Článek

Stávka učitelů bude, přidají se i některé fabriky. Výzva senátorům

 
Nutno se ozvat, nelze jen přihlížet. Prezident spolku Pedagogická komora Radek Sárközi oznámil, že učitelé a zaměstnanci škol plánují stávku „Za lepší budoucnost“. Ta by se měla uskutečnit v pondělí 27. listopadu a má být mj. odezvou na problematickou situaci kolem dopadů návrhu státního rozpočtu na platy nepedagogických pracovníků ve školství.
04.11.2023 14:50 |

podobné články

Podobné články

Učitelka si stěžovala, že bude volit Babiše. „Ať jde do fabriky.“ Ve školství to vře

 
Za necelý týden se odehraje stávka škol kvůli tomu, že se na jejich pracovnících má šetřit. Nemá se to týkat učitelů, ti prý v roce 2024 budou mít 130 % průměrného platu. Podle zkušeností v terénu ovšem panuje alespoň u některých učitelů nedůvěra, že koalice slib splní. „Příště volím Babiše. Této vládě už to nehodím, jsem na tom čím dál hůř a už mi to prostě nevychází. A nevěřím jí, že učitelům přidá, co jim slíbila,“ řekla učitelka dle novináře Vratislava Dostála. Dotyčné pak bylo na sociálních sítích doporučeno, ať tedy jde dělat do fabriky za dvojnásobný plat. Ale přišly další zkušenosti učitelů.
21.11.2023 08:55 |

podobné články

Stávka učitelů: Některé školy se neotevřely, jiné mají omezený provoz

 
Kvůli stávce učitelů zůstávají ve středu uzavřeny některé školy. Většina má mít ale pouze omezený provoz. Hlavním důvodem stávky je, že část učitelů není spokojena s výsledky vyjednávání o růstu svých platů.
06.11.2019 09:10 |

podobné články

Stávka na letišti ve Frankfurtu bude pokračovat do středy ráno

 
AKTUALIZOVÁNO. Stávka na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem bude prodloužena nejméně o dalších 24 hodin. Odborový svaz GdF uvedl, že stávka byla prodloužena až do středy ráno a je velmi pravděpodobné, že část zaměstnanců pozemního personálu bude pokračovat ve stávce i ve středu. Stávka dnes pokračuje třetím dnem a donutila firmu Fraport, provozovatele letiště, zrušit stovky letů. Dopad má i na provoz pražského letiště.
20.02.2012 09:25 |

podobné články

Stávka bude ve čtvrtek. A s ní živelné blokády, hrozí odbory

 
AKTUALIZOVÁNO Ohlášená pondělní stávka odborářů zřejmě nebude. Podle informací ČTK dostali krajští odboráři z Prahy informaci, že stávka propukne až ve čtvrtek. Informaci v ČT potvrdil předseda železničářských odborů Jaromír Pejša. Stávka bude trvat od půlnoci do půlnoci. Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek uvedl, že stávku mohou provázet živelné blokády v Praze.
12.06.2011 12:05 |

podobné články

Stávka bude. My ale reformy nezastavíme, zdůraznil Nečas

 
Stávka pro tuto zemi nepřinese absolutně nic dobrého pro tuto zemi, řekl premiér Petr Nečas po jednání s tripartitou. Upozornil na národohospodářské škody ve výši miliard korun i na to, že stávka podle něj poškodí statisíce lidí, kteří s ní nesouhlasí. Proto požádal odboráře, aby od stávky ustoupili. Ti však trvají na svém. Stávka bude.
15.06.2011 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9418 článků)

Europoslankyně Konečná: Výzva národu, aby šel do ulic? Ať Hřebejk vyleze z pražského skleníku a jde se podívat do fabriky mezi lidi práce, z čeho mají strach!

 
ROZHOVOR „Ať pan Hřebejk vyleze z pražského skleníku a jde se podívat do fabriky mezi lidi práce, nebo do domovů důchodců, do nemocnic. Tam by viděl, z čeho mají lidé skutečný strach,“ říká na adresu známého režiséra europoslankyně Kateřina Konečná a mluví například o strachu seniorů, zda si budou moci zaplatit léky nebo nájem. V rozhovoru promluvila o volbách do Evropského parlamentu a prozradila, co jí vadí na EU. Zdůraznila také důležitost nepromlčitelnosti zločinů privatizace a vrátila se i k „divokým devadesátkám“.
13.01.2019 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (486 článků)

V Česku začala stávka pošťáků, zapojilo se do ní 9132 lidí. Doručení balíků ještě zpomalí?

 
Do třídenní stávky na České poště za zlepšení pracovních podmínek vyhlášené dvěma menšími odborovými organizacemi se podle jejich údajů zapojilo 9132 pošťáků, tedy třetina všech zaměstnanců. Stávka má mít formu zpomalování práce. Podle vedení pošty ale všechny pobočky i další provozy v současnosti fungují bez omezení a stávka se v praxi neprojevila. Stávka se uskuteční, protože jednání o zřízení odborné pracovní skupiny s generálním ředitelem Romanem Knapem zatím ztroskotala. Podle dostupných informací všechny pobočky i další provozy České pošty dnes ráno fungují bez omezení.
29.09.2021 07:05 |

podobné články

Stávka učitelů: „Jako máma doufám, že nebude. A Plaga to zpackal,“ zaútočila Valachová

 
6. listopadu by mělo dojít na stávku učitelů, směřují k ní školské odbory. Exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) doufá, že stávka nebude, rýpla si však do současného ministra Roberta Plagy (ANO), který dle ní dělá nepochopitelné kroky. A viní jeho ministerstvo ze zpackaného vyjednávání o platech.
02.11.2019 15:45 |

podobné články

Stávka učitelů uzavřela 1221 škol, další omezily provoz. Plaga: Fiasko odborů

 
V části škol začala stávka učitelů, kteří nesouhlasí s výsledky jednání o růstu platů v příštím roce. Zavřeno jich zůstalo 1221, přes 2700 omezilo provoz, uvedla místopředsedkyně školských odborů Markéta Seidlová s tím, že dalších 3000 škol stávku podpořilo. Do stávky se tak celkově zapojila víc než polovina škol, tvrdí odbory. Podle ministerstva školství se ke stávce v různých regionech připojila desetina až čtvrtina škol. Vyplývá to z údajů, které ministerstvo shromáždilo ze 75 procent mateřských, základních a středních škol v devíti krajích. Ministr Robert Plaga (ANO) označil výsledek za fiasko odborů.
06.11.2019 07:00 |

podobné články

Stávka učitelů v Praze: Zavřela menšina škol, další omezily provoz

 
Stávka učitelů, k níž se v Praze připojilo zhruba 74 z celkových 936 škol, nezpůsobila v hlavním městě žádné komplikace, děti k budovám, které měly zůstat zavřené, ráno nepřicházely. Do škol, kde mají dnes omezený provoz, dorazilo školáků méně než obvykle. Většina škol vyvěsila informaci o stávce předem u svého vchodu či informovala rodiče elektronicky.
06.11.2019 10:05 |

podobné články

Platy učitelů by se příští rok měly zvýšit o jedno procento, plánuje Babiš

 
Ministerstvo financí v návrhu státního rozpočtu na příští rok počítá s růstem platů učitelů o jedno procento. Ministři financí a školství ještě budou o platech učitelů jednat. Novinářům to dnes v Olomouci řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO), podle nějž informace školských odborů o plánovaném zmrazení platů učitelů nejsou pravdivé.
13.05.2014 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26068 článků)

Chybí 5000 učitelů. Zatím to znají hlavně učiliště, brzy to můžou zjistit i prvňáčci

 
České školy řeší nedostatek kvalitních učitelů. Ten mnohdy nejakutněji pociťují ředitelé středních odborných učilišť a středních odborných škol, do určité míry se jim ovšem nevyhne žádná škola. Objevují se tak i případy, kdy školy už dva roky hledají náhradu za učitele, kteří se chystají odejít do důchodu. Jako největší problém pak mnozí vidí především nízké odměňování učitelů. Do budoucna přitom problém hrozí ještě větší, jelikož ze škol odchází více učitelů, než kolik jich opouští brány pedagogických fakult.
18.03.2018 05:50 |

podobné články

Babiš nabízí senátorům: Rozpusťte se! A já vám zaplatím!

 
Dejme senátorům doživotní rentu a zrušme Senát! Jasná výzva vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (62, ANO) opět rozvířila staré téma. Je horní komora pojistkou demokracie, nebo úplně zbytečná a drahá trafika?
20.10.2016 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26068 článků)

Výzva učitelů: Jsme unaveni z neustálých změn a reforem

 
Výzva učitelů v regionálním školství
18.10.2017 11:50 |

podobné články

Stávka pedagogů: Zavřelo 1200 škol

 
Českem se prohnala stávka učitelů. Své brány zavřelo na 1 200 ze zhruba 9 700 škol, některé další omezily výuku. Odbory se totiž s vládou hádají ohledně nárůstu platů. Ministr školství Robert Plaga (41, ANO) označil stávku za debakl, s tím ale nesouhlasí školské odbory.
07.11.2019 05:10 |

podobné články

Zatčení podnikatele v Jihlavě: Zakuklenci vyděsili zaměstnance fabriky

 
Řádění policejní zásahové jednotky během úterního rána vyděsilo zaměstnance továrny v Jihlavě, kteří se krátce před šestou hodinou stali svědky zatýkání jihlavského podnikatele u hlavního vchodu do fabriky.
18.09.2012 19:20 |

podobné články

Kotek šediví, Genzer popustil hřívu: A oba hulí jako fabriky

 
Kouření patří mezi nejrozšířenější zlozvyky a nevyhýbá se ani českým celebritám, respektive ony se příliš nesnaží vyhýbat se jemu. Dokázali to herci Richard Genzer (49) a Vojta Kotek (28) na tiskové konferenci TV Prima, kde oba dva hulili jako fabriky...
22.07.2016 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Kotek (520 článků) , Richard Genzer (577 článků)

Klaus ml. naložil Valachové: Tahle republika umře hlady, když se jich nezastaneme. Lidé nepracují. Hrozí, že fabriky zavřou

 
V Pro a Proti na ČRo se sešli odborníci na vzdělávání z Trikolóry a ČSSD, Kateřina Valachová a Václav Klaus mladší a přeli se o ošetřovné, zda má být 60 nebo 80%. Klaus tvrdil, že lidi je potřeba motivovat, aby chodili do práce, podnikatelé si mu prý stěžují, že když nechodí, tak můžou zavřít fabriky. A pak "republika umře hlady". Valachová zase tvrdila, že si jí stěžují rodiče, že je zaměstnavatelé nutí jít do práce pod pohrůžkou vyhazovu a na ošetřovném se zbohatnout nedá.
16.05.2020 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11035 článků)

Pes kouše, těší to socany a komouše. Poslyšte, co stvořil zpěvák Xindl ze slavné koledy

 
Zpěvák Xindl X vydal pozměněnou koledu, ve které kritizoval českou vládu za přístup ke koronaviru. „Pes, který štěkat měl, tak pouze kouše, což těší socany i komouše. A živnostníky hnát do fabriky a živnostníky hnát do fabriky se pokoušej. Restrikce mění se ze dne na den. Těžko v tom chaosu přežít zvládnem,“ zpíval. Nejde přitom o jeho první protestsong, již kritizoval EET či prezidenta Zemana.
18.12.2020 11:40 |

podobné články