Článek

Štědrovečerní pohádka Klíč svatého Petra: Rekordman Janák jde proti tradičním hrdinům

 
Co by to bylo za Vánoce bez vánoční pohádky od Karla Janáka (53). Režisér sám si je toho zřejmě dobře vědom, jelikož přestože se před dvěma lety zařekl, že s pohádkami končí, jeho nový počin Klíč svatého Petra mluví jinak. A jelikož se jedná o jeho jubilejní desátou pohádku, bude příběh opravdu originální, jak Janák poodhaluje v tiskové zprávě ČT.
31.10.2023 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (133 článků)
Podobné články

Janák porušil slovo a točí další vánoční pohádku: Klíč svatého Petra s králem Nárožným

 
Ačkoli se ani ne před dvěma lety zapřísahal, že končí, Karel Janák (52) připravuje další vánoční pohádku. Natáčení probíhá právě teď na zámku Sychrov a do role krále se po několika letech vrátil Petr Nárožný (85). Kromě tohoto protřelého herce spoléhá pohádka Klíč svatého Petra opět na netradiční postavy i příběh, jak jsme u tvůrce Janáka zvyklí. Podrobnosti o své novince sdělil přímo redakci eXtra.cz.
03.07.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nárožný (116 článků) , Karel Janák (133 článků)

Štědrovečerní tabule – co na ní nesmí chybět?

 
Také se již nemůžete dočkat, až se slavnostně prostře štědrovečerní tabule a stoly se budou prohýbat pod tíhou nejrůznějších lahůdek? A co se tradičně objevuje na vašem stole? Jaké dobroty si na Štědrý den připravujete? Nutno dodat, že se štědrovečerní tabule v průběhu let hodně změnila. A teď nemáme na mysli design prostírání, ale jídlo, které se na tomto slavnostním stole objevuje. Pojďte se společně s námi podívat, jaké lahůdky si můžete již pozítří, kdy to všechno konečně vypukne, pochutnat! Štědrovečerní tabule, aneb jídlo, které vám zachutná Jaké pokrmy a dobroty se rok co rok objevují na svátečně prostřeném stole v mnoha domácnostech? Dochovaly se nějaká jídla z dřívějších dob, nebo je nahradily jejich modernější verze? Schválně se mrkněte, co bylo nebo stále je považováno za klasiku. Ale pozor – možná se vám začnou sbíhat chutě! Bramborový salát Jestli na Štědrý den u večeře něco nesmí chybět – a na tom se určitě shodneme – pak je to bramborový salát. Ten představuje jakousi vánoční klasiku, bez které by si většina z nás tuto slavnostní večeři ani neuměla představit. Také jste toho názoru, že i když si bramborový salát připravíte kdykoli během roku, stejně nechutná tak, jako právě na Vánoce? My to totiž máme zrovna tak! Vánoční je zkrátka vánoční, co dodat… Smažený kapr Když už je řeč o bramborovém salátu, neměla by štědrovečerní tabule postrádat smaženého kapra. I ten lze považovat za neodmyslitelnou součást Vánoc, která se pravidelně objevuje u večeře mnoha lidí. V dnešní době kdo nemá rád rybu, nahrazuje kapra smaženými řízky nebo vinnou klobásou, což je rovněž velká mňamka. Houbový Kuba Směs krup, sušených hub a vepřového sádla v podobě houbového Kuby už se v dnešní době na Vánoce až tak často nevidí. Dříve to ale byl velice oblíbený předkrm, který nesměl chybět. Jestliže chcete mít na... Čtěte více Příspěvek Štědrovečerní tabule – co na ní nesmí chybět? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
22.12.2017 09:35 |

podobné články

Karel Janák o pohádce Princezna a půl království: Takhle ulovil Marka Ebena

 
Karel Janák (49) patří mezi nejúspěšnější režiséry v Česku. Na kontě má už spoustu snímků, z nichž drtivá většina se dočkává diváckého úspěchu. Pro letošní rok ho čekala výzva ve formě natáčení štědrovečerní pohádky Princezna a půl království, kde se po dlouhých letech jako herec objevil i Marek Eben (61). Janák prozradil, jak oblíbeného moderátora dostal zpět k herectví.
23.11.2019 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Marek Eben (516 článků) , Karel Janák (133 článků)

Režisér Karel Janák o Adamczykovi a Fialové ze štědrovečerní pohádky: Jiskří to mezi nimi!

 
Zase on! Skoro jako by měl na štědrovečerní pohádky monopol. Karel Janák (51) točil tu loňskou – O vánoční hvězdě, předtím třeba Princeznu a půl království nebo Dvanáct měsíčků. A letos představí svoji nejnovější – Jak si nevzít princeznu. Při jejím natáčení prý cítí podobnou zodpovědnost, jako by všem divákům smažil kapra na sváteční stůl.
25.12.2021 03:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (133 článků)

Lukáš Příkazký o netradičním castingu na vodníka: Režisér mi volal, jak to mám s otevřenýma očima pod vodou, říká

 
Herec Lukáš Příkazký (38) už zkušenosti s natáčením pohádky má. V pohádce Sedmero krkavců si zahrál koktavého prince. Nyní si však zkusil něco úplně z jiného soudku. Ve štědrovečerní pohádce Klíč svatého Petra si zahrál vodníka. Herec se v rozhovoru pro eXtra.cz rozpovídal o náročném natáčení pod vodou i způsobu, jakým ho oslovil režisér Karel Janák.
11.11.2023 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (133 článků) , Lukáš Příkazký (14 článků)

Hvězda Zátopka zazáří jako princ ve štědrovečerní pohádce. Březinu do toho dotlačila babička

 
Herec Filip Březina zatím na filmovém plátně moc příležitostí neměl, přesto si ho letos všichni vryjí do paměti. Objeví se totiž v hlavní roli v nové vánoční pohádce Klíč svatého Petra, kam si ho vybral režisér Karel Janák. Nejedná se sice o postavu prince, což mladému herci nijak nevadilo, zahrál si chudého potulného muzikanta, který ale nakonec získá srdce princezny. Sám herec v rozhovoru pro eXtra.cz přiznal, že jednu princeznu už má doma a skvěle jim to funguje. Takže dámy, máte smůlu. 
13.11.2023 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (133 článků) , Filip Březina (10 článků) , Karel Březina (39 článků)

Štědrovečerní pohádka na televizní obrazovce: Jak si nevzít princeznu

 
Co by to bylo za Štědrý den, kdyby chyběla nová česká pohádka? Dočkali jsme se jí i letos a už posedmé ji pro tento slavnostní den připravil režisér Karel Janák podle scénáře Petra Hudského.
31.12.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (133 článků) , Petr Hudský (8 článků) , Karel Štědrý (166 článků)

Vánoce v televizi: Nová štědrovečerní pohádka Princezna a půl království a tři další

 
Česká televize na letošní Vánoce připravila vskutku pestrou nabídku pohádek, divákům nabídne hned 4 premiéry. Režírování té štědrovečerní s názvem Princezna a půl království, v níž se hlavních rolí zhostili Matouš Ruml (34) a Eva Josefíková (29), se ujal Karel Janák. Jako další se objeví pohádky Čertí brko, Čarovný kamínek a příběh pro sluchově hendikepované Kde bydlí strašidla. Na obrazovky se ale vrátí i oblíbené sváteční stálice.
05.11.2019 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (133 článků) , Matouš Ruml (117 článků) , Eva Josefíková (161 článků)

Anděl Páně 2 odstartuje letošní Vánoce! Pohádka, která nadchne a také ponaučí naše děti!

 
Pohádka Anděl Páně už bezpochyby patří k tradičním českým vánočním svátkům stejně tak jako na štědrovečerní tabuli řízek s bramborovým salátem. Velice nás proto těší, že tato úžasná pohádka se dočkala pokračování.
23.11.2016 22:05 |

podobné články

Janák: V pohádkách už nestačí, aby princezny čekaly na prince. Ta naše je i hádavá

 
Režisér Karel Janák natočil za štědrovečerní pohádku Jak si nevzít princeznu. V rozhovoru mluví o výběru herců, proměně tradičních rolí i švejkovství.
25.12.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (133 článků)

Nabízeli nám za krále a královnu herce Afroněmce, prozradil Karel Janák

 
Režisér Karel Janák se proslavil především filmem Snowboarďáci z roku 2004. Jeho tvorba ovšem zahrnuje i spoustu dalších snímků a pohádek, aktuálně dokončuje seriál Agrometal a ve filmu je jeho posledním počinem výpravná pohádka Jak si nevzít princeznu, která vznikla v česko-německé koprodukci.
26.01.2023 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (133 článků)

Recepty z českých pohádek: Popelčina štědrovečerní hrachovka

 
Pohádka o Popelce patří k nejoblíbenějším na světě. Ze všech filmových zpracování pak u nás vede to od režiséra Václava Vorlíčka s názvem Tři oříšky pro Popelku. I když hlavní hrdinka je v něm trochu odlišná od tradičních představ Popelky – jezdí na koni, leze po stromech a střílí z kuše jako muž, i ona se stane krásnou princeznou, do které se princ zamiluje. Ale až poté, co přebere hrách z popela… A co pak s hrachem? Přece hrachovou polévku, která v Česku patří na štědrovečerní stůl stejně jako Tři oříšky pro Popelku na štědrovečerní obrazovku.
24.12.2013 05:07 |

podobné články

Osobnosti: Václav Vorlíček (189 článků)

Klíč svatého Petra: Premiérová štědrovečerní pohádka ČT představí postavy trochu jinak, ale dobro opět zvítězí nad zlem

 
Svatý Petr musí otvírat nebeskou bránu šperhákem, hlavní hrdina zpívá lidem o tom, jak mají být poctiví a slušní a nesmí krást, ale sám se pak shodou okolností dá dohromady s jedním zlodějem a jednou podvodnicí. Vodník je romantik. Sám nikoho netopí a pro lásku je ochotný opustit svoje podvodní království.
11.11.2023 17:30 |

podobné články

Štědrovečerní televizní pohádku Micimutr prověří nejdříve česká kina

 
Nová pohádka patří na obrazovku štědrovečerní veřejnoprávní televize jako kapr na vánoční stůl. Letos je připravena pohádka Micimutr scenáristky Ireny Douskové a režiséra Víta Karase, v níž titulní roli čarodějnice hraje nejslavnější česká Popelka Libuše Šafránková.
18.11.2011 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Libuše Šafránková (386 článků) , Vít Karas (14 článků) , Irena Dousková (9 článků)

Režisér štědrovečerní pohádky Jak si nevzít princeznu: Už toho mám po krk, končím

 
Režisér Karel Janák (51), který stojí za páteční hlavní a novou štědrovečerní pohádkou Jak si nevzít princeznu, obsadil se svými svátečními filmy pro celé rodiny hned tři poslední Štědré večery v České televizi. Někteří mají jeho díla rádi, jiní by upřednostnili, kdyby už podobnou práci nikdy nedostal. A právě těm druhým nyní vyhoví dobrovolně.
25.12.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (133 článků)

Nová štědrovečerní pohádka: Ve filmu zazáří Vojta Kotek!

 
Před lety si ho pro Snowboarďáky objevil, teď s Vojtou Kotkem (32) natočil pohádku. Karel Janák (50) měl pro představitele venkovského učitele v pohádce O vánoční hvězdě na vybranou mezi Kryštofem Hádkem (38) a právě Vojtou. Vyhrál Kotek
04.11.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Kotek (520 článků) , Kryštof Hádek (269 článků) , Karel Janák (133 článků)

Stvoření světa bez cenzury. Režisér Karel Janák obsadil do role Boha Jana Rosáka

 
Stvoření světa - bez cenzury je název první divadelní hry filmového režiséra a scenáristy Karla Janáka. Filmař, na jehož kontě jsou snímky Snowboarďáci, Rafťáci či Deset pravidel, s ní poprvé vstoupí 21. dubna v Divadle Radka Brzobohatého v Praze. Janák tak následoval další filmaře, kteří si čas od času vyzkouší divadelní režii. Jde například o Jiřího Menzela, Juraje Herze, Vladimíra Michálka, Hynka Bočana, Zdeňka Trošku, ale i Jana Hřebejka. Podle ředitelky souboru Romany Goščíkové Janákova hra nabízí s humorem alternativu starozákonnímu příběhu o počátcích světa i stvoření prvních lidí. V hlavních rolích se objeví Jan Rosák (Bůh), Rudolf Hrušínský ml. (Anděl) a Valérie Zawadská (Ďábel).
04.04.2016 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (537 článků) , Rudolf Hrušínský (311 článků) , Karel Janák (133 článků) , Vladimír Michálek (116 článků) , Juraj Herz (182 článků) , Hynek Bočan (30 článků) , Romana Goščíková (41 článků) , Jan Rosák (191 článků) , Karla Romano (20 článků)

Video, které bolí i na pohled. Ukázka z komedie Alibi na klíč vás překvapí!

 
Tak tohle musí bolet! Nová komedie Alibi na klíč je o partě, která umí vyrobit alibi na cokoliv. Pomáhají lidem z průšvihů a taky jim umožňují dopřávat si života a neřestí. Jednou z nich je samozřejmě i nevěra. Někdy ale věci nevyjdou podle plánu a pokud se nevěra na hříšníka provalí, může následovat trest. Pomsta za jednu nevěru je ve filmu, který jde do kin 12. října, hodně krutá a bolestivá. Ve Francii se komedie Alibi na klíč stala kasovním trhákem a jedním z nejnavštěvo­vanějších filmů roku. Přináší totiž to nejlepší, co jsme kdy ve francouzských komediích viděli. Kromě přirozeného šarmu je to originální námět, divoká zápletka, šílené situační gagy a skvělé postavy, které vrší jeden karambol za druhým.
08.10.2017 07:30 |

podobné články

Janák začal natáčet komedii o „balení” holek

 
Režisér Karel Janák, který má za sebou komedie Snowboarďáci a Rafťáci, začal v sobotu natáčet film 10 pravidel s podtitulem Jak sbalit holku.
09.09.2013 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (133 článků)