se kterými se dlouho nehýbalo. „Obě média jsou klíčová, mají důvěru veřejnosti,“ říká Honzejk. Ovšem proti nápadu zvyšovat poplatky vystoupil jiný pracovník HN, Otakar Schön, který upozornil na spoustu jiných faktů o ČT. „Hele, mají 8 miliard rozpočet na zajištění veřejné služby. To opravdu není málo. Nechápu, proč další zvyšování výdajů bez dalšího hájí novináři ze soukromých médií,“ řekl například.
13.01.2022 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6532 článků)

Rada ČRo vyhlásila výběrové řízení na generálního ředitele

 
Výběrové řízení na nového generálního ředitele Českého rozhlasu (ČRo) vyhlásila Rada ČRo. Uzávěrka pro podávání přihlášek je vypsána na 31. srpna. O dva dny později radní otevřou obálky se jmény, životopisy a písemnými úvahami kandidátů o aktuální situaci a budoucnosti ČRo. První kolo hodnocení bude neveřejné a bez účasti kandidátů 23. září.
12.08.2009 16:45 |

podobné články

Český rozhlas plánuje, kolik a jakých stanic potřebuje

 
Dvě nové koncepce vysílání celoplošných stanic Českého rozhlasu (ČRo) vzešly z programové konference ČRo, která se konala v Poděbradech. O jejich osudu rozhodne budoucí vedení ČRo, tedy až bude jmenován jeho nový generální ředitel. Dosavadní prozatímní ředitel ČRO Peter Duhan k tomu nemá mandát.
08.04.2010 08:00 |

podobné články

ČRo chystá od roku 2014 novou stanici pro mladé

 
Český rozhlas (ČRo) plánuje od roku 2014 spustit novou stanici pro mladé. Její projekt by měl být předložen radě ČRo do konce února příštího roku. Novinářům to řekl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání ČRo Jan Menger.
27.04.2012 13:35 |

podobné články

V kauze "prodeje" zámku ČRo prý figuruje i exministr Balvín

 
Mezi obviněnými v kauze prodeje zámku Českého rozhlasu v Přerově nad Labem jsou bývalý náměstek ČRo Michal Koliandr a někdejší ministr kultury Jiří Balvín. Na poslaneckém volebním výboru to dnes řekl předseda Rady ČRo Michal Stehlík s odvoláním na informace policie. Třetího obviněného nejmenoval. Český rozhlas o prodeji zámku zatím nerozhodl, proto rada podle Stehlíka neshledala nic, co by ovlivnilo hospodaření ČRo. Koliandr ani Balvín údajné obvinění nechtějí komentovat. Také pražská policie to odmítla, protože věc je zatím v přípravném řízení.
11.11.2015 16:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Balvín (114 článků)

O rozhlase v Havlově knihovně: Pan Kňourek, ten frekventant Parlamentních listů... Kundra pak vytočil radního drbem o milionovém odstupném a začalo skutečné peklo

 
Ve čtvrtek večer se v Knihovně Václava Havla konala debata ze série Debata s Respektem s podtitulem Vrtění Českým rozhlasem. O tom, zda je veřejnoprávní médium ohroženo následkem vyhazovu Petra Fischera z pozice šéfredaktora ČRo Vltava, diskutovali kromě něj samotného také někdejší šéfredaktor ČRo 2 Martin Groman, člen Rady Českého rozhlasu a rovněž někdejší šéfredaktor ČRo 2 Miroslav Dittrich a redaktorka Respektu Ivana Svobodová. Debatou provázel Ondřej Kundra, také z týdeníku Respekt. Diskuse se místy vyhrotila zejména mezi odvolaným Petrem Fischerem a radním ČRo Miroslavem Dittrichem.
11.01.2019 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6488 článků) , Václav Český (637 článků) , Václav Svoboda (305 článků) , Petr Svoboda (668 článků) , Miroslav Svoboda (57 článků) , Petr Svoboda (659 článků) , Petr Václav (1050 článků) , Miroslav Svoboda (180 článků) , Petr Svoboda (668 článků) , Petr Rada (315 článků) , Martin Havel (166 článků) , Ondřej Havel (112 článků) , Ondřej Svoboda (87 článků) , Václav Fischer (68 článků) , Martin Fischer (6 článků) , Petra Svobodová (50 článků) , Petra Svoboda (242 článků) , Martin Svoboda (79 článků)

„Hastrmane, tatrmane, melou.“ I za to je Xaver na hanbě. Nová megakauza

 
Radní ČT a moderátor ČRo Luboš Xaver Veselý je opět v hledáčku Hlídacího psa. Za rozhovor s textařem Janem Krůtou, autorem hitů Dalibora Jandy. Tento rozhovor má blíže neurčeným způsobem souviset s tím, že Rada ČRo neshledala, že by se dopustil porušení kodexu ČRo. V radě totiž Krůta zasedá. A v rozhovoru to nebylo zmíněno. Ovšem je otázkou, jak členství v Radě ČRo souvisí s diskusí o písni „Hastrmane, tatrmane, melou“.
18.03.2021 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Dalibor Janda (257 článků) , Luboš Veselý (716 článků) , Jan Veselý (193 článků) , Jan Veselý (193 článků)

Český rozhlas pokračuje ve vymáhání rozhlasových poplatků

 
Český rozhlas (ČRo) v následujících týdnech osloví 90 tisíc domácností kvůli koncesionářským poplatkům. Písemná výzva se podobně jako v minulosti bude týkat těch, kteří k poplatkům za rozhlas nejsou přihlášeni, přitom ale platí za televizní přijímač. ČTK o tom informoval mluvčí ČRo Jakub Čížek. Rozhlas letos na poplatcích plánuje vybrat celkem asi dvě miliardy korun. Poplatky tvoří přibližně 90 procent příjmů ČRo.
14.04.2013 09:55 |

podobné články

„Všichni s řidičákem povinně dálniční známku.“ Poplatky za ČT utrhly lavinu

 
Vláda Petra Fialy navrhuje, aby se od roku 2025 zvedly koncesionářské poplatky za Českou televizi a Český rozhlas. Podle krajského předsedy Svobodných Matěje Gregora by se ale naopak poplatky měly úplně zrušit. „Koncesionářské poplatky nedávají smysl. Platit máme jen za to, co využíváme,“ říká Gregor, s nímž souhlasí řada občanů.
12.09.2023 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6532 článků)

Návrh zvýšit poplatky za komunální odpad: Vláda neřekla ano ani ne

 
Poplatky za komunální odpad by se mohly zvýšit. Návrh poslanců TOP 09 teď míří do sněmovny, vláda se k němu postavila neutrálně. Po jednání kabinetu to uvedli premiér Petr Nečas a ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (oba ODS).
02.06.2011 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2235 článků) , Jiří Pospíšil (2235 článků) , Petr Nečas (9423 článků)

Nepodstrčil ODS někdo program KSČM? ptá se komunista Štefek

 
Zdravotnictví Středočeského kraje možná dokáže vyléčit netypické horečky, ale s těmi předvolebními si neporadí. Napsal to v tiskovém vyjádření Zdeněk Štefek, kandidát KSČM do zastupitelstva. Naráží tím na propastný rozdíl mezi sliby ODS a jejich dosavadní dlouholetou politikou.
27.09.2012 15:35 |

podobné články

Štefek (KSČM): Zhotovitel Památníku národního útlaku a odboje v Panenských Břežanech vysoutěžen

 
Zdeněk Štefek, radní pro kulturu a památkovou péči Středočeského kraje za KSČM, k rozhodnutí Rady Středočeského kraje vybudovat Památník národního útlaku a odboje v Panenských Břežanech.
15.04.2014 10:35 |

podobné články

Pospíšil chce zvýšit soudní poplatky a omezit platby advokátům

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) je připraven k zásadním úsporným krokům ve svém resortu. Od ledna 2011 chce například zvýšit soudní poplatky, prodávat zbytný majetek a také omezit peníze, které stát vyplácí advokátům například za obhajoby z moci úřední, tzv. ex offo. Pospíšil to řekl v dnešních Otázkách Václava Moravce v České televizi.
25.07.2010 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2235 článků) , Jiří Pospíšil (2235 článků)