Článek

Stávka do prázdnin nebude, rozhodli odboráři. Demonstrují u sídla vlády

 
Odboráři a jejich sympatizanti se vydali na protestní pochod Prahou. Kolem 14:00 dorazili před úřad vlády. Pochodu předcházelo jednání odborářů o dalším postupu v tažení proti vládním reformám. Na něm odborový svaz rozhodl, že do prázdnin se žádná velká stávka neuskuteční. Už na příští týdny jsou nicméně připraveny blokády pěti ministerstev zodpovědných za přípravu nepopulárních reforem.
22.05.2012 14:40 |

podobné články

Podobné články

Stávka do prázdnin nebude, rozhodli odboráři. Demonstranti prošli Prahou

 
Odboráři a jejich sympatizanti se v poledne vydali na protestní pochod Prahou, který zakončili hodinovým protestem před úřadem vlády. Pochodu předcházelo jednání odborářů o dalším postupu v tažení proti vládním reformám. Na něm odborový svaz rozhodl, že do prázdnin se žádná velká stávka neuskuteční. Už na příští týdny jsou nicméně připraveny blokády pěti ministerstev zodpovědných za přípravu nepopulárních reforem.
22.05.2012 16:35 |

podobné články

Stávka do prázdnin nebude, rozhodli odboráři. Nyní táhnou Prahou

 
Odboráři a jejich sympatizanti se vydali na protestní pochod Prahou. Policie omezuje dopravu. Pochodu předcházelo jednání odborářů o dalším postupu v tažení proti vládním reformám. Na něm odborový svaz rozhodl, že do prázdnin se žádná velká stávka neuskuteční. Už na příští týdny jsou nicméně připraveny blokády pěti ministerstev zodpovědných za přípravu nepopulárních reforem.
22.05.2012 12:30 |

podobné články

Stávka bude ve čtvrtek. A s ní živelné blokády, hrozí odbory

 
AKTUALIZOVÁNO Ohlášená pondělní stávka odborářů zřejmě nebude. Podle informací ČTK dostali krajští odboráři z Prahy informaci, že stávka propukne až ve čtvrtek. Informaci v ČT potvrdil předseda železničářských odborů Jaromír Pejša. Stávka bude trvat od půlnoci do půlnoci. Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek uvedl, že stávku mohou provázet živelné blokády v Praze.
12.06.2011 12:05 |

podobné články

Stávka nebude: Odboráři ji odvolali!

 
AKTUALIZOVÁNO: Celorepubliková stávka, kterou hrozili odboráři, ve čtvrtek nebude. Obdboroví předáci ji odvolali s tím, že nyní je práce na poslancích.
03.03.2010 14:05 |

podobné články

Soud rozhodl: Stávka je nezákonná!

 
Stávka nebude! Ačkoli ještě včera vše nasvědčovalo tomu, že zítra odboráři svými protesty ochromí celou zemi, rázem je vše jinak. Odboráři totiž zcela nečekaně obdrželi od Městského soudu v Praze předběžné rozhodnutí o zákazu stávky. O novém datu stávky by se tak mělo rozhodnout dnes!
12.06.2011 12:15 |

podobné články

Soud rozhodl: Stávka je nezákonná! Přesouvá se na čtvrtek!

 
Stávka nebude! Ačkoli ještě včera vše nasvědčovalo tomu, že zítra odboráři svými protesty ochromí celou zemi, rázem je vše jinak. Odboráři totiž zcela nečekaně obdrželi od Městského soudu v Praze předběžné rozhodnutí o zákazu stávky. Nově je tedy stanovena na čtvrtek 16. června, kdy by měla trvat celých 24 hodin.
12.06.2011 13:05 |

podobné články

Stávka bude. My ale reformy nezastavíme, zdůraznil Nečas

 
Stávka pro tuto zemi nepřinese absolutně nic dobrého pro tuto zemi, řekl premiér Petr Nečas po jednání s tripartitou. Upozornil na národohospodářské škody ve výši miliard korun i na to, že stávka podle něj poškodí statisíce lidí, kteří s ní nesouhlasí. Proto požádal odboráře, aby od stávky ustoupili. Ti však trvají na svém. Stávka bude.
15.06.2011 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9348 článků)

Stávka na letišti ve Frankfurtu bude pokračovat do středy ráno

 
AKTUALIZOVÁNO. Stávka na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem bude prodloužena nejméně o dalších 24 hodin. Odborový svaz GdF uvedl, že stávka byla prodloužena až do středy ráno a je velmi pravděpodobné, že část zaměstnanců pozemního personálu bude pokračovat ve stávce i ve středu. Stávka dnes pokračuje třetím dnem a donutila firmu Fraport, provozovatele letiště, zrušit stovky letů. Dopad má i na provoz pražského letiště.
20.02.2012 09:25 |

podobné články

Stávka v pražské dopravě je blízko, odboráři opustili jednání

 
Odboráři pražského dopravního podniku (DPP) odmítli jednat s krizovým štábem magistrátu a zhruba po půlhodině opustili jednání. Stávka v pražské dopravě je tedy pravděpodobná.
11.11.2009 15:55 |

podobné články

Komárkův komentář: Generální stávka? Naděje odborářů je nulová

 
Tak jsme si tu stávku pěkně užili, tvrdí v komentáři Mladé Fronty Dnes Martin Komárek. Podle něj si odboráři nejen plamenně zařečnili, ale také si hodili rajče po Kalouskovi. Jenže vláda z reforem necouvne a odboráři tak budou muset přitlačit. Generální stávka? Naděje odborových bossů na skutečnou výhru je blízká nule, tvrdí k tomu Komárek.
17.06.2011 09:55 |

podobné články

Další stávka v dopravě zatím nehrozí. Odboráři mají jiný plán

 
Další stávka v dopravě nehrozí. A to ani přesto, že páteční výrok premiéra Nečase vyzdvihuje vítězství koaličního kabinetu nad odboráři s tím, že se podařilo přesvědčit váhající koaliční partnery k urychlení reforem.
18.06.2011 12:00 |

podobné články

Štengl (SPOZ): A stávka skončila...

 
Stávka proběhla, ale ani zdaleka nepatří do minulosti. Odboráři dokázali, že umí zorganizovat stávku a položit vládě otázky, které zajímají celou veřejnost. A vláda pochopila, že s odboráři je třeba počítat a vyjednávat.
21.06.2011 09:40 |

podobné články

Stávka bude do konce června, dohodli se odboráři s aktivisty

 
Odboráři se v pátek dohodli se zástupci občanských iniciativ sdružených v platformě Stop vládě na dalších protestních akcích, které navážou na nedávnou demonstraci na pražském Václavském náměstí. Do konce června by se podle nich měla uskutečnit stávka. Po jednání to řekl šéf Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Jaroslav Zavadil.
27.04.2012 15:20 |

podobné články

Odboráři a aktivisté uspořádají sérii protestů. Pak bude stávka

 
Odboráři a aktivisté z platformy Stop vládě se v pátek dohodli na uspořádání série protestních akcí proti kabinetu Petra Nečase (ODS). Vše vyvrcholí stávkou, která proběhne do konce června. Novinářům to po jednání platformy řekl předák Českomoravské komory odborových svazů (ČMKOS) Jaroslav Zavadil. Jednotlivé akce nechtěl zatím upřesnit. Uvedl jen, že je bude připravovat nové koordinační centrum, na jehož vzniku se v pátek odboráři s aktivisty dohodli.
27.04.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9348 článků)

Stávka v dopravě ve čtvrtek nebude, odboráři vyčkávají

 
Stávka v dopravě ve čtvrtek nebude. Odboroví předáci ji na středečním jednání zrušili, jako důvod uvedli úterní schválení novely zákona o dani z přidané hodnoty ve sněmovně.
03.03.2010 14:50 |

podobné články

Odbory znovu hrozí: STÁVKA bude 8. prosince!

 
Stávka zaměstnanců ve státní a veřejné správě kvůli změnám v platech bude 8. prosince, trvat bude celý den, ozbrojené složky budou protestovat 15. prosince. Odboráři o tom rozhodli na pondělním zasedání krizového štábu, informoval šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil.
08.11.2010 12:25 |

podobné články

Stávka školských odborů vyvolává rozpaky

 
Středeční stávka, kterou vyhlásily školské odbory, nepůsobí zcela přesvědčivě. A to přesto, že platy učitelů zůstávají stále nízké. Pokud se odboráři ke stávce rozhodli, měli si dát mnohem více záležet na její prezentaci navenek. Nehrozí, že se odborům po ministrovi Robertu Plagovi bude jednou ještě stýskat?
05.11.2019 19:15 |

podobné články

Stávka řidičů autobusů celé Česko ve čtvrtek asi nezasáhne, přiznaly odbory

 
Stávka řidičů autobusů, kterou Odborový svaz dopravy (OSD) vyhlásil na čtvrtek 6. dubna, nejspíš nebude celoplošná. V některých krajích řidiči stávkovat nechtějí, zaznělo na pátečním jednání Komise Rady Asociace krajů ČR pro dopravu v Liberci. Silnou podporu má stávka v Jihomoravském a Ústeckém kraji, o rozsahu i podobě stávky bude ale jasno až v úterý. Po jednání komise to řekl předseda Odborového svazu dopravy Luboš Pomajbík.
31.03.2017 14:40 |

podobné články

Lynčování v Air France: Odboráři zbili vedení firmy kvůli drastickým úsporám

 
Odboráři leteckého dopravce Air France se rozhodli vyříkat si to s vedením firmy ručně. Naštvala je chystaná opatření, která budou tvrdší, než se původně předpokládalo. Odboráři vtrhli do zasedací místnosti a zaútočili na nejvyšší manažery společnosti, kteří se rozprchli.  
05.10.2015 21:06 |

podobné články