Článek

Stávka strojvedoucích v Německu: Zrušeny byly spoje do Česka

 
V Německu byla v noci na středu podle všeho zahájena dopředu ohlášená stávka strojvedoucích osobních vlaků Německých drah (DB), informuje agentura DPA. Osobní vlaky ve středu ráno na mnoha nádražích stály a nástupiště byla prázdná.
11.08.2021 06:25 |

podobné články

Podobné články

České dráhy: Stávka německých strojvedoucích dopravu v Česku významně neomezí

 
Stávka strojvedoucích na německé železnici u společnosti DB AG významně neomezí dopravu na území Česka. Mezistátní vlaky v úseku Praha – Ústí nad Labem – Děčín pojedou podle plánovaných jízdních řádů. U vlaků EC Berliner a Hungaria zajistí České dráhy dopravu až do a z Drážďan. Pro další cesty v Německu je třeba kontaktovat svého německého dopravce, tedy především DB AG. Vlaky z Prahy do Mnichova jedou bez omezení.
01.09.2021 16:00 |

podobné články

Vlakem z Berlína do Prahy nejdřív v pátek: Velká železniční stávka Němců nešetří ani Čechy

 
Německé odbory strojvedoucích naplánovaly kvůli tlaku na vyšší mzdy masivní dvoudenní stávku. Od středy do pátku se celostátně zastaví osobní doprava a železniční infrastruktura Deutsche Bahn (DB). V 19:00 se už v úterý přerušila nákladní doprava. Stávka se dotkne i spojení s Českem, zkrácena bude cesta pěti zpátečních vlaků z Prahy do Drážďan. Přímé spoje do Berlína jsou zrušeny úplně, první vyjede v pátek ráno.
10.08.2021 13:40 |

podobné články

V Bavorsku stávka strojvedoucích, doprava do ČR omezena

 
V Bavorsku byla bez předchozího upozornění vyhlášena stávka strojvedoucích u společnosti Vogtlandbahn. S okamžitou platností je přerušena dálková doprava mezi Českem a Bavorskem na území Německa. Dnes to sdělil tiskový mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.
24.06.2011 09:20 |

podobné články

Drážní úřad: Nové termíny zkoušek strojvedoucích na leden a únor 2022

 
Prosincové termíny zkoušek strojvedoucích jsou za námi a s novým rokem vypisujeme termíny další – na leden a únor 2022. Aktuální termíny zkoušek všeobecné odborné způsobilosti k získání licence strojvedoucích naleznete ZDE.
25.12.2021 18:55 |

podobné články

Dopravní kolaps a miliony zasažených Němců. Železniční stávka opět ochromila sousedy

 
V Německu se od rána kvůli stávce strojvedoucích německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) miliony lidí potýkají s výpadky v dálkové i regionální dopravě. V Berlíně nejezdí linky okružní železnice. Dráhy sestavily mimořádný jízdní řád, který má cestujícím zajistit alespoň občasné spojení na základních tratích, problémy ale potrvají do středy 02:00, kdy nejnovější protest za vyšší mzdy skončí. Stávka, která je druhá v tomto měsíci, ochromila dopravu i ve velkých městech, jež využívají k hromadné dopravě i železnici. Podle představitele Českých drah německá stávka nemá vliv na provoz osobních vlaků v Česku.
23.08.2021 08:50 |

podobné články

Železniční stávka v Německu se dotkne i Čechů: Cesta do Berlína se protáhne na 8 hodin

 
Kvůli stávce strojvedoucích německých drah Deutsche Bahn (DB) nebudou v pondělí a v úterý vypraveny žádné přímé vlaky mezi Prahou a Berlínem. Stejně jako při stávce před týdnem budou spoje bez přestupu jezdit jen mezi českým hlavním městem a saskou metropolí Drážďany. Stávku za vyšší mzdy v sobotu odpoledne zahájí strojvedoucí nákladních vlaků, v pondělí brzy ráno se k nim přidají jejich kolegové z osobní dopravy.
20.08.2021 14:10 |

podobné články

Stávka bude ve čtvrtek. A s ní živelné blokády, hrozí odbory

 
AKTUALIZOVÁNO Ohlášená pondělní stávka odborářů zřejmě nebude. Podle informací ČTK dostali krajští odboráři z Prahy informaci, že stávka propukne až ve čtvrtek. Informaci v ČT potvrdil předseda železničářských odborů Jaromír Pejša. Stávka bude trvat od půlnoci do půlnoci. Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek uvedl, že stávku mohou provázet živelné blokády v Praze.
12.06.2011 12:05 |

podobné články

Stávka bude. My ale reformy nezastavíme, zdůraznil Nečas

 
Stávka pro tuto zemi nepřinese absolutně nic dobrého pro tuto zemi, řekl premiér Petr Nečas po jednání s tripartitou. Upozornil na národohospodářské škody ve výši miliard korun i na to, že stávka podle něj poškodí statisíce lidí, kteří s ní nesouhlasí. Proto požádal odboráře, aby od stávky ustoupili. Ti však trvají na svém. Stávka bude.
15.06.2011 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9375 článků)

Stávka na letišti ve Frankfurtu bude pokračovat do středy ráno

 
AKTUALIZOVÁNO. Stávka na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem bude prodloužena nejméně o dalších 24 hodin. Odborový svaz GdF uvedl, že stávka byla prodloužena až do středy ráno a je velmi pravděpodobné, že část zaměstnanců pozemního personálu bude pokračovat ve stávce i ve středu. Stávka dnes pokračuje třetím dnem a donutila firmu Fraport, provozovatele letiště, zrušit stovky letů. Dopad má i na provoz pražského letiště.
20.02.2012 09:25 |

podobné články

V Česku začala stávka pošťáků, zapojilo se do ní 9132 lidí. Doručení balíků ještě zpomalí?

 
Do třídenní stávky na České poště za zlepšení pracovních podmínek vyhlášené dvěma menšími odborovými organizacemi se podle jejich údajů zapojilo 9132 pošťáků, tedy třetina všech zaměstnanců. Stávka má mít formu zpomalování práce. Podle vedení pošty ale všechny pobočky i další provozy v současnosti fungují bez omezení a stávka se v praxi neprojevila. Stávka se uskuteční, protože jednání o zřízení odborné pracovní skupiny s generálním ředitelem Romanem Knapem zatím ztroskotala. Podle dostupných informací všechny pobočky i další provozy České pošty dnes ráno fungují bez omezení.
29.09.2021 07:05 |

podobné články

Letiště Václava Havla ruší kvůli sněžení některé lety

 
Kvůli sněžení byly zatím zrušeny čtyři lety, které měly přistát na pražském Letiště Václava Havla a to z Vídně, Basileje a dva spoje z Mnichova. Důvodem je situace na tamních letištích. Další tři spoje mířící do Prahy byly přesměrovány na jiná evropská letiště, jde o linky z Lisabonu, Toulouse a Říma. Pražské letiště funguje bez problémů, řekla mluvčí pražského letiště Eva Krejčí. Ve Vídni je situace horší. 
23.02.2013 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6219 článků)

V Německu stávkují strojvedoucí! České Dráhy varují před problémy

 
Ve čtvrtek a v pátek v sousedním Německu stávka strojvedoucích odborové organizace GDL zaměstnaných u soukromých dopravců. Protest omezí i některé české vlaky na trase mezi Prahou, Plzní a Bavorskem, informoval ve čtvrtek mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.
14.04.2011 11:20 |

podobné články

Drážní úřad: Vyměněno bylo již více než 650 licencí strojvedoucích

 
V září skončila platnost prvním licencím strojvedoucích, které byly vydány před deseti lety. Do párku bylo vyměněno již více než 650 licencí, jimž byla prodloužena platnost na dalších deset let.
16.10.2021 21:30 |

podobné články

Richard Seemann: Třetí stávka na německé železnici

 
Blíží se třetí stávka strojvedoucích - a očekává se, že bude trvat mnohem déle než minule. Předseda strany Levice Dietmar Bartsch vyzval kancléřku Angelu Merkelovou, aby stávce zabránila. Sdružení cestujících „Pro Bahn“ kritizuje délku stávky.
02.09.2021 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2811 článků)

Na Japonsko se řítí tajfun dekády, ruší se lety i vlakové spoje

 
K Japonsku se blíží tajfun Wipha, který má být nejsilnější bouří za poslední desetiletí, jež zasáhne oblast metropole Tokia. Kvůli živlu byly již zrušeny některé lety a vlakové spoje. Informovala o tom agentura Reuters.
15.10.2013 15:30 |

podobné články

Hodinová zpoždění i zrušené spoje: Porucha trakčního vedení ve Vršovicích zastavila vlaky z Prahy

 
Porucha trakčního vedení ve stanici Praha-Vršovice dnes na celé dopoledne omezila železniční dopravu v hlavním městě, zpozdila mezinárodní rychlíky i příměstské spoje. Některé vlaky vyjíždějící z Hlavního nádraží i dalších pražských stanic nabraly i víc než stominutová zpoždění, některé byly úplně zrušeny, další jezdily odklonem. I když se postupně vlaky rozjely, některá omezení především na dálkových spojích pocítí cestující ještě odpoledne.
17.11.2018 08:55 |

podobné články

Napadení strojvedoucích přibývá! Situace je bezradná

 
Na železnici výrazně stoupl počet napadených strojvedoucích. Podle jejich federace přibývá ataků hlavně na těch spojích, kde kvůli úsporám už nejezdí průvodčí a strojvedoucí jsou tak v celé soupravě s cestujícími sami.
25.03.2012 18:40 |

podobné články

Novela o odpočinku přepracovaných strojvedoucích stále chybí

 
Na nehodách vlaků, k nimž v posledních letech v Česku došlo, má podle odborníků nezřídka podíl i přepracovanost strojvedoucích. Už po sérii vlakových nehod loni o prázdninách se hovořilo o nutné úpravě pravidel pro jejich odpočinek. Změna ale doteď čeká na schválení.
05.08.2021 04:25 |

podobné články

Strojvedoucích je pořád málo, hrozí jim únava a z ní chyby

 
Strojvedoucích je v Česku stále nedostatek, i když jich podle posledních známých dat přibylo. Dopravní firmy se tak o ně dál přetahují anebo si strojvedoucí alespoň vzájemně „půjčují“. Ti pak mohou být unavení, nesoustředění a udělat chybu. Podle dat Drážního úřadu mělo předloni licenci strojvedoucího 9995 lidí a v polovině loňského roku pak 10 264. Od té doby se jejich počet dále mírně navýšil. Stále je to ale málo.
06.08.2021 04:25 |

podobné články